ترکیب احتمالی کی روش برای شکست دادن کره جنوبی !

ایران- کره جنوبی! نبردی که ریشه در تاریخ فوتبال قاره کهن دارد. دیداری سنتی که هیچ یک از طرفهای مبارزه دوست ندارند در آن شکست بخورند. همه نگاه‌ها به کارلوس کی روش است. مرد پرتغالی با چه روشی تیمش را وارد میدان می‌کند؟ سیستم بازی او چیست؟ کی روش دنبال چه اهدافی است؟ او چه می‌کند تا تیمش در این میدان سربلند باشد؟ سربلند یعنی پیروز شدن و نه چیز دیگری.

 باید در این میدان به برتری رسید. کی روش می‌داند که کسب پیروزی در این بازی موقعیتش را در تیم ملی کشورمان محکم خواهد کرد. چه بسا تیم ملی کشورمان با برتری مقابل کره جنوبی صدرنشین هم بشود. نگاه‌ها به دست کی روش است. به اینکه او چگونه مهره‌ها را کنار هم خواهد چید. رمز پیروزی در واقع همین است. اینکه مرد پرتغالی چگونه شطرنج بازی می‌کند. 

کی روش دست خود را هنوز رو نکرده و کوشش چشمگیری در این راستا خواهد داشت. او حتی حاضر است، در تمرین را به روی اصحاب رسانه ببندد تا ترکیبش لو نرود. هفته پیش گمانه زنی‌هایی می‌شد، اما امروز می‌توان دقیق تر مهره چینی کی روش را حدس زد. حدس که نه این ترکیبی که می‌بینید به احتمال فراوان از ابتدا مقابل کره جنوبی قرارخواهد گرفت. 
نزدیکان تیم ملی این ترکیب را تأیید می‌کنند. ترکیبی که در قیاس با هفته های قبل با یکی دو تغییر رو به رو است. اگر تصور می‌کردید که کی روش در خط آتش تیم ملی از محمد قاضی یا اشکان دژاگه بهره می‌گیرد، سخت در اشتباه هستید.  
کی روش تصمیم تازه ای گرفته است. او مسعود شجاعی را در نوک خط حمله قرارخواهد داد. سیستم بازی او برای بازی سه شنبه 3-3-4 است. کی روش تیمش را هجومی خواهد چید و در گوشهای چپ و راست بازیکنانی را می‌گمارد که هریک در هرزمان بوی گل می‌دهند. دژاگه در راست و خلعتبری در چپ! این یک ترکیب کاملاً رؤیایی است.
وسط این دو هم علی کریمی قرارخواهد گرفت. بازیکنی که از نظر تکنیکی بسیار قابل توجه است و می‌تواند در موقع لزوم کفه ترازو را به سود تیم ملی کشورمان سنگین کند. 
ترکیب ایده آلی به نظر می‌رسد، اگر شجاعی در فرم بدنی مطلوب باشد و بتواند خواسته های کی روش را در میدان پیاده کند، آن‌گاه تیم ایران دارای بازیکنانی سریع و با قدرت حمل توپ فراوان در خط آتش خواهد بود. مثلث دژاگه، خلعتبری و شجاعی ویران کننده جلوه می‌کند. دیگر بازیکنان تیم ملی هم مشخص هستند. اگر پولادی قطع به یقین در پست دفاع چپ بازی کند و حاج صفی جایش را نگیرد می‌توان گفت، حضور بازیکنانی همچون رحمتی، منتظری، حسینی، حیدری، نکونام و تیموریان در کنار این سه بازیکن قطعی است. کی روش روی نیمکت نیز بازیکنانی دارد که موقع لزوم بتواند از آنان استفاده کند.
به این اسامی نگاه کنید؛ قوچان نژاد، نظری، محمد نوری، پژمان نوری، نصرتی، قاضی، انصاری فرد و... دست کی روش برای اجرای هر نوع ترکیبی باز است.
/ 0 نظر / 5 بازدید