عوارض تحریم نفتی ایران غیر قابل کنترل خواهد بود

به گزارش بلومبرگ، تحریم نفتی ایران از سوی اتحادیه اروپا امروز آغاز می شود هدف از این تحریم ها فشار بر مردم و دولت ایران برای پایان دادن به برنامه هسته ای این کشور است. کاهش صادرات نفت ایران می تواند به عنوان بزرگترین بحران در بازار جهانی انرژی از پایان درگیری های لیبی محسوب شود.
این گزارش افزوده است: گوردون کوان، رئیس مرکز تحقیقات انرژی واقع در هنگ کنگ با بیان این نکته که ما نگران تحریم نفتی ایران هستیم، افزود: این تحریم باعث جهش قیمت در بازارهای جهانی می شود.
وی با اشاره به بحران انرژی در اروپا و همچنین چشم انداز مصرف سوخت در جهان نسبت به افزایش قیمت ها هشدار داد.
بر پایه این گزارش، ایران دومین تولید کننده نفت اوپک پس از عربستان سعودی است و اجرای تحریم اروپا بر ضد ایران حدود یک میلیون بشکه از صادرات این کشور می کاهد و با توجه به اینکه که اوپک سقف تولید خود را در روز حدود 30 میلیون بشکه تعیین کرده، امکان بالاتر رفتن قیمت ها بسیار زباد است.
این شبکه با اشاره به این نکته که خلیج فارس زمین بازی ایران است، افزود: هرگونه حادثه در این نقطه می تواند عواقب بسیار شدیدی بر قیمت نفت جهانی داشته باشد.
بلومبرگ همچنین نوشت: پیش بینی چهل و دو تحلیل گر در این زمینه نشان داده است که تحریم نفتی ایران سبب بالا رفتن قیمت نفت در روزهای آینده خواهد شد.

/ 1 نظر / 12 بازدید
امین و مهشید و خدای مهربون

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل]_________[گل][گل][گل][گل]__________[گل][گل] [گل] [گل][گل] [گل]______________[گل] [گل]______________ [گل] [گل][گل] [گل][گل][گل]__ سلام دوست عزيز [گل]____ ma3ta.com ___ [گل][گل][گل] _[گل]_[گل] ______اميدوارم خوب باشيد ________________[گل] [گل] [گل][گل][گل]_____ وبلاگ امین و مهشید و خدای مهربون ___ [گل][گل][گل] [گل] [گل][گل]___ جايي از جـنس امید و آرامش _________ [گل][گل] [گل] [گل] [گل] [گل] ________ با مطلبي فوق العاده زيبا ____ [گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل]____ آپ شد__________________[گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل] [گل] [گل] حضور شما باعث دلگرمي ماست [گل][گل][گل][گل][گل] [گل] [گل]_[گل] [گل] __ شاد باشيد هميشه __[گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل] [گل] [گل] [گل] [گل] _______________[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل] [گل] [گل] [گل]__________ [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل] [گل][گل][گل] [گل][گل] [گل] [گل]______[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل] [گل]__[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل]