پرواز اندیشه

ساخت صحن عقیله بنی هاشم در کربلا و ماجرای امانتی حضرت زهرا به آیت ا... بهجت
نویسنده : حسین ابراهیمی - ساعت ٧:٥۱ ‎ق.ظ روز ٢٦ شهریور ۱۳٩۳
 

صحن عقیله بنی هاشم یکی از پروژه‌های ستادبازسازی عتبات عالیات در کربلای معلی است و هم اکنون کارهای تحقیقاتی آن در حال انجام است اما حکایت ساخت این صحن توسط مردم ایران جذاب است.

به گزارش جهان، صحن عقیله بنی هاشم یکی از پروژه هایی است که در راستای طرح توسعه اعتاب مقدسه قرار است از چند ماه آینده توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات در کربلا مراحل اجرایی آن آغاز شود.
 
 رئیس ستاد بارسازی عتبات عالیات در خصوص حکمت نامگذاری این طرح با نام صحن عقیله بنی هاشم  گفت: از آنجا که قرار است تل زینبیه در این طرح قرار گیرد بنابراین تصمیم بر این شد که نام این صحن با عنوان صحن عقیله بنی هاشم نامگذاری شود.
اما انجام این طرح توسط مردم ایران حکایت معنوی دیگری دارد که نشان از ارادت و تمایل ایرانیان به اهل بیت(ع) است.
پلارک ادامه داد: شیخ عبدالمهدی تولیت حرم امام حسین(ع) در روز انعقاد قرارداد این طرح و سپردن آن به ایرانیان برای انجام این پروژه خاطره ای را تعریف کرد که شنیدن آن خالی از لطف نیست.
 وی ادامه داد: قرار بود جلسه در روز انعقاد قرارداد ساعت 14 برگزار شود بعد از شروع جلسه شیخ عبدالمهدی خاطره ای را از چند ساعت قبل از شروع جلسه تعریف کرد، به گفته تولیت حرم امام حسین(ع) ساعت 11 روز انعقاد قرارداد یکی از روحانیون بزرگ لبنان طی تماسی با وی می گوید من خوابی دیده ام و می خواهم آن را بازگو کنم: « در عالم رویا دیدم که امام حسین(ع) و آیت الله بهجت(ره) از قسمت باب القبله به سمت داخل حرم امام حسین(ع) حرکت می کنند و مردم زیادی نیز جمع شده اند در مقابل در باب القبله، حضرت فاطمه زهرا(س) یک طفل را در بغل داشتند و از حرم خارج می شدند، زمانیکه به امام حسین(ع) و آیت الله بهجت(ره) رسیدند حضرت فاطمه (س) آن طفل را به آیت الله بهجت(ره) دادند و فرمودند: این طفل را من به امانت به شما می سپارم.»
 وی افزود: به این ترتیب ساخت صحن عقیله بنی هاشم روزی مردم ایران شد و توفیق بزرگی است که امیدوار هستیم بتوانیم
به خوبی آن را انجام دهیم.
 
وقتی آب شرمنده علمدار کربلا می شود
 
محمد جواد گل محمدی مدیر پروژه ستاد بازسازی عتبات عالیات در گفت و گو با فارس به کربلای معلی گفت: چند سال گذشته تحقیقاتی در مورد جهت حرکت آب در کربلا انجام دادیم و متوجه شدیم که جهت حرکت آب در تمام شهر کربلا از سوی حرم امام حسین(ع) به سمت حرم حضرت ابوالفضل(ع) است و کلیت مسیر حرکت آب به این ترتیب است اما در این میان تنها در یک مسیر جهت حرکت آب تغییر می کند.
وی ادامه می دهد: در بین حرم حضرت ابوالفضل(ع) و حرم امام حسین(ع) یا همان بین الحرمین مسیر حرکت آب تغییر می کند و بر عکس مسیر حرکت آب در شهر کربلا از سوی حرم علمدار کربلا به سوی حرم امام حسین(ع) آب در جریان است که می توان آن را یک معجزه دانست.
 
