پرواز اندیشه

حضور قدرتمندانه پراید در میدان جنگ داعش !
نویسنده : حسین ابراهیمی - ساعت ٧:٢۱ ‎ق.ظ روز ۳۱ خرداد ۱۳٩۳
 

ظاهرا کاربردهای این پراید وطنی روز به روز در حال گسترش و فراگیر شدن است

با توجه به عکس زیر به نظر می رسید این اتومبیل قرن که رکورد دار قتل غیرعمد در داخل ایران است برای انجام مأموریتهای برونمرزی و شرکت در قتال رسمی و کاملا عامدانه در سوریه و عراق به میدان رزم آمده یاشد .

گفته می شود در کارکرد آتی این هفتادکاره موزمار ، شلیک گلوله تانک برنامه ریزی شده است !!!


 
 
مدافعین حرمین عسکریین چگونه جنایت تکفیری ها را ناکام گذاشتند ؟
نویسنده : حسین ابراهیمی - ساعت ٦:٤٤ ‎ق.ظ روز ٢۱ خرداد ۱۳٩۳
 

یریدون لیطفؤوا نورالله بافواههم والله متم نوره ولو کره المشرکون

1. وقتی آمریکا عراق را به اشغال درآورد و صدام از قدرت کنار رفت، تفنگداران آمریکایی در اقدامی مضحک و احمقانه در پی "مهدی"(امام موعود شیعیان) به گشت خانه به خانه عراقیها بویژه روحانیان شیعه پرداختند تا ضمن بازداشت امام غایب شیعیان، به دهها سال دردسر خود - که از تفکر مهدویت و انتظار ربشه می گرفت- در جهان اسلام بویژه جوامع شیعی خاتمه دهند.

2. با پیروزی انقلاب اسلامی، تفکر اسلام سیاسی و انقلابی در جهان اسلام مطرح شد و مورد استقبال قرار گرفت. این انقلاب همچنین با حمایت بی سابقه اش از ملت فلسطین و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، ابرقدرت غرب و صهیونبسم را بشدت تحقیر کرد و به همبن دلیل مورد استقبال گسترده جهانیان بویژه مسلمانان ـ اعم ار شیعه و سنی ـ قرار گرفت.

3. آمریکا برای رویارویی با انقلابی که خمینی کبیر موجد آن بود، وهابیت را به شکل گسترده ای به میدان آورد و از دل آن، جریان تروریستی تکفیر را به راه انداخت. این جریان ابتدا با انفجار مشکوک مرکز تجارت جهانی( برجهای دوقلو) در نیوبورک، ژست ضد آمریکایی به خود گرفت تا در مقابل انفلاب اسلامی ایران، جریانی مثلا انقلابی و بظاهر مرتبط با اهل سنت نیز فد علم کند تا در میان برادران اهل سنت به جذب عناصر علاقمند به انقلاب اسلامی بپردازد و آنان را از پیوستن به جبهه مقاومت اسلامی، دور سازد، اما این جریان به تدریج ماهیت خود را نشان داد و به سوی ضدیت تام وتمام با شیعه و جریان اصیل مقاومت اسلامی میل کرد.

4. دشمن تصمیم داشت در ایام نبمه شعبان با تصرف سامرا و نبش مزارهای مقدسه و تخریب سرداب غیبت و جنایات دیگر به شیعه اثبات کند که اگر امام زمان شما واقعا وجود و حضور دارد، چرا از حرم و حریم خود وپدران و نوامیسش صیانت نمی کند؟

5. همچنین می دانیم که امام خمینی(ره) غزلی دارند که در یک بیت آن چنین سروده و پیش بینی کرده اند که:

روزها می گذرد حادثه ها می آید  /  انتظار فرج ار نیمه خرداد کشم

دشمن، ایام سالروز ارتحال امام خمینی(ره) و نیمه خرداد ماه را برای این عملیات انتخاب کرد تا با اطمینان کاملی که از پیروزی خود داشت، ضمن به سخره گرفتن پیش بینی امام، این پیام را بفرستد که در سالروز ارتحال امام و نیمه خرداد، با اشغال سامرا و هدم و نبش قبور حرم مطهر این شهر، مقاومت اسلامی به محاق رفته و بزودی دفن می شود.

