کنایه حاتمی‌کیا به فرهادی در نامه‌اش به میرکریمی

ابراهیم حاتمی‌کیا کارگردان سینما ایران درباره‌ "یه حبه قند"، جدیدترین ساخته رضا میرکریمی یادداشتی منتشر کرد.

در متن یادداشت این کارگردان سینما آمده است:
 
"یا لطیف،
خیر ببینی آقا سیدرضای میرکریمی.
کام‌ات شیرین. اگر این حَبّه قندت نبود، یادمان می‌رفت کجایی هستیم و با کامِ تلخ در صفِ سفارتِ خرس‌نشان ایستاده بودیم تا از سرزمین همیشه آفتاب‌مان به جبرِ همکار تلخ‌مزاج، همه مهر دروغ بر پیشانی، متقاضی پناه به سرزمین همیشه ابری بگیریم.
 
خیر ببینی برادر. تو با حَبّه قندی کام دودگرفته‌مان را شستی و به یادمان آوردی که ایرانی هستیم. نامی داریم و نشانی. ادبی داریم و آدابی، که به وقت شادمانی بدانیم چه باید کنیم و به وقت عزا چه باید باشیم.
 
سیّد عزیز، متوقع نباش که با این حَبّه قندت قادر به شیرین کردن کامِ جفامسلکان باشی. این تلخی به بلندای نسلِ این نهضت همچنان ادامه‌دار است، ولی بدان، این بارانِ سیاهِ جفایِ غریبه‌هایِ دوست‌نما، پایانی دارد. تو حوصله کن و مباد که شکایت به غریبه بری. تو شاگردِ مکتبِ فردوسی و حافظی که نه کوچیدند و نه شوقِ ترکِ سرزمین به فرزندانشان دادند. این عصر وارونگی پایانی دارد برادر!
 
برادرت ابراهیم حاتمی‌کیا، برگ‌ریزان یکهزار و سیصد و نود."
/ 1 نظر / 8 بازدید
مریم

تجلی فکر بسته ی شما متاسفانه در همه ی صفحات این وبلاگ قابل ملاحظه است چه سیاسی چه هنری چه اجتماعی... در این دوران بحران دینی این شما هستید که باید با رفتار خوب و عدم قضاوت و پیش داوری ها مبلغ دینمون باشید...اما همه چیز بر عکسه...