پرواز اندیشه

خاطره جالب آیت الله علم الهدی از دوران دانشجویی دکتر سعید جلیلی
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٥۸ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ،۱۳٩٢
 

به گزارش ستاد حیات طیبه، آیت‌الله علم‌الهدی در سال تحصیلی ۸۲-۸۳  که معاون آموزشی دانشگاه امام صادق‌علیه‌السلام بوده اند، این خاطره را در جلسه‌ی نقد معاونت آموزشی دانشگاه، بیان فرمودند:

ما یک دانشجو در این‌جا [دانشگاه امام صادق‌علیه‌السلام] داشتیم که در حال حاضر جزو نیروهای ارزشی نظام است به نام دکتر سعید جلیلی، ایشان در یکی از کلاس ها سر یک مساله‌ای با استاد همان کلاس درگیرشدند، و استاد با کمال بی‌رحمی به او صفر داد. ما هم با همه‌ی قوا بسیج شدیم تا مشکلش را حل کنیم، اما متأسفانه نتوانستیم. ایشان رسما به استادش گفت که «این صفر شما برای من از یک[نمره] صد هم با ارزش‌تر است. چون من در راه اسلام این صفر را گرفتم و آن‌قدری که من در این صفر گرفتن از شما، ادعای برتری و فضیلت می‌کنم در از دست‌دادن پای قطع‌شده‌ام در جبهه احساس فضیلت نمی‌ کنم.» اصلا این استاد خُرد شد. وضعیت به گونه‌ای شد که تا مدت‌ها دیگر نمی‌توانستند با دانشجو برخورد این‌گونه بکنند. البته ما هر کار کردیم نتوانستیم مشکلش را حل کنیم، چون از نظر قانونی نمی‌شد کاری کرد.


 
 
استراگیجی اصلاح طلبان از رفتار رهبرانشان افزایش یافته !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:۱٦ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ،۱۳٩٢
 

گفت: یکی از عوامل فتنه در نامه سرگشاده‌ای که از درون زندان منتشر کرده خطاب به خاتمی و حزب مشارکت و مجمع روحانیون نوشته است؛ «حسابی ما را گیج کرده‌اید»!
گفتم: چه راحت از درون زندان نامه می‌نویسند و بعد می‌گویند آزادی نیست! خب! حالا چرا گیج شده است؟!
گفت: نوشته است گفتید اگر حصر موسوی و کروبی خاتمه نیابد قیامت برپا می‌کنیم! ولی هیچ... نکردید. گفتید انتخابات مجلس را تحریم می‌کنیم ولی یواشکی رفتید و رای دادید. گفتید در انتخابات 88 تقلب شده ولی حالا برای شرکت در انتخابات سر و دست می‌شکنید! گفته بودید هاشمی اصلاح‌طلب نیست ولی تمام‌قد به حمایت از او برخاسته‌اید! و...
گفتم: یارو در نامه‌ای به دوستش نوشته بود؛ «تو سیب سرخ کدام بوته پرتقالی که هر دانه انارت به درشتی گیلاس‌های درخت موز است ای کیوی من»!


 
 
عکسهای مربوط به دیدارهای خاتمی با جورج سوروس و سایر دشمنان رسمی جمهوری اسلامی
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:٤۳ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۳٠ اردیبهشت ،۱۳٩٢
 
سیدمحمد خاتمی با ویزای ویژه رئیس‌جمهور آمریکا برای 2 هفته به شرق ایالات متحده رفت و عصر دوشنبه 20 شهریور 1385 پس از دیدار با جورج سوروس از رهبران «کودتای مخملی» و سیدحسین نصر از رهبران «سنت‌گرایی» راهی تپه‌های معروفِ «بیکون هیل» نیویورک شد تا در واپسین نقطه توقف خود شام آخر را در منزل زنی به نام دکتر الگا دیویدسن صرف کند.
به گزارش جهان، پس از انتشار گزارش صفحه پاورقی روزنامه کیهان درباره 'ارتباط سید محمد خاتمی با عوامل سرویس‌های جاسوسی غربی' و دیدار وی با 'ریچارد فرای' با عنوان «ضیافتِ بلوط سبز با حضور محمد خاتمی و بزرگترین جاسوس خاورمیانه و تئوریسین مکتب ایرانی»، جهان نیوز به سایت «بنیاد آیلکس» دست یافت که عکس های ضیافت شام ترتیب داده شده برای وی و همراهانش را منتشر کرده است.

 
 
دعای قوت در پیری را در سایت شخصی هاشمی رفسنجانی بیاموزید !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:۱٥ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۳٠ اردیبهشت ،۱۳٩٢
 

کهولت سن هاشمی رفسنجانی، سایت شخصی وی را دست به دامان دعای «قوت در پیری کرد»!

به گزارش شفاف سایت شخصی هاشمی رفسنجانی روز یکشنبه در بخش «فرهنگ قرآن» خود آیه جالبی از قرآن درباره سستی در پیری را منتشر کرد.


 
 
اپوزسیون جمهوری اسلامی عاشق رفسنجانی شده و در دوره های بعدی به فلاحیان رای میدهد
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٥٦ ‎ق.ظ روز شنبه ٢۸ اردیبهشت ،۱۳٩٢
 

«من بسیار متاسفم که می‌خواهم این را بگویم. اما واقعیت جز این نیست که اصلاح‌طلبان و اپوزیسیون نزدیک به آن، در انتخابات مهندسی شده دارند همان نقشی را بازی می‌کنند که مهندسان انتخابات برای آنها درنظر گرفته بودند.»
سردبیر ارگان گروهک اتحاد جمهوری‌خواهان در شرح و بسط این تحلیل خود به «اخبار روز» گفت: بخشی از اپوزیسیون به بازی حاکمیت پیوسته است. من اگر بخواهم از «صحنه انتخابات» ارزیابی بدهم، این ارزیابی این است که آقای خامنه‌ای تا به حال از همه موفق‌تر عمل کرده‌اند و اپوزیسیون از همه بدتر. بسیار شنیده‌ایم که نیروهایی هستند که حافظه تاریخی خود را از دست می‌دهند. ما اما حافظه تاریخی خود را از دست نداده‌ایم، حافظه همین دیروز و امروز خود را از دست داد‌ه‌ایم.
فواد تابان افزود: تا همین یکی دو هفته پیش صحبت‌ همه جا از این بود که انتخابات 92 یک انتخابات مهندسی شده خواهد بود. آیا شما امروز می‌توانید از اصلاح‌طلبان و اپوزیسیون در این مورد چیزی بشنوید؟ نه، نمی‌توانید. این شعار و در واقع ارزیابی فراموش شده است. زیرا نمی‌شود هم از مهندسی انتخابات صحبت کرد و هم در این سناریویی که هاشمی رفسنجانی کلید زده نقش بازی کرد. این موضوع هم مثل موضوع‌های دیگر فراموش شده است. یعنی تقلب انتخاباتی چهار سال پیش، میرحسین موسوی و کروبی و زهرا رهنورد و دیگرانی که در حبس هستند، کسانی که کشته شدند... همه این‌ها فراموش شده.
وی می‌گوید: این وضع اصلاح‌طلبان و بخش بزرگی از اپوزیسیون ماست. اصلاح‌طلبان و اپوزیسیونی که به هیچ شعاری پایبند و متعهد نیستند. اصلاح‌طلبان حتی یک سال روی شعار خود نمی‌ایستند. هر روز یک قدم عقب می‌روند. از آن انتخابات تا این انتخابات، تقلب و مهندسی و «یا حسین میرحسین»، همه فراموش شده‌اند. آن‌ها تا وقتی خوب بودند که «نقد» بودند. حالا که قرار است هاشمی رفسنجانی روانه بازار شود، همه این‌ها فراموش شده‌اند.
عضو گروهک اتحاد جمهوری‌خواهان ادامه می‌دهد: کف مطالبات ما به سرعت حیرت‌انگیزی دارد سقوط می‌کند. از خاتمی و موسوی شروع شده و به هاشمی رفسنجانی رسیده است. با این سیاست و این روند، چهار سال دیگر «کف مطالبات» ما حول و حوش محمدباقر قالیباف خواهد چرخید و شاید چهار سال‌های بعدی به قول دوستی کف مطالباتمان بشود «علی فلاحیان». هیچ بعید نیست. جمهوری اسلامی می‌تواند ما را راضی کند. اپوزیسیون بی‌اراده است و به سادگی به جزیی از سناریوی حکومت تبدیل می‌شود.