6. داعش می خواست اعیاد شعبانیه ـ بویژه نیمه شعبان ـ را در کام شیعیان تلخ کند و آن را به عزا مبدل سازد، لذا با بهره گیری از هزاران نفر از آموزش دیده ترین نیروهای خود و فداییان صدام (و نیز ستون پنجم در درون شهر) به سامرا و حریم مقدس عسکریین (علیهما السلام) و حضرت نرجس خاتون و حضرت حکیمه خاتون(سلام الله علیهما) مادر و عمه بزرگوار حضرت حجت بن الحسن العسکری( عجل الله تعالی فرجه الشریف) یورش برد و بزودی تقریبا تمامی شهر- بجز حرم - را به تصرف درآورد ولی آنچه به ظاهر مشاهده شد این بود که اندک نیروی مدافع حرمین و فدائیان مهدی (ارواحنا له الفداء) با صولت حیدری و هیبت مهدوی دماغ این گرگهای خونخوار را به خاک مالیدند.

7. در باب نیروهای مهاجم به سامرا باید گفت که آنان دوره های مختلف جنگی را دیده و از آمادگی رزمی بسیار بالایی برخوردار بودند تا آنجا که بنابه برخی گزارشها هنگام تمرین، آن ها را به جنگ با گرگ های درنده و گرسنه می فرستادند و آن ها جوری گرگ هارا می دریدند که آن حیوانات وحشی هم از برابر این عناصر می گریختند.

*  *  *

حال باید دشمنان مکتب اهل بیت(ع) و انقلاب اسلامی به این پرسش پاسخ دهند که با محاسبات مادی و ظاهری آیا واقعا اندک مدافعان حرم مطهر عسکریین(ع) ـ که آموزشهای رزمی چندانی نبز ندیده بودند ـ می توانستند از عهده هزاران حیوان انسان نما برآیند؟ یا آن مدافعان به همراه ملائکة الله تجلی دست غیبی حضرت مهدی(علیه السلام) بودند که به دفاع از حرم امامین عسکریین و نوامیس امام عصر (صلوات الله علیهم) برآمده بودند؟

ما شیعیان اعتقاد راسخ داریم که این حضرت ولی عصر( علیه السلام) بوده که عملیات دفاع از سامرا را فرماندهی و راهبری می کرده است. آن ها می خواستند در پیشگاه جهانیان، اعتقاد ما به امام زمان (علیه السلام) و اصل اصیل مهدویت را به چالش بکشند؛ اما شکست مفتضحانه شان این "تهدیدعظیم" را به "فرصتی تاریخی" مبدل ساخت و بار دیگر حقانیت، تفوق و الهی بودن مقاومت اسلامی را در برابر دیدگان جهانیان به نمایش گذارد.

مدعی خواست که از بن بر کند ریشه ما  /  غافل از آنکه خدا هست در اندیشه ما

درود خدا بر مدافعان غیور حرمین عسکریین... خوشا به حال آنان که در ماه شعبان به فرماندهی مهدی زهرا(سلام الله علیهما) از حرم آل الله صیانت کردند... و خوشتر به حال آنان که در این راه "من المستشهدین بین یدیه" شدند و در رکاب امام زمانشان شهد شهادت را نوشیدند.

طوبی و هنیئاً لهم و یا لیتنا کنا معهم.


 
 
سخنان عبرت آموز و مهم مفتی اعظم اهل سنت سوریه در مورد امام خامنه ای
نویسنده : حسین ابراهیمی - ساعت ٧:٤۸ ‎ق.ظ روز ٢٠ خرداد ۱۳٩۳
 

جمعی از نمایندگان مجلس که توفیق حضور در سوریه در زمان انتخابات اخیر ریاست جمهوری این کشور را داشتند به بازگویی خاطرات و گزارش سفر پرداختند که بیان گوشه هایی از آن بسیار درس آموز و افتخار آفرین است.

یکی از ملاقات های هیات اعزامی با مفتی اعظم سوریه که از علمای بزرگ اهل تسنن است، در ۱۴ خرداد صورت گرفته بود.

