تحقیر مجدد پرسپولیس توسط آبی پوشان + استیلی کنار کشید

آبی پوشان پایتخت هفتاد و سومین دربی پایتخت را با درخشش مجتبی جباری با پیروزی پشت سر گذاشتند تا با چهارمین پیروزی استقلال مقابل پرسپولیس با مربیگری پرویز مظلومی یک رکورد جدید در تاریخچه نتایج دیدارهای استقلال و پرسپولیس به ثبت برسد.

هفتاد و سومین دیدار استقلال و پرسپولیس عصر امروز با برتری شاگردان پرویز مظلومی به پایان رسید تا با ثبت این نتیجه، پرسپولیسی‌ها در کنار ناکامی در رقابت‌های لیگ برتر از گردونه رقابت‌های جام حذفی نیز خارج شوند تا بحران نتیجه گیری در این تیم افزایش یابد.

مظلومی که تا پیش از این دیدار سه بار به صورت پیاپی تیم فوتبال پرسپولیس را شکست داده بود، با کسب این پیروزی موفق شد برای نخستین بار در طول تاریخ به عنوان تنها مربی نام گیرد که موفق شده در بازی سنتی لیگ ایران صاحب پیروزی شود.
جدال استقلال و پرسپولیس در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی از ساعت 16:15 دقیقه امروز در حضور بیش از 70 هزار هوادار دو تیم با قضاوت هدایت ممبینی به مصاف هم رفتند که در پایان 90 دقیقه هیچ یک از دو تیم نتوانستند دروازه یکدیگر را باز کنند تا کار به وقت‌های اضافه کشیده شود.
استقلالی‌ها که در جریان وقت قانونی بازی برتری محسوسی مقابل پرسپولیس داشتند، در وقت اضافه اول این بازی روی درخشش مجتبی جباری هافبک ملی پوش خود موفق شدند دو بار دروازه علیرضا حقیقی را باز کنند تا استقلالی‌ها به حضور در مرحله نیمه نهایی رقابت های جام حذفی امیدوار شوند.

اما پرسپولیسی‌ها  که انتظار چنین اتفاقی را نداشتند، با ارائه بازی احساسی و پر اشتباه به بازیکنان استقلال اجازه خودنمایی دادند که اسماعیل شریفات موفق شد در پایان وقت اضافه اول برای سومین بار دروازه حقیقی را باز کند تا آب سردی بر پیکره پرسپولیسی‌ها ریخته شود.

 پس از برتری قاطعانه استقلال در نیمه نخست وقت‌های اضافه، این بار پرسپولیسی‌ها برشدت حملات خود افزودند تا شاید با این شیوه، نتیجه بازی را تغییر دهند اما بازی منطقی بازیکنان استقلال مانع از تحقق خواسته پرسپولیسی‌ها شد تا هواداران پرسپولیس برای چهارمین بار در طول دو فصل گذشته شاهد شکست تیم مورد علاقه خود مقابل تیم استقلال و پرویز مظلومی باشند.

بازیکنان استقلال با کسب مجوز حضور در مرحله نیمه نهایی، مسیر آسانی پیش روی خود برای حضور در فینال جام حذفی می‌بینند چرا که اگر آنها بتوانند در بازی بعدی خود مقابل برنده دیدار دو تیم شهرداری یاسوج و فولاد خوزستان به برتری دست پیدا کنند می‌تواند شانس حضور در فینال رقابت‌های جام حذفی را به دست آورند.

در صورتی که استقلال بتواند به عنوان ارزشمند قهرمانی جام حذفی دست پیدا کند، شاگردان پرویز مظلومی به عنوان یکی از نمایندگان ایران در رقابت‌های فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا حضور خواهد داشت.

اما نکته قابل توجه پس از این بازی، استعفای  سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس از مسوولیت خود بود و حمید استیلی که با انتقاد سنگین هواداران این باشگاه به دلیل نتایج ضعیف در رقابت‌های لیگ برتر و جام حذفی رو به رو شده بود بلافاصله پس از اتمام بازی و ثبت دومین شکست مقابل استقلال از مربیگری تیم فوتبال پرسپولیس کناره گیری کرد تا پرسپولیس بحران زده از این پس دیگر حمید استیلی را روی نیمکت خود مشاهده نکند.

/ 0 نظر / 5 بازدید