راه اندازی شبکه اسپانیایی زبان صدا و سیمای ایران اسلامی

شبکه بین المللی اسپانیایی معاونت برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران Hispan TV چهارشنبه 21 دسامبر رسماً آغاز بکار می کند.

این شبکه تلویزیونی با هدف تقویت پیوندهای فرهنگی و نزدیکی با مردم کشورهای اسپانیایی زبان و نیز معرفی آداب، رسوم و سنن ایران به صورت 24ساعته برای مخاطبان اسپانیایی زبان پخش می شود.Hispan TV با بهره مندی از متخصصان برجسته ایرانی و خارجی در امر رسانه، پخش برنامه های خود را در زمینه های خبری، فیلم و سریال،برنامه های مستند،گزارش،مصاحبه های اختصاصی و برنامه های مختلف سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی از تهران آغاز می کند.
اخبار این شبکه اسپانیایی زبان با 16 ساعت کار روزانه آغاز بکار می کند و به زودی به پخش 24 ساعته خبر خواهد پرداخت.تمامی اخبار، مطالب و مصاحبه های گردآوری شده این شبکه توسط روزنامه نگاران و خبرنگاران بین المللی Hispan TV و مقالاتی که توسط همکاران این شبکه تهیه می شود، در وبسایت این شبکه قابل دسترسی است.

این شبکه تلویزیونی وبسایتی به آدرس (www.hispantv.com) و (www.hispantv.ir) و پسوندهای محلی کشورهای امریکای لاتین دارد که بیننده اجازه دسترسی به تماشای زنده شبکه را می دهد.

برنامه های هفتگی نقد مسائل روز اروپا ،برنامه مستند اندلس Al-Andalus ،برنامه مصاحبه با شخصیت های مهم اجتماعی،فرهنگی،اقتصادی و سیاسی آمریکا لاتین،اسپانیا و ایران تحت عنوان Cara a Cara و برنامه ویژه تاکسی Taxi با رویکرد گفتمان با سیاستمداران، نویسندگان و فیلمسازان معروف جهان از دیگر برنامه های شبکه تلویزیونی اسپانیایی برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است.

سعی و تلاش مدیریت این شبکه در تولید مجموعه های مستند براین اصل استوار است که چه تولیدات انحصاری و چه آن دسته از تولیدات که با همکاری فیلمسازان حرفه ای تهیه می شوند، در برگیرنده موضوعاتی باشند که کمتر در رسانه ها مورد بررسی قرار می گیرند.

بیش از دو هزار فیلم و سریال در قالبهای متفاوت نظیر تاریخی ماجرایی، درام و کمدی و مجموعه ای منتخب از بهترین فیلم های ایرانی ارائه شده در جشنواره های بین المللی نیز برای پخش در این شبکه تدارک دیده شده است.برنامه های شبکه تلویزیونی Hispan TV از طریق ماهواره در اروپا ،آمریکا و آمریکای لاتین قابل دریافت است.                                
 

(Hispasat IC Europe(30W

 Transponder:60

Frequency:12092 MHz 

Polarization:V

Symbolrate:27500

FEC:3/4

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hispasat IC Americas 30W

Transponder:62

 Frequency:12172MHz

Polarization:H

Symbolrate: 27500

FEC:3/4

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- NSS806 40.5W

Transponder:22A

Frequency:3803MHz

Symbolrate:27500

FEC:3/4

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Intelsat9  58W

Transponder:7C

Frequency:3840 MHz

Polarization:V

Symbolrate:27690

FEC:7/8

/ 0 نظر / 3 بازدید