مفتی اعظم سوریه گفته بود که علت ثبات و موفقیت ایران حضور امام خمینی و بعد از آن امام خامنه ای است، سپس با بیان یکی از اعتقادات برادران اهل تسنن بیان داشته بودند، علت اینکه خلیفه دوم عمر گفته بود که اگر علی علیه السلام نبود من هلاک می شدم هم این بود که ابوبکر، عمر و عثمان امام نبودند و خلیفه بودند، چون امام به اذن الهی انتخاب می شود لذا نیاز به امام علی علیه السلام داشتند و در ایران نیز روسای جمهور از جمله آقایان هاشمی، خاتمی، احمدی نژاد و روحانی و در سوریه بشار اسد نیز خلیفه هستند و نیاز به امام دارند لذا حضور امام خامنه ای مظهر ثبات و موفقیت است.

نکته جالب دیگر اینکه از نمایندگان مجلس ایران سووال کرده بودند آیا سخنرانی امام خامنه ای در سالگرد امام خمینی رحمه الله علیه را گوش کرده اید و در جواب منفی نمایندگان مجلس که بعلت ملاقات ها نتوانسته بودند سخنرانی حضرت آقا را در چهارشنبه گذشته گوش نمایند، مفتی اعظم سوریه گفته بود من همیشه سخنرانی های ایشان را گوش می کنم و به توضیح سخنرانی مقام معظم رهبری در سه دسته نمودن کشورهای جهان و مواضع استکبار و نظام سلطه پرداخته بودند.


 
 
شاهین نجفی خیلی زود به آخر خط وطن فروشی رسید !
نویسنده : حسین ابراهیمی - ساعت ۱:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱٩ خرداد ۱۳٩۳
 

خواننده هتاک به امام زمان که چندی پیش نیز با ادبیاتی لمپن‌گونه، مفاخر فرهنگ و هنر ایران را به واسطه حضور در دیدار با رئیس جمهور نواخته بود، در کنسرتش در کانادا روی صحنه و جلو چشمان حاضران به همراه گروهش برهنه شد و به تکرار هتاکی‌های گذشته پرداخت تا علت برخی رفتارهای پیشینش قابل درک باشد!

به گزارش «تابناک»، کمتر کسی است که با رفتارهای ناهنجارش او را نشاسند. به قول خودش «شر» است! زمان طولانی از دوره‌ای نگذشته که شاهین نجفی، آهنگ‌های گوشخراشش را با الفاظی جنسی همراه کرد و به امام علی النقی (ع)، امام دهم شیعیان و سپس امام زمان به عنوان اعتقاد مذهبی دویست میلیون انسان توهین‌هایی کرد که طبیعتاً از سوی هیچ روشنفکری آزادی بیان تلقی نمی‌شود، چرا که عقلانیت حکم می‌کند، آزادی بیان را آزادی توهین و تحقیر و... متصور نشد.

چندی پیش این، خواننده در راستای همین رفتارهای غیرطبیعی، پس از دیدار بخش گسترده‌ای از جامعه هنری با دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی در تالار رودکی، برای آنکه فرصت هتاکی را از دست ندهد، بلافاصله ‌‌جملاتی مملو از عبارات جنسی را حواله برخی هنرمندان‌ کرد و عبارات مشمئزکننده‌ای را مسلسل‌وار کنار هم چید‌ که مخاطب را به شدت متأثر می‌ساخت؛ رویدادی ‌انتحاری که از سوی این هتاک علیه اکثریت هنرمندان کشور بود.

متن نوشته آکنده از توهین خطاب به جمعی بود که شهرام ناظری، لوریس چکناواریان، کامبیز درم بخش، محمود دولت آبادی، هوشنگ مرادی کرمانی، قطب الدین صادقی، رخشان بنی اعتماد، پوران درخشنده، محمد سریر، شاهین فرهت، علیرضا قربانی، عبدالجبار کاکایی، تهمینه میلانی، هادی مرزبان، یدالله صمدی، ابراهیم حقیقی، مجید میرفخرایی، کیانوش عیاری، علی نصیریان، داوود رشیدی، شهاب حسینی، پیمان قاسم خانی، محمدرضا فروتن، فریبرز عرب‌نیا، پانته‌آ بهرام، مهناز افشار، افسانه بایگان، ویشکا آسایش، حبیب رضایی، اشکان خطیبی، ترانه علیدوستی، هانیه توسلی، منوچهر محمدی، همایون اسعدیان، فرهاد توحیدی، باران کوثری، صابر ابر، فرشته طائرپور، رضا امیرخانی، منوچهر والی‌زاده، محسن یگانه، فرزاد فرزین، عبدالله اسکندری در میانشان بودند!