گل محمدی همچنین به سطح بالای آب در کربلا و در زیر زمین حرم حضرت ابوالفضل(ع) اشاره کرد و گفت: در گذشته سطح آب در حرم حضرت ابوالفضل(ع) آنقدر بالا آمده بود که از درز سنگ های حرم هم آب بیرون می آمد و با توجه به اینکه آب برای ساختمان مضر است و باعث پوسیدگی و در نهایت تخریب بنا می شود و به همین دلیل اقداماتی را انجام دادیم تا آب باعث تخریب بنا نشود.
 وی تصریح کرد: آبی که در حرم حضرت ابوالفضل(ع) است و آبی که در بیرون از حرم وجود دارد را با هم آزمایش کردیم و متوجه شدیم که اتفاق خاصی افتاده است آبی که در بیرون از حرم جریان دارد آمونیاک داشت که نشان دهنده وجود فاضلاب شهری در این آب است اما آب داخل سرداب حرم مطهر کاملا پاک بود و هیچ گونه آلودگی نداشت و این جز معجزه نمی تواند نام دیگری داشته باشد.

 
 
وضعیت تیم ملی والیبال ایران در دور سوم رقابتهای جهانی
نویسنده : حسین ابراهیمی - ساعت ٧:٢٠ ‎ق.ظ روز ٢٤ شهریور ۱۳٩۳
 

تیم ملی والیبال ایران در دور سوم رقابت‌های قهرمانی جهان با تیم‌های فرانسه و آلمان همگروه شد.

تیم ملی والیبال ایران شب گذشته موفق شد صربستان یکی از تیم های خوب اروپا را با نتیجه 3 بر یک شکست دهد و با توجه به پیروزی آرژانتین برابر آمریکا به مرحله بعد صعود کند. لهستان و فرانسه نیز شب گذشته پس از بازی ایران به مصاف هم رفتند که این دیدار نزدیک با نتیجه 3 بر 2 به سود لهستان میزبان به پایان رسید تا در نهایت تیم‌های فرانسه، لهستان وایران از این گروه راهی مرحله سوم رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان شوند.

به این ترتیب 6 تیم فرانسه، لهستان، ایران، برزیل، روسیه و لهستان در مرحله سوم رقابت های قهرمانی جهان حضور دارند.

تیم ملی والیبال ایران در دور سوم این رقابت‌ها در گروه G با تیم های فرانسه و آلمان همگروه شد که نسبت به گروه دیگر شرایط بهتری دارد.

**برنامه بازی های این دور

سه شنبه: فرانسه - آلمان ساعت 22:55

چهارشنبه: ایران - آلمان ساعت 22:55

پنج شنبه: ایران - فرانسه ساعت 22:55

تیم های روسیه، برزیل و لهستان نیز در گروه H این رقابت‌ها قرار گرفتند.

از هر گروه دو تیم به مرحله نیمه‌ نهایی راه خواهد یافت. به این صورت که تیم اول گروه G مقابل تیم دوم گروه H و تیم اول گروه H مقابل تیم دوم گروه G بازی خواهند کرد که برنده ها به بازی فینال و بازنده ها به دیدار رده بندی می روند. تیم های سوم گروه ها نیز برای کسب رتبه پنجم به مصاف هم می روند.

 

 
 
آقایان ! لطفا اینقدر با پرسپولیس و هوادارانش بازی نکنید !!
نویسنده : حسین ابراهیمی - ساعت ٧:۱۱ ‎ق.ظ روز ٢٢ شهریور ۱۳٩۳
 

دوباره فشار و استرس جدید به هواداران پرشمار سرخپوشان پایتخت.

خبر خیلی ساده ، کوتاه و ناگهانی پخش شد « دایی و رحیمی اخراج شدندودرخشان سرمربی جدید پرسپولیس شد »

مدتهاست که پرسپولیس خوب تنفس نمی کند و نتایجی که در سالهای اخیر و خصوصا فصل جدید گرفته در شأن نام بزرگ آن و طرفداران پرشمارش نیست!

اول فصل در یارگیری بسیار ضعیف عمل کرد و در ادامه مبلغ چند میلیاردی دستمزد سرمربی حاشیه ساز شد ، زندانی شدن سرپرست سابق این تیم در کنار ضبط منزل مسکونی رویانیان بخاطر بدهی های باشگاه نشاندهنده عمق فاجعه مالی در این باشگاه بود.

در این اوضاع نامناسب دعوای مدیرعامل جدید باشگاه با رئیس هیئت مدیره که بخاطر جیب پرپولش به کرسی رسیده بود حداقل امیدها را هم به ناامیدی تبدیل کرد.

