جادوگر این بار روی سیم خادار پرید !

موضع تندی که علی کریمی در قبال عزیزالله محمدی گرفت، نتیجه یک بار روانی غیرقابل وصفی بود که یکی از باتجربه‌ترین بازیکنان کنونی فوتبال ایران را هم در برابر آن عاجز می‌کند.

کریمی در حقیقت داشت چهره واقعی تیمش را نشان می‌داد. وقتی بی‌مقدمه و بدون هیچ بهانه‌ای به سوی عزیزالله محمدی حمله کرد و او را مسبب باخت سنگین تیمش خواند، نشان داد که او هم در مجموعه پرتنش و سرشار از درگیری‌های روحی و روانی باشگاه، نتوانسته آرامش خود را حفظ کند. آیا واقعا این سازمان لیگ بود که پرسپولیس را به زمین زد؟ آیا برنامه سازمان لیگ برای استقلال که مانند پرسپولیس بازیکنانی را به تیم ملی داده بود و مانند پرسپولیس فرصت کافی برای تمرین‌های مداوم با تمامی مجموعه‌اش را نداشت، سودآور بود و برای تیم کریمی پرمخاطره؟! کریمی، فقط گوشه‌ای از چهره عصبی تیمش را نشان داده است.

تفاوت استقلال و پرسپولیس در داشته‌ها و نداشته‌هاست. وقتی فتح‌الله‌زاده داشت برای استقلال با تیموریان، زندی، رحمتی و خسرو حیدری مذاکره می‌کرد، پرسپولیسی که در اختیار کاشانی بود، خود را غرق در درگیری‌های خانوادگی می‌دید. دایی از یک سو حمله می‌کرد، کاشانی جواب می‌داد، استیلی ناخواسته خود را رودرروی موج انتقادات می‌دید و روزها سپری می‌شد. همان روزها، کریمی گفته بود که روند آماده سازی پرسپولیس برای فصل آینده نگران کننده و خطرناک به نظر می‌رسد.

همان روزها بود که پرسپولیس خود را برای شکست در دربی، لیگ، جام حذفی و حتی آسیا آماده می‌کرد و همان روزها هم بود که استقلال خودش را مهیای جشن‌های پیروزی در لیگ و دربی و حذفی می‌کرد! کریمی امروز بر سر عزیزمحمدی فریاد می‌زند و ادعا می‌کند که اگر حرف‌هایش را در مورد رئیس سازمان لیگ (که خود از مدعیان و متولیان پاک‌سازی فوتبال است) بزند، دیگر نه او می‌تواند در لیگ بازی کند و نه عزیزمحمدی قادر به زندگی میان فوتبالی‌ها خواهد بود!

کریمی فریاد زده است و این بزرگترین اشتباه ممکن خواهد بود اگر تصور کنیم که اعتراض کریمی فقط خطاب به مجموعه‌ای غیر از سازندگان پرسپولیس بوده. پرسپولیس همان روزی که بدنسازش را راند تا او به استقلال برود آماده برخورداری دایمی از مصدومان شد. اولادی، نوروزی، بادامکی، کاظمیان و هاشمیان هر روز و همه روز مصدوم هستند و این محصول بدنسازی اشتباه امروز پرسپولیس و البته تشخیص‌های غلط و همیشگی پزشکی است که استیلی به این تیم هدیه داد! کریمی فریاد می‌زند و از عزیزمحمدی بابت فرصت ندادن به پرسپولیس برای رسیدن مصدومانش گلایه می‌کند، اما خود که در بهترین لیگ‌های دنیا بازی کرده نیز می‌داند هرگز به تیمی که نه درست بدنسازی می‌کند، نه درست به اردو می‌رود، نه درست مصدومانش را علاج و درمان می‌کند، فرصتی اضافه داده نشده و نمی‌شود!

کریمی که عادت دارد همواره روی دیوارهای بلند بپرد، این بار دیوار کوتاه را رها کرد و روی دیوار سیم خاردار سازمان لیگ پرید! اما خود مجموعه کنونی و اسبق پرسپولیس هم می‌دانند که این شیوه، اعتراضی است به مدیریت و تفکری که این پرسپولیس را نابود کرد!

/ 0 نظر / 6 بازدید