چرا غرب عاشق جدایی نادر از سیمین شده است ؟

چرا دشمن تلاش می کند تا در اوج فشارهای اقتصادی و تحریمها ، با ارائه نمایشهای مضحک سیاسی در عرصه سینما و اهدای جایزه های سیاسی بی ارزش به برخی از روشنفکر نماهای غافل در نماشخانه های غرب خود را تبرئه کند !

آیا فیلم جدایی نادر از سیمین را دیده اید ؟

آیا این فیلم در برابر دهها فیلم سطح بالای سالهای اخیر ایران اسلامی ، قابل طرح می باشد !

این فیلم که یک فیلم بسیار بسیار معمولی بود با قرار گرفتن در کنار فیلم اخراجی های سه در دوره اکران نوروز سال نود به یکباره مورد عنایت مخالفین نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار گرفت و علیرغم تمام تبلیغات آنچنانی و راهزنی سینمایی مدعیان دموکراسی در ارائه کپی های متعدد از فیلم آقای دهنمکی و قرار دادن آن بر روی سایتها و تبلیغات منفی همه جانبه باز هم نتوانست به گرد پای اخراجی های سه برسد .

این شکست مفتضحانه برای نویسندگان سناریوی «ما بیشماریم» در آن سوی مرزهای میهن اسلامی و مجذوبین داخلی شان آنچنان گران آمد که با تدوین سناریویی جدید فیلم جدایی اصغر از میهن آن را روی پرده اسکار بردند و با تحمیق اصغر فرهادی در این سناریوی پیچیده او را در شرایط مصافحه با بازیگر صهیونیست زن هالیوود قرار دادند و او هم که کاملا جوگیر شده بود تا انتهای پروژه را اجرا کرد .

تصویر نیمه تاریک ارائه شده در این فیلم از کشور عزیزمان ایران که در آن دختری به عنوان نماینده نسل جدید در کشمکش ما بین مادر و پدری که دچار اختلافات اساسی در شیوه زندگی بودند نشان دهنده مشکلات نیمه روشنفکری جامعه ایران بود که در آن تقابل مابین قیود اخلاقی و فرهنگی و اجبار ناشی از نگهداری پدر بیمار و کهنسال (به عنوان نمونه) از یک سو و تلاش زن خانواده برای رهایی از قید و بندهای ناشی از نگهداری پدر همسر شرایط دشواری را ایجاد می کند که در ذیل این قیود فرهنگی فشارهای نامتعارف دختر خانواده مستأصل شده و تا آستانه مواجهه با فروپاشی کانون گرم خانواده خود پیش می رود .

روی دیگر همین سکه را می توان در فیلم اخراجیهای سه دید . جایی که در آن ایران دختری از یک خانواده مذهبی و ایمانی است و او که درگیر بیماری تنفسی ناشی از مشکل شیمیایی شدن پدر در دوران جهاد می باشد در محیط بیرون از خانه با پارادوکس حقیقت و واقعیت روبروست .

دوگانگی ناشی از بی صداقتی سیاستمداران مدعی فرهنگ جهاد و سکوت نجیبانه صاحبان اصلی انقلاب امام خمینی که پدر ایران ( دختر نماینده نسل جدید ) نماد این گروه است شرایطی را ایجاد می کند که ایران دختر مومن نسل جدید در تشخیص افراد دچار اشکال می شود و در سرگشتگی بازیهای سیاسی حیران و سرگردان ، حقیقت را که پدر مجروحش بود رها کرده و به دنبال سراب حاجی گرینف ها از قافله حق جویان جا می ماند و زمانی به حقیقت می رسد که نماد حق (پدر رزمنده اش) به خدا پیوسته است ! 

جدای از بازیهای سیاسی که در اطراف این دو فیلم پر سر و صدا ایجاد گردید و تا همین لحظه هم ادامه دارد ، این دو فیلم به خوبی توانستند دغدغه های دو نوع تفکر موجود در جامعه امروز ایران را درباره نسل آینده نشان دهد .

گروهی که در فیلم جدایی نادر از سیمین وضعیت خود را به تماشا نشسته اند ، دغدغه های فرهنگی برگرفته از باورهای دینی خود را بزرگترین عامل عقب ماندگی ها و رنجها می دانند و علیرغم اینکه خود را یک قربانی بزرگ می دانند به دنبال آن هستند که نسل آینده را نجات دهند و تنها راه نجات را خروج از ایران ترسیم می کنند .