این کار برای این جوان بسیار گران تمام شد و بسیاری از حامیانش که تا پیش از آن، به نام آزادی بیان از او دفاع می‌کردند، دریافتند که با انسان متعادلی روبه رو نیستند. او ادامه داد و پس نکشید تا نشان داد چشمش را بسته و هر آنکس را پیش روی ببیند، با فحاشی از او استقبال می‌کند و البته با حرکت تازه‌ای که انجام داد، ثابت کرد چیزی برای از دست دادن ندارد! او به تازگی در کنسرتش در کانادا با تکیه بر این ادعا که برخی در یکی از زندان‌های کشور برهنه شده‌اند، یکباره روی صحنه به همراه گروهش برهنه شد و آهنگ توهین آمیزش را بازخوانی کرد!

این رفتار ناهنجار که باعث شد در همان دقایق گروهی اقدام به ترک کنسرت با اعتراض به این رفتار جاهلانه و جنون آمیز نمایند، ظاهراً با این توجیه این جوان همراه بوده که اگر یکی از ما را برهنه کنید، همه برهنه می‌شویم که البته اگر قرار باشد این نوع اعتراض شکل بگیرد و به مسائل دیگری تسری یابد، باید ورود اشخاص هجده سال و کمتر را در این کنسرت‌ها ممنوع کرد!

متأسفانه فضای مجازی و اعتماد به نفس کاذبی که لایک‌ها و پیام‌ها برای چنین اشخاص مجنونی پدید می‌آورد، زمینه شکل گیری چنین پدیده‌هایی را فراهم می‌سازد و وصله‌های ناچسبی را پیش روی موسیقی ایران به وجود می‌آورد. خوشبختانه استمرار چنین رفتارهایی، منجر به خالی شدن انسان‌های عاقل و متعادل از دایره حامیان چنین مجانینی می‌شود و طرد این اشخاص، کار خودش را کرده تا آنجا که برای جلب توجه، روی صحنه برهنه می‌شوند و تلاش می‌کنند این رفتارشان را نیز با برچسب سیاسی، مقدس جلوه دهند!


 
 
بشار اسد از مقام معظم رهبری با لفظ امام خامنه ای یاد می کند
نویسنده : حسین ابراهیمی - ساعت ٢:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱٧ خرداد ۱۳٩۳
 

احمد امیرآبادی فراهانی جمعه‌شب در نشستی که با حضور فعالان فرهنگی و رسانه‌ای در دفتر نماینده مردم قم در مجلس برگزار شد با تبریک فرا رسیدن ایام نیمه شعبان، اظهار داشت: امیدواریم که توفیق داشته باشیم که شیعیان واقعی حضرت باشیم.

وی بیان کرد: هیئت ایرانی در سوریه به دنبال این بود که نشان دهد جمهوری اسلامی از نظر سیاسی و پارلمانی به دنبال حمایت از ملت سوریه است.

عضو هیئت نظارت ایران اعزامی به کشور سوریه با اشاره به اینکه مردم سوریه مانند انتخابات‌های اول انقلاب با شور و هیجان خاصی در انتخابات شرکت می‌کردند، عنوان کرد: پای صندوق‌های رأی صف‌های طولانی شکل گرفته و در برخی از صف‌ها تعداد جمعیت بسیار قابل توجه بود.