 
 
آخرین بازی عزت الله انتظامی با کارگردانی اسفندیار رحیم مشائی !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:۳۱ ‎ق.ظ روز شنبه ٢۸ اردیبهشت ،۱۳٩٢
 

عزت الله انتظامی بازیگر سینما و تاتر ایران که هفته گذشته در زمان ثبت نام اسفندیار رحیم مشایی به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری به وزارت کشور رفته بود با انتشار یادداشتی درباره نحوه حضور خود در وزارت کشور توضیحاتی ارائه کرد

به گزارش جهان، متن توضیحات عزت الله انتظامی بدین شرح است:

پروردگارا کمک کن بتوانم حرف دلم را بزنم...

برای مردم سرزمینم...

من عزت الله انتظامی هستم

شنبه 21 ادری بهشت ماه 1392 ساعت 3 بعدازظهر بود که از دفتر ریاست جمهوری به من اطلاع دادند " آماده باشید ماشین می آید دنبالتان". خوشحال شدم. ماه ها برای ثبت بنیاد دویده بودم. چند روز قبل از مراسمِ اعطا نشانِ درجه یک هنری در بهمن ماه 1391 (که به علت بیماری نتوانستم در مراسم شرکت کنم) ما چند هنرمند منتخب را به دفتر ریاست جمهوری دعوت کردند تا از مزایای مادی و معنوی این نشان با خبرمان کنند. آنجا درخواست بنیاد فرهنگی و هنری را مطرح کردم. چند روز بعد آقای رییس جمهور نامه فوری زدند به وزرا مربوطه فرهنگ و ارشاد و کار... مدتی گذشت... نتیجه ای حاصل نشد.

ناچار فکر کردم دست به دامن آقای مهندس مشایی شوم. هفته ی قبل به ایشان پیغام داده بودم که واجب العرضم و برای مذاکرات باید خدمت برسم. فورا لباس پوشیدم. چیزی نگذشته بود که خبر دادند ماشین آمده. با سرعت رفتم پایین. شخصی که در مسیر مرتب با بی سیم صحبت می کرد به کسی که آن طرف خط بود گفت "بله ایشان آمدند." حرکت کردیم.

راننده چراغِ گردانِ قرمز رنگ را بالای ماشین قرار داد، با سرعت خیابان ها را طی می کرد و شخص بی سیم به دست هم مرتب خبر می داد که ما کجا هستیم و کی میرسیم. من جلوی ماشین پهلوی راننده نشسته بودم. مردم با حیرت نگاهم می کردند که مرا با این ماشین و با این سرعت کجا می برند! نزدیک کاخ ریاست جمهوری با بی سیم شماره، رنگِ ماشین و اسم سرنشینان را گفتند تا برای ورود هماهنگ شود.

دستور دادند از درب خیابان ولی عصر داخل شویم. به جلوی ساختمان رسیدیم. محوطه پر از مردهای پیر و جوان و پلیس بود. مرا پیاده و بلافاصله سوار ماشین دیگری کردند. مدارک و اسناد موزه قیطریه و بنیاد را با خودم برده بودم، حتی برای آقای بی سیم به دست هم مطالب خودم را تعریف کردم. خیلی با محبت گفت "چیزی نیست. انشاالله همین امروز تمام میشود." ناگهان آقای مشایی سمت ماشین ما آمد شیشه ماشین را پایین کشیدم و گفتم مختصرعرضی دارم که به کمک شما احتیاج است. گفت با ما بیایید همین امروز انجام می دهم.

آقای مشایی سوار ماشینِ بزرگِ سفید رنگی شد و ما بلافاصله پشت سر او حرکت کردیم. بالاخره بنیاد داشت ثبت می شد... دوندگی هایم به نتیجه میرسید و نگرانی هایم رفع میشد... "بنیاد فرهنگی و هنری عزت الله انتظامی"... ناگهان دیدم میدان فاطمی هستم... گلدسته های مسجد نور... ماشین با سرعت جلوی یک درب آهنین ایستاد. تازه فهمیدم اینجا وزارت کشور است! همه جا پراز پلیس بود. ماشین آقای مشایی جلوتر رفت.

به محوطه که رسیدیم من را از راهروهای طولانی بردند... به جایی رسیدیم که مملو از جمعیت بود. آقای رییس جمهورو مشایی و عده ای دیگر، همه آنجا بودند. مرد جوانی آمد و مرا همراه خودش باز به راهروهای تودرتو دیگری برد. واقعا خسته شده بودم... مجبور بودم با عصا پا به پای او راه بروم. به سالن بزرگی رسیدیم. آنجا یک صندلی سه نفره فلزی آبی رنگ دیدم خودم را به آن رساندم و روی صندلیِ وسط نشستم. مردِ جوانِ همراهم گفت باید برویم جلوتر. گفتم نمی توانم از اینجا تکان بخورم. بهرحال او رفت و مرا تنها گذاشت. نمی دانستم آنجا چه خبر است فقط پر ازسروصدا و آدم های جورواجور بود... کمی گذشت... درب سالن ناگهان باز شد و جمعیت حمله کرد داخل. صندلی ای که من روی آن نشسته بودم یک وری شد و به زمین افتادم. فقط سعی می کردم به زحمت پاهای جراحی شده ام را حفظ کنم که لگد نخورند و زیر دست و پا له نشوم. با داد و فریاد من بالاخره دو سه نفر به دادم رسیدند. صندلی را درست کردند و من را روی آن نشاندند.

جمعیت به داخل سالن هجوم برد. حیران مانده بودم چه کار کنم؟ ناگهان دیدم آقای مشایی و آقای رییس جمهور و چند نفر دیگر که همراه آنها بودند از روبرو به طرف من می آیند. آقای مشایی طرف چپ من و آقای رییس جمهور طرف راست من نشستند. ناگهان اطرافمان پر شد از دوربین های عکاسی. آقای مشایی گفت "چی شده؟ یه خرده شاد باشین! " من حرفی نداشتم که بزنم. عکاس ها تند و تند عکس می گرفتند. عکسشان را که گرفتند محل را ترک کردند و من بازهمان جا بهت زده وسط آن صندلی سه نفره تنها ماندم. مرد جوان که آمد مرا ببرد خانه گفتم چه شد؟ گفت "امروز که دیگه نمیشه بعدا انشاالله اوراق و براتون میاریم"...