ناگهان در شرایطی که همه در شوک نتایج ضعیف پرسپولیس در شروع لیگ بودند دعواهای درون باشگاهی به اوح رسید و تغییرات فنی تیم کلید خورد اما این تحولات چه بازخوردی خواهد داشت ؟

علی دایی که با هزینه بیش از دو میلیاردی برای تیم آورده شده بود و علیرغم این هزینه میلیاردی با یارگیری ضعیف خود تیم را در شرایط بحران قرار داده بود به ناگاه مظلوم واقع شد و از ورطه عصبانیت روزافزون هواداران گریخته و به یک ناجی بدل شد ضمن اینکه قراردادش با باشگاه این امکان را به او می دهد تا در این بی پولی باشگاه بدون دردسر و استرسهای ناشی از تیم بندی ضعیف امسال در دادگاه مدعی طلبهایش از باشگاه شود !

حمید درخشان که یک سرمایه مهم قابل اعتنا برای پرسپولیس بود با این نحوه ورود عملا در مقابل تماشاگران و طرفداران قرار گرفته و با توجه به ضعف بنیادین نفرات فعلی پرسپولیس بعید به نظر می رسد که اصلا به نیم فصل برسد و در عمل سرمایه سوزی اساسی !

طرفداران تیم پرسپولیس دچار تفرقه شده و در کنار مشکلات روحی ناشی از نتایج ضعیف تیم با یکدیگر هم مجادله خواهند نمود !

بر بدهی های میلیاردی باشگاه هزینه های جدیدی اضافه گردید !

افق روشنی برای این تیم پرطرفدار متصور نیست و در این دریای متلاطم  چیزی جز تاریکی خودخواهی ها و بی تدبیریها دیده نمی شود !

آقایان مسئولین لطف کنند و در کنار سیاسی کاریهای بی پایان خود کمی هم به فکر هواداران بی شمار این تیم مردمی باشند و دریچه های امید را بر رویشان نبندند


 
 
فیلم و موسیقی «عمار» در شبکه نمایش خانگی
نویسنده : حسین ابراهیمی - ساعت ٧:٠٧ ‎ق.ظ روز ٢٢ شهریور ۱۳٩۳
 

دبیرخانه جشنواره مردمی عمار اولین بسته ویژه فیلم‌های این رویداد فرهنگی کشور را برای عرضه در شبکه خانگی آماده کرد.

به گزارش مهر، این بسته حاوی 4 دی‌وی‌دوی است که هرکدام از آنها به یکی از گروه فیلم‌های داستانی، مستند و انیمیشن و موسیقی اختصاص دارد.
 
در بخش فیلم‌های داستانی، فیلم‌های «لکه»، «شربت سینه»، «مسی بغداد»، «کرایه‌ها آماده» و «چرا باران نمی‌بارد» عرضه شده است. در دی‌وی‌دی حاوی آثار مستند نیز فیلم‌های «به رنگ زندگی»، «ننه قربون»، «شهر نفس می‌کشد» و «اخراجی‌ها4» وجود دارد.
«آنها زنده‌اند»، «شف»، «سوپرهایتک»، «بچه‌های ایرانی»، «پرواز غریب»، «ابراهیم در آتش»، «سکو»، «شکار جاسوس» و «خورشید حجاز» عناوین فیلم‌های انیمیشن موجود در این بسته فرهنگی هستند.
 
آلبوم موسیقی «از دهان تفنگ» نیز که در این بسته فرهنگی عرضه شده است حاوی قطعات «جان بیدار»، «عهد ایران»، «کربلای بابا»، «از ذهان تفنگ»، «گزینه‌های روی میز»، «لیلایی»، «آژانس شیشه‌ای»، «رقص مرگ» و «سلام خداوند» است.

