پرواز اندیشه

لیست منتخب برای شورای شورای شهر تهران + تعداد تشکلهای اصولگرای حامی هرکدام
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٤٦ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٢ خرداد ،۱۳٩٢
 

با سلام

همانگونه که می دانیم انتخاب اعضای شورای شهر برای تهران بزرگ از مهمترین اولویتهای ما تهرانیهاست

با توجه به انبوه کاندیداهای علاقمند به حضور در این جایگاه ، حسب تکلیف به یک کار تحقیقی و آماری پرداخته و از میان هفت لیست اصلی اصولگرایان تهران شامل آبادگران ؛ خدمتگذاران آبادانی و پیشرفت ؛ جبهه پایداری ؛ جمعیت رهپویان انقلاب ؛ ائتلاف پیشرفت و عدالت ؛ جبهه جانبازان ؛ رزمندگان حزب ا... مسجد ارگ با اولویت تخصص های مورد نیاز در حوزه شهری و پاکدستی و همچنین اقبال گروهها لیست زیر گزینش و پیشنهاد می گردد تا چه قبول افتد و چه در نظر آید :

1- مهدی چمران .............................. مورد حمایت  6 تشکل

2- رضا تقی پور ............................... مورد حمایت 7 تشکل

3- ابوالفضل قناعتی ............................... مورد حمایت 7 تشکل

4- پرویز سروری ............................... مورد حمایت 6 تشکل

5- اقبال شاکری  ............................... مورد حمایت 6 تشکل

6- محسن پیرهادی  ............................... مورد حمایت 6 تشکل

7-عباس مسجدی آرانی ............................... مورد حمایت 6 تشکل

8- ابوالفضل نظری ............................... مورد حمایت 6 تشکل

9- علیرضا علی احمدی  ............................... مورد حمایت 6 تشکل

10- رحمت ا... حافظی  ............................... مورد حمایت 6 تشکل

11- مجتبی شاکری  ............................... مورد حمایت 5 تشکل

12- معصومه آباد  ............................... مورد حمایت 5 تشکل

13- محمدمهدی مفتح ............................... مورد حمایت 5 تشکل

14- ایراندخت فیاض ............................... مورد حمایت 5 تشکل

15- سیدحسن اعتماد زاده ............................... مورد حمایت 4 تشکل

16- عبدالمقیم ناصحی ............................... مورد حمایت 4 تشکل

17- حسین رضازاده  ............................... مورد حمایت 3 تشکل

18- محسن منصوری ............................... مورد حمایت 3 تشکل

19- حسن حمیدزاده ............................... مورد حمایت 3 تشکل

20- عباس شیبانی  ............................... مورد حمایت 2 تشکل

21- حسین ساری  ............................... مورد حمایت 2 تشکل

22- بهمن ادیب زاده ............................... مورد حمایت 2 تشکل

23- علیرضا صفارزاده ............................... مورد حمایت 2 تشکل

24- خسرو دانشجو ............................... مورد حمایت 2 تشکل

25- علی رجبی ............................... مورد حمایت 2 تشکل

26- سیدمرتضی محمودی ............................... مورد حمایت 2 تشکل

27- ابراهیم بازیان ............................... مورد حمایت 2 تشکل

28- جلیل نیکزاد ثمری ............................... مورد حمایت 2 تشکل

29- سعید غفرانی  ............................... مورد حمایت 2 تشکل

30- فردوس قماشچی ............................... مورد حمایت 2 تشکل

31- حبیب کاشانی  ............................... مورد حمایت 2 تشکل

ومن ا... التوفیق

 


 
 
همسران نامزدهای ریاست جمهوری دوره یازدهم را بشناسیم
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٢:٠٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٩ خرداد ،۱۳٩٢
 

روز 24 خرداد، علاوه بر اینکه در سرنوشت مردم ایران تاثیر مهمی خواهد گذاشت، اتفاقات ویژه ای در زندگی 8 تن از زنان ایران زمین رقم خواهد زد. زنانی که همسرانشان با هم به رقابت پرداخته اند تا راهی ساختمان پاستور شوند. آنچه می خوانید ماحصل بررسی زندگی  خانوادگی کاندیداهای این دوره از انتخابات ریاست جمهوری است.

 حمیده مروج تفرشی؛ زنی از خطه کویر و شهر یزد. موفقیت‌های تحصیلی او در سال‌های مدرسه با کسب رتبه10 در دانشگاه و قبولی در رشته پزشکی به اوج خود رسید. ازدواج او در 21سالگی با محمدرضا عارف، سیاست را به رکن سوم زندگی مشترک آنها بدل ساخت. سال‌های زندگی‌اش با عارف همواره با فراز و نشیب‌هایی همراه بوده است، او در کنار انجام وظیفه مادری برای سه پسرش به ادامه تحصیل می‌پردازد و اکنون به عنوان پزشک متخصص و عضو هیات علمی‌در دانشگاه تهران فعالیت می‌کند. پایگاه اجتماعی او تنها منوط به سابقه سیاسی همسرش نیست و به عنوان اولین مبتکر تولید «پوست ترمیمی» در میان متخصصان این رشته زنی موفق و نام آشنا ‌ست. تفرشی در این روزهای مانده تا انتخابات با چهره‌ای بشاش و دور از انتظار، دست در دست همسر در میدان‌های انتخاباتی حضور می‌یابد.


طیبه ماهروزاده؛ چهره ای سرشناس و فعال در حوزه علوم انسانی. آغاز فعالیت و تحصیل او در حوزه فلسفه و تولید محتوا به ازدواجش با غلامعلی حدادعادل بازمی‌گردد. از آن زمان تاکنون در سمت‌های اجرایی بسیاری چون مشاور وزیر علوم در امور زنان و خانواده، مدیر دبیرستان فرهنگ دختران، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، مدیر پژوهشکده مطالعات زنان دانشگاه الزهرا، عضو هیات موسس انجمن فلسفه ایران، عضو هیات امنای سازمان انجمن اولیا و مربیان، موسس شبکه زنان دانشمند مسلمان و سردبیری چندین مجله تخصصی و... ایفای نقش کرده است که البته موقعیت خانوادگی او در این موفقیت‌ها بی تاثیر نبوده است. موقعیت اجتماعی ماهروزاده و حضور همگام درکنار همسرش، او را بیش از پیش بر سر زبان‌ها آورد و انتظارات را از او به عنوان یک زن فعال و مولف، در حوزه «زنان» و «علوم انسانی» بالا برده است.


زهراسادات مشیر؛ زنی از محله ی طرقبه که چند سالی است همسایگی‌اش با محمدباقر قالیباف در ساختمان بهشت تهران، او را به چهره ای سرشناس تبدیل کرده است. دوران دبیرستان را تمام نکرده بود که امام (س) ،صیغه عقدشان را جاری کرد و زندگی او با مردی نظامی‌آغاز شد. ازدواج نه تنها مانعی برای ادامه تحصیل و فعالیت‌های اجتماعی‌اش نبود بلکه راه او را برای دستیابی به مشاغلی چون مدیریت اداره فرهنگی واجتماعی امور بانوان شهرداری تهران و مشاور شهردار هموار کرد. روی دیگرش، چهره ای فرهنگی و ادبی است که شعر می‌گوید، نقاشی می‌کند و جامعه شناسی را به عنوان پیشه علمی‌برای خود برمی‌گزیند. استعفای مشیر از سمت اولش در ایام نزدیک به انتخابات و سوابق اجرایی او نشان از حضور فعال در دولت احتمالی همسرش دارد.