مردم سرزمینم!

من برای شما همیشه همان عزتم، همانی که از سیزده سالگی در تماشاخانه های لاله زار با تشویق های شما بزرگ شده ام... همانی که همراه شما با درد های ایران بسیار گریسته ام و با شادی هایش لبخند ها زده ام... برای شما من همیشه همان عزتم... بچه ای از سنگلج...

بنیاد فرهنگی و هنری یادگاری است از من برای جوانان و مردم سرزمینم... آرزومندم این میراث ماندگار را همراه شما بنا کنم...


 
 
تحلیل انتخاباتی 1
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:٤٧ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٤ اردیبهشت ،۱۳٩٢
 

سرانجام پایان راند اول یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با پایان مهلت ثبت نام نامزدهایی که فکر می کنند می توانند سکان دار بلندترین برج اجرایی کشور شوند اعلام شد .

در این مرحله بر آن هستیم تا با توجه به شرایط موجود ، دسته بندیهای سیاسی و سوابق افراد ثبت نام کننده ، قبل از اعلام نظر شورای نگهبان به تحلیل میدانی بپردازیم .

اگر با کمی تسامح خرده دیدگاههای سیاسی را نادیده گرفته و به دسته بندیهای اصلی و مدعی بپردازیم می توانیم رقابت ما بین چهار دیدگاه را مشاهده کنیم !

* نخستین دیدگاه را حامیان شعار قدیمی و انگلیسی جدایی دین از سیاست ارائه می کنند و بر این اساس مدعی ناتوانی اداره امور جامعه توسط فقه و دین می باشند .

در ارتباط با انتخابات پیش رو این گروه و وابستگان فکری به ایشان عملا دو دسته شده اند . دسته ای با پافشاری بر اصول مندرج در دیدگاه جدایی دین از سیاست ، اصل انتخابات در نظام جمهوری اسلامی را نامشروع دانسته و معتقدند هیچ مصلحتی نمی تواند سبب شرکت در انتخاباتی شود که توسط نظام جمهوری اسلامی برگزار می شود . این افراد معتقدند که انتخابات ، دام نظام جمهوری اسلامی برای ایجاد مشروعیت بخشی به حکومت فقیهان و عالمان دینی است .

از دیگر سو بخشی از افراد همفکر با این گروههای سیاسی ، مصلحت سنجی سیاسی را لازمه خرد ورزی دانسته و ایجاد تغییر در ارکان جمهوری اسلامی را پروسه ای تدریجی می دانند و با این نگاه معتقدند در این شرایط باید تلاش کرد تا افرادی نزدیکتر به دیدگاه سکولار بر کرسی بنشینند و در آینده با بهره گیری از بستر ایجاد شده تز اصلی را پیگیری نمود !

علی القاعده این گروه سیاسی امکان معرفی نامزد انتخاباتی آشکار را ندارد و هرچند که در راند نخست برخی از چهره های گمنام منتسب به این گروه ثبت نام کرده اند لیکن با توجه به شرایط مندرج در قانون شانسی برای تأیید صلاحیت نخواهند داشت و از لحاظ سیاسی راس آنها را سیاست ورزان جبهه ملی شکل می دهند .

   ** دومین گروه فعال در آوردگاه ریاست جمهوری امسال را مدعیان اومانیسم وطنی تشکیل می دهند که امروزه با شعارهایی همچون مکتب ایرانی و مدیریت جهانی برای نجات بشریت خود را نشان می دهند .

شاید بتوان گفت در مقایسه با انتخاباتهای گذشته جمهوری اسلامی ، این گروه پدیده ای جدید محسوب می شوند ، اگرچه در مغرب زمین ریشه های قدیمی دارند و شعارهای همفکران این گروه در قالبهای دهکده جهانی ، فرهنگ مسلط جهانی ، حقوق بشر بین المللی و امثالهم سالیان مدیدی است که توسط پدران فکری این گروه اعلام می شود . البته آقایان مدعی هستند که این شعارها را در ایران بومی سازی کرده اند و با التقاط مفاهیم مهدویت در تعاریف اومانیستی ، آش جدیدی پخته اند و مسئول و مدیر یکپارچه سازی آحاد بشر را که آمریکاییها و انگلیسی ها در قالب پروژه جهانی رهبری می کنند همان امام زمان شیعیان است .

انحراف آشکار از آموزه های امام و رهبری در این گروه آنجا دیده می شود که زمان حاضر را دوره ظهور صغرای امام زمان تلقی کرده و ارتباط مستقیم با ایشان را ترویج می کنند . لذا در صحبتهایشان داعیه جهانی دارند با ادعای ارتباط با معصوم و در این راستا خود را بی نیاز از نظرات فقها و رهبری نظام پنداشته و می کنند کارهایی را که امروزه انجام می دهند .

شاید در خوشبینانه ترین حالات بتوان پذیرفت که برخی از افراد فعال در این گروه سیاسی قلبا به ادعاهایشان باور دارند ولی بدون شک سرشاخه های فکری گروه پیوندهای عمیق و ناگسستنی با پدران فکری اومانیسم بین الملل دارند و همگرایی ایدئولوژیکی ایشان غیر قابل خدشه می باشد .

در انتخابات پیش رو ، جریانی که از آنها در محاوره سیاسی به گروه انحرافی نام برده می شود پیش قراول این تفکر هستند و با توجه به حمایتهای چشم و گوش بسته دولت فعلی از این جریان ، علیرغم عدم غنای گفتمانی و پذیرش عمومی ، لجوجانه سعی در عرض اندام دارد . در این مرحله نفراتی همچون مشایی ، جوانفکر و رحیمی خود را پرچمدار دانسته و ثبت نام کرده اند .

طبیعتا حسب مبانی قانونی و چارچوبهای لازم برای نامزدهای ریاست جمهوری این افراد شانسی برای عبور از این راند ندارند لذا پیش بینی می شود با توجه به سوابق این گروه پس از رد صلاحیت به برخی اغتشاشات و قانون گریزی ها دست یازند که البته با توجه به عدم وجود عقبه مردمی تنها به تولید یک موج میرا موفق خواهند شد !

*** گروه سوم  حاضر در معرکه انتخابات یازدهم خستگان سیاسی هستند . این گروه که شاید مهمترین گروه حاضر در میدان باشند شامل طیف نسبتا وسیعی از سیاستمداران سی و سه سال اخیر جمهوری اسلامی هستند که بنا به دلایل مختلف از رویکرد مقاومتی مبتنی بر دیدگاه امام و رهبری رویگردان شده و معتقد شده اند با این شیوه نمی توان ادامه داد !

دیدگاهی که از سال 67 با تحمیل نظر خود به امام راحل حکم پایان جنگ را گرفت و در این مسیر جام زهر را در دستان امام گذاشت و طی بیست و پنج سال بعد از آن هم چه به صورت مستقیم ( دولتهای سازندگی و اصلاحات ) و چه به صورت غیر مستقیم ( دولتهای احمدی نژاد ) بر دیدگاه اکتسابی خود پای فشرد و بسیاری از تحولات اخیر حاصل تقابل این دیدگاه با خط امام و رهبری بوده است .

در انتخابات دوره یازدهم ، عنصر اصلی این تفکر که طی بیست سال اخیر صراحتا دیدگاه سیاسی خود را تبلیغ کرده است پای به میدان رقابت گذارده و علیرغم چندین بار وزن کشی سیاسی و آگاهی نسبی از میزان محبوبیت خود بار دیگر پای به میدان نهاده است .

