دشمن از کجا ضربه می زند ؟

چند روز قبل به یکی از خیابانهای مرکز فروش لباس تهران در منطقه ای مذهبی نشین رفته بودم و در تمام دقایقی که در این مسیر حرکت می کردم با خودم می گفتم که جامعه اسلامی و ایمانی ما را چه شده است ؟

جامعه ای که در آن تا حدودو دو دهه قبل بزرگترین افتخار جوانانش ، فدا کردن جان برای حفظ ناموس و تمامیت ارضی مملکتشان بود ، با کدامین فرمول پیچیده در این مدت زمان کوتاه به جوانان بی غیرت و هوس گرا تغییر وضعیت داده اند ؟

شاید خیلی از شماها ندانید که در سال 1365 شمسی و همزمان با فتح بزرگ رزمندگان اسلام در تصرف شهر فاو ، سمینار مهمی در تلاویو سرزمینهای اشغالی با حضور اندیشمندان بزرگ غرب برگزار می شد که در آن بزرگترین دانشمندان علوم سیاسی و اجتماعی جهان غرب به بررسی موضوع « شیعه و راههای مهار آن » مشغول بودند .

خواهشا کمی دقت کنید . این موضوع مربوط به بیست و پنج سال قبل و در اوج مسائل جنگ تحمیلی اتفاق افتاده بود . یکی از مهمترین مدعوین این نشست آقای « یوشوهیرو فرانسیس فوکویاما » بود که نظریات خود را در باب موضوع جلسه بسیار شفاف بیان نمود .

شاید برخی از شما این بخش از صحبتهای فوکویاما را که در آن شیعه را به پرنده بلند پروازی تشبیه نموده بود که یک بالش بال سبز مهدویت و بال دومش بال سرخ عاشورا است و بر تن این پرنده جوشنی پوشانده شده که بر اساس فقه مترقی امام راحل در جامعه آن روز ایران اسلامی از آن با نام « ولایت فقیه » تعبیر گردید .

آنچه که در آن روز مهمترین بخش سخنرانی فوکویاما را تشکیل می داد بخش شناخت نقاط قوت شیعه نبود بلکه راهکار خاصی بود که به دولتمردان و سیاستگزاران صهیون برای شکار پرنده بلند پرواز و نفوذ ناپذیر شیعه ارائه نمود .

فوکویاما در آن جلسه به بازیگران جهان غرب توصیه نمود هرچه سریعتر ، جنگ با ایران را پایان دهند چرا که شیعیان همچون میخ فولادی هستند که هرچه بیشتر ضربات سخت به ایشان وارد شود بیشتر در مسیر های سخت پیش می روند و اساسا باید سیاست عوض شود .

در سال 1365 فوکویاما به برنامه ریزان صهیون می گوید که باید با مهندسی معکوس مکانیزم قدرت شیعه ، این پرنده را ضعیف کرده و در تیر رس قرار دهند .

بر اساس طرح مهندسی معکوس فوکویاما نخستین گام فرهنگی در راستای جنگ نرم تغییر ذائقه مردم ایران در یک کار زمانبندی شده و دراز مدت بود . چراکه جوان غیور شیعه مدافع سرسخت ولایت ، عاشق شهادت و آرزومند سربازی در رکاب امامت خود بود . برای رسیدن به این هدف ، از همان زمانها ناتوی فرهنگی آغاز شد و به تدریج شکستن قبح حرامها شرعی در چشم مردم خصوصا نسلهای جدیدتر باب شد .

حالا بیش از دو دهه از تغییر رویکرد دشمنان شیعه از وضعیت سخت به نرم می گذرد و من در یکی از محله های قدیمی و مومن نشین تهران دو گروه مانکن را می دیدم که گروه بی جانشان در پشت ویترینها به عابران می نگرند و گروه جاندارشان از این سوی ویترین همتایانشان را ارزیابی می کنند تا در صورت پسند لباسهایشان را گرفته و خود به تن کنند .

از همه عجیب تر آنکه در این آشفته بازار مردان و زنان ظاهر الصلاح زیادی را می دیدم که بسیار عادی و پذیرفته شده به این مسائل در اطراف خود می نگریستند و عبور می کردند ؟

آری دشمن در گام اول خود بسیار موفق می نماید و به نظر می رسد که توانسته تا حد زیادی ذائقه ها را تغییر دهد .

گام دوم این پروسه بر اساس نظریه مهندسی معکوس فوکویاما در هم شکستن زره محافظ شیعه یعنی « ولایت فقیه » به منظور بی دفاع کردن جامعه اسلامی بوده است که بر اساس زمانبندی خود فوکویاما در سال 2007 میلادی ( 1386 شمسی) کلید خورده و همانطورکه همگان دیدند در فتنه های سال 88 حمله مستقیم به اصل ولایت فقیه و شخص ولی فقیه با کمک گرفتن از تواناییهای تغییر ذائقه داده ها به اوج رسید .

بر مبنای نظریه مهندسی معکوس فوکویاما ، گامهای بعدی حمله به اعتقادها و باورهای مردم ایران نسبت به معصومین و در صدر آنها دو تفکر اصیل و مستحکم مهدویت و حسین دوستی می باشد که چندیست کلید این پروژه ها در محیطهای وب و رسانه های مجازی زده شده و در عمل هم باندهای انحرافی با نفوذ به بدنه نظام اسلامی مهدویت ، به سوی خرافه گرایی و در نهایت تزلزل در اعتقادات مردم در حرکت است . نمونه بارز این نوع فعالیتها ابراز ارادت همراه با غلو برخی از سران جریان انحرافی همراه دولت ( سی دی به ظهور و ... ) می باشد . ضمنا آشوبهای خیابانی در عاشورای سال 88 اولین عملیات میدانی با حضور تمامی عناصر مورد نظر فوکویاما بود که در آن تمامی اضلاع قوت پرنده شیعه هدف قرار گرفت .

هم بچه شیعه های تغییر ذائقه داده ، هم شعار بر ضد اصل ولایت فقیه ، هم اهانت و توهین به مراسمات عزای سید الشهدا در سالروز عاشورا در این میدان تست شده و گزارشات مورد نیاز صهیونها استخراج شد !

شاید حالا گوشه های کوچکی از اهمیت هشدارهای پدرانه حضرت امام خامنه ای (حفظه ا... ) قابل درک شده باشد .

امروز آنچه که مهم است اینکه من و شما چگونه و با چه رویکردی می توانیم در عرصه جنگ نرم با دشمن مبارزه کرده و هزاران جوان و نوجوان عزیز کشورمان را از چنگال توهمات القایی این افراد رها کنیم .

والسلام عیکم و رحمه ا...

/ 1 نظر / 10 بازدید
موسوی

آقا سلام علیکم با عکس اون خانمها کاری ندارم ولی مقاله ی عالی ای بود . خدا خیرت بده . استفاده کردیم . التماس دعا یاعلی