آخرین لحظات زندگی دیکتاتور لیبی چگونه گذشت

معمر قذافی دیکتاتور لیبی که عصر روز پنجشنبه کشته شد، بر اساس تصاویری منتشر شده از شبکه های تلویزیونی فرانس 24 و یورو نیوز تنها از ناحیه دو پا مصدوم بود.

به گزارش ایرنا به نقل از فرانس 24،‌ معمر قذافی در حالی که تصمیم داشته است از شهر سرت بگریزد، در دو کانالی که در زیر یک جاده قرار داشت مخفی شده بود.

بنابر این گزارش، ابتدا یکی از نیروهای همراه قذافی به سوی نیروهای شورای ملی انتقالی شلیک می کند که این نیروها نیز در ادامه به جستجوی قذافی و هواداران مسلحش اقدام می کنند.

بر اساس تصاویری که شبکه های تلویزیونی فرانس 24 و یورو نیوز پخش کردند معمر قذافی که از ناحیه دو پا مصدوم شده بود به داخل آمبولانسی حمل می شود ولی در فاصله کشاندن وی به داخل آمبولانس هدف گلوله قرار گرفته و کشته می شود.

فردی که به زبان انگلیسی در مقابل دوربین این شبکه تلویزیونی سخن می گفت، اعلام کرد: نیروهای شورای ملی انتقالی به ناحیه سر قذافی شلیک کردند و وی را کشتند.

از سوی دیگر شماری از نیروهای مردمی و شورای ملی انتقالی در حالی که تپانچه زرین وی را در دست داشتند اعلام کردند که همراه قذافی اسنادی نیز موجود بودکه درحال حاضر در اختیار نیروهای شورای ملی انتقالی است.

/ 0 نظر / 14 بازدید