نفراتی که از این اردوگاه ثبت نام کرده اند تعداد قابل توجهی هستند که برخی از عناصر برجسته ترشان عبارتند از آقایان هاشمی رفسنجانی ، حسن روحانی ، محمدرضا عارف ، شریعتمداری ، کواکبیان ، محسن رضایی ، اکبر اعلمی و ...

با توجه به حمایت همه جانبه آقایان خاتمی و ناطق نوری می توان گفت که مجموعه نیروهای موجود در این گروه سیاسی در این دوره از انتخابات حضور همه جانبه خواهند داشت تا گزینه اول خود را به کرسی اجرایی برسانند .

مهمترین سوال مطرح در این مورد آنکه چرا آقای رفسنجانی به عنوان نماد این تفکر علیرغم نقاط منفی فراوان این حضور مستقیم ؛ پای در میدان گذارده اند ؟!

دلایل زیادی برای این تصمیم وجود داشت :

نخست آنکه هاشمی به واسطه عملکرد خود و خانواده اش در انتخابات سال 88 در مضان اتهام قرار دارد و نیازمند دریافت تأییدیه مجدد نظام است مخصوصا بعد از آنکه کرسی ریاست مجلس خبرگان را واگذار کرد و حفظ صندلی ریاست مجمع تشخیص تنها و تنها با کرامات هوشمندانه رهبری ممکن گردید !

با توجه به اتفاقات دو دهه اخیر ، هاشمی دیگر به کسی اعتماد ندارد و حاضر نیست با حمایت از شخص دیگر شرایطی مشابه دوران حاکمیت اصلاحات برایش تکرار شود و به جای احترام توهین دریافت کند !

تیم آقای هاشمی در تحلیلهای خود امیدوارند که عملکرد ضعیف اقتصادی دولت فعلی و نارضایتی عمومی شرایط را به گونه ای جدید ترسیم کرده باشد و ایشان در دید عمومی به عنوان ناجی اقتصادی دیده شوند . 

تیم آقای هاشمی تحلیل کرده اند که با توجه به ساختار شکنی غیر معمول آقای احمدی نژاد در مناظره سال 88 و تخطئه مستقیم خانواده ایشان که منجر به نامه نگاری ساختار شکنانه ایشان به رهبری معظم گردید و به دنبال آن عملکرد عجیب خانواده ایشان در حوادث براندازانه سال 88 شرایطی را فراهم کرده که مخالفین نظام جمهوری اسلامی و طیف مصلحت سنجان معتقد به جدایی دین از سیاست بتوانند به او اعتماد کرده و نام او را به صندوقهای رای بریزند ؟! ضمن آنکه حامیان بین المللی این تفکر که قدرتمندان استکباری جهان هستند با همین نگاه حمایتهای همه جانبه مالی و رسانه ای خود را تقدیم حضور ایشان کنند !

با این نگاه نقاط ضعفهایی همچون کهولت سن ایشان ، اتهام مستند و محکمه پسند علمداری طرفداران نظام سلطه جهانی در داخل کشور پس از این انتخابات ، بغض روز افزون نیروهای حزب اللهی و پیروان دیدگاه امام و رهبری از شخص ایشان ، از دست دادن همه سوابق انقلابی پیشین ، عواقب سنگین و غیرقابل جبران در صورت شکست انتخاباتی ، دور شدن بیش از پیش از رهبری معظم  و کوچ اجباری به اردوگاه اپوزسیون نظام علیرغم میل باطنی ، احتمال عبور دردناک مخالفین نظام از روی ایشان پس از کسب موفقیت ، ثبت نام ایشان در تاریخ به عنوان فردی که از سوابق درخشانش پشیمان شد و به اردوگاه دشمنان ولایت پیوست ؛ نادیده گرفته شد و مزایایی چون اعاده حیثیت خدشه دار شده توسط احمدی نژاد ، انتقام گیری از رهبری معظم که حاضر نشدند برای جبران هتک حرمت احمدی نژاد در یک مسیر فراقانونی نامبرده را مجازات کرده و از گردونه رقابت انتخاباتی سال 88 خارج کند ، حمایت از همسر و فرزندان که طی چهار سال اخیر در مسیر حمایت از شخص ایشان زیاده روی کرده و عملا ساختار شکنی کردند ، امید بازگشت به قدرت و تغییر بافت مدیریتی کشور به سویی که در آینده فرزندانش تحت تعقیب و بازخواست قرار نگیرند ، ترویج تفکر تسامح و تساهل با دشمن بیرونی به منظور کسب برخی از امتیازات اقتصادی و سیاسی و ارائه چهره ای خوشنام از خود در میان مردم با توجه کهولت سن و گذراندن آخرین دوره فعالیتهای سیاسی با توجه به بدنامیهای دوره سازندگی و کسب توجه سیاستمداران کشورهای استعماری و مقتدر جهانی برای گذران خوش سالهای پایانی عمر سیاسی ترجیح داده شد !

در هر صورت آقای هاشمی که نشان داده در عرصه سیاست اهل ریسک بالا می باشد وارد عرصه شد و با توجه به شکستهای پیاپی سالیان اخیر در جلب توجه مردم این بازی آخر را بی ضرر ارزیابی می کند چرا که در صورت شکست آن هم در سن هشتاد سالگی اتفاق تکراری را تجربه کرده است اما در صورت پیروزی می تواند به ترمیم چهره خود و خانواده اش در چند سال آینده بپردازد .

****  گروه چهارم معتقدین به گفتمان امام و رهبری محسوب می شوند . نامزدهای منتسب به این اردوگاه را در محاوره سیاسی اصولگرا نامیده می شوند .

نمایندگان این گروه هم در مرحله اول انتخابات حضور بسیار پررنگی داشتند و دهها نفر از منتسبین به اصولگرایی ثبت نام کردند .

برخی از شاخصترین این افراد عبارتند از سعید جلیلی ، حداد عادل ، ولایتی ، باقری لنکرانی ، زاکانی ، ابوترابی فرد ، متکی و ...

این گروه با توجه به اشتراک گفتمانی و راهبرد تحقق منویات امام و رهبری در مسیر مقاومت دربرابر استکبار جهانی حرکت می کنند . شاید تحقق یک وفاق عمومی در این مجموعه برای ایام نزدیک به انتخابات دور از ذهن نباشد و حضور آقای سعید جلیلی در آخرین ساعات فرصت ثبت نام ، به عنوان راهبرد اصولگرایان در این انتخابات تفسیر شود خصوصا آنکه در مورد این فرد ؛ بزرگان اصولگرایی یعنی آیات عظام مهدوی کنی و مصباح یزدی احتمالا اشتراک نظر دارند !

باید منتظر ماند تا در پایان راند دوم و تعیین تکلیف شورای نگهبان برای ثبت نام کنندگان تحلیل دوم را ارائه نمود .

ومن الله التوفیق            


 
 
عکس : جلیلی با پراید آمد هاشمی با بنز !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٢٢ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٢ اردیبهشت ،۱۳٩٢
 

عکسهای زیر لحظات حضور آقایان هاشمی رفسنجانی و سعید جلیلی را برای ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نشان می دهد .


 
 
آیا هاشمی و احمدی نژاد با پیشکاری مشایی هم مسیر شده اند ؟
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:۱٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٢ اردیبهشت ،۱۳٩٢
 

حضور همزمان مشایی و هاشمی رفسنجانی برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری، اخبار غیرآشکار پیرامون ارتباط مخفیانه سران فتنه و انحراف را تایید کرد.

