پرواز اندیشه

مشاهده رستم و اسفندیار ، در سرزمین عراق ! (عکس)
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٢٠ ‎ق.ظ روز ٢٩ تیر ۱۳٩٢
 

همراهان رییس جمهور در سفر به عراق. به ترتیب از راست: رستم قاسمی وزیر نفت، اسفندیار رحیم مشایی مشاور رییس جمهور، مجتبی ثمره هاشمی دستیار رییس جمهور و سیدمحمدرضا میرتاج الدینی معاون رییس جمهور.


 
 
دوقلوها در کنار فرهاد مجیدی/عکس
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٥٦ ‎ق.ظ روز ٢٦ تیر ۱۳٩٢
 

هرچند میانگین سنی بازیکنانی که قرار است در فصل پیش رو برای استقلال به میدان بروند بالاست اما این میانگین در تمرینات این تیم با حضور مداوم کودکان تعدادی از بازیکنان و همچنین تماشاگران خردسال و نوجوان تا حد قابل قبولی پایین آمده است. معمولا گوشه ای از زمین تمرین استقلال به محل بازی و جولان کودکان تبدیل می شود و امیر قلعه نویی هم به غیر از روزهایی که قرار است تمرینات خاص وسنگین برگزار شود مخالفتی با این موضوع ندارد.


 
 
مرسی کجاست و چه می کند؟
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٤۸ ‎ق.ظ روز ٢۳ تیر ۱۳٩٢
 

ناپیدا بودن مرسی همچنان سوال برانگیز است، اما برخی منابع آگاه فاش کردند که وی در همان اردوگاهی به سر می برد که در سال 2012 قدرت را از ژنرال حسین طنطاوی تحویل گرفت.

انتقال مرسی با بالگرد
به گفته این منابع مرسی دو روز قبل از کشتار مقابل گارد ریاست جمهوری (که منتهی به قتل 53 و جراحت 480 نفر از طرفداران مرسی گردید) توسط یک بالگرد نظامی به این مقر منتقل شده است و اکنون در بازداشت انفرادی به سر می برد. برخی از چهره های وابسته به دولت مرسی نیز در همان مکان و تعدادی هم در مکان های دیگر وابسته به ارتش مصر در بازداشت هستند.

 ناپدید شدن تیم رئیس جمهور
تیم ریاست جمهوری مصر نیز همزمان با برکناری محمد مرسی از صحنه ناپدید شدند. اعضای ناپدیده شده تیم عبارتند از: محمد رفاعه الطهطاوی، رئیس دیوان ریاست جمهوری، باکینام الشرقاوی، مشاور دفتر رئیس جمهور که از هیچ یک از آنان اخباری در دست نیست و به گفته منابع مطلع در اماکن وابسته به ارتش در بازداشت به سر می برند.

آزمایش الهی!
به گفته منابع آگاه، محمد مرسی هنوز مورد بازجویی قرار نگرفته و آن چنان که شایسته یک رئیس جمهور برکنارشده است با وی رفتار می شود و با آن که دچار حالت افسردگی شده، اما روحیه اش را نباخته و آن چه بر سرش آمده را آزمایش الهی می داند و "مطمئن است که خداوند او را یاری کرده و به حکومت بازخواهد گرداند".

از خانواده مرسی حفاظت نمی شود
خانواده رئیس جمهور برکنار شده مصر هنوز در همان آپارتمان اجاره ای سابق زندگی می کنند و به گفته خودشان از روز پس از کشتار مقابل گارد ریاست جمهوری، امنیت منزلشان تامین نشده است.
اسامه فرزند محمد مرسی در گفتگوی مطبوعاتی گفته که از جای پدرش اطلاعی ندارد و احتمال می دهد در یکی از اماکن وابسته به ارتش بازداشت شده باشد و آخرین دیدار با پدرش را به قبل از "کودتای نظامی" نسبت می دهد.

