ترقی معکوس گلشیفته فراهانی

"گلشیفته فراهانی" یکی از بازیگران عرصه سینما و تلویزیون جمهوری اسلامی ایران بود که در عرصه هنری کارنامه بسیار موفقی داشت و جوایز بسیاری را بخاطر برخی در نقش های مختلف دریافت کرده بود، مدتی است در پی آرزوی جهانی شدنش (!) به کشورهای غربی سفر کرده است.

گلشیفته فراهانی در سینمای ایران نامی برای خود دست و پا کرد و پله های ترقی را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشت به طوری که امید می رفت این هنرپیشه به بازیگر اول زن سینمای ایران تبدیل شود اما گلشیفته فراهانی قدر این جایگاه را ندانست و به دلیل رفع نیازهای جنسی اش بازی در فیلم های غیر اخلاقی غرب را برگزید.

نقطه مقابل فراهانی، سهیر رمزی بازیگر مصری تازه مسلمان شده قرار دارد. بازیگری که هرچند سابقه طولانی در فیلم های ضداخلاقی داشت اما با قبول پوشش اسلامی ، خط بطلانی به گذشته سراسر تاریکش کشید.
 


رمزی مدتی پیش با ظاهری محجبه در برنامه‌های ماه مبارک رمضان به ایفای نقش پرداخت. وی در خصوص ادامه بازیگری اش با ظاهری موجه گفت: روحانیون به من گفته‌اند که من تا زمانیکه در یک فیلم صحنه‌های غیراخلاقی نباشد می‌توانم به بازی خود در فیلم‌های مختلف ادامه دهم.
 


گلشیفته فراهانی با خارج شدن از ایران ابتدا حجاب خود را که زینت هر بانوی مسلمان است، برداشت و سپس بازی در فیلم مجموعه دروغها (Body of Lies) و همبازی شدن با لئوناردو دی کاپریو را تجربه کرد.

 

 


 

 


بازیگر سابق سینمای ایران طی مصاحبه ای با مجله مدهای نیمه پورنوی فرانسوی «ووگ» که عکس با کت و شلوار وی نیز در آن مجله درج شده بود ضمن مخالفت خود با حجاب و اسلام، اظهار داشت: من از حجاب متنفرم! در اسلام حجاب بر سر می کنند تا میل جنسی مردان را مهار کنند. چرا من باید به تحریک جنسی مردان متکی باشم؟

 

به نظر می رسد گلشیفته فراهانی با گفتن این چنین حرف هایی، در صدد بود تا راه را برای بازی کردن در فیلم های غیر اخلاقی و مستهجن هموار می کرد.

وی در یکی از آخرین فیلم هایش نشان داد که به چه راحتی می تواند همه چیز (ته مانده اعتقاداتش و حتی جسمش) را فدای رویای جهانی شدن اش کند.
 


بنا بر این گزارش،  به همان اندازه که سهیر رمزی بازیگر تازه مسلمان شده مصری راه را درست رفته، گلشیفته فراهانی بازیگر تازه از دین خارج شده ایرانی راه را کج رفته است.

در پایان به نظر می رسد علاوه بر اشتباهاتی که شخص گلشیفته فراهانی در رسیدن به این جایگاه مرتکب شده، نباید از نقش خانواده، دوستان، آموزش و پرورش، مسئولان فرهنگی جامعه، همکاران هنری چشم پوشی کرد.

با بررسی شرح حال این خانم بازیگر یاد شعری زیبا افتادم که با اوضاع ایشان همخوانی عجیبی دارد !

از دست بوس میل به پا بوس کرده ای

خاکت به سر ترقّی معکوس کرده ای

صد حیف از برخی ایرانیها که در دام فریبکاری شیاطین افتاده و هم حیثیت خود را به باد می دهند و هم نام و نشان ایرانی غیرتمند را لکه دار می کنند . خدا کند که این بازیگر توانمند سینمای ایران خود را از مهلکه ای که در آن افتاده نجات داده و همچون بازیگر مصری عاقبت به خیر شود .

 

/ 6 نظر / 24 بازدید
ramtayn

وقت بخیر لطفا اشتباه برداشت نکنید و شما نمی تونید راجب گلشیفته نظر بدید چون جای اون نبودید و نیستید و شاید به دلیل اینکه مرد هستید آشنایی با احساس زنان ندارید هرچیزی زیادیش زجر آورد میشود در قرآن گفته نشده حجاب سر واجب است بلکه گفته برای پاک و منزه بودن است و زور باعث حس تنفر می شود در ایران با این اقداماتی که انجام شده و می شود مردم نه تنها به دین و دینداری روی نمی آورند بلکه تجربه اخلاق غیر اسلامی یا اسلامی در حد لازم برایشان مانند عقده در وجودشان جمع می شود و نباید بگذاریم که آزادی عقده ی مردم درون ایران شود خانم گلشیفته فراهانی جلوه ی عقده خود را گرفته است