 
 
خوراکی های سرطان زا را بشناسیم !
نویسنده : حسین ابراهیمی - ساعت ٧:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱٩ شهریور ۱۳٩۳
 

برخی شیرین‌کننده‌های مصنوعی مانند اسپارتام حاوی ترکیب‌های سرطان‌زا هستند.
 بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، ابتلا به 80 درصد سرطان‌ها مستقیم به سبک زندگی ما بستگی دارد. این سازمان می‌گوید اگر خورد و خوراک و سبک زندگی‌مان را اصلاح نکنیم، به‌طور حتم در سال‌های آینده، سرطان به جای بیماری‌های قلبی در صدر دلایل مرگ‌ومیر قرار خواهدگرفت.
انواع خوراکی‌های دودی مانند ماهی، برنج، گوشت، سوسیس،‌ کالباس، سس و پنیرهای دودی حاوی موادشیمیایی مختلف ساطع‌شده از دود مانند هیدروکربن‌ها هستند و می‌توانند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهند.
ترکیب‌های شیمیایی که در قسمت‌های سوخته خوراکی‌های کبابی یا سرخ‌شده مانند ته‌دیگ، بلال، جوجه کباب، سیب‌زمینی سرخ‌شده و... وجود دارد، حاوی مواد سرطان‌زاست و احتمال ابتلا به انواع سرطان را در مصرف‌کننده افزایش می‌دهد.
 
برخی شیرین‌کننده‌های مصنوعی مانند اسپارتام حاوی ترکیب‌های سرطان‌زا هستند و مصرف آنها نه تنها برای بیماران دیابتی مفید نیست بلکه می‌تواند خطر ابتلا به سرطان را هم در آنها افزایش دهد.
عادت به خوردن غذاهای چرب، سرخ‌کردنی و پرکالری می‌تواند احتمال ابتلا به سرطان را در خانم‌ها بالا ببرد.
سدیم،نیتریت، نیترات و نیتروزامین موجود در گوشت‌های فرآوری‌شده مانند سوسیس و کالباس، آنها را به موادغذایی سرطان‌زا تبدیل کرده است. اگر در مصرف این خوراکی‌ها افراط شود، احتمال ابتلا به سرطان‌هایی در مصرف‌کننده بالا می‌رود.
حتی اگر خوراکی‌های مفیدی مانند ماهی و میگو هم درون روغن بسیار داغ و با حرارت بسیار بالا سرخ شوند، ترکیب‌های سرطان‌زایی در آنها آزاد می‌شود که خطر ابتلا به انواع سرطان را بالا می‌برند.
بیشتر افرادی که در مصرف چربی‌های حیوانی و گوشت قرمز افراط می‌کنند و رژیم غذایی‌شان از نظر میوه‌ها و سبزی‌ها فقیر است، در معرض ابتلا به سرطان روده قرار دارند.
هرچه میزان مصرف گوشت‌های کبابی و نیم‌پز در برنامه غذایی‌ بیشتر باشد، شانس ابتلا به سرطان‌ پروستات و پستان بیشتر خواهدشد.
افرادی که میوه، سبزی و موادغذایی تازه و سالم در برنامه غذایی خود ندارند و اهل الکل و دخانیات هم هستند، به اندازه کافی ویتامین و موادمعدنی دریافت نمی‌کنند بیشتر در معرض ابتلا به سرطان مری قرار می‌گیرند.
شانس ابتلا به سرطان پروستات با مصرف فراوان غذاهای چرب و پرکالری تا حد قابل‌توجهی بالا می‌رود.
احتمال افزایش ماده سمی و سرطان‌زای آکریلامید در اثر سرخ کردن شدید و با حرارت بالا در سیب‌زمینی وجود دارد.
ارتباط مستقیمی بین مصرف نوشیدنی‌های الکلی و ابتلا به سرطان حنجره وجود دارد.
مصرف روغن‌های جامد و هیدروژنه خطر ابتلا به سرطان را برای مصرف‌کننده در پی دارد.
محققان انگلیسی معتقدند افرادی که بیشتر موادغذایی شور و نمک‌سود استفاده می‌کنند، 2 برابر سایر افراد در معرض خطر ابتلا به سرطان‌های دستگاه گوارش مانند سرطان معده قرار دارند.
ماهی و گوشت‌های خشک و دودی حاوی نیتروزامین هستند و مصرف مداوم آنها خطر ابتلا به سرطان‌های گوارشی مانند سرطان معده و روده را افزایش می‌دهد.
مصرف بیش از حد چربی‌های حیوانی، احتمال ابتلا به سرطان را در خانم‌ها و آقایان افزایش می‌دهد.
 مصرف فراوان انواع خوراکی‌های حاوی چربی ترانس مانند چیپس،‌ پفک یا اسنک‌های دیگر می‌تواند خطر ابتلا به انواع سرطان را تا حد چشمگیری بالا ببرد.
مصرف بیش از حد غذاهای تند، ترش و شور می‌تواند باعث از بین رفتن تدریجی دیواره داخلی معده و افزایش خطر ابتلا به سرطان معده شود.
شانس ابتلا به سرطان معده در افرادی که کمتر میوه و سبزی می‌خورند و در خوردن غذاهای سوخاری، دودی، کبابی، کنسروی و سرشار از نمک افراط می‌کنند، بیشتر از سایرین است.
دود حاصل از زغال که روی کباب‌های زغالی می‌نشیند، حاوی مواد سرطان‌زایی مانند ترکیب‌های معطر هیدروکربنی است و خطر ابتلا به سرطان، به‌خصوص سرطان‌های دستگاه گوارش را بالا می‌برد.