آخرین مطلب مرسی در توئیتر
ظاهرا مرسی اجازه دسترسی به وسایل ارتباطی به خصوص اینترنت را ندارد. آخرین مطلبی که توسط وی در صفحه شخصی اش در توئیتر ثبت شده، مربوط به دوم جولای (11 تیر) است که در آن ازعزم خود بر ادامه ریاست جمهوری سخن گفته و نوشته است:"محمد مرسی بر تمسک خود به مشروعیت قانونی تاکید دارد و هرگونه تلاشی علیه آن را رد می کند و از نیروهای مسلح می خواهد که از هشدار خود منصرف شوند. ضمنا هیچ طرح دیکته شده ای را از داخل و خارج کشور نخواهم پذیرفت."

 رفتار محترمانه با مرسی
"محمد کامل عمرو" وزیرخارجه مصر می گوید که محمد مرسی در مکانی امن به سر می برد و با او به خوبی رفتار می شود. او در اظهارات خویش افزوده که از جای مرسی بی خبر است، ولی می داند که با او خوش رفتاری می شود.


 
 
آخرین فرازهای رساله عملیه شیخ هنرمند و باهنر سیاست ایران !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٠:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱٩ تیر ۱۳٩٢
 

کی از فعالان سیاسی که با حفظ سمت به تبیین برخی افعال سیاسی بر مبنای احکام دینی می پردازد، در جدیدترین اظهار نظر خویش لابی کردن را مصداق امر به معروف و نهی از منکر دانسته‌اند . با توجه به نزدیکی ماه مبارک رمضان و اشتیاق عموم امت مسلمان برای آشنایی بیشتر با احکام و تفاسیر آنها، برخی از سایر نفاسیر احکام دین را هم از رساله این مفتی اعظم ذکر می‌کنیم:

عمل سیاسی

مصداق حکم شرعی

توضیحات

 

سکوت در فتنه

شک بعد از محل

همانطور که شک بعد از محل در نماز باطل است، پرداختن به موضوع ساکتان فتنه هم بعد از اینهمه مدت از بیخ باطل است!

 

ائتلاف سه گانه

ازدواج موقت!

در این ائتلاف مانند متعه، هم عقد مدت دار است و هم بعد از پایان عقد کسی از کسی ارث نمی‌برد!

 

استفاده از بیت المال برای تبلیغات انتخاباتی

خون کمتر از درهم

همانطور که این خون موجب بطلان نماز نمی‌شود، آن استفاده هم موجب خروج از دایره اصولگرایی یا حتی خروج از دایره مصادیق «صالح مقبول» نمی‌گردد!

 

مصادره رئیس‌جمهور منتخب

اکل میته

حالا که گزینه مورد نظر ما رای نیاورده مجبوریم او را اصولگرا بدانیم

 

اتصال به خاندان استوانه

آب متصل به کُر!

هر چیزی با وصل شدن به این خاندان محو می‌شود!

 

تیمم بدل از غسل

 صالح مقبول

 با این تفاوت که در صورت وجود آب هم می‌توان تیمم کرد!

 

جمع بین اختین

با همه جناح‌ها پریدن

اگرچه جمع بین اختین(ازدواج همزمان با دو خواهر) حرام است اما با همه جناح‌ها پریدن عین اعتدال و بزرگواری و شیخوخیت است و نه  تنها هیچ اشکالی ندارد که از این به بعد مستحب هم هست.

 

دفع افسد به فاسد

بستن با هر گروه و هر کسی برای از راه به در کردن مخالف!

 

 

کثیر الشّک

زیادی نامزد اصلح عوض کردن

مثال: چند سال قبل رئیس ستاد یکی بودن، چند سال بعد ثبت نام کردن برای رقابت با او، بعد با یکی دیگر ائتلاف گفتمانی کردن، سپس بعد از یک مناظره یکی دیگر را بعنوان نامزد اصلح معرفی کردن و.../ چنین شخصی نباید به شک(یا انتخاب) خود توجه کند!

