دیکتاتور لیبی کشته شد/ نحوه لو رفتن مخفی‌گاه قذافی +فیلم

سرانجام حدود دو ماه پس از سقوط طرابلس و فرار معمر قذافی، انقلابیون امروز وارد زادگاه دیکتاتور لیبی شدند، رئیس شواری انتقالی لیبی امروز خبر کشته شدن معمر القذافی را در پی ورود انقلابیون به سرت و درگیری با قذافی و هوادارانش تایید کرد.

انقلابیون لیبی امروز با تسلط کامل بر شهر سرت زادگاه معمر القذافی دیکتاتور لیبی پرچم جدید لیبی را بر فراز مرکز این شهر به اهتزاز در آوردند.

بر اساس این گزارش، این اتفاق بعد از تسلط کامل انقلابیون بر منطقه دو شهر سرت صورت گرفته بود که به وسعت یک کیلومتر مربع همچنان در اختیار نیروهای وابسته به قذافی باقی مانده بود.

در عین حال،‌ ابوبکر الفرجانی عضو شورای محلی شهر سرت به دنبال آزاد سازی این شهر به دست انقلابیون و دستگیری معمر قذافی دیکتاتور سابق لیبی و مرگ وی به دلیل شدت جراحات وارده از نحوه لو رفتن و مشخص شدن مکان وی خبر داد.

 

عضو شورای محلی شهر سرت (زادگاه قذافی) گفت: قذافی پس از رصد مکالمه ای میان او با السنوسی رئیس دستگاه اطلاعاتی حکومت قذافی درباره امکان خروج وی از شهر سرت مخفیگاه وی لو رفت.

منابع لیبیایی ابتدا اخباری از زخمی شدن شدید قذافی منتشر کردند و ساعاتی پس از آن اعلام شده که وی به دلیل شدت جراحات وارده کشته شده است.

منابعا انقلابی لیبی همچنین گزارش کردند که السنوسی نیز در سرت کشته شده است.

 انقلابیون با کشف دو جنازه اعلام کرده اند که یکی از این جنازه ها متعلق به خمیس پسر قذافی و دیگری متعلق به عبدالله السنوسی است.

برخی منابع لیبی  پیش از این اعلام کرده اند که سیف الاسلام، محمدو سعدی دیگر پسران قذافی در روزهای گذشته  دستگیر شده اند.

/ 0 نظر / 14 بازدید