انتقاد شدید فتخاری از فرج الله سلحشور !

هنر ثروتی ملی است و نباید با اینگونه برخوردها که ناشی از ندانم‌کاری (جهل) است، این گنجینه تخریب و منهدم شود. توده مردم می‌دانند هنرمندان تا عاشق نباشند نمی‌توانند ظهور کنند

به گزارش جهان علیرضا افتخاری در واکنش به اظهارات اخیر فرج الله سلحشور در اعتماد نوشت:


متاسفانه مورخ ۲۳/۷/۱۳۹۰ توهین آقای فرج‌الله سلحشور به شخصیت هنرمندان متعهد زن که تجارب آنان ثمره سال‌ها تلاش و ریاضت بوده، در خبرگزاری پانا منتشر شد. ایشان چگونه به خود اجازه می‌دهد بدون سیاستگذاری، لقب فاحشه را به هنرپیشگان زن از هر دیاری که باشند خطاب کند؟

از آغاز اسلام تاکنون کدام‌یک از اولیا و انبیای ما چنین جمله زننده‌یی نسبت به مقام زن به کار یا به زبان برده‌اند؟ استفاده از این جملات بجز تخریب فرهنگ کشوری تاریخی که سال‌هاست مورد انتقاد دشمنان بیگانه قرار گرفته چه سودی‌ دارد؟

تا کی می‌خواهیم با تخریب دیگران خود را تافته جدا بافته بدانیم و با متوسل‌شدن به این جملات یک‌شبه صعود کنیم و به تبعات آن توجه نداشته باشیم؟ غافل از آنکه این جملات خلاف قانون و مغایر با شوونات اسلامی است. چگونه مسوولان کشور با اینگونه سخنان جمعی که توبه‌پذیر هم نبوده برخوردهای قانونی نکرده و تذکرات لازم را نمی‌دهند؟

هنر ثروتی ملی است و نباید با اینگونه برخوردها که ناشی از ندانم‌کاری (جهل) است، این گنجینه تخریب و منهدم شود. توده مردم می‌دانند هنرمندان تا عاشق نباشند نمی‌توانند ظهور کنند و به اندازه کافی برای رسیدن ریاضت می‌کشند و در بی‌نیازی به سر می‌برند و فقط به حمایت و پشتیبانی مردم، خلاقیت خود را احراز می‌کنند.

در واقع در این کلام به او ظلم شده و حیثیت شخصی و شغلی او هتک حرمت شده است و چنین تهمتی به تمام عزیزان هنرمند سزاوار نیست. باشد تا دیگر شاهد چنین برخورد و رفتارهای دور از شوونات اسلامی نباشیم و مسوولان محترم کشور در انتخاب افراد صالح و شایسته در این گزینه‌ها بکوشند و جایز است هنرمندان عزیز کشور به حفظ حرمت و به حکم رفتار غیرقانونی با اینگونه افراد برخورد کنند.

گفتنی است فرج اله سلحشور در گفت وگو با یکی از خبرگزاری ها گفته بود که چنین تعبیری را به بازیگران زن در ایران نسبت نداده است

/ 1 نظر / 7 بازدید
فرهاد

من واقعا برای آقای سلحشور متاسفم . نمیدونم چی فکر کرده . فکر کرده با ساختن چند تا فیلم آبکی میشه خودشو بالای راس هرم سینمایی قرار بده تا در مورد آن اذهار نظری کنه که حتی در دین اسلام هم یرای این توهین مجازات حد گذاشتن. پدری که حتی ناراحت از تبریک دخترش میشه داریم کجا میریم .......... تاریکی خداییش غیر تهداد اندکی ورزشکار ، کدوم یک از مسولین ما تونستند نام ایران را در غرب اونم جلوی چشم افرادی که حتی نمیدونن ایران کجای این نقشه خغرافیایی قرار داده رو بیارن فکر میکنید اونور آبی ها در مورد ایران و ایرانی چی میدونن جز جنگ، جهان سومی و.... بله سلحشور باید این حرفارو بزنه میدونید چرا ؟ بزارید واستون یه مثالی بزنم: وقتی یکی تو یه روستای دور افتاده ای زندگی میکنه که سال به سال یه ماشین از اونجا رد نمیشه و فقط یه پیکان داره مسلماً وسعت دید و افکارش همون پیکانه با همون قیافه و سیستم. ولی وقتی پاشو از روستا بیرون بزاره میبینه که نه بابا چقدر ماشین زیبا و باکلاسی وجود داره بله آقای سلحشور اینطور آدمیه به خدا اسکار فقط اون مجسمه نیست اسکار یعنی پیشترفت . آوازه ایرانی. افتخار ایرانی . اسم ایران توقلب امریکا اقای اصغر