امیرآبادی با اشاره به اینکه مردم در این انتخابات کاملا آزادانه شرکت می‌کردند، ابراز کرد: دانشگاهیان حضور پرشوری در انتخابات داشتند و برخی عکس‌های مقام معظم رهبری، سید حسن نصرالله و بشار اسد را با خود حمل می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه شهر دمشق بسیار آرام بود و مردم زندگی راحتی داشتند و البته برخی از مواقع صدای انفجارات را می‌شنیدیم، متذکر شد: انتخابات در نهایت امنیت و آرامش در کشور سوریه برگزار شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جوانی با خون سرانگشت خود به بشار اسد رأی داد، گفت: وقتی علت این کار را از او جویا شدم در پاسخ گفت که همه مردم سوریه آماده هستند که خون خود را در راه کشورشان بدهند و این جوان مسیحی در ادامه گفت که ما همانند امام خمینی می‌گوییم آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی با اشاره به اعزام یک گروه نظارت به شهر حلب، اظهار کرد: بر اثر اصابت خمپاره دختر بچه‌ای مجروح شده بود؛ پدر این کودک پس از انتقال دختر خود به بیمارستان، پای صندوق رأی حاضر شده بود و سپس پیگیر مداوای دختر خود شده بود.

امیرآبادی با اشاره به دیدار هیئت ایرانی با بشار اسد، اذعان کرد: بشار اسد می‌گفت که آمریکایی‌ها به دنبال این هستند خط مقاومت را از بین ببرند.

وی ادامه داد: بشار اسد در سخنان خود هنگامی که درباره مقام معظم رهبری سخن می‌گفت «لفظ» امام را به کار می‌برد و می‌گفت و احترام زیادی برای ایشان قائل می‌شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دشمنان به دنبال ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی هستند، ابراز داشت: مفتی اعظم سوریه می‌گفت اگر دولت‌ها اجازه دهند ملت‌ها تصمیم گیری کنند، همه رهبر شما را به عنوان امام خود بر می‌گزیدند.

وی با اشاره به اینکه با برگزاری انتخابات سوریه وارد فصل جدید شد، تصریح کرد: آمریکایی‌ها و غربی‌ها با برگزاری این انتخابات دیگر حرفی برای گفتن ندارند؛ غربی‌ها نباید نسبت به برگزاری انتخابات مصر و سوریه برخورد دوگانه داشته باشند.

امیرآبادی با اشاره به علاقه وافر مردم سوریه نسبت به مقام معظم رهبری، بیان کرد: رهبری نظام اسلامی ایران فرامرزی است و امروز شاهد هستیم که انقلاب اسلامی ایران به همه دنیا صادر شده است.


 
 
دفاع جانانه رئیس کل بانک مرکزی از رباخواری بانکها !
نویسنده : حسین ابراهیمی - ساعت ٢:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱٧ خرداد ۱۳٩۳
 

رئیس کل بانک مرکزی که مخالفتش با کاهش قیمت دلار هنوز در خاطره افکار عمومی زنده است، اکنون هم سخنانی غیرمنتظره در رد وجود ربا در سیستم بانکداری کشور بیان کرده است.

به گزارش گروه اقتصادی جهان نیوز، ولی‌الله سیف روز پنج‌شنبه گرچه گفت "مدعی نیستیم که آثاری از ربا در سیستم بانکی کشور وجود ندارد"، اما اضافه کرد: دستورالعمل‌ها و آئین‌نامه‌های اجرایی که صادر شده غیرربوی بوده و شبهه‌ای از ربا در آنها وجود ندارند.

مشکل فقط در برخی شعب است!


وی مشکل را در شیوه اجرا در "بعضی از شعب بانکی" دانست و تاکید کرد که این مسئله فقط با انجام وظیفه بانک مرکزی حل شدنی نیست و باید مشتریان نظام بانکی نیز عزم لازم را داشته باشند که ربا وارد کسب و کار ایشان نشود.

سیف همچنین در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص اینکه با وجود فتوای مراجع تقلید درباره حرام بودن جریمه دیرکرد ولی همچنان این رویه از سیستم بانکی حذف نمی‌شود، گفت که ما ملزم به رعایت قانون هستیم.

وی به دیدارهای خود با علما و مراجع تقلید هم اشاره کرد و گفت: "نباید فقط به ایجاد بانکداری بدون ربا قانع باشیم بلکه باید هدفگذاری ما تحقق کامل بانکداری اسلامی باشد." وی به گونه ای سخن گفته که گویا اکنون بانکداری بدون ربا در حال اجراست.

اظهارات جناب رئیس کل و اشاره‌اش به دیدار با مراجع تقلید در حالی است که مراجع عظام بارها و بارها درباره وجود ربا در سیستم بانکی و حرام بودن جریمه دیرکرد هشدار داده‌اند.

