پرواز اندیشه

مشایی به جای ورزشگاه آزادی به قطعه هنرمندان رفت ! + عکس
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:۱٢ ‎ق.ظ روز شنبه ۳۱ فروردین ،۱۳٩٢
 

عصر روز پنجشنبه اسفندیار رحیم مشایی با وجود پیش بینی هایی که در باره حضور او در جشن استادیوم آزادی می شد به قطعه هنرمندان رفت و بر سر خاک عسل بدیعی حاضر شد.

اسفندیار رحیم مشایی به قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) رفت و بر سر مزار هنرمندان حاضر شد. در زمان حضور مشایی بر سر آرامگاه ابدی عسل بدیعی که نوروز امسال دار فانی را وداع گفت خانواده این هنرمند و رضا داود نژاد حضور داشتند.به گزارش خبرنو به نقل از مهر؛ مراسم تجلیل از اعضای ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی عصر روز پنجشنبه 29 فروردین با حضور رئیس جمهور و کارکنان سازمان های میراث فرهنگی، امداد و نجات هلال احمر و سایر ارگان ها در ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی برگزار شد. پیش از برگزاری این مراسم پیش بینی شده بود به غیر از رئیس جمهور، اسفندیار رحیم مشایی نیز در این مراسم حاضر شود و سخنرانی کند.

 
 
ایران عزیز برای مصارف سوخت کشتیهای خود نیازمند سوخت هسته ای با غنای 50 درصد است
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٠٢ ‎ق.ظ روز شنبه ۳۱ فروردین ،۱۳٩٢
 

رئیس سازمان انرزی اتمی اعلام کرده است برای حضور پررنگ تر نیروی دریایی کشور و کشتی‌ها،  در آب‌های بین‌المللی احتمال دارد ایران به سوخت هسته ای با غنای 45 تا 56 درصد نیاز پیدا کند. فریدون عباسی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در همایش «انرژی هسته‌ای هزینه یا فرصت» این مطلب را بیان کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر برنامه‌ای برای غنی‌سازی بالای 20 درصد نداریم گفت: مصارف 20 درصد برای اورانیوم در ساخت آشکار‌سازهای هسته‌ای و تحقیقات رآکتور است و هرچه آشکار‌سازها به سمت نترونی پیش بروند جزو محدودیت فروش به ایران است که در حال ساخت آنها هستیم.

عباسی ادامه داد: فعلا برنامه‌ای برای غنی‌سازی بالای 20 درصد نداریم ولی در برخی موارد نظیر مصارف خاص مثل کشتی و زیردریایی اگر محققان ما نیاز به حضور بیشتر در زیر دریا داشته باشند باید موتور‌های کوچکی را بسازیم که برای ساخت آن سوخت 45 تا 56 درصد غنی‌سازی شده نیاز است. وی افزود: در این صورت ممکن است به این سوخت نیاز داشته باشیم.

پیش از این سعید جلیلی ملاک غنی سازی در ایران را احساس نیاز در کشور اعلام کرده بود. دبیر شورای عالی امنیت ملی در حاشیه اجلاس آلماتی 1 در پاسخ به سئوالی مبنی بر خواسته 1+5 برای تعطیلی تاسیاست فردو گفته بود: " تولید سوخت 20 درصد تا رفع نیاز ایران ادامه دارد و این حق مسلم ایران است"

اظهارات فریدون عباسی درباره تولید سوخت بالای 20 درصد برای زیردریایی ها در صورت احساس نیاز ایران، در حالی است که تیرماه سال گذشته سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تصویب طرح تجهیز شناورهای ایرانی بدون سوخت‌گیری در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خبر داده بود.

سید حسین نقوی حسینی درباره این طرح گفته بود: بر این اساس دولت موظف می‌شود که سوخت کشتی‌های حمل‌کننده حامل‌های انرژی را از طریق سوخت‌های غیرفسیلی تامین کند که یکی از این سوخت‌ها سوخت هسته‌یی است.

علاالدین بروجردی، رئیس کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز گفته بود: ممکن است ما در آینده نیازمند درصد بیشتری ازغنی سازی باشیم، مثلا برای موتور کشتی های اقیانوس پیما؛ که باید ماه ها سوخت مصرف کنند. سوخت این کشتی ها 20 درصد نیست و ممکن است 40 یا 50 درصد باشد، در این صورت این حق باید برای ما محفوظ باشد.


 
 
حرکت (طنز)
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:۱٥ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢۸ فروردین ،۱۳٩٢
 

گفت: محمدرضا خاتمی گفته است باید در انتخابات شرکت کنیم تا قدرت اجتماعی خود را نشان بدهیم!
گفتم: ولی مدعیان اصلاحات طی چند سال گذشته در هر انتخاباتی که شرکت کرده اند با بی اعتنایی مردم روبرو شده اند. ایشان از کدام قدرت اجتماعی حرف می زند؟!
گفت: چه عرض کنم؟! «آرش-س» یکی از اصلاح طلبان فراری هم خطاب به وی گفته است «آقا رضا! اگر جبهه اصلاحات قدرت اجتماعی داشت به این حال و روز نمی افتاد. لطفا از این شوخی های خنده دار دست بردار».
گفتم: پلیس وارد زیرزمینی شد که در آن تعدادی تریاکی مشغول دود و دم بودند و فریاد زد بی حرکت! یکی از افیونی ها در حالی که به وافورش پک می زد گفت؛ ای بابا! کو حرکت؟!


 
 
وقتی دکتر بهشتی را به تدریس در دبیرستان دخترانه زمان شاه مجبور می کنند
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٢:۳٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٧ فروردین ،۱۳٩٢
 

« ... وقتی ایشان را آوردند تهران، اول بار حکم دادند بهشان، که در یک دبیرستان دخترانه ایشان بروند، تدریس کنند و هدف هم این بود که در آن دبیرستانه دخترانه اذیت می شوند، دخترها متلک می گویند. خوب آن موقع وضع لباس دخترها بسیار بد بود و ایشان هم معمم بودند، یک روحانی؛ ولی خدای متعال زیبایی هایی به ایشان داده بود. قیافه و هیکل ایشان چنان جذاب بود و جاذبه داشت که با هر کسی که روبه رو می شد، او مجذوب آن وقار و هیبت و عظمت ایشان می شد. خوب ایشان را گذاشتند دبیرستان دخترانه.
وقتی ایشان وارد دبیرستان می شود، دخترها می بینند که حالا بهشان گفته بودند که دبیری مثلا فردا می آید، ولی یک مرتبه دیده بودند که یک آخوند دارد می آید، بلند شده بودند، دسته جمعی شروع کرده بودند به کف زدن. «آخوند آمد»،  «آخوند آمد». حالا دبیرستان هم دبیرستان در تهران؛ از آن دبیرستان ها نبود که مثلا دخترهای بازاری های تهران باشند. دخترها، غالبا دخترهای وابستگان به دربار بودند ... اینها کف می زنند، می خندند، می خوانند و مسخره می کنند.
ایشان با کمال وقار و آرامش و طمانینه می آیند کارشان را شروع می کنند. هفته سوم از طریق خانواده ی دخترها به ساواک اخطار داده می شود که ایشان تمام دخترها را جذب کرده است و خطری است، احتمال اینکه این دخترها عامل فتاوی خمینی بشوند( آن زمان به امام «حاج آقا» می گفتیم اما آنها « خمینی» می گفتند، همینطور می گفتند « خمینی » به صورت اهانت آمیز ...)
آنها گفته بودند که چیزی نماده که دخترهای این دبیرستان، تمامشان عوامل پخش کننده اطلاعیه های خمینی (ره) باشند. بنابراین از آنجا برشان داشتند. البته درحالی ایشان را برداشتند که دخترها آن روز، سر و صدا کردند، گریه کردند که چرا دبیرمان را می برید.
ایشان را بردند در یک دبیرستان دخترانه که اکثریت آنان مسیحی بودند... به این عنوان که اذیت می شود.ولی بعد از مدتی متوجه شدند که اکثریت این دخترها مجذوب روش اخلاقی و عملی ایشان شدند، و لذا اندکی بعد ایشان را به مدرسه دیگری منتقل کردند. تا اینکه ایشان را از تدریس در مراکز علمی و فرهنگی آموزش و پرورش ممنوع کردند.»