 به گزارش رجانیوز، در حالی که برخی منابع از جلسات مستمر یکی از اطرافیان خانوادگی هاشمی رفسنجانی با یکی از معاونان سابق اسفندیار رحیم مشایی خبر داده بودند، حضور همزمان و پر از حاشیه این دو چهره سیاسی دقیقا در یک لحظه در محل ثبت نام ریاست جمهوری، نشان داد هماهنگی میان این دو جریان تا چه سطوحی پیش رفته است.

این درحالی است که سکوت معنادار احمدی نژاد در قبال سخنان تند و خلاف واقع هاشمی در قبال سیاست خارجی جمهوری اسلامی، و موضوع اسرائیل، می‎تواند نشانه دیگری از این هماهنگی‎ها باشد.

گفتنی است، کمتر از چهار سال پیش، کوچکترین اظهارات خلاف واقع هاشمی با تندترین واکنش احمدی نژاد روبرو شده بود که این تقابل علنی  حتی در مواردی با تذکر علنی رهبر انقلاب روبرو می شد. موضوعی که رفتار متفاوت این روزهای احمدی نژاد در قبال آنها موجب روشن شدن حقایق غیرقابل انکاری شده است.


 
 
وحشت آمریکا و اسرائیل از تهدید مقتدرانه حزب الله برای ورود به جنگ سوریه
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٢:۳٠ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۱ اردیبهشت ،۱۳٩٢
 

به گزارش نهرین نت، «ریچارد میلز جونیور» کاردار سفارت آمریکا در لبنان دیروز در دیدار با نجیب میقاتی نخست وزیر پیشبرد امور لبنان بدون در نظر گرفتن نقش خطرناک رژیم صهیونیستی در افزایش چالش‌ها در منطقه و تجاوزهای مکرر اینش رژیم به سوریه نسبت به آن چیزی که دست داشتن حزب الله لبنان در سوریه نام گذاشته بود، ابراز نگرانی کرد.

این تحرکات سفارت آمریکا در لبنان هنگامی آغاز شد که سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در اظهاراتی که پنج شنبه شب ایراد کرد، پیشنهاد داد که توانمندی‌ها و تجربه‌های حزب‌الله لبنان به کمک کمیته‌های مردمی در سوریه برود تا در جنگ مردمی این کشور برای آزادسازی بلندی‌های جولان از اشغالگری اسرائیلی‌ها سهیم باشد.

سفارت آمریکا در لبنان بعد از دیدار میلز جونیور به میقاتی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که وی نسبت به دست داشتن حزب الله در سوریه ابراز نگرانی کرده و گفت که این موضوع یک ریسک است که می‌تواند لبنان را به درگیری‌های سوریه بکشاند و این با سیاست‌های دولت لبنان همخوانی ندارد.

وی که در این دیدار هیچ اشاره‌ای به حمله جنگنده‌های صهیونیست به سوریه نکرده بود، موشک باران اراضی لبنانی از سوی سوری‌ها را محکوم کرده و گفت که آمریکا از سیاست کناره گیری لبنان در قبال تحولات سوریه حمایت می‌کند.

میلز که کشورش همچنان به ارسال پول و سلاح برای تروریست‌های سوری و تشویق آنها برای کشتار مردم این کشور ادامه می‌دهد، از تمامی گروه‌ها در منطقه خواست تا از هر اقدامی که بحران در سوریه را تشدید می‌کند و تاثیر منفی بر ساکنان این منطقه دارد، دست بردارند.


 
 
جشن قهرمانی استقلال در ورزشگاه آزادی
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٤۸ ‎ق.ظ روز شنبه ٢۱ اردیبهشت ،۱۳٩٢
 

در پایان مسابقه آبی پوشان پایتخت با داماش که به پیروزی نماینده گیلان انجامید و در حالی که قهرمانی آبی‌پوشان تهرانی در هفته گذشته مسجل شده بود، بازیکنان استقلال در حضور 100 هزار تماشاگر و با حضور علی کفاشیان و علی فتح‌الله زاده جام قهرمانی را بالای سر بردند.

بازیکنان با نظم خاصی آمدند و در جشن قهرمانی حضور پیدا کردند. آنها درحالی روی سکو می رفتند که از سوی هواداران استقلال به شدت تشویق می شدند.

بدین ترتیب استقلال تهران به عنوان پرافتخارترین تیم باشگاهی ایران در آسیا برای سومین بار در لیگ برتر ایران جام قهرمانی را بالای سر برد هرچند که در این جشن امیر قلعه نوعی به عنوان موفق ترین مربی لیگ برتر در تاریخ فوتبال ایران بر روی سکو نیامد .

برای نماینده شایسته کشورمان در لیگ باشگاههای آسیا هم آرزوی موفقیت داریم .

در ادامه چند تصویر از جشن قهرمانی آبی پوشان پایتخت را با هم می بینیم :

 


 
 
تصویری که شورشیان جنایتکار سوری مدعی اند مربوط به پیکر حجرابن عدی است !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:۱٢ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٧ اردیبهشت ،۱۳٩٢
 

پس از انتشار خبر حمله سلفی ها و وهابیون افراطی به مرقد مطهر “حجر بن عدی” و ربودن پیکر مطهر یاور امیرالمومنین (ع)،  تصویری در شبکه خبری الغوطه الشرقیه که وابسته به معارضین سوری است منتشر گردید که ادعا شده است این تصویر متعلق به پیکر مبارک “حجر بن عدی”، از صحابه رسول خدا(ص) و امیرالمومنین(ع) است.

اگر صحت این ادعا را بپذیریم ، دیدن این تصویر نمایانگر حقانیت بلا تردید شیعه خواهد بود که جسم مطهر یکی از یاران امام علی ابن ابیطالب (ع) پس از گذشت چندین قرن اینگونه سالم باقیمانده و خونهای ناشی از زخم اشقیای دوران معاویه با جنایت شقی ترین و پلیدترین افراد روزگار ما در هم آمیخته و این تصویر اعجازگون را ساخته است !


 
 
هاشمی رفسنجانی در نامه نویسی بی پروا به رهبری سابقه دار است !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٠٦ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٧ اردیبهشت ،۱۳٩٢
 

نگاهی به نامه سال 59 هاشمی‌رفسنجانی خطاب به حضرت امام خمینی(ره) در سال 1359 نشان می‌دهد که هیجان‌زدگی وی و گم کردن نسبت خود با ولایت‌فقیه در موقعیت‌های حساس مسبوق به سابقه است.

در این نامه بدون سلام که به بهانه موضوع بنی‌صدر نگاشته شده، هرچند سخن از «النصیحه لائمه المومنین است» اما در چند پاراگراف از موضع ادب و احترام و تواضع فاصله می‌گیرد از جمله آنجا که با لحنی متناقض می‌نویسد: اینجانب که جنابعالی را مثل جانم دوست دارم و روی زمین کسی را صالح‌تر از شما سراغ ندارم، گاهی به ذهنم خطور می‌کند که تبلیغات و ادعاهای دیگران شما را تحت تأثیر قرار داده(!) و قاطعیت و صراحت لازم را- که از ویژگیهای شما در هدایت انقلاب بوده- در موارد فوق‌الذکر ضعیف‌تر از گذشته نشان می‌دهید، بسیاری از مردم هم متحیرند که چرا امام قاطع و صریح در این مسائل سرنوشت‌ساز صراحت ندارد.