معصومه خدنگ؛ زنی که محسن رضایی از طریق امام جماعت مسجد احمدیه نارمک و به عنوان عضوی از خانواده ای انقلابی با او آشنا شد و ازدواج کرد. او در تمام سال‌های جنگ و بعد از آن در کنار همسر، فراز و نشیب‌های بسیاری را تجربه کرد و دور از هیاهوی فعالیت‌های سیاسی به عنوان زنی خانه‌دار و مانند هر مادری به امور فرزندان مشغول بود، هرچند او و فرزندانش نیز از امواج سیاست مصون نماندند.  با این حال حضورش در کنار محسن رضایی برای ثبت نام در انتخابات88، نام و چهره او را برای همگان آشنا ساخت و شاید نشان از حمایت بی چون‌و چرای او از همسرش دارد. حتی مرگ مشکوک  پسرشان نیز نتوانست خللی در حمایت او از رضایی وارد کند. همسر او در تمام انتخابات‌ گذشته توفیقی نیافته است. اینک هر دو چشم به 24 خرداد 92 دارند.

فاطمه سجادی؛ زنی نه چندان شناخته شده که همسرش نه تنها برای ایرانیان بلکه به عنوان مذاکره کننده ارشد ایران در مسئله اتمی‌برای خارجی‌ها نیز شناخته شده است. آن‌ها در سال 1371و اندک زمانی پس از بازگشت سعید جلیلی از جنگ با یکدیگر ازدواج کردند. حاصل این ازدواج یک فرزند پسر به نام حمید است. سجادی دانش آموخته رشته پزشکی است و به عنوان یک پزشک عمومی‌دارای چهره‌ای مستقل از همسر است. در روزهایی که برخی از نامزدها سعی دارند در کنار همسرانشان در محافل تبلیغانی حاضر شوند و به این طریق  کمکی برای کمپین تبلیغاتی آن‌ها باشند، خبری از حضور سجادی در کنار همسرش منتشر نشده و به نظر می‌رسد او حاشیه نشینی از هیاهوی انتخابات را بر حضور فعال در مجامع ترجیح داده است.


لیلا عنایت ؛ حال نوبت به دو زنی می‌رسد که در زندگی مردی از دنیای سیاست و طبابت نقش عمده ای ایفا کرده‌اند.همسر‌اول علی‌اکبر ولایتی، مریم ولایتی نام داشت.ا و نوه محمدحسین خوشنویسان از اساتید خوشنویسی کشور بود و در خانواده‌ای متدین و فرهیخته رشد یافته بود. حاصل این ازدواج چهار فرزند پسر و دو فرزند دختر است که همگی متخصص و اهل علم اند، اما  فوت ناگهانی پایانی بود بر زندگی مشترک آن‌ها. همسر دوم ولایتی ، لیلا عنایت ، چند سالی است که به جمع خانواده ولایتی وارد شده است. او هم مانند همسر اول «خانه داری» و مدیریت امور خانه را به فعالیت در عرصه سیاست و حضور در اجتماع ترجیح داده است. اما گفته‌ها و نقل‌های ولایتی درباره او گواه بر حمایت همه جانبه او از همسرش دارد.


راضیه سلیمی؛ متولد تهران است اما آرامش کویر را از پدر کاشانی و شجاعت را از مادر تبریزی‌اش به ارث برده است. همین روحیه سبب شد تا در 17سالگی و مدت کوتاهی بعد از اتمام تحصیلات دبیرستانی محمد غرضی را به ازدواج بپذیرد. او در تمام سال‌های مبارزه، جنگ و سازندگی در کنار همسر ماند و در محیط خانه به تربیت چهار فرزندش و خانه داری پرداخت. هرچند سلیمی‌هیچ گاه پا به عرصه سیاست نگذاشت ولی پیشینه سیاسی همسرش نشان از حمایت همه جانبه او از این مرد سیاسی و ایستادگی اش در برابر مشکلات دارد.

 همسر حسن روحانی نیز چهره ای کمتر شناخته شده در عرصه امور اجتماعی و سیاسی است. اما با وجود تلاش‌های بسیار برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر برای توضیح نقش ایشان در زندگی حسن روحانی با  پاسخ مثبت از سوی نزدیکان و ستاد انتخاباتی ایشان مواجه نشدیم. هر چند خبرگزاری ایسنا در تاریخ 1391/8/7 در گزارشی به نقل از آقای حسن روحانی نوشت : انتخاب همسر توسط خانواده ام صورت گرفت و خانواده اصرار داشتند که من ازدواج کنم. سن من هم حدود 20 سال بود . پدرم اصرار داشت، مادرم هم همینطور، من هم خیلی بی‌میل نبودم.


 
 
صحبتهای کی روش با احمدی نژاد قبل از دیدار با لبنان
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱۱:٤٢ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٩ خرداد ،۱۳٩٢
 

کارلوس کی‌روش در حضور رئیس ‌جمهور و در تمرین تیم ملی ایران خطاب به احمدی ‌نژاد گفت: مرتبه قبلی که شما آمدید، به پیروزی رسیدیم. از حمایتتان تشکر می‌کنم.

بازیکنان خیلی زیاد تلاش کردند و با انگیزه و اشتیاق مسابقه دادند و پیروز شدند. اکنون خود را برای مسابقه بعدی آماده می‌کنند. امیدوارم به پیروزی دیگری مقابل لبنان برسیم. اطمینان زیادی دارم که مقابل کره جنوبی کار را تمام می‌کنیم و به جام جهانی می‌رویم.

وی ادامه داد: در حال حاضر حضور در پلی‌ آف جام جهانی قطعی است اما این برای ما کافی نیست. باید مستقیم به جام جهانی برویم و از شما هم برای حضور در تمرین تشکر می‌کنم.


 
 
انتخاب اصلح با شاخص های ولایت مطلقه فقیه
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٢۸ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۸ خرداد ،۱۳٩٢
 

الف ) اهمیت انتخاب اصلح

 

انتخاب اصلح یک تکلیف الهی است

همانطور که اصل انتخابات یک تکلیف الهی است انتخاب اصلح هم یک تکلیف الهی است .

بگردید و نامزد اصلح را پیدا کنید . 22/2/88

بعضی صالح اند ، بعضی صالح ترند ، بگردید آن صالح تر را شناسایی و پیدا کنید و به او رأی بدهید . 31/2/76

انتخاب اصلح باید دلیل و حجت داشته باشد .

باید بگردید بین خودتان و خدا حجت پیدا کنید ، یعنی بتوانید از راهی بروید که اگر خدای متعال پرسید شما به چه دلیل به این فرد رای دادید، بتوانید بگویید به این دلیل . 31/2/76

شناسایی اصلح هنر است

آن کسانی که به وسیله شورای نگهبان صلاحیت آن ها اعلام می شود معنایش این است که این از حداقل صلاحیت مورد نیاز برخوردار است . هنرملت ایران و مردم شهرها و حوزه های انتخابیه این است که دقت کنند ، نگاه کنند ، بشناسند اصلح را ، بهترین را انتخاب کنند . 12/10/86

 وظیفه شرعی

انتخابات وظیفه است ، انتخابات یک کار بزرگ و یک اقدام شرعی و یک اقدام خدایی است ، بگردید آدم های مناسب برای این کار مهم پیدا کنید . 13/11/87

 

 ب ) معیارهای نماینده اصلح

درد مردم و کشور را بداند .