هشدارهایی که سیف نشنید


جناب سیف، چند ساعت پیش از ابراز این سخنان، از آیت الله حسین نوری همدانی شنیده بود که "اخذ دیرکرد از سوی بانک‌ها ربا و حرام است." این مرجع تقلید همچنین به رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرده بود که "عقود اسلامی باید در بانک‌های کشور به طور کامل رعایت شود و تنها بر روی کاغذ نباشد."

بانک ها به دنبال خدمت باشند نه اهداف اقتصادی خود


آیت الله نوری همدانی در ادامه به یک درد بزرگ دیگر در سیستم بانکی اشاره و تاکید کرده بود: "هدف اصلی بانک‌ها باید خدمت به مردم باشد و نباید اهداف اقتصادی خود را دنبال کنند." اشاره وی به برج سازی، تجارت و حتی دلالی برخی بانک‌ها با سپرده های مردم است که هم خلاف قانون و هم خلاف شرع است.

این حقوق هم حرام است

دیگر هشداری که روز پنج شنبه به سیف داده شد، از سوی آیت الله جوادی آملی بود. ایشان با تصریح بر اینکه "ربا و جریمه دیرکردی حرام است"، حتی تاکید کرد: حقوقی که از این طریق پرداخت می‌شود نیز حرام است.

آیت‌الله مکارم شیرازی هم به صراحت به سیف تلنگر زد که "بانکداری ما توام با ربا است و عقود اسلامی هم تنها بر روی کاغذ است و افرادی نیز در خصوص جریمه دیرکردها و نیز ارائه فاکتورهای صوری برای دریافت تسهیلات از ما سئوال می‌پرسند ما در جواب می‌گوییم که این موارد ربا و حرام است."

آیت الله جعفر سبحانی هم مشابه همین سخنان را خطاب به رئیس کل بانک مرکزی بیان کرد تا شاید جناب سیف به خود آید و تصمیمی عملی برای اصلاح وضع موجود بگیرد؛ اما سخنان وی پس از این دیدارها معنای دیگری داشت. گویا عزمی برای اصلاح آنچه در سیستم بانکی در جریان است، وجود ندارد جز تکرار شعارهای چند ده ساله!

قانونی برای وام گیرندگان خرد


نکته دیگری که در سخنان سیف وجود داشت، تاکید وی بر اجرای قانون و اخذ جریمه دیرکرد بود! او این جریمه حرام را قانون دانست و از آن دفاع کرد اما نگفت چرا این جریمه اغلب شامل حال وام گیرندگان خرد و طبقه ضعیف و متوسط می‌شود و گردن‌کلفت‌های بانکی نه تنها جریمه که حتی ده ها و صدها میلیارد تومان وام دریافتی را هم پس نمی‌دهد؟ و اینکه چرا بانک‌ها برای دریافت جریمه دیرکرد و اقساط بانکی از وام گیرندگان خرد، حتی شرخر هم استخدام کرده‌اند اما برای بازگشت وام های میلیاردی به کیسه بیت المال حتی حاضر به شکایت از بدهکاران نجومی که بعضا مفسد اقتصادی اند، نیستند؟


 
 
عکس هایی از طوفان تهران
نویسنده : حسین ابراهیمی - ساعت ٧:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳ خرداد ۱۳٩۳
 

در یک لحظه تهران در برابر طوفان مهیبی که رخ داد آنچنان بی پناه و ناتوان جلوه کرد که همه افراد حاضر در کوچه ها و خیابانهای این شهر دچار وحشت شدند .

با هم برخی از عکسهای گرفته شده از این حاثه را می بیمیم:


 
 
جنجال بر سر کیفیت بنزین داخلی و دست همسران دولتی ها در واردات بنزین !
نویسنده : حسین ابراهیمی - ساعت ٦:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱٢ خرداد ۱۳٩۳
 

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت یازدهم کیفیت بنزین پتروشیمی نوری و برخی پتروشیمی ها را تایید کرده و این تاییدیه موجود است، اظهارات وزیر نفت در خصوص واردات بنزین و بی کیفیتی بنزین داخلی را بازی سیاسی خواند و گفت: برخی از بستگان مسئولان منافعی در واردات بنزین دارند، همسر یک مقام دولتی از واردکنندگان بزرگ بنزین است.