خاطره  از حجت الاسلام هادی دوست محمدی
منبع:کتاب تاریخ شفاهی زندگی و مبارزات آیت الله شهید بهشتی، تدوین: دکتر امامعلی شعبانی، مرکز اسناد انقلاب اسلامی


 
 
رفع لکه ها و کک و مک صورت با گوجه فرنگی !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:٥٩ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٧ فروردین ،۱۳٩٢
 

کارشناس مسئول گیاهان دارویی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: آب تازه گوجه فرنگی باعث رفع لکه های قهوه ای پوست یا کک و مک می شود. لکه های قهوه ای پوست در اثر تابش نور خورشید به پوست صورت ایجاد شده و به دنبال کهولت سن در دست ها ظاهر می شوند.
وی تصریح کرد: میوه گوجه فرنگی مصرف دارویی دارد.
نقشی ادامه داد: میوه گوجه فرنگی حاوی انواع ویتامین ها از جمله ویتامین ث، آ و ب1 است.
کارشناس مسئول گیاهان دارویی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی یادآور شد: میوه های نارس و سبز رنگ گوجه فرنگی حاوی ماده به نام سولانین است و از اینرو مصرف آن توصیه نمی شود.
وی اظهار داشت: مصرف گوجه فرنگی مخلوط شده با ماست نیم ساعت قبل از غذا اثر قابل توجّهی در رفع بی اشتهایی داشته و به عنوان اشتهاآور مصرف آن توصیه شده است.
نقشی تاکید کرد: برای مبتلایان به عارضه جوش غرور جوانی توصیه می شود حلقه های نازکی از گوجه فرنگی تازه را به عنوان ماسک استفاده نمایند.


 
 
نتیجه درس خواندن در ایران : آینده شغلی هر معدلی چیست؟
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٢:۳٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٦ فروردین ،۱۳٩٢
 


 
 
عاقبت نوکری آمریکا / ملکه زیبایی عرب در آغوش سربازان آمریکایی + عکس
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٦ فروردین ،۱۳٩٢
 

ریما فقیه ملکه زیبایی امریکا (لبنانی الاصل) در سال گذشته میلادی بود.

انتشار عکس های وی در حالی که در آغوش تعدادی از سربازان ارتش ایالات متحده آمریکا است با واکنش و اعتراض شدید رسانه های جهان عرب مواجه شده است. به گفته رسانه های عربی این عکس به گونه ای گرفته شده که گویا سربازان ارتش آمریکا این چهره عرب را مورد سوء استفاده و هوسرانی خود قرار داده اند.

 


 
 
ملخ خورهای عربستانی بی غذا ماندند !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱۱:٥٥ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٦ فروردین ،۱۳٩٢
 

سم‌پاشی گسترده به منظور مقابله با هجوم ملخ‌ها به مزارع عربستان، موجب گرانی بی‌سابقۀ ملخ خوراکی در این کشور شده است.

 
به گزارش العالم، «عدنان خان» مدیر مرکز ملی مبارزه با آفات و حشرات مزارع عربستان، اعلام کرد: زنده بودن ملخ در زمان فروش، دلیل سمی نبودن آن نیست و خوردن آن می‌تواند بیماری و حتی مرگ را موجب شود. 
به گفتۀ عدنان خان، تلاش سازمان های ذیربط برای جلوگیری از فروش ملخ هایی که به سم آلوده شده اند، موجب پیدایش بازار سیاه و افزایش بی سابقه قیمت این محصول شده و ممکن است بهای هر کیسه ملخ به 3 تا 5 هزار ریال سعودی برسد.
 