بهترین آن کسی است که درد کشور را بفهمد ، درد مردم را بداند . 22/2/88

دنبال اشرافی گری نباشد .

از فساد دور باشد ، دنبال اشرافی گری خودش نباشد ، آفت بزرگ ما اشرافی گری  و تجمل پرستی است 22/2/88

مرز بندی روشن با دشمن داشته باشد .

نماینده صالح آن است که مرز او با دشمن مرز مشخصی باشد . اگر این نشد آن نماینده ، نماینده خوبی نخواهد بود . بعضی از دشمن رودربایستی دارند ، بعضی ملاحظه دشمن را می کنند ، ملاحظه ملت را باید کرد ، ملاحظه خدا را باید کرد ، دشمن ، دشمن است هر چـه ملاحظه کنید ، هرچه عقب بنشینی کنید او جلو می آید . آن کسانی که مرزشان با دشمن و دست نشاندگان دشمن مرز کم رنگی است . این ها برای ورود به مجلس اصلح نیستند . 22/12/86

ملاک های دینی و انقلابی به جای روابط قومی و طایفه ای مردم وظیفه دارند به ملاک های دینی و شرعی و انقلابی نگاه کنند ، به روابط قوم و خویشی و ایل و طایفه ای و این طور چیزها نگاه نکنند ، ببینند واقعاً چه کسی با معیارهای الهی و انقلابی مناسب تر و به آن نزدیک تر است او را برگزینند . 14/11/74

امانتداری ، کار آمدی، دلسوز باید گشت و اصلح را پیدا کرد ، باید گشت و امین ترین را انتخاب کرد . 13/12/76

 مردم می خواهند کسانی مسئولیت آنرا به عهده بگیرند که دلسوز ، با کفایت و کارآمد باشند . 24/8/83

اهتمام به دین و دنیای مردم .

به کسی گرایش پیدا کنید که به دین مردم ، به انقلاب مردم ، به دنیای مردم ، به معیشت مردم ، به آینده مردم و به عزت مردم اهمیت می دهد . 14/3/84

اصلح یعنی چه کسی ؟ یعنی کسی که برای ریشه کنی فقر و فساد عزم جدی داشته باشد ، یعنی کسی که به حال قشرهای محروم و مستضعف دل بسوزاند . اصلح کسی است که هم به ترقی و پیشرفت کشور و توسعه اقتصادی و غیر اقتصادی بیندیشد ، هم زیر توهمات مربوط به توسعه ، آن چنان محو ومات نشود که از یاد  قشرهای مظلوم وضعیف غافل بماند . اصلح کسی است که به فکر معیشت مردم ، دین مردم ، فرهنگ مردم و دنیا و آخرت مردم باشد . 17/2/84

در انتخابات سعی کنید انسان های مؤمن و باایمان را انتخاب کنید . اگر ایمان نباشد لیاقت و کار دانی هم به کار نخواهد آمد . فردی که لایق تراست اگر ایمان نداشته باشد بیشتر دزدی می کند و لطمه می زند . اگر ایمان داشت لیاقت و عرضه و کار دانی اش هم برای مردم مفید خواهد بود . 6/11/81

اگر تقوا بود ، اما شجاعت نبود باز کافی نیست چه بسا آدم های با تقوا که به خاطر نداشتن شجاعت لازم ، در آن وقتی که باید اقدامی بکنند ، نمی کنند و حرفی بزنند ، نمی زنند . 19/10/80

 هنر ملت ایران و مردم شهرها و حوزه های انتخابیه این است که دقت کنند . نگاه کنند . بشناسند اصلح را ، بهترین را انتخاب کنند . بهترین از لحاظ ایمان ، اخلاق ، امانت ، دینداری و آمادگی برای حضور در میدان های انقلابی . 12/10/86

به کانون های ثروت و قدرت متصل نباشند .

مردم باید کسانی را انتخاب کنند که به کانون های ثروت و قدرت متصل نباشند . 20/7/90

ارتباط نامزدها با مراکز ثروت و ملاک بسیار مخرب است 19/10/90

 پایبند به اصول  طرفدار عدالت و مخالف فساد باشد .

آحاد ملت باید هوشیار باشند . نماینده ای متدین ، امین ، طرفدار عدالت، مخالف با فساد ، طرفدار حقوق محرومین و پای بند به مبانی اسلام و ارزش های اسلامی و خط امام را بفرستند مجلس . 22/12/86

انقلابی  با نشاط ، برنامه دار و جوانگرا باشد .

نماینده ای که به مجلس می فرستید باید این خصوصیات را داشته باشد تا بتواند خواسته های شما را تحقق ببخشد . نماینده باید متدین باشد . انسان های متدین می توانند مورد اعتماد قرار گیرند . نماینده باید انقلابی باشد . روحیه و نشاط و امید و قدرت و روحیه انقلابی در او وجود داشته باشد . نماینده باید خدوم ، امتحان داده ، با کفایت ، برنامه دار ، خوشنام و جوانگرا باشد و به جوانان اعتقاد داشته باشد . 25/9/84

متناسب با عظمت و شأنیت انتخابات

انتخابات وظیفه است،انتخابات یک کار بزرگ و یک اقدام شرعی و یک اقدام خدایی است . بگردید آدم های مناسب را برای این کار مهم پیدا کنید .

آدم مناسب چطور آدمی است ؟ باید متدین هم باشد ، آدم متدین احتمال خیانتش کم است ، همچنین باید در مقابل توپ و تشر این و آن ، خارجی ، داخلی ، زورگویان ، قدرت مداران ، شجاع باشد و دل خود را نبازد . کسی که دل خود را در مقابل توپ و تشر باخت ، دستش هم برای امضاء می لغزد . پایش هم برای جلو رفتن می لرزد ، نمی شود به او اعتماد کرد . 13/11/87

رقابت سالم :

رقابت غیر از خصومت و تهمت زنی متقابل است  و رقابت به معنای اثبات خود با نفی دیگران نیست . رقابت دادن وعده های خلاف قانون برای جلب نظر مردم نیست 19/10/90


 
 
متن نامه ای که معین و عارف در کمال صداقت تکذیب کردند !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:۳٢ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۸ خرداد ،۱۳٩٢
 

در حالی که عارف در مناظره خود اعلام کرد معین دستور خود برای برخورد امنیتی با برخی از دانشجویان را تکذیب کرده است، متن نامه منتشر شده در اینترنت، حقیقت دیگر را روشن می کند .

البته این مهم که نقاب از چهره مدعیان صداقت کنار رفته و چهره حقیقی طرفداران به اصطلاح دانشجویان و نسل جوان برای همگان آشکار شود پدیده مبارکی است که با زیرکی دکتر جلیلی تحقق پیدا کرد .


 
 
عارف و عرفان دم افطار ، روزه تان قبول برادر !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٢:۳۱ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳٩٢
 

دیروز و در جریان مناظره فرهنگی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم
بود که سخنان جالب و البته تعجب برانگیزی از زبان یکی از نامزدهای دگر
اندیش و تجدید نظر طلب به زبان آورده شد.

محمدرضا عارف، در جریان
صحبت هایش در این مناظره، از «ربنا»ی شجریان و «جدایی ...» فرهادی، بعنوان
افتخارات فرهنگی انقلاب اسلامی تقدیر کرد و ایشان را در حکم سفیران فرهنگی
جمهوری اسلامی یادآور شد!

واقعا آدمی از توضیح اضافه در این مورد دچار چندش و تهوع  می شود و این همه دو رویی و نفاق حال همه را به هم می زند !