 

واجب النفقه

 حامیان انتخاباتی

زیر پر و بال گرفتن و پروژه دادن به اسپانسرهای تبلیغاتی بعد از رای آوردن واجب شده و جزو نفقه‌های فرد پیروز است.

 

ناشزه

عضو متمرد فراکسیون!

ناشزه: زنی که از شوهر تبعیت نکند

 

نبش قبر

یادآوری جنایت برخی در فتنه 88

 

حرام است!

 

عین نجاست

...

در عالم سیاست عین نجاست نداریم! همه نجاست‌ها عارضی است که قابل پاک شدن است که بعد از پاک شدن می‌شود با هر کسی تعامل کرد.

 

خیار مجلس

...

خیار مجلس در شرع یعنی اختیار فسخ معامله که مختص به خریدار و فروشنده و در مجلس معامله است. و در سیاست یعنی...

 

امر به معروف و نهی از منکر

لابی!

 


 
 
تغییر محدودیت ترافیکی زوج وفرد در تهران برای ماه رمضان
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٢:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۸ تیر ۱۳٩٢
 

 طرح زوج و فرد یک ساعت کاهش یافت.

رئیس پلیس راهور تهران: ساعت پایان طرح زوج و فرد به مناسبت ماه رمضان از ساعت 19 به 18 کاهش یافت/ طرح ترافیک اصلی طبق روال سابق اجرا می‌شود.

سردار حسین رحیمی در گفتگو با «نسیم»، افزود: این اقدام در راستای ایجاد تسهیلات برای روزه‌داران در دسترسی به مناطق مرکزی شهر در نظر گرفته شده است.

 
 
عکسی جالب از عبدالرضا هلالی در کنار خداد عزیزی
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱٢ تیر ۱۳٩٢
 

نابغه سالهای قبل فوتبال ایران در کنار مداح مشهور تهران عبدالرضا هلالی عکس جالبی گرفته است .


 
 
آخرین صحبتهای حاجی فتح اله زاده بعد از جلسه با فرهاد مجیدی
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٠:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۱ تیر ۱۳٩٢
 

علی فتح الله زاده پس از جلسه دوشنبه شب با فرهاد مجیدی در جمع خبرنگاران درباره وضعیت مجتبی جباری و در پاسخ به این سوال که معاون شما گفته تعیین تکلیف جباری به قلعه نویی سپرده شده است گفت: اینطور نیست. من مشخص شدن وضعیت جباری را به کسی نسپرده ام. جباری بازیکن بزرگی است اما موضع ما هم اعلام شده. او برای بازگشت به استقلال باید حرفهایش را اصلاح کند. اگر این کار را انجام ندهد، مشخص است که تمایلی برای بازگشت به استقلال ندارد.

وی افزود: اگر روی صحبتهای جباری من بودم و او به من توهین می کرد مثل سال قبل می توانستیم او را ببخشیم اما این بار مورد خطاب او باشگاه بزرگ استقلال است. هیچ کس بزرگتر از استقلال نیست و من پایم را روی اصولم نمی گذارم. حرف جباری شایسته استقلال نبود و تا زمانی که او حرفهایش را اصلاح نکند امکان بازگشت مجتبی به استقلال وجود ندارد.

فتح الله زاده در پاسخ به این سوال که اما جباری حرفش این بوده که وضعیت فعلی استقلال مسخره است و به مجموعه باشگاه توهین نکرده گفت: وضعیت استقلال هیچ هم مسخره نیست. سال گذشته دیدید که باشگاههای بزرگ در دنیا با مشکلات مالی زیادی روبه رو بودند و سران بعضی باشگاه به خاطر این مشکلات به دادگاه رفتند. بازیکن نمی تواند برای باشگاه تصمیم بگیرد. من پول فرهاد مجیدی را نداشتم بدهم اما همکاران من در بعضی باشگاهها گاو صندوقهای بزرگ دارند و وقتی یک بازیکن طلب یک میلیارد می کند، آنها به او ۱/۵ میلیارد می دهند اما من با خواهش و تمنا بازیکنان را نگه می دارم.

