تصاویر آخرین مناظره رودر روی اوباما و رامنی در کنیا و پیروزی اوباما !

به گزارش باشگاه خبرنگاران، در شرایطی که بازار رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا داغ است و تنها چند روز تا انتخاب رییس جمهور جدید این کشور باقیمانده است، مردم کنیا در اقدامی عجیب ، دو گاو نر را به جان هم انداختند که یکی از آنها را همنام نامزد حزب جمهوری خواه میت رامنی نامگذاری کرده بودند و گاو دیگر هم نام باراک اوباما ، نامزد حزب دموکرات و رئیس جمهور کنونی آمریکا را یدک می کشید.

مردم کنیا در سال 2008 از باراک اوباما نامزد کنیایی تبار انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا حمایت بسیار زیادی کردند و حتی روز انتخاب باراک اوباما در کنیا روز تعطیل اعلام شد. 
پدر اوباما در روستایی در شمال شرقی کنیا به دنیا آمده بود. از این رو مردم این کشور روی تصمیمات اوباما پس از پیروزی در انتخابات حساب زیادی باز کرده بودند.

اما چهار سال بعد همه این امیدها به یاس مبدل شد. شهروندان کنیایی معتقدند اگرچه اوباما کنیایی الاصل است، اما هرگز برای دیدن ملت به کنیا نیامد و این کار او مردم را ناامید کرد، انگار که او هرگز فرزند کنیا نبوده است.

عده زیادی برای تماشای این مسابقه گاوبازی نمادین گردهم آمده بودند و این دو گاو خشمگین در محاصره انبوه مردم که با صدای طبل و فریادهایشان گاوها را تحریک می کردند در میان گل و لای با هم جنگیدند. در نهایت گاو سیاه که نماد اوباما بود در مصاف باگاو سفید که نماد رامنی بود به پیروزی رسید.

/ 0 نظر / 3 بازدید