"حزب‌الله" به آی‌فیلم می‌آید

سریال خبرساز «الغالبون» ساخته شبکه المنار که به چگونگی شکل گیری حزب الله لبنان می پردازد در شبکه آی فیلم به نمایش گذاشته می شود.

سریال لبنانی الغالبون که نخستین و از خبرسازترین سریال های عربی در سال جاری بوده است، از هفته گذشته به صورت هر روزه از شبکه آی فیلم پخش شده است. این سریال که 30 قسمت دارد هر روز در ساعت 30:20 به وقت تهران روی آنتن شبکه آی فیلم می رود. سریال «الغالبون» نخستین سریال شبکه تلویزیونی المنار لبنان است که درحد وسیع و با سرمایه وسیعی توسط این شبکه که متعلق به حزب الله لبنان است، ساخته شده. سریال «الغالبون» کیفیت تشکیل مقاومت حزب الله لبنان را از سال 1982، هنگام حمله اسرائیل به لبنان تا سال 1985زمان عقب نشینی اسرائیل از شهر «صور» به نمایش درآورده است. این سریال که به کارگردانی «باسل الخطیب» کار شده است، نوشته «فتح الله عمر» است و در آن از بازیگران معروف لبنانی چون «احمد الزین»، «دارین حمزه »، «عبدالمجید مجذوب» و «پی یر داغر» استفاده شده است و تصویربرداری آن اکثراً در شهرهای جنوب این کشور و همچنین بعلبک و بیروت انجام شده است.

باسل الخطیب پیش از این درباره این سریال گفته بود: در زمانی که دشمنان به دنبال تخریب وجهه مقاومت در لبنان هستند، کار جدید من به دنبال ارائه تصویر واقعی و حقیقی از این مقاومت و کیفیت تشکیل آن در سایه شرایط سیاسی، اقلیمی و بین المللی بسیار پیچیده است. این سریال که در رمضان ماه گذشته در شبکه المنار به نمایش درآمد، پس از موفقیت در جذب مخاطب در لبنان مورد هجمه مخالفان حزب الله قرار گرفت.

/ 0 نظر / 7 بازدید