هاشمی همچنین با کنایه می‌نویسد: ما انتظار نداریم نصایح ذو وجهی از رسانه‌های جمعی بشنویم، احضار کنید و امر بفرمایید(!)

به گزارش سایت هاشمی، او همچنین در این نامه با بیان اینکه «احساس می‌کنم که روابط و ملاقاتهای ما با جنابعالی، صورت تشریفاتی به خود می‌گیرد و محدودیتهایی در طرح و بحث مطالب- منجمله خوف از اینکه جنابعالی موضع‌گیری سیاسی و رقابت تلقی کنید- به وجود آمده و من خائفم که این حالت خسارت‌بار باشد» می‌افزاید: خود شما می‌دانید که موضع نسبتا سخت مکتبی امروز ما، دنباله نظرات قاطع شما از اول انقلاب تا به امروز است، بعد از پیروزی معمولا ما مسامحه‌هایی در اینگونه موارد داشتیم و جنابعالی مخالف بودید، اما نظرات شما را با تعدیلهایی اجرا می‌کردیم؛ شما اجازه ورود افراد تارک‌الصلوه یا متظاهر به فسق را در کارهای مهم نمی‌دادید، شما روزنامه آیندگان و... تحریم می‌کردید، شما از حضور زنان بی‌حجاب در ادارات مانع بودید، شما از وجود موسیقی و زن بی‌حجاب در رادیو تلویزیون جلوگیری می‌کردید؟ همین‌ها موارد اختلاف ما با آنها است. آیا رواست که به خاطر اجرای نظرات جنابعالی ما درگیر باشیم و متهم و جنابعالی در مقابل اینها موضع بی‌طرف بگیرید؟ آیا بی‌خط بودن و آسایش‌طلبی را می‌پسندید؟ البته اگر مصلحت می‌دانید که مقام رهبری در همین موضع باشد و سربازان خیر و شر جریانات را تحمل کنند، ما از جان و دل حاضر به پذیرش این مصلحت هستیم، ولی لااقل به خود ما بگوئید.

البته مشی 29سال بعد آقای هاشمی و عدم‌تمکین وی از موضع صریح ولی‌فقیه درباره فتنه‌گران ضدانقلاب، حکمت مواضع حضرت امام و عدم پایبندی آقای هاشمی به مدعاهای آن نامه را نشان داد.


 
 
دستگیری یکی از عوامل حرامزاده هتک حرمت به مزار حجر ابن عدی + عکس
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٢٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٦ اردیبهشت ،۱۳٩٢
 
 خبرگزاری عراقی براثا در خبری اختصاصی، با انتشار تصویری اعلام کرد کمیته‎های مردمی وابسته به ارتش سوریه، موفق به دستگیری یکی از عاملین نبش قبر و هتک حرمت به مرقد شریف جناب حجر ابن عدی شده‎اند.
 
به گزارش رجانیوز، خبرگزاری برثا با انتشار تصویری از یکی از عاملین هتک حرمت به مرقد جناب حجر ابن عدی اعلام کرد، این فرد توسط کمیته‎های مردمی وابسته به ارتش سوریه دستگیر شده است.
این در حالی است که روز گذشته، دستگاه امنیتی سوریه با انتشار تصاویر عاملین این جنایت غیر انسانی، از مردم سوریه درخواست کرده بود، دولت این کشور را در شناسایی این تروریست‎های وهابی یاری کنند.

 
همچنین این خبرگزاری به نقل از منابع آگاه خود در اداره اوقاف ریف دمشق مدعی شد، علی رغم انتشار اخباری مبنی بر خروج پیکر مطهر حجر ابن عدی توسط جریان تکفیری، این عده به دلیل نیافتن پیکر مطهر و همچنین عجله و نگرانی از حضور نیروهای ضدتروریسم، موفق به خروج پیکر مطهر حجر ابن عدی نشده و تنها فرصت تخریب مرقد شریف و نبش قبر را پیدا کرده‎اند، این در حالی است که تروریست‎های تکفیری، پنجشبه گذشته مدعی انتقال پیکر مطهر این صحابه بزرگوار رسول خدا و امیرالمومنین علیهما السلام شده بودند.
گفتنی است این خبر از سوی منابع رسمی اوقاف سوریه تایید نشده است.
هفته گذشته، جریان تکفیری حاضر در سوریه وابسته به جبهه النصرة از شاخه‎های القاعده که از سوی عربستان و قطر تامین مالی و تجهیزاتی می‎شوند، اقدام به تخریب و نبش قبر مرقد شریف حجر ابن عدی، صحابی پیامر اکرم امیر المونین علیهما السلام نمودند. 
انتشار تصاویر هتک حرمت به مزار شریف این صحابی بزرگوار که به دست معاویه و به جرم محبت امیرالمومنین علیه السلام به شهادت رسیده بود، در فضای مجازی، موجی از اندوه و ناراحتی را در میان مسلمانان به دنبال داشت، به نحوی که روز گذشته حوزه‎های علمیه قم و نجف در اعتراض به این جنایت تعطیل شد.

 
 
مشایی:من تایید صلاحیتم ازآسمانها گرفته ام ونیازی به تایید شورای نگهبان ندارم
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۳:۱٩ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٤ اردیبهشت ،۱۳٩٢
 

ندای انقلاب: رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد گفت: صلاحیتم را در آسمان ها گرفته ام نیازی به تایید صلاحیت از سوی شورای نگهبان ندارم.
اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر سابق رئیس جمهور که از زمان حضورش در دولت ‏اظهار نظرهای گوناگونی در خصوص رابطه با امام زمان (عج) و حکومت پیامبران مطرح کرده بود؛ اخیرا درجمع تعدادی از طرفداران و نزدیکانش در مورد تایید صلاحیت ‏خود گفته است که بنده صلاحیتم را در آسمان ها گرفته ام نیازی به تایید صلاحیت از سوی شورای نگهبان ندارم.‏  
یک منبع آگاه درباره جزئیات این جلسه تصریح کرد: اظهارات جالب توجه لیدر حلقه انحرافی موجب تعجب حاضران دراین جلسه شده؛ به گونه ای که یکی از ‏حضار می‌پرسد که لطفا در این خصوص بیشتر توضیح بدهید؟ شما نامه یا پیامی از جایی دارید که اینگونه از تایید صلاحیت خود ‏مطمئن هستید؟ مشایی پاسخ می‌دهد که خیر یعنی شرایط کشور توسط امام عصر به گونه ای می شود که شورای نگهبان مجبور ‏به تایید صلاحیتم می‌شود.‏  

البته اظهارات این چنینی پیش از این هم از سوی افراد خاص در دولت مطرح شده بود به صورتی که چندی پیش ملک زاده ‏معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و یکی از نزدیکان مشایی اعلام کرده که "به من انگ زدند که متوهم ‏هستم، اما بازهم می‌گویم که حکم خود را از امام عصر(عج) و امام رضا گرفته‌ام و احمدی‌نژاد آن را ابلاغ کرده است".‏  
 
یادآور می شود که مشایی روز ۱۴ خرداد را روز ظهور اصغر امام زمان معرفی کرده است.‏


 
 
برنامه دقیق مسابقات دو هفته پایانی لیگ برتر ایران
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:۳٧ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٤ اردیبهشت ،۱۳٩٢
 

