شیشه عمر فوتبال بحرین در دستان شیر بچه های ایرانی !

تیم کشورمان با نتیجه چهار بر یک، میزبانش اندونزی را شکست داد و با یازده امتیاز، گام به دور بعدی گذاشت. از همین گروه، جدال قطر و بحرین نیز با تساوی بدون گل به پایان رسید. 

 در این گروه قطر که در بازی آخر خود باید در ورزشگاه آزادی به مصاف ایران برود، با 9 امتیاز در رده دوم و بحرین که میزبان اندونزی خواهد بود، شش امتیازی است. در واقع بحرینی‌ها برای صعود، نیازمند درخشش ملی پوشان ایران هستند.

بنا بر این گزارش، ورزشگاه ملی بحرین که معمولا برای تیم ملی ایران خوش‌یمن نبوده و خاطره تلخ بازی بحث برانگیز تیم ملی ایران در مقدماتی جام جهانی 2002 هنوز از ذهن فوتبال‌دوستان ایرانی پاک نشده، تیم ملی ایران این بار برای پایان دادن به طلسم ناکامی در منامه به مصاف تیم ملی بحرین رفت.

تیم ملی بحرین معمولا در بازی‌های خانگی برای برنده شدن به هر ترفندی دست می‌یازد، ولی تیم ملی ایران هم با سرمربیگری کارلوس کی روش، تیم دست و پا بسته سال‌های پیش نبود و حتی در منامه شانس برنده شدن داشت. در چنین فضایی، مطابق انتظار، حرف و حدیث‌ها درباره حساس‌ترین بازی گروه E اوج گرفته و بازی ایران و بحرینی که زخم خورده از بازی رفت، یک بار دیگر در فضایی ملتهب برگزار شد.

پس از آن‌که خبرنگاران، عکاسان و مشوقین تیم ملی ایران با وجود در اختیار داشتن تأییدیه ویزای فرودگاهی، از خاک بحرین دیپورت شدند، فدراسیون فوتبال ایران با فرستادن نامه‌ای اعتراض‌آمیز به این رفتار غیرمتعارف بحرین، به فیفا و کنفدراسیون آسیا شکایت کرد.

در حالی که فدراسیون فوتبال ایران برای بازی رفت برابر بحرین، همه امکانات را برای اعضای تیم فوتبال این کشور آماده کرد و این میزبانی با قدردانی کتبی سران فدراسیون بحرین همراه شده بود، متأسفانه، در بازی برگشت در منامه، شاهد حرکت زشت هواداران و مسئولان بحرینی بودیم؛ از دیپورت خبرنگاران ایرانی گرفته تا به دست گرفتن پرچم عربستان و پرتاب کفش و بطری‌های آب و آتش زدن پرچم مقدس کشورمان...!

حال با توجه به رخدادها و نتایج به دست آمده، خداوند بزرگ، شیشه عمر تیم بحرین را به دست شیران ایرانی داد. تیم ملی ایران در هر صورت راهیابی خود را قطعی کرده است و با توجه به سید بندی انجام شده، تیم اول یا دوم گروه نقشی در قرعه‌کشی بعدی ندارند؛ افزون بر این که تیم ملی ایران با یک تساوی هم به عنوان صدرنشین صعود می‌کند و در صورت تساوی هر دو تیم ایران و قطر صعود می‌کنند و در آن صورت، تیم بحرین در صورت برتری پرگل مقابل اندونزی هم هیچ شانسی برای صعود نخواهد داشت.

البته دلاورمردان ایران با این که هیچ خاطره خوشی از بحرینی‌ها ندارند، مسلما با روح جوانمردی ایرانی به یک بازی جوانمردانه می‌اندیشند تا فرق ایرانی غیور با برخی کشورهای عربی بیشتر نمایان شود.

 

/ 0 نظر / 20 بازدید