پیام کاپتان شهبازی به اوباما درباره پیام نوروزی

کاپیتان هوشنگ شهبازی درباره سخنرانی خود در نوزدهمین اجلاس بین المللی حقوق بشر در ژنو با بیان آنکه محتوای سخنانش نقض حقوق ملت ایران از سوی غرب بوده است گفت: متاسفانه سایه سیاست شومی بر نگاه فعالان حقوق بشر سنگینی می کند.

اگر واقعا حامی حقوق‌بشر هستید عید نوروز این خبر را اعلام کنید

وی ادامه داد: حتی در سخنرانی خودم پیغامی کاملا آشکار را به آقای 'اوباما' ارائه دادم و گفتم، که طی هر سال شما به هنگام لحظه سال نو در تلویزیون حاضر می شوید و عید را به مردم ایران تبریک می گویید و درست فردای آن روز پشت میز کاری تان، تمدید تحریم های صنعت هوایی ایران را امضا می کنید و این کار چیزی جز بازتاب سیاست های دوگانه و فریباکارانه شما نیست.

وی گفت: در آن پیغام به صراحت به رییس جمهور آمریکا گفتم که اگر واقعا طرفدار حقوق ملت ایران هستید و با شعار برادری و برابری پای گیرنده ها حاضر می شوید، برای تبریک سال ۱۳۹۱ در تلویزیون حضور پیدا کنید و یا همراه تبریک خود، خبر لغو تحریم صنعت هوایی ایران را به جهانیان ارائه دهید.

کاپیتان شهبازی حضور در این اجلاس را یک رسالت ملی دانست که مردم ایران با امضای آن کمپین بر دوش وی گذاشتند و گفت: از تمامی مسوولان و دلسوزان کشور تقاضا می کنم تا بار دیگر شرایط حضور من را در چنین اجلاس هایی فراهم آورند تا بر خواسته های بر حق مردم شریف کشورم تاکید داشته باشم و از مردم نیز می خواهم در ادامه پیدا کردن مسیر این کمپین و جمع آوری امضاهای بیشتر همچنانکه که تا امروز بودند همراه و یاریگر باشند.

گفتنی است، کاپیتان هوشنگ شهبازی، هواپـیمای مـسافربری خطوط هـوایـی 'هما' در مســیر بازگشــت از مســکو به تهران را که دچــار نــقص فــنی شـده بود به ســلامت در فــرودگــاه مهرآباد بر زمـیـن فرود آورد.

ایــن اتــفاق نـادر انعــکاس بین المـللی پیدا کرد و همزمان با پرداختن رسـانــه هــای بــین المــللی به این مساله، رسانه های داخل کشور نیز به بررسی این رویداد پرداختند.

در پی این رخداد، کاپیتان شهبازی در وب سایت خود، به آدرس ( http://www.capt-shahbazi.com/)، بـیانیه ای را در محـکومیت تـحریم خــطوط هوایی مســافربری ایران منتشر کرد که در استــقـبالی بی سابقه و زمانی بسیار کم بــیش از یکـصد هزار کاربر به آن رای دادند و در همــراهی یکپــارچه با وی رفـع این تحریم را خواستار شدند.

/ 0 نظر / 7 بازدید