او درباره جلسه دیشب با فرهاد مجیدی هم گفت: مجیدی از سال قبل از ما طلب داشت اما چون وضعیت ما را دیده بود اعتراض نکرد. نصف پولش از پارسال مانده. او به من زنگ زد و گفت به این پول نیاز دارد تا برایش برنامه ریزی کند. دیشب به دفتر من آمد و با هم صحبت کردیم. به او گفتم تو از بچگی با ما بزرگ شدی و با ما در این شرایط راه بیا. او هم قبول کرد. فعلا یک چک به او دادم و قرار شد باقی پولش را در سر رسیدهای بعدی پرداخت کنیم. خدا را شکر در شرایطی که پول نداریم، حداقل اعتبار داریم و بچه ها به حرف ما گوش می کنند. با این حال خدا کند، پول بیاید تا ما شرمنده بازیکنان نشویم.

فتح الله زاده در پاسخ به این سوال که آیا فرهاد مجیدی درباره حاشیه های فصل قبل هم حرف زد، گفت: به طور کلی فرهاد درباره حاشیه ها صحبتی نمی کند و وارد این مسائل نمی شود. با این وجود من از فرهاد خواستم مثل یک بزرگتر به تیم کمک کند. ما با هم یکسری حرفهای پدر و پسری داشتیم.

وی درباره وضعیت جواد نکونام و سید مهدی رحمتی هم گفت: اگر این دو امروز به تمرین نروند، مطمئنا فردا سر تمرین هستند و به امید خدا با ما به اوکراین سفر می کنند.

مدیرعامل استقلال درباره وضعیت بازیکنان خارجی که قرار است به استقلال بیایند گفت: هنوز شرایط آکله معلوم نیست و ما منتظر نظر قلعه نویی هستیم اما دو بازیکن دیگر مورد تایید قرار گرفته اند و به ما اضافه می شوند. من فیلم بازیهای یکی از این دو را دیده ام. او از هر ۴ ضربه ایستگاهی، ۳ تای آن را گل می کند!

فتح الله زاده درباره اینکه با توجه به بالا رفتن قیمت ارز آیا جذب بازیکن خارجی صرف می کند یا خیر گفت: نهایت پولی که به یک بازیکن خارجی می دهیم با این وضع دلار می شود ۶۰۰، ۷۰۰ میلیون و این پول در مقایسه با بازیکنان داخلی که طلب پولهایی نزدیک به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان می کنند خیلی کمتر است.


 
 
هرچی می خوای رشوه رو ببر بالا بابا کی داده کی گرفته ! طنز
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱۱:٠٩ ‎ق.ظ روز ٥ تیر ۱۳٩٢
 

لامصب انتخابات مثل سونامی است. همچین که نزدیک می‌شود هر خبر و اتفاق دیگری را تحت تاثیر قرار می‌دهد. مثلا همین چند روز قبل از انتخابات اخیر خبری منتشر شد مبنی بر اینکه یک شرکت نفت و گاز خارجی به نام توتال، به دلیل پرداخت رشوه‌ای چند میلیون دلاری به یکی از مقامات ایرانی مجبور شده است 242 میلیون دلار ناقابل جریمه پرداخت کند. حالا با هر قیمت دلار هم که حساب کنید یعنی آن شرکت مذکور پذیرفته که رشوه داده و حالا مجبور است اینهمه جریمه بدهد. اما جالب است که طرف ایرانی این قضیه بعد از چندین سال هنوز معلوم نیست. یعنی یک نفر برای رشوه دادن جریمه شده است اما هیچکس به خود زحمت نمی‌دهد ببیند این طرف چه کسی بوده که اینهمه رشوه گرفته است! البته ظاهرا پای یکی از آقازاده‌ها در این ماجرا وسط است.