ramtayn

وقت بخیر انسان ها وقتی از چیزی اطلاع ندارند یا اجازه اطلاع به آن ها نمی شود ار حقیقت به دور می مانند برای مثال می توانیم به مردم حکومت فاسد خلق کره (کره شمالی) اشاره کنیم که به آنها خورانده شده که خدای آن ها خورشید است و فرمانروای خدا کیم جونگ ایل است اگر به طور آزادنه به به این مردم بیچاره اجازه داده می شد فکر کنند و حقیقت را ببینند امکان داشت که کل مردم خدای واقعی را بشناسند بگذریم اما در ایران قضیه همه جوره امکان دارد ممکن است اگر دختر در داخل یا خارج از کشور حجاب سر خود را جلوی مردان غریبه در بیاورد ممکن است جان آن توسط خانواده اش در صورتی که در خانواده ای خون خوار به دنیا آمده باشد به خطر بیفتد یا زیبایی روییش را توسط حیوان های درنده ای که اسم خود را پدر یا برادر این دختر معصوم می گذارند گرفته شود و این بر می گردد به چندسالی که فرهنگ و ارتباط ایران با دنیای بیرون این کشور محدود شده و مردم جامعه در تمدن همان چندسالی که با خارج از ایران ارتباط داشتند مانده است و ممکن است این فرهنگ ناقص هر روز ناقص تر شود چون کشور ما دارد به فرهنگ فاسد کره ی شمالی روی می آورد و از او تقلید می کند

ramtayn

همان غربی که شما می گویید مثل درون ایران نیست که وقتی یارانه به حساب مردم می ریزند خودشان دستگاه های خود‍‍پرداز را غیر فعال می کنند و فقط کمتر از ۶۰ درصد خود ‍پرداز ها به طور نیمه وقت پاسخگو هستند همان غرب است که بدون داشتن ‍پول و حساب می توان خرید کرد همان غرب است که مردم وقتی مترو را می بینند حمله ور نمی شوند مثل ندیده ها یا اشغال گران اشغال کنند و اینکه وقتی فقر می آید در غرب همه را بدبخت می کند اما در ایران فقر فقط برای همسایه و دیگران دوست دارند و ‍‍پیش می آید در غرب جوانان زیر ۱۸ سال اعدام نمی شوند و آرزوهای انجام نشده خود را به گور نمی برند وای بر ایران وای بر کسانی که ظاهرا چشم دارند اما خدا می داند که آن ها نمی خواهند جز به منافع خود به چیز دیگری فکر کنند و کمی به بردار و خواهر دینی خود رسیدگی کنند این چه اسلامی هست حتی در عربستان هم مردم به فکر دیگران هستند به قول بعضی از اعضای خانوده ام که در ایران هستند اینجا فقط باید به فکر کلاه خود باشی که باد نبره وگرنه تو هم مثل اکثریت بدبخت و بیچاره خواهی شد جامعه درونی ایران طوری طراحی شده که اول خود یا همان ایرانی بودن با منافع خود را در نظر بگیریم بعد هم

مریم

سلام من بشدت از کار گلشیفته فراهانی ناراضی ام جدا از اینکه من از یک خانواده مذهبی هستم این کار به لحاظ اخلاقی نیز دچار اشکالات فراوانی است. همانطور که ذکر کردم از نظر دینی به این مقوله نگاه نکردم اما آیا این کار درست است که شخصیت آدم ها را با کلماتمون خرد کنیم؟ ما در حدی هستیم که بگیم چی درست است و چی غلط؟ آیا این کاری بود که پیشوایان ما انجام دادن؟ متاسفم که ما ایرانی ها یاد گرفتیم با حرفامون یک آدم معمولی رو در حد امام بالا ببریم و باز یک آدم معمولی رو با همون حرفا به لجن بکشیم! بیایید به جای مسلمون نمایی کمی یک انسان مسلمان باشیم.

مریم

براتون متاسفم... برادر ( ببخشید که نمیتونم بگم محترم ) من نه تحت تاثیر کسی مثل خانوم فراهانی قرار میگیرم و نه افرادی مثل شما که کارشون توهین به همه ی کسانی است که مخالف نظرشون هستند من گفتم به جای حرف های توهین آمیز میشه معقولانه جوانان را توجیه کرد و قبح گناه را به روشی جز توهین و اهانت به دیگران، بهشان فهماند. البته اگر واقعا جوانان کشور براتون مهم هستند!! رسول خدا(صلى الله علیه وآله) مى فرماید: المسلم من سلم المسلمون من یده و لسانه; مسلمان واقعى كسى است كه مسلمانان از دست و زبان او در امان باشند ( امید است که این حدیث در شما اثر کند) در پناه حق

یکی

" به دلیل رفع نیازهای جنسی اش بازی در فیلم های غیر اخلاقی غرب را برگزید. " کسخل:))))[لبخند]