دکتر جان تو را به ارواح خاک مادرت و همه ی اجدادت وقتی می خواهی در زمین بی اعتقادی و بی دینی قدم بزنی و از افراد بی اعتقادی همچون شجریان و فرهادی دم  بزنی از نظر اکثر ملت ایران اشکالی ندارد و خیلی خوب است که عمق فکری خود را بیان کنی ولی تو را به خدا روزه و نماز ملت را به گند خودت و رفقای بی دین تر از خودت آلوده نکن و چهره واقعی خودت و هم پالیکی هایت را با بیان هم آغوشی شجریان و گوگوش و بوسه های گرم اصغر فرهادی و بازیگران زن هالیوود بیان کن  !

قطعا اینها افتخارات فرهنگی جمهوری اسلامی نیستند و چیزی جز نمادهای مفاسد فرهنگی این ملت که با تلاش و کوشش دولت اصلاحات و شخص آقای مهاجرانی و خاتمی امکان ظهور و  بروز یافته و در دامن  جریان انحرافی مشایی و دار و دسته اش بین المللی شدند نبوده و نیستند .

آقای عارف تو را به همان بی اعتقادی ات به آخرت و حساب و کتاب خواهشا وارد حریم اعتقادات این ملت نشو و بیش از این همه چیز را به گنداب فکری ات آلوده نکن .


 
 
منظور دکتر جلیلی از نقد برنامه چهارم توسعه در برابر دکتر عارف چه بود ؟
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:۳٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٢ خرداد ،۱۳٩٢
 

در مناظره اول میان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، زمانی که محمدرضا عارف پشت تریبون رفته بود و درباره برنامه اقتصادی خود سخن می‌گفت، دکتر سعید جلیلی در نقد برنامه‌های اقتصادی وی به مساله مهمی اشاره کرد؛ به سمت و سوی غربی و غیر اسلامی و غیرایرانی برنامه‌های اقتصادی که در دولت اصلاحات و در زمان معاونت اولی عارف تدوین شد.

 دکتر جلیلی در سخنان خود با اشاره به مبانی نظری برنامه چهارم توسعه که در دولت هشتم مورد تصویب قرار گرفت، در پاسخ به اظهارات عارف در خصوص اداره کشور گفت: "ما زمانی می‌توانیم یک تصمیم صحیح اقتصادی داشته باشیم که مبتنی بر گفتمان نظام و انقلاب اسلامی باشد. باور مردم ما این است که این گفتمان می‌تواند پیشرفت را برای ما به ارمغان بیاورد. آقای عارف خاطرشان است که مبانی نظریه برنامه چهارم توسعه که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آن را  نوشت کاملاً خلاف این مبانی است و چنین مبانی نمی‌تواند پیشرفت برای کشور داشته باشد."
 
درباره این موضوع، چندی پیش "رجانیوز" در مصاحبه با دکتر پرویز داوودی، از اساتید برجسته اقتصادی دانشگاه و از مسئولان خوش‌نام و مردمی، به بررسی مبانی اقتصادی در دولت‌های کارگزاران و اصلاحات پرداخته بود. دکتر داوودی در این مصاحبه، به جزئیاتی درباره برنامه چهارم توسعه اشاره کرد که بخشی از آن موید سخنان دیروز دکتر جلیلی در مناظره با دکتر عارف است.
 
دکتر داوودی در این زمینه گفت: "در کتاب «مبانی نظری و مستندات برنامه چهارم توسعه» که در دولت هشتم در تابستان سال 83 در معاونت امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه، دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد کلان تهیه و منتشر شد؛ در این کتاب توصیه شده است که ما حتی هواپیمای (F14) هم نباید داشته باشیم و فقط آر.پی.جی که روی دوش سربازان باشد کفایت می‌کند و به لحاظ دفاعی به بیشتر از اینها نیاز نداریم. توصیه‌ای که دارد این است که ما هژمونی غرب را در منطقه بپذیریم و به عنوان سربازی برای اسرائیل عمل کنیم. اینها مستند است و ما ریز به ریز خلاصه کرده‌ایم و استنادات آنها را داریم. به‌طور کلی این‌که اسلام بتواند حکومت را اداره کند در این کتاب نفی شده است.
این حاصل گفتمان سیاسی قبل از دولت نهم بود. مردم آگاه ما این را قبول نداشتند و به همین دلیل این حرکت را کنار گذاشتند. به لحاظ فرهنگی هم همین طور بود. خاطرتان هست که به لحاظ فرهنگی حتی منع می‌شدیم که زیارت عاشورا بخوانیم و آثار و حرکات و دنباله‌های این تفکر را در فتنه 88 دیدیم که در روز عاشورا چه بلوایی به راه انداختند. در 9 دی مردم گفتند آنچه را که باید می‌گفتند."
این در حالی است که پس از انتشار و  رونمایی از محتوای غیرگفتمانی و مغایر با معیارهای انقلابی کتاب مبانی برنامه چهارم توسعه، دستور خمیر شدن این کتاب در دولت نهم صادر شد. 
از سوی دیگر، محمدرضا عارف در بخش دیگری از سخنان خود مدعی شد که این برنامه در مجلس اصولگرا به تصویب رسیده است؛ در حالی که این برنامه از سوی دولت به مجلس ششم ارائه شد و سپس پس از رد آن توسط شورای نگهبان، مجلس ششم در آخرین روز کاری خود آن را با رایزنی‌های فراوان به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاد. پس از روی کار آمدن مجلس اصولگرای هفتم، با تلاش نمایندگان مجددا این مساله به صحن مجلس برگشت و با وجود کارشکنی‌های دولت، اصلاحات فراوانی روی آن صورت گرفت؛ موضوعی که البته آقای عارف اشاره‌ای به آن نکرد.

 
 
نتیجه اولین مناظره جمعی برای انتخاب اصلح چه بود ؟
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٢٦ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۱ خرداد ،۱۳٩٢
 

شقشقیه سوم :

بالاخره چشممان به آش سرّی صدا و سیما در موضوع مناظره جمعی نامزدهای انتخابات روشن شد و الحق که عجب آش شله قلمکاری به خورد ملت دادند !

علیرغم اشکالات متعدد وارده به نحوه اجرای این برنامه خصوصا بخش دوم آن که همه را به یاد برنامه خردسالان صدا و سیما با مجری گری خاله شادونه و عموپورنگ و ... می انداخت ؛ با کمی دقت می شد فهمید که هرکدام از نامزدها بر اساس شاخصه های ذاتی خود چگونه با مسائل برخورد کردند .

غیر از محتوای ارائه شده در پاسخها ، شخصیت درونی این افراد هم در پاسخ به سوالات قابل بررسی و ارزیابی است و می تواند کمک کار ما در انتخاب اصلح باشد .

بر این اساس هر کدام از نامزدها را مبتنی بر عملکردشان در این مناظره ارزیابی می نماییم :

* مهندس غرضی :

ایشان با توجه به حضور انفرادی و فاقد تشکیلاتی خود در این انتخابات عملا بیشتر مسیر گفتار درمانی را پیشه کرده اند .

تأکید همراه با اصرار ایشان بر رفع مشکل تورم با تکیه بر این استدلال که تورم بالا به معنای دست بردن دولت در جیب مردم است مهمترین ترجیع بند ابیات تکراری آقای مهندس است . هرچند که راهکار مشخصی برای رفع و علاج این درد بیان نمی نمایند و تنها تلاش دارند این موضوع را به یک مطالبه عمومی از رئیس جمهور آینده بدل سازند . ضمنا نگاه سیاه و تاریک ایشان نسبت به موضوعات مختلف را از تحلیلهایشان بر روی برداشت آزاد عکسهای نشان داده شده در مناظره فهمید !

