وضعیت جدید سهمیه باشگاههای فوتبال ایران در آسیا

دبیرکل فدراسیون فوتبال اعلام کرد، باشگاه‌های ایرانی در فصل پیش روی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا سه و نیم سهمیه خواهند داشت که براین اساس ذوب آهن به عنوان تیم سوم لیگ برتر در مرحله پلی‌آف این رقابت‌ها شانس خود را برای حضور در جمع تیم‌های برتر آسیا می آزماید.

به گزارش مهر، مهدی محمد نبی، دبیرکل فدراسیون با اعلام این خبر افزود: کمیته برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا (ACL) قبلا پیشنهادی را به ایران مبنی بر اینکه ایران با دو سهمیه مستقیما در مسابقات لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا شرکت کند و دو سهیمه دیگر نیز در مرحله پلی‌آف داشته باشد که در صورت موفق شدن تیم‌های ایران در مرحله پلی‌آف به دور بعدی مسابقات راه پیدا کنند، ارائه کرد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در ادامه گفتگوی خود با سایت فدراسیون فوتبال خاطر نشان کرد: در نشستی که به اتفاق علی کفاشیان، عزیزالله محمدی، علی فتح الله‌زاده، محمدرضا ساکت و علیرضا رحیمی با مسئولان کمیته برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار کردیم ،مطالب مختلفی را مطرح کرده و درنهایت قرار شد تا امروز نتیجه نهایی از سوی AFC اعلام شود.

وی در پایان تصریح کرد: پس از اعلام کمیته برگزاری مسابقات مقرر شد تا ایران با 3 سهیمه به طور مستقیم در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا و یک سهمیه دیگر نیز ابتدا در مرحله پلی آف حضور داشته و در صوت موفقیت، می تواند در رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا حضور داشته باشد. در واقع ایران با چهار سهمیه برای حضور در رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا را کسب کرد.

براین اساس تیمهای سپاهان اصفهان (قهرمان لیگ برتر)، پرسپولیس تهران (قهرمان جام حذفی)، استقلال تهران (نایب قهرمان لیگ برتر) بصورت مستقیم در فصل 2012 لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا می کنند و ذوب آهن اصفهان (تیم سوم لیگ برتر) در مرحله پلی آف این مسابقات حضور می یابد.
 

/ 0 نظر / 11 بازدید