مهدی موسوی نژاد در گفتگو با مهر اظهار داشت: علی رغم تایید کیفیت بنزین های تولید پتروشیمی نوری و برخی پتروشیمی ها در دولت یازدهم در مدت کوتاهی طی هفته های قبل اعلام شد کیفیت بنزین این پتروشیمی ها در حد استاندارد قرار ندارد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاییدیه وزارت نفت در خصوص کیفیت بنزین این پتروشیمی ها موجود است، گفت: مسئولان محیط زیست و سازمان استاندارد تاکنون هیچ آنالیز و آزمایشی در خصوص کیفیت بنزین های داخلی نداشته اند و بر اساس نظر وزارت نفت مبنی بر لزوم واردات بنزین و بی کفیتی بنزین داخلی اظهار نظر می کنند.

وی تاکید کرد: ظن قوی این است که بستگان مسئولان از طریق واردات بنزین به ثروت و منافعی دست یافته اند. این افراد به قدرت و ثروت وصل هستند و در منافع مردم دست اندازی می کنند.

عضو کمیسیون انرژی تصریح کرد: همسر یک مقام مسئول در دولت واردکننده بنزین است که این امر تردیدها در خصوص پشت پرده واردات بنزین را افزایش می دهد.

وی تاکید کرد: وزارت نفت تاکنون نتوانسته بی کیفیتی بنزین تولید داخل را ثابت کرده و اسناد و مدارکی در خصوص سرطانزا بودن بنزین های داخلی منتشر کند.

موسوی نژاد با بیان اینکه پشت پرده واردات بنزین بازی سیاسی است، گفت: برخی از بستگان مسئولان به دنبال کسب منافعی هستند و در این راستا خواستار واردات بنزین می باشند.

عضو کمیسیون انرژی گفت: در صورتی که آلودگی بنزین تولید داخل ثابت شود کمیسیون انرژی خود وارد بررسی این موضوع شده و از ادامه تولید و فروش این بنزین جلوگیری می کند.


 
 
تهدید قاریان مصری برای حضور در مسابقات قرآن ایران
نویسنده : حسین ابراهیمی - ساعت ۱٠:۳۱ ‎ق.ظ روز ٧ خرداد ۱۳٩۳
 
  به گزارش مشرق، با وجود تهدیدات وهابیون گروهی از قاریان بزرگ و مشهور مصری برای شرکت در مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن کریم وارد ایران شدند.
ورود این قاریان به ایران در حالی صورت میگیرد که از مدتی پیش تبلیغات گسترده ای از سوی شبکه های عربی و وهابی علیه ایران و مسدود کردن هرگونه راه ارتباطی بین دو ملت  و برای قطع هرگونه همکاری قرآنی قاریان مصری با ایران  شدت گرفته بود تا  ارتباطات قرآنی این قاریان و سفر آنان به ایران را ممنوع کند.
در همین راستا وزارت اوقاف مصر نیز در همراهی با این جریان تکفیری  فشارهای شدیدی بر قاریان وارد کرده بود تا مانع از هرگونه سفر و یا همکاری این شخصیت ها با ایران شود. این فشارها که در ابتدا به بهانه گفتن اذان شیعی توسط یکی از قاریان آغاز شده بود و بعدا معلوم شد که تعداد این قاریان مصری به پنجاه نفر نیز می رسد،  فشارها و تهدیدات را بدانجا رساند که قاریانی که به ایران سفر میکنند را تهدید به اخراج از الازهر و حتی مواجهه با محاکم قضائی این کشور کرد. این موج که از سوی گروههای وهابی وتکفیری مصری همسو با عربستان پشتیبانی میشد امیدوار بود تا بتوانند با شانتاژ های خبری و فشارهای خاص مانع از سفر اساتید و قاریان قرآن به ایران شوند،اما علی رغم همه این تلاشهای افراطی و فرقه گرایانه ورود قاریان برجسته مصری به ایران ،فشارها و تهدیدات آنان را عملا به ناکامی کشاند تا نشان دهد تهدیدات وهابیون و تکفیری ها برای به انزواکشاندن قاریانی که به ایران سفر میکنند و ترساندن آنان از ارتباط با ایران محکوم به شکست است.