به نوشته روزنامه الاقتصادیه عربستان، همزمان با فرارسیدن فصل زاد و ولد حشرات، دسته های بزرگی از ملخ ها وارد عربستان شده اند که بزرگترین آنها حدود 40 کیلومتر مربع وسعت دارند.
 
بنا بر اعلام مقامات مسئول در اداره دفع آفات زراعی، برای مبارزه با این ملخ ها که تهدید بزرگی برای محصولات کشاورزی به شمار می آیند، در مناطق مختلف سم پاشی انجام شده و این احتمال وجود دارد که ملخ هایی که برای مصرف خوراکی مورد استفاده قرار می گیرند، در معرض سم واقع شده و برای انسان خطر داشته باشند.

 
 
یاسین های اکبر هاشمی و گوشهای ناشنوا
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٥٤ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢۱ فروردین ،۱۳٩٢
 

فائزه هاشمی که اواخر اسفندماه پس از تحمل 6ماه حکم از زندان آزاد شد، در مصاحبه با روزنامه زنجیره ای بهار، هم بندی های خود از گروهک بهائیت و سازمان منافقین را دوستان خود خوانده و با استنکاف از منافق خواندن سازمان مذکور گفته است: با تعدادی از خانم های بهایی، تعدادی از سازمان مجاهدین، دو خانم مسیحی، دو نفر از گروه مادران عزادار پارک لاله، تعدادی بچه های سبز، لائیک و چپ، هم بند بودم.

به گفته فائزه آقای هاشمی در جریان ملاقاتی که با او داشته «گله های آن طرف را منتقل کرد که چرا به مجاهدین، منافقین نمی گویم یا چرا روابط خوبی مثلا با مجاهدین و بهایی ها دارم.»

وی همچنین گفته که «نگرانی برای بازگشت به زندان ندارم و خود را شیرزن می دانم ولی نه تنها شیرزن خانواده هاشمی».

وبسایت بی بی سی فارسی با استقبال از سخنان فائزه هاشمی و اینکه او از سازمان تروریستی منافقین به عنوان مجاهد خلق یاد می کند، نوشت دختر اکبر هاشمی رفسنجانی، به عنوان یکی از اصلی ترین چهره های جمهوری اسلامی، ضمن آگاهی کامل از تاریخچه درگیری های مجاهدین خلق با پدرش و حکومتی که او از عمده ترین پایه گذاران و نگهبانانش بوده، تابوها و حساسیت های موجود را نادیده می گیرد و از واژگان رسمی تجویز شده برای نامگذاری آنها استفاده نمی کند.

یادآور می شود برخی اعضای خانواده همسر فائزه هاشمی در دهه 60 با سازمان منافقین سمپاتی و ارتباط داشتند. هاشمی رفسنجانی یک بار توسط سازمان منافقین ترور شد اما این ترور نافرجام بود.

سازمان منافقین یکی از حامیان فتنه سبز و آشوب خیابانی در سال 88 بود که فائزه هاشمی نیز در آن نقش آفرینی می کرد.

نکته : وقتی امام حسین (ع) در مقابل لشکریان کوفی در صحرای کربلا تنها شد به تنها نکته ای که در مورد گوشهای ناشنوای کوفیان اشاره فرمود ؛ شکمهای پر شده از مال حرام ایشان بود . 


 
 
زلزله بیش از شش ریشتری در منطقه کاکی بوشهر
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٥:٠٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٠ فروردین ،۱۳٩٢
 

ساعت 16 و 22 دقیقه امروز سه شنبه زلزله ای به قدرت 6:2 ریشتر منطقه کاکی واقع در 90 کیلومتری شهر بوشهر را لرزاند .