* دکتر قالیباف :

اولویت ایشان در این مناظره نشان دادن چهره ای توانمند در حوزه اجرای پروژه ها از خودشان بود . نوع سخن گفتن همراه با تحکّم و تأکید ، ریشه های نظامی این نامزد را آشکار می نمود و بیان مثالهایی از دوران خدمتی شان در شهرداری تهران و نیرویی انتظامی تلاش برای ارائه ادله اثبات در توانمندی اجرائی بود . اگرچه در این مسیر گاهی با چالشهایی مواجه گردید و در مدیریت شهری و ترافیک مخاطب متلک پرانی آقای عارف شد .

ایشان خیلی تلاش کردند تا از خود چهره ای فراجناحی عرضه کنند و با نام بردن از آقایان خاتمی و هاشمی و ذکر همکاری خود با دولتهای سازندگی و اصلاحات بخشی از اراء طرفداران لایه های خاکستری جامعه را به سمت خود معطوف دارد . در عین حال از انتقاد مستقیم به دولت فعلی هم پرهیز نمود و انتقادهای خود را در لفافه مطرح کرد . مثلا عدم مساعدت دولت در تخصیص بودجه به شهرداری تهران را با استناد به برنامه ریزی مالی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی و درآمدزائیهای شهرداری و حذف کمکهای دولت در برنامه ریزی مالی طرح نمود و به جای انتقاد از دولت در این مقوله به توانمندی خود در اداره امور بدون یاری دولت تأکید کرد .

در مجموع از ایشان چهره محافظه کار سیاسی  که در پیشبرد اهداف خود انعطاف حداکثری خواهد داشت دیده شد و به هیچ وجه از ایشان انتظار پایداری بر اصول در برابر منافع اقتضائی را نمی توان داشت . 

* دکتر ولایتی :

 ایشان با توجه به اینکه ابداع کننده ائتلاف 2+1 اصولگرایان بودند به نوعی تلاش کردند تا خود را شیخ و دانای جبهه اصولگرایی نشان دهند . تأکید ویژه ایشان بر وسیع بودن دامنه اصولگرایی بدون اشاره به افراد توانمند جبهه اصلاحات در موضوع بهره گیری از متخصصین ، نشاندهنده تلاش ایشان در همین دسته بندی بود .

تأکید بر رفع مشکلات اقتصادی با تکیه بر اصول دیپلماسی خارجی پالس دیگری بود که ایشان به مخاطب می دادند مبنی بر اینکه در مجموعه اصولگرایی باید ایشان را در طیف رقیق دسته بندی نمود و از این حیث نگاه به سبد رأی آقایان روحانی و هاشمی داشتند . پایبندی به نظام و صف بندی در برابر مخالفان نظام و رهبری شاخصه دیگری بود که ایشان تلاش داشتند از خود نشان دهند . نگاه عمومی ایشان سفید بود و علیرغم ایرادات وارد به عملکرد دولتهای پیشین سیاه نمایی نداشتند .

* دکتر جلیلی :

ایشان در مجموع حضوری دیپلماتیک در این مناظره داشتند . نسبت به سایر نامزدها بیشتر شنونده بودند و جوابهای تلگرافی ارائه می کردند . دقت در بیان الفاظ ، تأکید بر گفتمان امام و رهبری ، اصولگرایی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی ، تأکید بر ادامه دیپلماسی مقاومتی در برابر دشمنان انقلاب اسلامی و تکیه بر کشاورزی و مزیتهای اقتصاد دانش بنیان با حمایت از تولیدات داخلی و تأکید بر تقدم عدالت بر پیشرفت در مقوله برنامه ریزی اقتصادی ، مهمترین شاخصهایی بود که از گفته ها و رفتارهای ایشان می شد دریافت نمود .

پرهیز از سیاه نمایی و تلاش برای نگاه متوازن همراه با نقد محترمانه عملکرد دولت های پیشین و عدم ورود به چالشهای سیاسی مابین اصولگرایان و اصلاح طلبان شیوه خاص دیپلماتیک ایشان در برخورد با حاشیه های مناظره بود . پاسخهای اعتراضی همراه با لبخند ایشان به سوالات تستی مجری صدا و سیما که اغلب با لفظ کوتاه سوال غلط است یا سوال ناقص است همراه بود در برابر اعتراض خشمگینانه آقای عارف از لحاظ شخصیتی جلب توجه می کرد . شاید مهمترین برخورد چالشی ایشان ایراد ساختاری به مبانی غیر منطبق با دیدگاههای رأس نظام در برنامه پنجساله چهارم نوشته شده در دوره اصلاحات بود که با واکنش توجیهی و دفاعی آقای عارف مواجه شد . 

* دکتر حدادعادل :

ایشان همانگونه که پیش بینی میشد از خودشان شخصیتی آرمانگرا و معتقد به گفتمان امام و رهبری نشان دادند . بیان ایده آلها در کشورداری که گاهی با انتقادهای تند و گزنده به دولت فعلی همراه بود با چاشنی پاسخ های قاطع و تند به آقای عارف که از عدم توجه به نخبگان اصلاحات در دولت اصولگرا انتقاد کرده بود (عدم استفاده از نخبگان اصولگرا در دولت اصلاحات) ایشان را اصولگرایی دارای خط قرمز در مقابله با اصحاب انحراف و فتنه نشان داد که مشکلات اقتصادی گذشته را در سوء تدبیر این دو گروه ارزیابی می نماید .

نگاه فرهنگی به آسیبهای اقتصادی ، بیان مطالبات عمومی و حمایت از تولید با نگاه به اسناد بالا دستی مهمترین جهتگیریهای ایشان در عرصه اقتصاد بود اگرچه در زمان محدود توضیح چندانی درباره شیوه های اجرایی کردن این ایده ها ارائه نکردند .

در شیوه برخورد با رقبا نیز علیرغم برخورد همراه با لبخند در طول برنامه در برخی از مواقع از مدار خارج شده و خصوصا در مواجهه با انتقادهای آقایان عارف و رضایی در مقوله های نقد خانه نشینی برخی از متخصصین منسوب به جناح اصلاحات در دولت اصولگرا و عدم انجام وظیفه شورای عالی انقلاب فرهنگی در موضوع معماری اسلامی - ایرانی تقابلی برخورد کردند .

* دکتر رضایی :

ایشان همچنان در تلاش بودند تا خود را چهره ای اقتصادی نشان دهند و در این راه به فلسفه اعتقادی خود در ورود به عرصه اقتصاد از عرصه جهاد و رزم اشاره نمودند .

لحن تحکم آمیز و آمرانه ایشان در مقوله اقتصاد احتمالا عاریتی از دوران فرماندهی جنگ و جبهه است که در مناظره به روشنی قابل لمس بود . لحن چالشی نقدهای ایشان به عملکرد دولت فعلی سابق و اسبق که بی محابا طرح میشد نیز از روحیه غیر دیپلماتیک و هجومی ایشان حکایت می کرد . 

با این حال ارائه برخی از راهکارها در مقوله اقتصاد ، اعلام اعتراض به کمبود وقت جهت بیان برنامه های گسترده اقتصادی ، داشتن ایده در اکثر موارد مطروحه در این مناظره نشان می داد که ایشان در مقوله اقتصاد حرفهایی برای گفتن دارد و فارغ از کیفیت سنجی این راهکارها از برنامه مشخص اقتصادی برخوردار است . 