 
 
عمل جراحی موفقیت آمیز رهبر معظم انقلاب
نویسنده : حسین ابراهیمی - ساعت ٧:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱٧ شهریور ۱۳٩۳
 

رهبر معظم انقلاب صبح امروز هفدهم شهریور در یکی از بیمارستان‌های تهران تحت عمل جراحی قرار گرفتند.

به گزارش «تابناک» رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه‌ی عزیمت به بیمارستان برای انجام عمل جراحی، در پاسخ به واحد مرکزی خبر گفتند: من یک عمل جراحی دارم و اکنون عازم بیمارستان هستم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند:
البته جای نگرانی نیست. این به معنای آن نیست که مردم دعا نکنند لیکن ان شاءالله جای نگرانی نیست و یک عمل خیلی معمولی و عادی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان خاطرنشان کردند: ان‌شاءالله لطف خدای متعال شامل خواهد شد و کارها بخوبی پیش خواهد رفت.

بر اساس این گزارش، رهبر معظم انقلاب اسلامی به دلیل عارضه پروستات صبح امروز(دوشنبه) در یکی از بیمارستان‌های دولتی، تحت عمل جراحی قرار گرفتند که بحمدلله این عمل با موفقیت به پایان رسید.

به نیت سلامتی و طول عمر رهبر فرزانه و بی همتای کشور عزیزمان صلوات !


 
 
عکسی زیبا از اقامه نماز امام خمینی در حرم امام علی در نجف
نویسنده : حسین ابراهیمی - ساعت ٧:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱٥ شهریور ۱۳٩۳
 

تصویری زیبا از تشرف امام خمینی رحمت الله علیه به حرم امیرالمومنین علی علیه السلام


 
 
راز یک دروغ مضحک درباره سردار سلیمانی
نویسنده : حسین ابراهیمی - ساعت ٦:۳٠ ‎ق.ظ روز ۸ شهریور ۱۳٩۳
 

به گزارش جهان، برخی منابع نزدیک به عربستان سعودی و اسراییل طی هفته های گذشته خبرهایی در این باره منتشر کرده اند که مسئولیت پرونده عراق در ایران از سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه گرفته و به افراد دیگری واگذار شده است.

از جمله روزنامه الشرق الاوسط که مستقیما به سعودی وابسته است و همچنین هفته نامه العرب که آن هم وابسته به لابی عریستان است مدعی شده اند پرونده عراق در ایران به سردار حسین همدانی یا آقای علی شمخانی واگذار شده است.

این در حالی است که کارشناسان در تهران می گویند این گزارش ها کاملا مضحک است.

به گفته این کارشناسان، پرونده منطقه به طور کامل در اختیار سردار قاسم سلیمانی قرار دارد و از جمله  درعراق هم حرف آخر را –موضع رسمی ایران- سردار سلیمانی می زند.

یک کارشناس در این باره به «ایران هسته ای» گفت: «امریکا، اسراییل و عربستان سعودی آرزوهای خود را در قالب خبر بیان می کنند. این حرف ها را باید ناشی از شکست های پی در پی آنها در مقابل سردار سلیمانی و راهبرد منطقه ای نیروی قدس دانست».