گفته می شود مرکز زلزله در هفتاد کیلومتری نیروگاه اتمی بوشهر بوده و لرزش این زمین لرزه در مناطق جنوبی خلیج فارس همچون دبی به خوبی احساس شده است .


 
 
اسامی کسانی که درب خانه حضرت زهرا (س) را آتش زدند
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٢:٤٦ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٠ فروردین ،۱۳٩٢
 
* اسامی مهاجمان به خانه حضرت زهرا(س)
 
1- خلیفه اول، وی موقع مرگ خود از این تهاجم اظهار تأسف می‌کرد، بنابراین معلوم می‌شود به دستور او انجام شده است.(شرح نهج البلاغه ابن ابی‌الحدید، جلد 6، صفحه 51).
2- خلیفه دوم (تاریخ طبری، جلد 2، صفحه 433 و کنزالعمال جلد 5، صفحه 651).
3- اسید بن حضیر ( الامامة و السیاسه جلد 1، صفحه 11) نام وی را برخی اسید بن حصین گفته‌اند. (احقاق الحق، جلد 2، صفحه 370).
4- سلمة بن سلامة (شرح نهج البلاغه، جلد 6 ، صفحه 47)
5- ثابت بن قیس خزرجی (همان مدرک)
6- خالد بن ولید (همان مدرک).
7- محمد بن مسلمة (همان مدرک، صفحه 48).
8- بشیر بن سعد (احتجاج، جلد 1، صفحه 414 و اختصاص مفید، صفحه 185).
9- مغیرة بن شعبه (همان مدرک).
10- ابوعبیدة بن جراح (اختصاص مفید، صفحه 185)
11- سالم مولی ابی حذیفه (همان مدرک)
12- معاذ بن جبل (الوافی بالوفیات، جلد 6 صفحه 17. ملل و نحل، جلد 1 صفحه 5. الامامة و السیاسة، جلد 1 صفحه 12).
13- قنفذ (همان مدرک)
14- عثمان (اختصاص مفید، صفحات 184 و 187)
15- عبدالرحمن بن عوف (شرح نهج البلاغه، جلد 6، صفحه 68. البدایه و النهایه، جلد 5 ، صفحه 250. سیر اعلام النبلاء، صفحه 26)
16- زیاد بن لبید (شرح نهج البلاغه، جلد 6، صفحه 68)
17- معاویه بن ابی‌سفیان (وقعه صفین، صفحه 163)
18- عمروبن عاص (همان مدرک).
19- زید بن اسلم (احقاق الحق، جلد 2، صفحه 370).
 
اینان کسانی هستند که نام خود را بر پیشانی تاریخ به عنوان «مهاجمان و آتش زنندگان به خانه وحی» ثبت کردند.

جای این سؤال باقی است که حکومتی که مشروعیتی نداشت و هنوز عده زیادی با آن بیعت نکرده بودند، چگونه حق داشت خانه وحی را به آتش کشد، انسان‌های بی‌گناه بلکه معصوم را بکشد و عده‌ای را تهدید و مورد شکنجه و ضرب و شتم قرار دهد؟ و چگونه عده‌ای این گونه حکومتی را جانشین حکومت رسول خدا(ص) می‌دانند؟ امیرالمؤمنین علیه‌السلام خلیفه و جانشین حکومت رسول خدا است که می‌گوید: اگر همه دنیا را به من بدهند در برابر آنکه به مورچه‌ای ستم کنم هرگز نخواهم پذیرفت.


 
 
قیمت طرح ترافیک روزانه در سال 92 اعلام شد
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:٢٤ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۸ فروردین ،۱۳٩٢
 

مشاور معاون ترافیک شهردار تهران نرخ آرم‌های طرح ترافیک روزانه در سال 92 را اعلام کرد و گفت: آرم‌های روزانه جدید از هفته آینده توزیع می‌شود.