کلیه مسابقات هفته‌های پایانی لیگ حرفه‌ای فوتبال از ساعت 18 و به طور همزمان برگزار می‌شود.
 برنامه، زمان و مکان هفته‌های پایانی لیگ به شرح زیر اعلام شد:
 هفته سی و سوم
یکشنبه 15/2/92
    ذوب‌آهن - صنعت نفت آبادان؛ ساعت 18 در ورزشگاه ذوب‌آهن فولادشهر
    آلومینیوم هرمزگان - تراکتورسازی؛ ساعت 18 در ورزشگاه خلیج فارس بندرعباس
    مس‌کرمان - استیل‌آذین گهر؛ ساعت 18 در ورزشگاه امام علی کرمان
    پیکان - فجر سپاسی؛ ساعت 18 در ورزشگاه پیکان‌شهر تهران
    سایپا - نفت تهران؛ ساعت 18 در ورزشگاه انقلاب کرج
    راه‌آهن - صبای قم؛ ساعت 18 در ورزشگاه اکباتان تهران
    فولادخوزستان - استقلال؛ ساعت 18 در ورزشگاه تختی اهواز
    هفته سی و چهارم
    جمعه 20/2/92
    تراکتورسازی - پرسپولیس؛ ساعت 18 در وررزشگاه یادگار امام تبریز
    فجر سپاسی - راه‌آهن؛ ساعت 18 در ورزشگاه دستغیب شیراز
    صبای‌قم - مس‌کرمان؛ ساعت 18 در ورزشگاه یادگار امام قم
    صنعت نفت ‌آبادان - پیکان؛ ساعت 18 در ورزشگاه تختی آبادان
    استیل‌آذین‌گهر - سایپا؛ ساعت 18 در ورزشگاه تختی دورود
    نفت تهران - فولاد خوزستان؛ ساعت 18 در ورزشگاه دستگردی تهران
    ملوان انزلی - ذوب‌آهن؛ ساعت 18 در ورزشگاه تختی انزلی
    سپاهان - آلومینیوم هرمزگان؛ ساعت 18 در ورزشگاه ذوب‌آهن فولادشهر
    استقلال - داماش گیلان؛ ساعت 18 در ورزشگاه آزادی تهران


 
 
کاهش شدید کاربران فیس بوک در کشورهای پیشرفته دنیا
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٥۱ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ،۱۳٩٢
 

آمار فزونی کاربران جدید و قدیمی حاکی از سرد شدن مردم و به ویژه جوانان است. فیس بوک میلیون‌ها کاربر خود را [به ویژه در امریکا] از دست می‌دهد.

به گزارش  ایران‌پی‌ان، نتایج به دست آمده در تحقیقات یک مرکز مطالعات اجتماعی به نام «Bakers‌Social»، کاربران فیس بوک تنها در امریکا و ظرف یک ماه گذشته بیش از شش میلیون کاهش یافته است. گزارش‌های قبلی مؤسسات و رسانه‌های متفاوت نیز حاکی از سرد شدن اذعان عمومی، به ویژه جوانان از فیس ‌بوک بوده است.
 
کارشناسان علت اصلی کاهش کاربران فیس بوک را احساس خطر مشترکین به خاطر قابل شناسایی بودن و لو رفتن کلیه اطلاعات شخصی‌شان می‌دانند.
 
به گزارش گاردین (Guardian ): آمارهای فیس بوک که برای اطلاع‌رسانی سهامداران و نیز ترغیب سرمایه‌گذاران به روز می‌شود، نشان می‌دهد که میزان استقبال تا 36% کاهش یافته است. عمده این کاهش نیز در امریکا، انگلیس و سایر کشورهای اروپایی صورت گرفته است.
 
بنا بر همین گزارش: فیس بوک، بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی جهان، فقط در ماه گذشته با کاهش 6 میلیون بازدید کننده مواجه شد که رشد منفی 4 درصدی نسبت به ماه گذشته‌اش را نشان می‌دهد و این رقم در انگلیس 1.4 میلیون نفر بوده که برابر با کاهش 4.5 درصدی می‌باشد. فیس بوک جمعاً در شش ماه گذشته بیش از 9 میلیون کاربر خود را در امریکا 2 میلیون در انگلیس از دست داده است. سخنگوی فیس بوک خبر از کاهش چشمگیر کاربران در کانادا، فرانسه، اسپانیا، آلمان و ژاپن داد.
 
کارشناس ارتباط فیس بوک گفت: بزرگ‌ترین مشکل فیس بوک در امریکا و انگلیس افزوده نشده کاربران جدید است، چرا که اغلب کسانی که انتظار عضویت آنان می‌رود، قبلاً عضو شده‌اند. و ما مشکل دیگر یک نواختی خسته کننده است. وی افزود: عامل ریسک و خطر کوچک است، اما نمی‌توان گفت وجود ندارد.
 
گاردین می‌افزاید: البته فزونی کاربران در امریکای جنوبی یا کشورهای در حال توسعه رو به رشد سریع است. مثلاً بازدید ماهانه برزیل ببه هفتاد میلیون رسیده است و هند با افزایش 4 درصدی به 64 میلیون رسیده است که البته با توجه به جمعیت این کشور بسیار کم است.
 
اما به طور کلی بازدید کاهش یافته و از 121 دقیقه در دسامبر 2012 به 115 دقیقه در ماه فوریه رسیده است. بازدید در کشورهای توسعه‌ یافته به شدت رو به کاهش است.

 
 
هتک حرمت خبرنگار زن الجزیره توسط یکی از رهبران جبهه النصره
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:۳٥ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٠ اردیبهشت ،۱۳٩٢
 

خبرنگار زن شبکه الجزیره که ماه هاست در شهرهای مختلف سوریه فعالیت گروه های تروریستی را برای این شبکه قطری پوشش می دهد ، پس از آنکه در شهر حلب مورد هتک حرمت یکی از فرماندهان ارشد جبهه النصره قرار گرفت به سرعت به قطر منتقل شد.

به گزارش النهار ، غاده عویس که مدتهاست در شهر حلب فعالیت کرده ودوشادوش گروه های تروریستی مخالف بشار اسد در حال ارسال خبر به این شبکه قطری بود ، چند روز  پیش به دعوت یکی از فرماندهان این گروه سلفی به دفتروی رفت اما با کمال تعجب شبه نظامیان النصره اجازه ورود تیم تصویر برداری  الجزیره را به دفتر نداده وبه زور غاده را با خود به داخل برده واز بقیه تیم خواستند فردا آن روز برای انجام مصاحبه باز گردند.
 
بر اساس گزارش های رسیده گزارشکر زن الجزیره پس از این که مورد هتک حرمت قرار گرفت از طریق مرز ترکیه  خاک سوریه را ترک کردودر شرایط بسیار بد روحی به قطر منتقل شد.غاده عویس در بازگشت به قطر از این فرمانده به رهبران بلندپایه النصره شکایت کرد وخواستار مجازات وی شد.
 
یاد آور می شود شبه نظامیان تروریست فعال در سوریه اعمال بی شرمانه وغیر اخلاقی زیادی  مرتکب شده اند وموضوع جهاد النکاح را در سطح وسیعی در سوریه گسترش دادند.