* دکتر عارف :

شاید در مورد ایشان بتوان گفت که شاخص ترین چهره انتخاباتی اصلاح طلبان است که تلاش دارد از همین موضع با مسائل برخورد کند .

تأکید بر نقاط مثبت دولت اصلاحات در کنار بیان نقاط ضعف دولت اصولگرای فعلی شیوه ی سیاسی ایشان در اعلام مواضع اقتصادی بود تا بتواند سبد رأی خود را از طرفداران جبهه اصلاحات پر نماید . بر همین اساس بود که چالشی ترین مطالب در این مناظره از زبان آقای عارف شنیده شد که در برخی موارد با پاسخ نمایندگان طرف مقابل همراه گردید و در برخی موارد بی پاسخ ماند .

ایشان بیشتر وقت خود را به نقد شرایط موجود اختصاص داد و از این جهت عملا طرح خاصی را برای رفع مشکلات عرضه ننمود و تنها به بیان کلی برخی از موضوعات اقتصادی با پر رنگ کردن موضوع تحریمها پرداخت . این استراتژی ایشان با حمله به نحوه برگزاری مناظره و پاسخهای تند و خشمگینانه به سوالات مجری در دور دوم مناظره به اوج رسید . هرچند که در پایان تلاش کرد ضمن پاسخگویی به سوالات مربوط به برداشت آزاد از تصاویر کمی فضا را تلطیف کند .

البته شاید اگر همچنان چهره اپوزسیونی را حفظ می کرد بهتر بود چراکه در بخش تصاویر تصویر یک معدن مس در آمریکا را تپه زیبایی در ایران تشخیص داد که نشاندهنده ظرفیت بالای گردشگری می باشد !

تحلیل عجیب ایشان از عکس مردم حاضر در بازار هم جالب بود و تحلیلی کاملا سیاسی و غیر مرتبط را از چهره مردم حاضر در آن عکس بازگو نمود !

در کل ایشان در عرصه مناظره اقتصادی کاملا عملکردی سیاسی بروز دادند که احتمالا بر اساس سناریوی قبلی بوده است با این حال نحوه بیان انتقادات توسط ایشان که با نوعی تندخویی و عصبانیت همراه بود ، تصویری نسبی از شخصیت فردی ایشان را به بیننده القاء نمود .

* دکتر روحانی :

ایشان علیرغم پیش بینیهای قبلی چندان چهره چالشی از خود نشان ندادند و علیرغم برخورد تندشان در برنامه انتخاباتی شبکه دوم سیمایشان در این مناظره رویه ای آرام همراه با نقد منصفانه و بیان برنامه های اقتصادی را در پیش گرفتند .

ارائه تصویری مثبت از دوران اقتصادی دولت هاشمی و سیاه نمایی ملایم عملکرد اقتصادی دولت فعلی با تأکید بر تغییر نگاه دیپلماسی سیاسی به عنوان مقدمه تحول اقتصادی ، شاهکلید سخنان روحانی بود اگرچه اینبار کلیدش را همراه نیاورده بود !

انتقاد از شیوه برگزاری مناظره در حمایت از آقایان عارف و رضایی بخش دیگری از رفتار چالشی ایشان بود که به صورت محترمانه بیان گردید . 

در مجموع با دقت در محتوای این مناظره شاید بتوان آقایان جلیلی و قالیباف و ولایتی را تا حدودی برتر دانست چرا که با پرهیز از حاشیه ها و منازعات سیاسی سعی کردند تا نگاههای اقتصادی خود را تبیین کنند . البته این سه نگاه اگرچه از درون دایره اصولگرایی بیان راهکار می کردند ولی از سه زاویه مختلف طرح موضوع کردند .

خط منطبق با تبعیت از دیدگاههای اقتصادی  رهبری و برنامه ریزی بر این اساس بدون هرگونه سازش بر سر اصول سیاست خارجی کشور  ، خط مبتنی بر راهکارهای ترکیبی تیمهای اقتصادی مختلف با اخذ نظرات تکمیلی و نهایی رهبری و عدم ورود به مبحث چالشی سیاست خارجی ، خط مبتنی بر راهکار  نرمش نسبی سیاسی در برابر دشمنان خارجی همزمان با برنامه ریزی اقتصاد مبتنی بر تولیدات داخلی جهت خرید زمان و عبور از بحران

باید منتظر ماند و نتیجه را بر اساس نظر مردم محترم شمارد !

والعاقبه للمتقین         

 


 
 
درخواست حمایت انتخاباتی خاتمی از عارف
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:۱٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٧ خرداد ،۱۳٩٢
 

جمعی از جوانان اصلاح طلب در نامه‌ای به رئیس جمهور سابق کشورمان، خواستار حمایت وی از کاندیداتوری محمدرضا عارف شدند.

در متن نامه جمعی از جوانان اصلاح طلب کشور به محمد خاتمی رئیس جمهور سابق کشورمان در خصوص حمایت وی کاندیداتوری محمدرضا عارف آمده است:

بسمه تعالی

پدر مهربان جناب آقای حجت‌الاسلام سید محمد خاتمی

سلام علیکم

اکنون که می‌دانید در فضای عمومی کشور نیاز به اصلاحات و تغییر رویکرد‌های غلط بیش از پیش احساس می‌شود آنچه وظیفه جنابعالی به عنوان پدر معنوی  اصلاحات  است دادن روحیه امید و بازگرداندن نشاط به زندگی این ملت  است که به فرموده امام راحل"ملت ایران از همه ملت‌های تاریخ حتی ملت عهد رسول الله بلند مرتبه تر است".

همه می‌دانیم حضرتعالی باتمام توان از نامزدی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حمایت قاطعانه‌ای انجام دادیدو با ابراز تاسف از عدم احراز صلاحیت شخصیتی که امام(ره) او را نماد زنده بودن انقلاب ونهضت می‌دانست این نامه رادر این پیچ تاریخی و مقطع حساس به شما مینویسیم تا در پیشگاه خدای تبارک و تعالی و ملت شریف ایران پاسخی برای عملکرد خود داشته باشیم.

سید عزیز ،همه ما مامور به تکلیفیم نه نتیجه. واقعیت این است که در بین افراد احراز صلاحیت شده تنها کسی که میتواند نماینده همه اصلاح‌طلبان و تغییر خواهان برای دادن روح امید به جامعه وکشور عزیزمان باشد جناب آقای دکتر محمد رضا عارف معاون اول دولت حضرتعالی است، قطعا شما خوب می‌دانید زمزمه‌هایی مبنی برعدم مشارکت فعال شما در انتخابات شنیده می‌شود.

سید عزیز،چندی قبل از شما خواستیم خود کمر همت را بسته و وارد میدان شوید ولی به دلایلی این امر محقق نشد، حال قاطعانه خواستار حمایت از دکتر محمدرضا عارف هستیم.

احساس می‌شود گروهی که امروز حرف از رعایت اخلاق می‌زنند و در سال‌های قبل خود به بی‌اخلاقی نامزد مورد نظرشان افتخار می‌کردند، دوباره عزم آن دارند به سوء مدیریت خود ادامه دهند و خود را به ملت تحمیل نمایند و اگر حمایت قاطعانه شما و به دنبال آن مجموعه اصلاحات از دکتر عارف باشد، بدانید وآگاه باشید دوم خردادی دیگر در راه است.

