در مرحله دوم انتخابات مجلس نهم به چه افرادی رأی دهیم !

با توجه به نزدیک شدن به روز جمعه پانزدهم اردیبهشت موضوع تعیین افراد منتخب و اصلح از میان پنجاه کاندیدای  باقیمانده حوزه تهران به مهمترین مبحث محافل جمعی بدل شده است .

تصمیم گیری قاطبه ملت ایران علی الخصوص تهرانیهای زیرک در مورد نمایندگانشان در بهارستان ، معمولا در آخرین روزها و  گاهی ساعات آخر قبل از روز انتخابات شکل می گیرد و عملا برآیند فعالیتهای انتخاباتی افراد و گروههای سیاسی به صورت دقیق ارزیابی شده و به تصمیم گیری منجر می شود .

نتایج به دست آمده در نخستین مرحله انتخابات تهران نشان داد که قاطبه مردم معتقد و ولایی این شهر بزرگ با ارزیابی دقیق خود و با توجه به امکان ورود افراد وابسته به دو گروهک فتنه گر و انحرافی در ذیل پوششهای مستقل  از میان دو گفتمان اصولگرایی دست به انتخاب زده و به شکل عجیبی پنج نماینده اخلاق گرا و برتر را مستقیما راهی بهارستان کرده و تقریبا باقیمانده افراد این دو لیست را جهت آزمون مجدد و بررسی بیشتر در کوره مرحله دوم گداختند تا تصمیم درست بگیرند .

در چنین شرایطی نامزدهای دو جبهه باید می دانستند که مردم هوشیار تهران با این شیوه رای دادن خود کلیات تفکر اصولگرایی آقایان و رئوس برنامه های ادعایی این دو گروه را پسندیده اند و آنچه که در تصمیم گیری نهایی مردم حرف اول را می زند میزان پایبندی این افراد به اصول اخلاقی ، ایمانی و اسلامی خواهد بود که با استناد به آن اصولگرایی معنا می شود .

با این مقدمه ، نتیجه آنکه مردم هوشمند تهران در مرحله دوم انتخابات از میان پنجاه کاندید باقیمانده افرادی را انتخاب خواهند کرد که :

الف : کمترین هزینه های زائد انتخاباتی را انجام داده باشند

ب : کمترین سوء استفاده از بیت المال و اموال عمومی و شهری را در مسیر تبلیغ خود و گروه خود داشته اند .

ج : شیوه تبلیغی ایشان اثباتی بوده و مبتنی بر ارائه برنامه و راهکارهای گروهی در مسیر رفع مشکلات متعدد مردم بوده باشد نه تخریب رقبا .

د : از بد اخلاقی های انتخاباتی و توهین و تشنج دوری گزیده باشند .

ه : از تهمتهای ناروا به گروه مقابل اجتناب کرده باشند چرا که این  تهمتها عملا توهین به رای دهندگان مرحله اول محسوب می شود .

و : در مناظرات از سعه صدر برخوردار بوده و پاسخ های قانع کننده به سوالات دانشجویان به عنوان زبان پرسشگر ملت داده باشند .

ز : در جلسات تبلیغاتی خود ( که به برکت آنها ملت نمایندگان گریزپای خود را هر چهار سال به چهار سال در میان خود و در مساجد و منابر زیارت می کنند ! ) از شیوه های نخ نما شده تخریب تبلیغاتی و فریب محور دولت و احیانا رقبای انتخاباتی اجتناب ورزیده باشند .

ح : دچار توهم خود بزرگ بینی نبوده باشند .

و : ساده زیست بوده و در کارتل های بزرگ اقتصادی عضویت نداشته باشند .

ز : در یک کلام تقوای الهی را در رفتار و گفتارهای تبلیغی شان رعایت کرده باشند

با این حساب پیش بینی حقیر بر اساس تجربیات گذشته و عملکرد کاندیداهای مرحله دوم انتخابات در تهران اینگونه می باشد که از میان بیست و پنج نفر نهایی حدود هفتاد و پنج درصد منتخبین منتسب به لیست جبهه پایداری و بیست و پنج درصد از سایرین خواهد بود .

و البته هنوز چند روزی باقیمانده و کاندیداها فرصت دارند تا با رعایت معیارهای فوق الذکر شانس خود را برای انتخاب شدن افزایش دهند و اگر خدای نکرده بنا بر هیجانات انتخاباتی و مصالح گروهی ؛ خرد جمعی مردم تهران را نادیده گرفته و بداخلاقیهایی داشته اند صادقانه از مردم و افراد تخریب شده عذرخواهی کنند تا هم مشمول رحمت الهی شده و هم در چشم مردم تیز بین و دقیق تهران خوش آیند جلوه کنند .

والعاقبه للمتقین

/ 1 نظر / 6 بازدید
asal

سلام عزیزم می دونستی ایران در جهان جز چند کشور اولی است که خطر چاقی و بیماریهای مختص اون تهدیدش می کنه؟ می دونی بیماریهاش چیه؟ مثلا یک نمونه از بیماریهاش بیماری های قلبی هست. راستی می دونی هزینه درمان این بیماری تو ایران چقدر میشه ؟ البته با این سطح درآمدی حالا می دونی این افرادی که می خوان تناسب اندامشون رو حفظ کنن حداقل سالی بالای 3000000 تومان هزینه می کنن؟ برات یه پیشنهاد خوب دارم با کمترین هزینه می تونی از شر این همه هزینه اضافی خلاص بشی حتما یه سر به ما بزن :-x