یک کارشناس دیگر در گفت وگو با «ایران هسته ای» موفقیت های اخیر سردار سلیمانی در عراق را که باعث خشم امریکا، عربستان و اسراییل شده چنین برشمرد:

۱- مدیریت بحران سیاسی در عراق، حفظ ائتلاف شیعه در تماس با مرجعیت و  روی کار آمدن العبادی

۲- تشکیل فراکسیون جدید در پارلمان عراق از سوی ابراهیم جعفری

۳- وارد کردن کردها به درگیری با داعش

۴- بهبود روابط کردها با دولت مرکزی شیعه در عراق

۵- حفظ نوری مالکی به عنوان یک سرمایه سیاسی در عراق

   
 
 
آقای روحانی! اشتباه خاتمی و احمدی‌نژاد را تکرار نکنید
نویسنده : حسین ابراهیمی - ساعت ٧:٢٧ ‎ق.ظ روز ٤ شهریور ۱۳٩۳
 

سایت الف با اشاره به اظهارات اخیر روحانی در اردبیل نوشت: موضوع قدیمی و تکراری «مجری بودن قانون اساسی» مجددا در این دولت هم کلید خورد.
در دولت‌های آقایان خاتمی و احمدی‌نژاد هم این اصل قانون اساسی که رئیس‌جمهور مجری قانون اساسی است، بسیار پیگیری شد و حتی گروهی برای این موضوع نیز توسط روسای جمهور تشکیل شد. کار به جایی رسید که روسای جمهوری قبل به قوه قضائیه و شورای نگهبان نیز تذکر قانون اساسی دادند!
علی‌رغم این که نظر تفسیری شورای نگهبان قانون اساسی نیز استعلام شد و آن شورا تفسیر این اصل را منحصر به رعایت اصول قانون اساسی در قوه مجریه توسط رئیس‌جمهور دانستند، اما این غائله ختم نشد. گویا روسای جمهور برای نمایش نوعی «بسته بودن دست‌هایشان» و «مظلومیت دولت»، نیاز به تمسک به این اصل قانون اساسی و تکرار تفسیر به رای آن دارند. به هر حال بار دیگر شاهد  تکرار نمایش‌های
شانزده سال گذشته خواهیم بود.
این سایت در ادامه به انتقاد روحانی از صدا و سیما پرداخت و نوشت: بدون شک، حجم انتقادات روسای جمهور قبل در یک سال اول مسئولیت‌شان از صدا و سیما، به اندازه این یک سال مسئولیت آقای دکتر روحانی نبوده است. آنها هم مستمرا از صدا و سیما به دلیل عدم پوشش فعالیت‌های دولت انتقاد می‌کردند. اما حداقل در یک سال اول خویشتن‌داری بیشتری نشان می‌دادند. آقای دکتر روحانی از همان روز اول، لبه تیغ انتقادات خود در جلسات خصوصی و عمومی را متوجه صدا و سیما و شخص رئیس آن نمودند که اوج آن در اظهارات سفر به اردبیل بود و صریحا صدا و سیما را به نقض قانون اساسی هم متهم نمودند.
الف با اشاره به این فراز از سخنان رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه «چرا سازمان‌های بین‌المللی پول و بانک جهانی و رسانه‌های خارجی اعلام می‌کنند که چنین کاری (اقدامات دولت) در طول تاریخ ملت‌ها بی‌سابقه بوده ولی صدا و سیمای کشورمان همچنان کاری انجام نمی‌دهد»
می‌نویسد: آقای دکتر روحانی بسیار باتجربه‌تر از این هستند که بخواهیم دلیل تعاریف «رسانه‌های خارجی» از دولت را از ایشان سئوال کنیم. آیا رسانه‌های خارجی و صندوق بین‌المللی پول از پیشرفت‌های نظام جمهوری اسلامی خشنود می‌شوند و آن را تبلیغ می‌نمایند؟ و آیا بعکس از پس‌رفت‌های آن غمگین و نگران می‌شوند؟ اهداف آنها از تعریف و تمجید‌ها از این دولت به دلیل اقدامات مثبت دولت است و یا اهداف دیگری دارند.
خوب است ایشان درباره اهداف رسانه‌های خارجی را که بر سر صدا و سیمای جمهوری اسلامی کوبیده می‌شود هم توضیحاتی بفرمایند. نمی‌خواهم به جمله معروف امام راحل اشاره کنم که هر گاه غربی‌ها از ما تعریف کردند باید به خودمان شک کنیم اما
بدون تردید تعریف و انتقادات رسانه‌های غربی از پیشرفت‌های نظام با اهداف خاص سیاسی از قبیل ایجاد حاکمیت دوگانه در کشور صورت می‌گیرد که ذکاوت و تجربه دکتر روحانی به خوبی آن را درک می‌کند