جمعی از جوانان اصلاح طلب کشور


 
 
طنز فوق العاده با موضوع شیرینکاریهای شیرین عبادی !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:۳٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٦ خرداد ،۱۳٩٢
 

گفت: شیرین عبادی گفته است انتخابات در ایران آزاد نیست!
گفتم: پیرزن یادش رفته بعد از قتل عام مردم قم توسط رژیم شاه، سخنرانی کرده و از آن کشتار هولناک مردم مظلوم چه دفاع و حمایتی کرده بود!
گفت: می‌گوید، رفراندوم جمهوری اسلامی هم دموکراتیک نبود چون مردم باید بین جمهوری اسلامی و رژیم شاهنشاهی یکی را انتخاب می‌کردند و راه برای کسانی که نه جمهوری اسلامی را می‌خواستند و نه رژیم شاهنشاهی را بسته بود!
گفتم: این یارو بدجوری آلزایمر گرفته. در رفراندوم رأی آری یا نه به جمهوری اسلامی بود و نه رأی به جمهوری اسلامی یا رژیم سلطنتی و همه آنهایی که رژیم‌های دیگر را می‌خواستند می‌توانستند رأی نه بدهند و دادند ولی جمهوری اسلامی 2/98‌درصد رأی آورد.
گفت: مثل همیشه زبان اسرائیلی‌ها را به کام گرفته است!
گفتم: چه عرض کنم؟! پیرزنی توی اتوبوس با صدای بلند می‌گفت؛ نینای نانای نینای نای... راننده گفت خانم این ادا و اطوارها چیه؟! حالا دیگه سنی از شما گذشته و پیرزن دندان مصنوعی‌اش را در دهان گذاشت و گفت؛ نیاوران نگه‌ دار!خنده


 
 
تبلیغات جالب طرفداران جلیلی با حضور همه نامزدهای رقیب ؟!
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:۱۸ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٦ خرداد ،۱۳٩٢
 

تصویر زیر، تبلیغاتی متفاوت از سوی حامیان سعید جلیلی را نشان می‌دهد که در آن، نام همه کاندیداها ذکر شده است.

 این عکس را پارسینه منتشر کرده است.

 


 
 
عکس فرزاد حسنی و آزاده نامداری پس از ازدواج
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:۱٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٦ خرداد ،۱۳٩٢
 

«فرزاد حسنی» و «آزاده نامداری» دو مجری جوان و خوشنام تلویزیون ایران که چندی پیش پای سفره عقد نشستند، میهمان کنسرت فرزاد فرزین در تاریخ 31 اردیبهشت ماه بودند.


 
 
چرا دکتر سعید جلیلی بهترین انتخاب است ؟
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٠٩ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٥ خرداد ،۱۳٩٢
 

شقشقیه 2

سرانجام راند دوم انتخابات پرهیجان ریاست جمهوری یازدهم با اعلام نظر شورای نگهبان قانون اساسی آغاز شد .

آغاز این راند با حاشیه هایی همراه بود که مهمترین بخش آن مربوط به عدم احراز صلاحیت آقای هاشمی رفسنجانی می شد که به نظر می رسد با واکنش معقول و هوشمندانه ایشان در مسیر عقلانیت هدایت شده باشد !

با دقت در اسامی هشت نامزد احراز صلاحیت شده می توان دریافت که شورای محترم نگهبان با در نظر گرفتن جمیع جهات ، عملا امکان رقابت سه دیدگاه از چهار دیدگاه سیاسی فعال در عرصه را فراهم نموده است .

گفتمان اصولگرایی که ظاهرا با چهار نماینده بیشترین نفرات را در این جمع دارد اگر به تعهدات داخلی افراد پایبند بماند و خروجی ائتلاف 2+1 یک نامزد شود عملا با دو نماینده در  این عرصه حضور خواهد یافت که احتمالا آقایان قالیباف و جلیلی خواهند بود .

نماینده گفتمان اصلاح طلبی در این دوره از انتخابات هم کسی نیست جز آقای عارف که معاون اولی دولت اصلاحات را در کارنامه دارد .

گفتمان کارگزاران سازندگی هم با حضور آقای حسن روحانی نماینده خاص خود را دارد که می توان ایشان را ادامه دهنده تفکرات آقای هاشمی رفسنجانی در اداره کشور دانست .

تنها گروهی که نتوانست نماینده ای در میان نامزدها داشته باشد حلقه اطرافیان دولت دهم هستند که به جهت چیدن تمام تخم مرغهایشان در سبد آقای مشایی و رد صلاحیت ایشان به ناگاه بی گزینه ماندند .

آقایان رضایی و غرضی هم خود را مستقل دانسته اند که در این بین حضور آقای غرضی  در میان کاندیداهای این دوره برای خود ایشان یک پیروزی بزرگ محسوب می شود و خود این احراز صلاحیت موضوعیت دارد و بیش از این متصور نیست !

با نگاهی گذرا به کارنامه افراد یاد شده و تحلیل شرایط موجود جامعه و تحولات جهانی می توان به یک جمعبندی منطبق با منافع ملی درازمدت دست یافت .

وضع امروز جامعه جهانی و جایگاه خاص جمهوری اسلامی در متن تحولات ، نیاز به یک سکاندار آگاه ، مقتدر ، دارای پشتوانه ولایی ، محبوب و آشنا با صحنه آوردگاه را در بلندترین برج اجرایی کشور ضروری می سازد .

از بعد دیگر شناخت عرصه داخلی و حجم مشکلات مردم خصوصا طی دوساله اخیر نیاز و ضرورت انکار نشدنی دیگریست که به عنوان شرط لازم فرد اصلح مطرح می گردد .

به عبارت دیگر شرط لازم فرد اصلح در این مقطع خاص ، شناخت دقیق مشکلات در دو عرصه داخلی و بین المللی از شرایط موجود است تا بر اساس این شناخت بتواند راهکارهای درست را در حوزه اجرا اولویت بندی نماید .

با مطالعه کارنامه افراد حاضر در این میدان ، فارغ از اردوگاه های سیاسی شان عملا تعدادی از گزینه ها ضعیف به نظر می رسند !

شاید بتوان گفت که با در نظر گرفتن این فیلتر تحلیلی گزینه های توانمندتری که باقی می مانند آقایان جلیلی ، روحانی و ولایتی باشند .

ضعف سایر عزیزان در شناخت دقیق عرصه تحولات بین المللی بر اساس وضعیت امروز علیرغم حضور موثر در تحولات اجتماعی داخل کشور به اندازه کافی توجیه کننده است تا در انتخاب نهایی گزینه اصلح بالاترین پست اجرایی از ایشان چشم پوشید .

شناخت صحیح میدان ، کمک می کند تا بدانیم بخش اصلی مشکلات داخلی کشور ناشی از تحولات بین المللی و جایگاه فعلی جمهوری اسلامی در جهان است .

ساده لوحانه ترین تحلیل در این عرصه همان است که برخی از سیاستمداران کشور با تکیه بر شارژ رسانه ای دشمنان ملت ، دائما آن را بازگو می کنند . بر اساس این تحلیل ریشه مشکلات از تحریمها ناشی می شود و ریشه تحریمها در رویکرد مقاومتی کشور دربرابر هژمونی قدرتهای برتر دنیا یافت می گردد .

با این دیدگاه داروی شفا بخش در هر دو عرصه بین المللی و داخلی « سازشکاری » با دشمن سی و سه ساله جمهوری اسلامی مبتنی بر مصالح فعلی کشور تجویز می شود .

