پرواز اندیشه

مقایسه تفاوت رویکرد تیمهای جدید مذاکره کننده هسته ای با دقت در افسانه جومونگ
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٤۳ ‎ق.ظ روز ٢۳ مهر ۱۳٩٢
 

راستش رو بخواهید چند  وقتیه که پخش مجدد سریال جذاب افسانه جومونگ در شبکه تماشا شروع شده و با توجه به ساعت مناسب پخش می رسم که ببینم .

با دقت در قسمتهای اخیر این سریال که در ذیل اتفاقات اون ، دسترسی به فناوری تولید شمشیرهای فولادی به موضوع اصلی شاهزاده ها تبدیل شده ناخودآگاه به یاد موضوع فناوری هسته ای مورد نیاز کشور خودمون افتادم که به مهمترین موضوع استراتژیک سالهای اخیر بدل شده .

با یک نگاه دقیق میشه تفاوت راهبردی دو تیم مذاکره کننده در افسانه جومونگ رو مشاهده کرده که از یک سو شاهزاده تسو با ایجاد ارتباطات پشت پرده با دشمن صاحب تکنولوژی و دادن تعهدات محکم به دنبال دریافت این تکنولوژی حیاتی برای کشور خود میباشد و از سوی دیگر جومونگ با تکیه بر استعدادهای داخلی و حمایت از شمشیرسازان داخلی به دنبال کسب موفقیت است .

البته تفاوت این دو رویکرد در قسمتهای قبلی این سریال هم وقتی که کشور مورد تحریم نمک که در آن زمان یک کالای استراتژیک اقتصادی بود نشان داده شد که در آن مقطع صاحبان نگاه انعطاف در برابر دشمن با تقدیم سر بریده « هموسو  » به عنوان نماد استکبار ستیزی کشورشان به فرماندار دشمن توانست مقادیری کیسه نمک دریافت کند و از سوی دیگر صاحبان دیدگاه پیداری مبتنی بر ظرفیتهای داخلی به جستجوی کوه نمکی در داخل کشور پرداختند که بتوانند اصل نیاز به دشمن را منتفی سازند .

به راستی این همه شباهت شرایط امروز ما با شرایط آن روز  نشان داده شده در سریال افسانه جومونگ ، شگفت انگیز نیست ؟!


 
 
چه هیئتهایی در جلسه سخنرانی دکتر روحانی در سازمان ملل حضور داشتند !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٢٦ ‎ق.ظ روز ۳ مهر ۱۳٩٢
 

به گزارش ایسنا ، به جز هیأت آمریکایی، نمایندگانی از اغلب کشورهای حاضر در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، در زمان سخنرانی رییس‌جمهور کشورمان در سازمان ملل در جایگاه‌های خود حضور داشتند.

از طرف ایالات متحده آمریکا، معاون نماینده آمریکا در سازمان ملل در این سخنرانی حضور داشت. در زمان سخنرانی باراک اوباما نیز محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران حضور داشت.

حضور نمایندگان کشورهای ایتالیا، فرانسه، آلمان، انگلیس و اغلب کشورهای غربی برای شنیدن اولین سخنرانی رییس دولت یازدهم کشورمان در این اجلاس نمایان بود.

مطابق پیش‌بینی‌ها و طبق روال گذشته، هنگام سخنرانی روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، هیأت رژیم صهیونیستی سالن را ترک کرده بودند.

رییس‌جمهورکشورمان در سخنرانی خود در این اجلاس، ضمن ارائه پیشنهادی مبنی بر قرار گرفتن طرح «جهان علیه خشونت و افراطی‌گری» در دستور کار سازمان ملل متحد، تاکید کرد که باید به جای گزینه ناکارآمد "ائتلاف برای جنگ" در مناطق مختلف
جهان به "ائتلاف برای صلح پایدار" در سراسر جهان اندیشید.


 
 
مدیون چه کسانی هستیم ؟
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٠٧ ‎ق.ظ روز ۳ مهر ۱۳٩٢
 

مهرماه و هفته دفاع مقدس به یادمان می آورد که زیر دین مردان بزرگی هستیم که بی ادعا و گمنام به مصاف دشمنانی رفتند که عصاره ای از اراذل اکثر کشورهای مخالف جمهوری اسلامی ایران بودند و از این روی در جنگ جهانی سوم شرکت کردند .

یک سوی این کارزار نابرابر همه کشورهای عربی و غربی بودند و شیطان و در سوی دیگر جوانان مومن ایران اسلامی بودند و خدا . جوانان مومنی که برای خدا و حفظ کیان و شرافت مذهبی و ملی خود جان فدا کردند و خدا نیز به برکت خون پاک آن جوانان غیور ، دشمنان نظام جمهوری اسلامی را با همه ادعایشان به خاک مذلت کشید .

یاد و خاطره صدها هزار شهید و جانباز و رزمنده غیور این مرز و بوم گرامی باد . ما به نشانه تشکر از جان فشانیهایتان سر تعظیم فرود می آوریم .

یا علی