پرواز اندیشه

افتضاح فوتبالی جدید اینبار در بازی چوکای تالش + عکس
نویسنده : حسین ابراهیمی - ساعت ۸:٠٠ ‎ق.ظ روز ۱۸ آبان ۱۳٩٠
 

هنوز یک هفته از حرکت شیث رضایی و محمد نصرتی و هیاهویی که در رسانه های جهان بر سر آن به راه افتاد نگذشته که بازیکنان و مربیان چوکای تالش سوژه ای جذاب دیگری برای آنها فراهم کردند.

به گزارش ایرنا،اغلب روزنامه های انگلیسی در سایت خود یک فایل ویدیویی منتشر کردند و نوشتند: اگر فکر می کنید در لیگ های انگلیس با داوران بد رفتاری می شود نگاهی به این فیلم بیندازید و ببینید یک تیم ایرانی با این مرد سیاه پوش نگون بخت چگونه رفتار می کند؟'

هنگامی که روی فایل ویدیویی کلیک می کنید می بینید ابتدا یک بازیکن و سپس سایر بازیکنان و مربیان تیم چوکای تالش بر سر داور می ریزند و او را به شدت کتک می زنند. داور را در زمین دنبال می کنند ولی سرانجام او در حلقه محاصره بازیکنان و مربیان گرفتار می شود و پیش از آنکه ماموران انتظامی خود را به محل حادثه برسانند‘ به شدت از سوی بازیکنان و مربیان و هواداران چوکا کتک می خورد.

روزنامه دیلی میل در این باره نوشت: در لیگ برتر انگلیس بدترین رفتاری که داوران مجبورند تحمل کنند محاصره توسط بازیکنان و اعتراض شفاهی آنان است و یا اینکه داور را هل بدهند.

این روزنامه افزود: این کار به هیچ وجه با کاری که در ایران انجام شد قابل قیاس نیست.

روزنامه مترو هم نوشت: فوتبال ایران دو هفته بدی را سپری کرده است. پس از حرکت زشت دو بازیکن پرسپولیس در بازی با داماش در دسته پایین تر فوتبال ایران تیم های چوکای تالش و شهرداری دزفول به مصاف هم رفتند.

این روزنامه در شرح ماجرا نوشت: این بازی در دقایق پایانی و به خاطر اینکه داور کارت زرد دوم را به بازیکن چوکا نشان داد به جنجال کشیده شد. ابتدا بازیکنی که کارت زرد دوم را دریافت می کند، کارت را به صورت داور می زند، بعد از آن یکی از مربیان چوکا کنترل خود را از دست می دهد و دیوانه وار به سمت داور حمله ور می شود.

مترو افزود: در پی این حرکت تعدادی از بازیکنان و تماشاگران چوکا هم وارد معرکه می شوند و داور را به محاصره خود در می آورند. آنها قبل از آنکه نیروهای انتظامی و ماموران تامین امنیت ورزشگاه برسند داور را حسابی کتک می زنند'.

این گزارش اینگونه به پایان می رسد: 'گاهی در فوتبال ایرلند یا انگلیس شاهد برخورد بازیکنان با داوران هستیم، ولی این درگیری ها قابل مقایسه با چیزی نیست که در فوتبال ایران اتفاق افتاده است'.

شبکه خبری ان بی سی هم در بخش ورزش خود گزارش داد: ظاهرا ایرانی ها با برخی شوخی ها مشکل دارند. ولی با یورش به زمین بازی و له کردن داوری که از تصمیم او خوششان نمی آید ؛ مشکلی ندارند.

سایت هافینگتون پست نیز شرح مبسوطی از این ماجرا نوشته و ادعا کرده است: داوری فوتبال بخصوص در خارج از انگلیس یکی از خطرناک ترین شغل های ورزشی است.