گروه دوم که بخش اعظم جامعه امروز را شکل می دهند دغدغه های اصلی خود را سرنوشت ایران می دانند و در سرگشتگی نسل آینده در مواجهه با بازیهای سیاسی و تهاجم تفکرات لیبرالی ، انحرافی  و سرمایه داری به تفکر مبتنی بر اسلام ناب محمدی و خط ولایت علوی با پرچمداری ولی امر مسلمین می اندیشند .

بر همین اساس است که نتایج حاصل از فیلم جدایی نادر از سیمین با اهداف دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی ایران انطباق می یابد چرا که هرگاه ایرانی ، سنتها و پایبندی نظام به این اعتقادات را عامل اصلی مشکلات خود بداند و بر آن اساس احساس  اختناق فرهنگی را اشاعه دهد و به نسل بعدی بیاموزد که تنها راه نجات از این خفقان پناه بردن به دامان فرهنگ غربی است محبوب قلوب دشمنان اسلام عزیز و نظام جمهوری اسلامی خواهد شد !

حالا دیگر می توان به خوبی فهمید که در صده سقوط کشورهای غربی و تفکرات لیبرال سرمایه داری که امروزه می توان نماد این ادعا را در تمامی شهرهای بزرگ آمریکا و اروپا با شعله های خشم ملتهای به ستوه آمده دید ، ساخت فیلمی از جنس جدایی نادر از سیمین که به سیاه نمایی از نظام حکومتی جمهوری اسلامی به عنوان مهمترین مدعی جایگزین حکومتهای شکست خورده غرب ، چه خدمتی به صهیونیسم بین المللی است .

برای چنین خوش خدمتی بزرگی جایزه اسکار که چیزی نیست باید که زرشک طلایی دنیای اسلام هم به این فیلم ساز اهدا می شد .

اما واقعیت امروز جامعه اسلامی چیز دیگریست . امروز که در سی و سومین بهار ملت ایران در آزادی از یوق بردگی استعمارگران قرار داریم به حول و قوه الهی قله های افتخار را یکی پس از دیگری درنوردیده ایم .

برخلاف سیاه نمایی های فیلمهایی همچون « جدایی اصغر از وطن » توانسته ایم در علوم برجسته دنیا همچون نانوتکنولوژی ، سلولهای بنیادی ، انرژی هسته ای ، ساخت موشکهای فضاپیما ، ساخت ماهواره و تکنیک قرار دان آنها در مدار زمین ، سیستمهای پیشرفته نظامی ، ساخت ابررایانه ها ، توسعه روزافزون سیستمهای پیشرفته رسانه ای ، ارائه مقالات علمی معتبر و ...  پیشرفتهای شگفت انگیزی داشته باشیم به گونه ای که دشمن علنا قدرت بی بدیل نظام ولایی و برتر ایران اسلامی را پذیرفته است .

امروز دشمن از سر استیصال به آخرین گزینه های مقدورش که تحریمهای یک جانبه نفتی بوده متوسل شده که آن هم به یاری خدا و با سیلی قریب الوقوع جمهوری اسلامی پشیمان شده و سرعت نابودی خود را تسریع خواهد نمود .

حال باید از باقیمانده معدود از جلبکهای عشق فرنگ پرسید که آیا شما هنوز از توهم خارج نشده اید و فکر می کنید قاطبه عظیم ملت ایران با وز وزهای منفعلانه غرب و اسکارهای سیاسی در برابر شما ناچیزها سر تسلیم فرود خواهد آورد ؛ آن هم در شرایطی که به فرموده امام خامنه ای (حفظه الله) در موقعیت فتح خیبر قرار دارد !!؟؟ 

عزیزان شماها هم ایرانی هستید و تنها ایراد شما این است که در دام ظاهر فریبی غربی ها افتاده اید و فکر می کنید که سراب غربیها راه نجات شماست در حالیکه خود غربیها به اعتراف صریح دانایان خود در سراشیبی سقوط قرار دارد و ان شاء الله در آینده ای نه چندان دور شاهد سقوط امپراطوری زر و زور و تزویر خواهیم بود و تحقق پیش بینی حکیم بزرگ قرن حضرت روح الله الموسوی الخمینی در باب فروپاشی هیمنه غرب بعد از سقوط شرق کمونیسم را به نظاره خواهیم نشست .

درود بر روان پاک شهدای سی و سه سال جهاد و ایمان و مقاومت باد .

