نقش پررنگ سیدمحمد خاتمی و برادرش در اختلاس بزرگ

روزنامه کیهان نوشت در جریان پی گیری ماجرای غارت 3هزارمیلیاردتومانی اخیر دریافت، آقای سیدمحمد خاتمی رئیس جمهور سابق و از سران فتنه آمریکایی- اسرائیلی 88 یکی از سهامداران بانک سامان است. و آقای سیدعلی خاتمی برادر رئیس جمهور سابق و رئیس دفتر وی در سال های پایانی ریاست جمهوری سیدمحمدخاتمی نیز، مدیر شرکت سرمایه گذاری این بانک است. بانک سامان همراه با بانک غیرقانونی و هنوز تاسیس نشده «آریا» در غارت 3هزار میلیارد تومانی از سیستم بانکی کشور دست داشته که مدیرعامل آن به همین اتهام از کار برکنار شده و در انتظار محاکمه به سر می برد.

گفتنی است بیانیه اخیر حزب غیرقانونی و منحل شده مشارکت در محکومیت اختلاس 3هزار میلیارد تومانی با توجه به ماهیت این حزب برای آگاهان تعجب آور و غیرمنتظره بود چرا که دست اندرکاران اصلی غارتگری اخیر با شماری از سردمداران حزب مشارکت هویت مشابهی دارند و عوامل این حزب تاکنون در برخی از پرونده های فساد کلان اقتصادی دخیل بوده اند، بنابراین، اولین احتمال آن بود که حزب منحله مشارکت با صدور بیانیه مورد اشاره در پی بهره گیری از ترفند «فرار به جلو» باشد. این احتمال از آنجا قوت بیشتری گرفت که محتوای بیانیه حزب مشارکت بیشتر از آن که در محکومیت اختلاس و غارت بیت المال باشد، علیه تمامیت نظام جمهوری اسلامی ایران تنظیم شده بود، یعنی دقیقا همان خطی که در جریان فتنه آمریکایی-اسرائیلی 88 دنبال می کردند که دریافت کمک های مالی کلان از پادشاه عربستان و برخی سران کشورهای اروپایی، همراهی سرمایه داران بزرگی نظیر جرج سوروس صهیونیست، تأمین هزینه های هنگفت رسانه ای غرب و اختصاص و راه اندازی چند شبکه تلویزیونی در حمایت از فتنه گران و... از جمله آنها بوده است.

پی گیری های بعدی از برخی روابط نه چندان پنهان میان عوامل اصلی اختلاس با جریان فتنه حکایت می کرد و سرانجام معلوم شد که آقای سیدمحمد خاتمی یکی از سهامداران بانک سامان است که در ماجرای اختلاس اخیر دست داشته است. اکنون باید به آقای خاتمی گفت؛ اگر دانستن را حق مردم می دانید- که نشان داده اید، نمی دانید- با صراحت اعلام کنید که چند درصد از سهام بانک سامان متعلق به شماست؟! و شرکت سرمایه گذاری بانک سامان که اخوی و مدیر دفتر سابق شما ریاست آن را برعهده دارد، در این ماجرا چه نقشی داشته است؟!

/ 7 نظر / 13 بازدید
حمید

زشتیت بر مزید باد یکی سالم بود اون هم خاتمی بود

اللهم اشفع کل مریض

تکمیل می کنم کافر همه رابه کیش خود پندارد احتمالا منظورتان از اسم بردن از آقای خاتمی این سید عزیز سرپوش گذاشتن روی گندکاری دولتیان محترم از جمله محمدرضا رحیمی معروف به "م ر" است. خدا کیهانیان و اسلاف کیهانیان را به راه راست هدایت کند که قطعا جهنم جایگاه افرادی است که بهتان می زنند.

خدا شما را به راه راست هدایت کند خدا طول عمر با برکت به این سید پاک و نجیب که به حق امام او را بهتر از همه می شناخت عنایت کند

حمید انصاری

این دیگر چه جور استدلالی است؟ حتی اگر آقای خاتمی با جورج سوروس دیدار هم کرده باشد نه کار غلطی است نه اشتباه .نفس هر دیداری که اشتباه نیست.امام رضا (ع) هم با فیلسوفان ملحد بحث و گفتگو میکرد.پیامبر اکرم با مشرکان پیمان نامه امضا کرد.بنده به شخصه مطمئن هستم تا به حال اگر فسادی مالی از آقای خاتمی پیدا شده بود ،صدا وسیما آن چنان آن را دربوق و کرنا میکرد که همه عالم از آن خبر دار شوند.شما هم تا دقیق و مطمئن خودت یقین پیدا نکردی به یک مسلمان اتهام نزن.این سیره پیامبر اکرم (ص) وائمه معصومین نیست.در ضمن اگر جناب اقای هاشمی را فاسد میدانید چرا از رهبری نظام برای ابقای مجدد ایشان ،در خواست برکناریشان را نمکنید؟

بد جور خودتونو خفه کرده بودید. دیدی سید بزرگوار ما چه تاثیری در جامعه داره- 8 سال بد کردید در حق این مردم و اصلاح طلبان. انشاالله در روز حساب صدای ناله ی شما را در جهنم ( وقتی که ما ملت در بهشت خدا هستیم) می شنویم.

ببخشید ابراهیمی عزیزاگه سالم شما احمدی که اصلا حرفی نیست اما اگه اگه پرونده شهرداری تا پایان کارشو میدونی پس سالم ترین مدیرو باید خاتمی بدونی بهترین راه حلشم اوضاع اجتماعی اعم از سیاست اقتصاد وووودیدنپر حاشیه بودن احمدی برا همه معلوم بود وخستگی مردم از اوضاع شد70میلیون.اون اقا زمانی وارد ایرانشد که اوضاع ایران مشخص بود اگه نمی دونی برو ی سر به روزنامه میانه رو بزن دستت میاد که چه هنری بود که ایشون وارد شدن.خ ی جمله که همه چی دستت بیاد خاتمی ایده پردازه نیاز به بادمجون دور قاب چین نداره.توصیه اکید میکنم برای حرفا صد من ی غاز حسین شریعت مداری وقت و اعصاب خودتو خرد نکن. ما به عینه غلط کردناشو دیدیم. باد میدونی چیه هیچ کس ندیده درسته اگه میخواببینیش کیهان بخرو بخون.خاتمی سینه چاک زیاد داره پستوهین نکن چونئ خود همین اقا نامه هاش به خاتمی هست