طرح انجام اذان شیعه به این قاریان در حالی انجام شده بود که این گونه اذان گفتن نه تنها با معتقدات اهل سنت تناقض ندارد، بلکه قاریان مصر به علت محبت شدید به اهل بیت (ع) خود از این گونه اذان گفتن استقبال کرده و آن را در راستای توصیه های قرآن و پیامبر (ص) بر خود واجب می دانند.

اساتید بزرگ و قاریان مصری که هم اکنون در ایران به سر میبرند عبارتند از :
1.     شیخ احمد محمد بسیونی             قاری معروف و داور
2.     شیخ احمد نعینع                      قاری معروف و  داور
3.     شیخ عبدالوهاب طنطاوی             داور
4.     شیخ طه محمد نعمان                        قاری مشهور
5.   شیخ محمود محمد یوسف عقل           مسابقه دهنده (قرائت و تلاوت)
6.    شیخ عبدالعزیز احمد عبدالقادر            مسابقه دهنده  (حافظ کل قرآن)
 

 
 
توضیحات لیلا حاتمی از اتفاقات نامطلوب کن
نویسنده : حسین ابراهیمی - ساعت ٦:٤٠ ‎ق.ظ روز ۳ خرداد ۱۳٩۳
 

لیلا حاتمی در پیامی درخصوص اتفاقات پیش آمده در جشنواره کن نوشت:از این پیشامد و اینکه احساسات کسانی را آزرده باشم بسیار متاسفم چه خود تربیت شده پدری هستم که همه از میزان علاقه او به دین و ملیت ایرانی آگاهند.

به گزارش فارس، لیلا حاتمی در خصوص اتفاقات جشنواره کن با ارسال پیامی ضمن عذرخواهی و ابراز تاسف بابت آزرده خاطر شدن احساسات مردم ایران در پیامی نوشت:در این سال ها پیشنهادات مختلفی را برای بازی در فیلم های  خارج از ایران به این دلیل نپذیرفتم که ادامه فعالیت در سینمای ایران همیشه برایم اولویت داشته است. در جشنواره های بین المللی که در طول این سال ها حضور داشته ام چه به عنوان بازیگر فیلمی که از سینمای ایران در جشنواره حضور داشته و نمایندگی ایران را برای دیگران تداعی میکرده و چه به عنوان داور منتخب و مدعو جشنواره هاکه صرفا به عنوان شخصیتی مستقل در آن ها حضور داشته ام؛  سعی کرده ام موازین و اصول را رعایت کنم ؛ به همین دلیلِ روشن که رعایت این اصول از الزامات کار در سینمای ایران است.
 
در ادامه این پیام آمده است:این بار نیز طی مکاتباتی که با مسوولین فستیوال داشتم به تفصیل تمام نکات را توضیح داده بودم و خواستار همکاری آن ها شده بودم لذا در مراسم افتتاحیه و غیره؛ آن ها همه مقررات را میدانستند وبا همکاری و درک متقابل هیچ مورد خاصی  پیش نیامد.
 
در بخش دیگری این پیام می خوانیم:اما در مورد آقای ژیل ژاکوب که با قریب نود سال سن آخرین سال حضورش در فستیوال را میگذراند باید توضیح دهم که ایشان به علت کهولت  و از یاد بردن همه تاکیدات؛ که معمول این سن و سال است؛ ضوابط یادشده را فراموش کرد و اقدام پیشگیرانه من برای دست دادن با ایشان هم موثر واقع نشد.مسلما ایشان برای من حکم پدربزرگ کهنسالی را داشت که میزبان من هم بود.
 
حاتمی در پایان متن پیام خود نوشته است:هرچند از ادای این توضیحات شرم دارم اما شاید برای کسانی  که  نمیتوانستند موقعیت ناگزیر من را درک کنند ناچار شدم وارد برخی جزییات شوم.با این حال از این پیشامد و اینکه احساسات کسانی را آزرده باشم بسیار متاسفم چه خود تربیت شده پدری هستم که همه از میزان علاقه او به دین و ملیت ایرانی آگاهند.
 
براساس این گزارش، این پیام از سوی محمدرسول صادقی مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی برای رسانه ها ارسال شده است.