 
 
این احساس تکلیف شدید ، همه رو کشته !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٤۸ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۸ اردیبهشت ،۱۳٩٢
 

گفت: همه نامزدهای ریاست جمهوری اعلام کرده اند که برای نامزدی خود احساس تکلیف کرده اند!
گفتم: چه احساس مسئولیت لطیف و عمیق و مردم دوستانه ای؟!
گفت: همه آنها هم می گویند به نفع هیچکس کنار نخواهند رفت!
گفتم: این هم نشانه اوج فداکاری آنهاست که نمی خواهند و حاضر نیستند وظیفه و تکلیف خود را روی دوش دیگران بگذارند!
گفت: همه آنها هم ادعا می کنند در نظرسنجی ها از بقیه نامزدها جلوتر هستند!
گفتم: این هم نشانه صداقت آنهاست که حاضر نیستند حتی یک کلمه دروغ هم بر زبان خویش جاری کنند!
گفت: مرد حسابی! چرا پرت و پلا می گویی؟! اگر راست می گویند چرا هر جا که پای ریاست در میان است احساس تکلیف می کنند؟!
گفتم: چه عرض کنم؟! در دوران جنگ از شخصی پرسیدند؛ چرا هنوز پایت به جبهه نرسیده، برگشتی؟ و یارو گفت؛ به من گفته بودند مملکت در خطر است ولی وقتی به جبهه رفتم متوجه شدم که جان خودم در خطر است و برگشتم تا به تکلیف واقعی خود که حفظ جان است عمل کرده باشم!


 
 
این همه مکلف بدون جشن تکلیف جایز نیست !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:٥٦ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٤ اردیبهشت ،۱۳٩٢
 

شقشقیه :

با توجه به نزدیک شدن زمان انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی و مشاهده این همه شور و شوق و احساس تکلیف کاندیداهای محترم نتونستم زبان به کام بگیریم و ناچار این چند جمله پیشنهاد  رو می خوام حتما بگم :

1- برای این خیل عظیم تکلیف پیشگان یک جشن تکلیف بزرگ و ملی ترتیب بدیم تا مکلف شدن عزیزان را قدر بنهیم !

2- با توجه به تشنگی شدید این خیل عظیم به خدمت بی منت به خلق الله ، کمی آب معرفت تهیه شده و به حلق خشک این عزیزان ریخته شود بلکه عطششان خاموش شود !

3- با عنایت به امید سیاستمداران عاشق شهرسازی و خدمت به کلان شهر تهران به کسب رأی ملت با استعانت به هنرپیشگان زن و مرد ، ورزشکاران معروف و غیر معروف و خوانندگان خوش الحان پیشنهاد می شود پس از کسب موفقیت احتمالی ، گروههای سیاسی سبزکردار ، دولتمدار و یا تکنوکرات اسلامی با توجه به حضور هنرمندان متنوع در تیم کاری هر وقت جلسات تخصصی شهرداری خسته کننده شد بفرمایندتا مطربان بنوازند و خوانندگان بخوانند و بازیگران رامشگر بخرامند و کشتی گیران پنجه در پنجه هم بنهد تا شاید مشکلات شکلات گردد و ملت شادان و خرم !

امید که در جشن تکلیف این همه تشنه خدمت که با برنامه های جذاب هنرمندان زینت یافته شاهد حضور دندان شکن ملت باشیم و فراموش نکنیم که پیرمیخانه ما را از چه چیزهایی برحذر می داشت و دانای جامعه ما را به چه شاخصهایی رهنمون گردیده است تا بتوانیم کسانی را انتخاب کنیم که بیت المال را بیت الحال ندانند و از عمق جان خود و در راه کسب رضای الهی پای به این میدان گذاشته باشند !

والعاقبه للمتقین

والحمد للله رب العالمین


 
 
استقلال اینبار در آسیا درخشید
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:٤٦ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٤ اردیبهشت ،۱۳٩٢
 

پس از آنکه طی هفته قبل استقلال تهران توانست خود را در آستانه قهرمانی لیگ برتر ایران قرار دهد ، دیشب در یک بازی برتر و رویایی توانست تیم قطری الریان را با سه گل در هم بکوبد و جواز صعود به مرحله بعد لیگ باشگاههای آسیا را یک هفته زودتر به دست آورد .

در کسب این موفقیتها باید به مدیریت منسجم این تیم در فصل جاری فوتبال اشاره کرد که در آن ترکیبی از هیئت مدیره کم حاشیه و تخصص گرا ، مدیرعامل دانا و سرمربی کاربلد به همراه بازیکنان با قابلیت توانستند در مسیر موفقیت گام بردارند .

شاید کسب یک جام آسیایی بعد از چندین سال حسرت امسال محقق شود و استقلال ایران بتواند دل همه ایرانیها را شاد کند .


 
 
تهاجم فرهنگی جدید با عرضه گوشی موبایل حاوی برنامه های مستهجن !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:٤۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳ اردیبهشت ،۱۳٩٢
 

به تازگی گوشی هایی با نام یکی از برندهای معروف گوشی‌های تلفن همراه به صورت غیر مجاز وارد کشور شده است که در حافظه داخلی آن تصاویر و بازی های مستهجن و مبتذلی وجود دارد.
 نکته تامل برانگیز آن جا است که به هیچ وجه این تصاویر و بازی‌ها از روی حافظه گوشی حذف نمی شود.
همچنین گفتنی است این گوشی‌های غیر مجاز با قیمت بسیار پایین در سطح  کشور در حال خرید و فروش می باشد.
بنابر این گزارش از آن جایی که بیشترین خریداران این نوع گوشی ها دانش آموزان هستند، می طلبد خانواده‌ها نظارت بیشتری بر روی خرید تلفن همراه برای فرزندان خود داشته باشند.


 
 
امیرخان در استقلال ماندنی شد !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٠:۳٦ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢ اردیبهشت ،۱۳٩٢
 
هیات مدیره باشگاه استقلال در نشست روز یکشنبه خود تاکید کرد امیر قلعه‌نویی در فصل آینده لیگ برتر نیز هدایت این تیم را بر عهده داشته باشد. این تصمیم در شرایطی اتخاذ شده است که استقلال در فصل دوازدهم لیگ قهرمانان آسیا با امیر قلعه نویی شانس اول کسب عنوان قهرمانی است و در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا نیز صدرنشین است و شانس زیادی برای صعود به مرحله بعد دارد.
 به گزارش خبرنگار مهر، اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال ظهر امروز یکشنبه در خصوص برنامه‌های فصل آینده این تیم به بحث و بررسی پرداختند و امیر قلعه‌نویی را به عنوان سرمربی فصل بعد این تیم برگزیدند. هیات مدیره باشگاه استقلال به مدیرعامل این باشگاه تاکید ویژه داشتند که امیر قلعه‌نویی را برای فصل آینده نیز حفظ کند.

احمد شهریاری عضو هیات مدیره این باشگاه در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تایید این خبر گفت: قطعا کادر فنی برای فصل آینده حفظ می‌شود و از مدیرعامل باشگاه قویا خواسته‌ایم تا کادر فنی در فصل آینده نیز حضور داشته باشند چرا که نتایج خیلی خوبی کسب کرده‌اند. برنامه ریزی ما برای فصل آینده به این صورت است که با همین کادر فنی به دنبال افتخارات بیشتری باشیم.

این عضو هیات مدیره باشگاه استقلال تاکید کرد: از علی فتح الله زاده مدیرعامل باشگاه نیز خواسته ایم تا برنامه هایش برای فصل آینده را در جلسه هفته آینده ارائه کند.