پاسخ دندان شکن فرمانده نیروی دریایی ایران به درخواست آمریکاییها

فرمانده نیروی دریایی سپاه در واکنش به ابراز تمایل آمریکا برای برقراری خط ارتباطی با ایران گفت ما هر موقع به خلیج مکزیک رفتیم با آمریکا ارتباط مستقیم برقرار می کنیم.
طی روزهای اخیر و در خلال حضور محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان در نیویورک، برخی رسانه های آمریکایی از تمایل دولت آمریکا برای ایجاد یک خط ارتباط ویژه مستقیم نظامی با ایران پس از یک سری تقابلات نزدیک میان نیروهای ایران و آمریکا در خلیج فارس، خبر داده بودند.
در همین ارتباط، سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران که چند سالی است مسئولیت مستقیم حراست از مرزهای دریایی کشورمان در این منطقه بر عهده نیروی تحت امر وی قرار داده شده، در خصوص این خواسته نیروی دریایی آمریکا به مشرق گفت: ایران با تمام کشورهای منطقه ارتباط مستقیم و نزدیکی داشته و دارد اما جایگاه آمریکایی ها کجای این منطقه است؟
وی تاکید کرد: ما هر موقع به خلیج مکزیک برویم با آمریکا ارتباط مستقیم برقرار می کنیم و از نظر جمهوری اسلامی ایران حضور نامشروع آمریکا در خلیج فارس، معنا و مفهومی ندارد. فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران ادامه داد: البته آمریکایی ها همواره تمایلات زیادی دارند ولی باید خواسته هایی را مطرح کنند که با واقعیت تناسب داشته باشد.
سردار فدوی هدف آمریکایی ها از این صحبت ها را در واقع ابراز نگرانی آنها از افزایش قدرت دفاعی و بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: هر کسی خارج از خانه خودش به دنبال اهداف نامشروعی باشد، می ترسد. هیچ دزدی را در عالم نمی بینیم که در هنگام دزدی نترسد، حتی اگر ماهرترین و قویترین دزد هم باشد!
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران در پایان تاکید کرد: تمام اهداف آمریکایی ها برای ما شفاف و مشخص است و تنها راه حل اتمام نگرانی آنها، خارج شدن از منطقه خواهد بود.

/ 0 نظر / 19 بازدید