 امروز میلیونها میلیون ایرانی مسلمان و معتقد به حکومت عدل علوی در ذیل پرچم حضرت امام خامنه ای (حفظه الله) به دنبال تحقق ایران آباد ، اسلامی ، آزاد و الهام بخش در تمام دنیا هستند که بر عکس جنگ افروزان غربی امید و عدالت را برای جهانیان آرزو می کنند .     

ومن الله التوفیق       

/ 7 نظر / 9 بازدید
بدنساز حرفه ای

واقعا بی سوادی ساندیس خور چشم موفقیت یه فیلم پر محتوای ایرانی رو نداری لابد بعدازظهر سگی یا دختر میلیونر باید برنده میشد ها

خودتو به دكتر نشون بده حتما و خيلي فوري

محمدرضا شجاعی

با سلام و احترام دوست عزیز، حتما می دانید که همه سینما، برداشت من و شما از موضوع فیلم نیست. کارگردانی، تصویربرداری، بازی بازیگران فیلم، فیلمنامه و نقاط اوج و فرود و ... همه و همه، ملاک تصمیم گیری راجه به یک فیلم هستند. اهمیت اسکار به عنوان یک جایزه بین المللی، کم از ماهواره امید و دوقولوهای پژوهشکده رویان نیست وقتی متوجه باشید که این فیلم، نماینده رسمی ایران در اسکار است. وقتی فراموش نکنی که اصغر فرهادی، نه به صورت شخصی، که به عنوان نماینده ایران و با تایید وزارت ارشاد، پا در این میدان گذاشته است. مقایسه فیلم طنز اجتماعی اخراجی ها با آن همه اغراق های غیر قابل باور در فیلم نامه (که البته آگاهانه و متناسب با ژانر فیلم هم هست)، با فیلم سرشار از واقعیت و جدی اصغر فرهادی، بی انصافی نسبت به هر دو کارگردان است. من، به اصغر فرهادی، افتخار می کنم.

ليلي

تو واقعا از سينما چيزي ميفهمي؟

ایمان

متاسفم که حتی موفقیت غیر قابل انکار یک فیلم ایرانی در جشنواره های متعدد سینمایی رو هم میخواهید کم ارزش جلوه دهید.قابل باور نیست مگر اینکه شما از مشکلات شدید روحی رنج ببرید یا مبانی فکری کاملا" به انحطاط کشیده شده داشته با شید و یا اینکه یک جو عشق و علاقه و اعتماد به میهنت و کشورتان ندارید و همه کس و همه چیز را از دریچه نگاه تنگ تطمیع شده تان میبینید و جدا متاسفم که کشور ایران امروز در دنیای مدرن باید بخاطر وجود امثال شما که متاسفانه کم هم نیستید و به مددانواع تبلیغات جهت دار هر روز به تعدادتان اضافه میکند باید زندگی کنم. بدوست عزیز من این یک رقابت سینمایی است و خواهش میکنم به لیست جوایز سینمایی این فیلم یک نظری بیندازید تا متوجه شوید که همه با هم اشتباه نمیکنند .اطمینان دارم به لحاط سینمایی درک روشنی از فیلم ندارید وگرنه هرگز این شاهکار رو با اون فیلمهای دم دستی گیشه ای که هیچ هنری در اونها نیست مقایسه نمیکردی.قیاس مع الفارق.

فاطمه

راستش نوشتت که خوندم دلم گرفت. اینقدر تمام زندگیمون پر از سیاست و ترس از دشمن و ضربه به نظامه. که حتی حاضریم از چیزایی که می تونیم بخاطرش غرق افتخار بشیم فرار کنیم ! نکنه این تو طئه دشمن باشه ! نه منتقدی نه فیلم شناس ولی خیلی راحت جدایی یک فیلم معمولی می خونی و اراجی ها رو سک شاهکار! واقعا شاهکار بود ! بهتر از این نمی شد شعور و شخصیت یم ملت به سخره گرفت ادامه بده . سیاه ببین . بترس متعصبانه از پلیدی ها از هر چیزی که روز به روز فرهنگ و مذهبت بیشتر از پیش به تحقیر می کنند و ازش برای بالا رفتن خودشون مایه می زارند حمایت کن. ومن الله التوفیق

یییی

جدای از موضوع فیلمنامه، در زمینه فیلمنامه نویسی و کارگردانی واقعا عالی بود