پیروزی ایران در جنگ تحریم نفتی : ایران با تحریم نفتی پولدارتر شد !

در حالی که هدف اصلی از اعمال تحریمهای بین المللی بر ضد ایران کاهش درآمد های ارزی با هدف متوقف شدن فعالیتهای هسته ای ایران بوده است ولی این تحریمها نتیجه ای معکوس داشته است.

به گزارش  پایگاه اینترنتی آتلانتیس، کشورهای غربی در ابتدا قصد داشتند با اعمال تحریمهای بین المللی بر ضد ایران و افزایش فشارهای تجاری و اقتصادی در آمد های ارزی این کشور را کاهش دهند و تهران را به متوقف کردن برنامه های هسته ای مجبور کنند ولی به نظر می رسد این تحریمها نتیجه ای معکوس در پی داشته است و افزایش قیمت نفت طی ماههای اخیر موجب افزایش درآمد های ارزی ایران و ثروتمند تر شدن دولت ایران شده است.

بر اساس این گزارش افزایش تنش های سیاسی بین ایران و غرب طی ماههای اخیر و تصمیم اروپا برای اعمال تحریم نفتی ایران از ابتدای جولای 2012 تاثیر زیادی بر رشد قیمت جهانی نفت داشته است .

قیمت نفت برنت دریای شمال از ابتدای سال 2012 بیش از 17 درصد رشد داشتهاست . ایران هم اکنون روزانه 2.2 میلیون بشکه صادرات نفت دارد .

اگر تحریمهای بین المللی تا کنون موجب کاهش 100 هزار بشکه ای صادرات نفت ایران شده باشد در مقابل رشد فزاینده قیمت نفت طی ماههای اخیر نه تنها کاهش صادرات نفت این کشور را جبران کرده است بلکه درآمد های ارزی ایران را نیز افزایش داده است.

/ 1 نظر / 4 بازدید
nazanin

سلام دوست من وبلاگ خوبی داری. اگر دوست داری بازدید کننده بیشتری بدست بیاری بهت پیشنهاد میکنم با سایت های زیر تبادل لینک رایگان انجام بدی. http://link2link.tk http://link2link.tk/link2 http://linkdooni24.tk/links http://link2link.tk/links مصطمئن باش از نتیجه بدست آمده شگفت زده می شی ! چون یکی از بهترین کارها برای افزایش بازدید تبادل لینک است.