به هر حال در مورد این قضیه و چرایی سوال بالا چند حدس می‌توان زد، بدین شرح:

1  اصلا کی گفته رشوه دادن یه عمل دو طرفه است؟ یعنی مگه هر کسی رشوه می‌ده، یکی هم باید باشه که تحویل بگیره؟ رشوه دادن هم مثل دروغ گفتن، تهمت زدن، زهرماری خوردن و... یک گناه یک طرفه است. یعنی یکی بوده که رشوه داده و اصلا هم نیازی به اینکه یک نفر دیگه هم باشه که رشوه رو بگیره وجود نداره. مثلا شما میتونی نصفه شب بری تو یه جزیره وسط مثلث برمودا و تنهایی رشوه بدی و برگردی؛ هیچ کس هم که نبود رشوه رو بگیره اصلا مهم نیست! 

2خیلی ساده‌اس! طرف خارجی پول رو از جیبش درآورده که رشوه بده اما همین که خواسته بذاره تو دست طرف ایرانی، مامورا رسیدن و پول رو گرفتن! بنابراین فعل رشوه دادن اتفاق افتاده اما فعل رشوه گرفتن که اتفاق نیفتاده! به همین دلیل هم مامورای خدمتگذار در حالی که رشوه دهنده رو بازداشت و جریمه‌ش کردن، طرف ایرانی رو با عزت و احترام بدرقه کرده و حتی از او بابت نپذیرفتن رشوه تشکر کرده‌اند!

3   خجالت بکشید! حیا کنید! شرم داشته باشید! طرف غیر از مبلغ قراردادی که بین ایران و توتال بسته شده، چند میلیون دلار دیگه ارز هم وارد کشور کرده اونقوت شما بجای اینکه قدردان این ارزآوری میلیاردی باشید، گیر دادید که نمیدونم کی رشوه گرفته و کی رشوه داده؟ اف بر شما ای تنگ نظران!

4  اینا همه‌ش یه بازی بوده. اون بنده خدا که اهل رشوه گرفتن نیست!  این آقازاده محترم قصد داشته با این کار فساد حکومت‌های غربی و شرکتهای چند میلیتی رو نشون بده و ناکارآمدی نظام‌های اقتصادی مبتنی بر لیبرالیسم رو به رخ اندیشمندان بکشه! حالا برای رسیدن به این مقصود متعالی بد ندیده که از این روش استفاده کنه و چند میلیون دلار نا قابل رشوه بگیره؛ شما نیّت رو داشته باش!

5  ببین آقاجون! بذار حرف آخر رو بزنم. اصلا آره... رشوه گرفته! خب که چی؟ دوست داشته، گرفته. آره... اصلا دو برابر اونی هم که گفته شده گرفته! یه بار هم نه، چند بار گرفته.... از یه شرکت هم نه، از همه شرکتهای نفتی و گازی گرفته! حالا که چی؟ حرفی هست؟ شما ناراحتی؟ شکایت داری؟

یعنی میگی الان باید طرف رو مجازات کنن؟ زندان و جریمه منظورته؟ خوبی؟ بچه کجایی؟! چند وقته اومدی این ورا؟ دیدی تهران چقدر قشنگه؟!! برو بابا جون... برو پسرم... برو با بزرگترت بیا... برو بدون حضور پدر و مادرت دست به کبریت نزن! برو عمویی...


 
 
نمره رهبر ایران 20 است
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٥۱ ‎ق.ظ روز ٤ تیر ۱۳٩٢
 

پایگاه اینترنتی گویانیوز وابسته به گروهک‌های ضد جمهوری اسلامی ضمن درج این مطلب، از قول رشید-الف (از اعضای سابق دفتر تحکیم) نوشت: نظام جمهوری اسلامی برنده انتخابات بود. برگزاری انتخاباتی سالم و بی‌مسئله که همه جناح‌ها نسبت به سلامت آن معترفند نه تنها بار دیگر اعتماد مردم به «نهاد انتخابات در جمهوری اسلامی» را احیا کرد بلکه بر ذخیره مشروعیت دموکراتیک نظام جمهوری اسلامی به نحوی محسوس و کم‌سابقه افزود:

این انتخابات شکست مطلق «پروژه مشروعیت‌زدایی از جمهوری اسلامی» بود که به خصوص طی سال‌های اخیر از سوی بخشی از اپوزیسیون دنبال می‌شد. انتخاب حسن روحانی هم بر مشروعیت داخلی و بین‌المللی نظام خواهد افزود و هم از شکاف بین دولت- ملت خواهد کاست و این همه در درجه اول به پایایی و ماندگاری نظام جمهوری اسلامی و شکوفایی اقتصادی و سیاسی کشور کمک خواهد کرد. نویسنده می‌افزاید به جد معتقدم نظام جمهوری اسلامی دستاوردهای به دست آمده در این انتخابات را بیش از هر چیز مدیون تدبیر رهبری نظام است. عملکرد و اراده مقام رهبری نقش مهمی در تضمین سلامت این انتخابات داشت.
مهدی جامی سردبیر اخراجی رادیو زمانه نیز با تاکید بر اینکه «من تردید ندارم و به این سخن [آیت‌الله] خامنه‌ای باور دارم که چندین بار گفت رای مرا کسی نمی‌داند و کسی هم نخواهد دانست»، می‌نویسد: او [رهبری] رسانه‌های خارج از کشور را منفعل و تا حدی مضحکه کرده است که نتوانستند دست او را بخوانند. مردم را امیدوار کرده تردیدهای بسیاری از مردم را زدوده است. اختلاف احتمالی بین مسئولان را که می‌توانست با انتخاب هر نامزد اصولگرایی بالا بگیرد حل کرده است و اختلافات دولت با باقی نظام را کاملا دفن کرده است. به کشور ثبات و آرامش بخشیده و انتخاباتی آرام برگزار کرده است. او وضعیتی درست کرده که حتی هاشمی بگوید انتخابات بی‌شبهه بوده است.
وی در وب سایت خود تصریح می‌کند: این نتیجه یکی از بهترین مهندسی‌های انتخاباتی در سال‌های پس از ۷۶ است. کاری با نمره ۲۰. در این مهندسی هیچ جایی برای غافلگیری وجود ندارد. نکته اصلی هم همین است که خامنه‌ای اصلا و ابدا از نتیجه انتخابات غافلگیر نشد. او درست همان نامزد را می‌خواست که انتخاب شد و با دست مردم تاس خود را ریخت.
وی این را هم نوشته که «رهبر جمهوری اسلامی فردی بسیار هوشمند و تماما سیاسی و یک ژنرال کارآمد است. او از دانش روز و کاملا مدرن در علوم سیاسی و از مشورت بهترین تحلیلگران سیاسی و جامعه‌شناسان استفاده می‌کند. هر نوع دست کم گرفتن او صددرصد خطاست.»


 
 
چگونه تروریستهای وحشی سوریه پدر و مادر دختر بچه شیعه سوری را در مقابل کودک کشتند
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:۳۸ ‎ق.ظ روز ٢ تیر ۱۳٩٢
 

به گزارش فارس، جنبش تسخیر وال‌استریت در صفحه فیسبوک خود تصویری دلخراش را از جنایات تروریست‌های سوریه منتشر کرده است که بهتر از هر تصویر دیگری بیانگر آن است که باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا دستور تحویل سلاح به چه «موجوداتی» را صادر کرده است؟

 بنابراین گزارش، جنبش تسخیر وال‌استریت در جملات کوتاهی که در کنار این عکس منتشر کرده، می‌نویسد: «دختر سوری به زنجبر کشیده شده است و جبهه النصره به دلایل مذهبی (شیعه بودن) پدر و مادرش را در پیش چشم او به قتل رسانده است.»

جنبش تسخیر وال‌استریت در نهایت می‌نویسد: «ایالات متحده آمریکا از این تروریست‌ها حمایت می‌کند.»