این نگاه از چندین منظر قابل نقد و بررسی می باشد . مهمترین دلیل ناکارامدی این شیوه ، تجربیات تلخ گذشته است که بر اساس آنها به روشنی می توان دریافت که دشمنان ما در صورت آغاز روند عقب نشینی های سیاسی و دیپلماتیک ، رقیب هیچ حدی را نخواهند پذیرفت و قطعا از موضوعات هسته ای به موضوعات رعایت حقوق بشر غربی ، توقف روند تکاملی صنایع موشکی ، توقف فعالیت در حوزه تکنولوژی های برتر ، پایان حمایت از ایدئولوژی جهانی اسلام بر پایه مقاومت در برابر ظالمین و در یک کلام به موزه سپردن تفکرات امام راحل (ره) و تدابیر علوی رهبری معظم انقلاب (حفظه الله) خواهد انجامید . بر این اساس به راحتی می توان پیش بینی کرد که اگر حامیان این تفکر روی کار بیایند و بخواهند به شیوه خود امور را پیش ببرند در ازای توقف در روند تکنولوژی هسته ای تحریم ارسال برخی از اقلام همچون قطعات یدکی هواپیماهای مسافربری و فروش محدود نفت و معامله با برخی از شرکتهای خاص اروپایی و آمریکایی لغو شود و بیش از این منوط به پذیرش دستورات حقوق بشری ( بخوانید ضد بشری ) ابرقدرتها خواهد شد .

در صورت پذیرش خواستهای ضد بشری این ظاهرا مدافعان حقوق بشر که امروزه شاهد خونریزی سگهای دست آموزشان در گوشه گوشه جهان اسلام هستیم احتمالا تحریمهای مربوط به فروش نیمه دوم نفت خام کشور و همچنین معاملات ارزی برداشته خواهد شد ولی برای مراحل بعدی باید اسرائیل به رسمیت شناخته شده و حمایت از جنبش های مظلوم و تحت ستم برداشته شود تا تحریمها کاملا حذف شده و ایران غیر اسلامی به یک عضو متعهد و پذیرفته شده بین الملل تبدیل گردد .

البته این عوارض در صورتی اتفاق خواهد افتاد که به دشمن خوشبین باشیم و خوش قولی طرف مقابل را بپذیریم که البته در عرصه معاملات صورت گرفته در دوره اصلاحات عکس آن را شاهد بودیم و در ازای تعلیق کلیه فعالیتهای مشروع و دانش بنیان خود در عرصه انرژی هسته ای نام کشورمان به لیست کشورهای محور شرارت اضافه شد و در عرصه میدانی هم بصورت دائمی سخن از حمله قریب الوقوع ناتو به سرکردگی شیطان بزرگ به ایران بود .

از منظر دیگر این تحلیل با آموزه های قرآنی و روایی شیعه تعارض دارد . در آیه 120 سوره بقره حضرت حق می فرماید :  هرگز یهود و نصاری از تو راضی نخواهند شد ، ( تا به طور کامل ، تسلیم خواسته های آنها شوی ، و ) از آیین ( تحریف یافته ) آنان ، پیروی کنی. بگو: «هدایت ، تنها هدایت الهی است!» و اگر از هوی و هوسهای آنان پیروی کنی ، بعد از آنکه آگاه شده ای ، هیچ سرپرست و یاوری از سوی خدا برای تو نخواهد بود.

این آیه آنچنان واضح و آشکار تکلیف ما را در برابر دشمنان امروز جمهوری اسلامی بیان می کند که به هیچ عنوان قابل تأویل نیست و جالب آنکه سرانجام تلخ واگذاری امور به افراد سازشکار و نتیجه مذاکرات ذلیلانه را چیزی جز تسلیم کامل و پیروی از مرام و مسلک آنها نمی داند . بدتر از این خفت توقف یاری و امداد الهی برای مومنان خواهد بود که در صورت تحقق هیچ چیزی از دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی باقی نخواهد ماند و این دقیقا همان چیزی است که دشمن به دنبال آن است ! 

بر مبنای این تحلیل یک گزینه دیگر هم فاقد ویژگیهای لازم تشخیص داده شده و رقابت حقیقی ما بین آقایان جلیلی و ولایتی شکل خواهد گرفت .

در این مرحله نیز با توجه به برخی از ویژگیهای موجود علیرغم اذعان به همه توانمندیهای جناب آقای دکتر ولایتی شاخص های خاص همچون اطلاعات دقیقتر از اوضاع امنیتی داخل و خارج ، تحصیلات آکادمیک و به روز در حوزه علوم سیاسی ، تجربه روز برخورد رو در رو با دشمنان سیاسی کشور ، نیروی جوانی و نشاط و محبوبیت بیشتر در سطح جامعه بر اساس نظرسنجی های اخیر جایگاه دکتر جلیلی را برای انتخاب اصلح ارتقاء می بخشد .

امید است که جناب آقای دکتر جلیلی در صورت انتخاب توسط ملت - با توجه به اینکه رویکرد روزافزون مردم به ایشان در جامعه به خوبی قابل لمس است -  با بهره گیری از توانائیهای رقبای انتخاباتی خود که بعضا از ذخایر ارزشمند نیروی انسانی کشور هستند وفاق و همدلی را به اوج رسانده و در برابر دشمن لجوج ؛ کشور را از این گردنه خطرناک عبور دهد .

ومن الله التوفیق        


 
 
سالی تاک مجری بزرگ شبکه من و تو ؛ قبلا بازیگر سطح پایین صدا و سیما بود !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٢:۳٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱ خرداد ،۱۳٩٢
 
شبکه iFILM که متعلق به سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌باشد، چند روزی است که اقدام به پخش سریال "مشق عشق" کرده است.حضور یکی از مجریان شبکه ضد انقلاب "من و تو" به نام "سالومه سیدنیا" با نام مستعار "سالی‌تاک" در این سریال حاشیه ساز شده است .

به گزارش خبرگزاری تسنیم، داستان این سریال درباره والیبالیست جوانی به نام امید است که بر اثر حادثه ای از ناحیه پا فلج شده و در این میان اطرافیانش تلاش می‌کنند تا او را به جریان عادی زندگی بازگردانند.
سالومه در این سریال نقش منشی سیروس از اقوام امید را بازی می‌کند.

اگر سریال مشق عشق را مشاهده کرده باشید، خواهید دید که سالومه در این سریال نقش چندانی ندارد. او یک منشی است .

سالومه پیش از پیوستن به شبکه ضد انقلاب "من و تو" سابقه کار در رسانه‌های مختلفی ایران از جمله روزنامه های زن و ایران و همچنین شبکه "بی بی سی فارسی ” را در کارنامه ی خود دارد و به عنوان یکی از برگزارکنندگان نظرسنجی مردمی جشنواره فیلم فجر به مدت پنج سال در روابط عمومی خانه سینما ایران حضور داشته است.
برنامه سالی‌تاک تصاویر و ویدئو‌های ارسالی از ایران را به طور هدفدار پخش می‌کند، این تصاویر و کلیپ‌ها توسط افراد فریب خورده تنها برای دیده شدن از شبکه‌های ماهواره‌ای ارسال می‌شود. و در واقع برنامه سالی‌تاک با یک ظرافت خاصی مطالب سیاسی ضد‌انقلابی خود را لابه‌لای این تصاویر و کلیپ‌ها بیان می‌نماید.