مهندس وحید نوروزی افزود: آرم‌های روزانه سال 92 به دو رنگ سبز و آبی توزیع می شود که بر این اساس آرم‌های سبز رنگ قبل از ساعت 10 و در طول کل روز قابل استفاده بوده و قیمت آن 18 هزار تومان و آرم‌های آبی رنگ نیز بعد از ساعت 10 قابل استفاده بوده و قیمت آن 13 هزار و 200 تومان خواهد بود. 
 
وی با اشاره به اینکه روزانه 15 هزار فقره آرم طرح ترافیک روزانه در سال جاری در پایتخت توزیع خواهد شد، تاکید کرد: توصیه می‌کنیم شهروندان از آرم‌های طرح ترافیک آبی رنگ که مبلغ کمتری دارد برای ورود به محدوده طرح ترافیک استفاده کنند تا باعث ایجاد ترافیک در هسته مرکزی شهر در ساعات پیک ترافیک نشوند. 
 
به گفته مشاور معاون ترافیک شهردار تهران نرخ آرم‌های طرح ترافیک هفتگی ثابت بوده و اوایل هفته آینده اعلام خواهد شد. 
 
وی با تاکید بر اینکه باید به سمت حذف آرم‌های طرح ترافیک سالانه برویم، خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌کنیم شمار آرم‌های طرح ترافیک سالانه در سال 93 دو برابر تعداد فعلی شود. 
 
مشاور معاون ترافیک شهردار تهران با اشاره به اینکه 87 هزار و 840 فقره آرم طرح ترافیک سال 92 توزیع شده است، تاکید کرد: افراد سهمیه بگیری که تا کنون مدارک خود را ارائه نکرده‌اند تنها تا پایان هفته جاری مهلت دارند تا مدارک خود را ارائه کنند چرا که در غیر این صورت سهمیه آنها حذف شده و در اختیار سایر متقاضیان قرار می‌گیرد و حق هیچگونه اعتراضی نخواهند داشت. 

 
 
وایبر یک نرم افزار جاسوسی صهیونیستی است
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:۱٩ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۸ فروردین ،۱۳٩٢
 

مطبوعات مصر تأکید کردند ارتش این کشور استفاده سربازان از برنامه رایگان تماس های تلفنی (وایبر) را ممنوع کرده است؛ زیرا هدف شرکت صهیونیستی از راه اندازی این نرم افزار رایگان سودآوری یا آگهی نیست، بلکه جاسوسی از کاربران است.

 

"عرب تایمز" به نقل از مطبوعات مصر نوشت: سیاست این شرکت «جمع آوری و استفاده از اطلاعات» است، ولی معمولا کاربران بدون اینکه جزئیات فرم درخواست عضویت را به دقت بخوانند، آن را تایید می کنند. این شرکت در فرم عضویت نوشته است نرم افزار وایبر فایل صوتی مفصلی از مکالمه هر تماسی از همه تلفن ها و شبکه ها بدست می آورد تا درک بهتری از عملکرد شبکه و جزئیات آن از نظر تعداد مکالمه های کاربران و مکان های تماس و زمان مکالمه ها و نوع شبکه استفاده شده، داشته باشد. این شرکت این اقدام را اینگونه توجیه کرده است که به دنبال اطلاع از هر مشکل فنی و بهبود خدمات یا دلایل امنیتی عمومی است؛ ولی این شرکت فایل مکالمه های ضبط شده را به مدت سی ماه نگه داشته و در اختیار مزدوران قرار می دهد. 

 

"تالمون مارکو" صاحب شرکت صهیونیستی «وایبر مدیا» این برنامه را راه اندازی کرده است. این برنامه با نصب روی گوشی های تلفن همراه هوشمند فعال می شود و خدمات تماس و ارسال پیامک های رایگان ارائه می کند.

 

تعداد کاربران این شرکت در نوامبر سال 2013 به 175 میلیون نفر رسید. کاربران این شرکت در سپتامبر سال 2012 صد میلیون نفر و در دسامبر 2012 صد و چهل میلیون نفر بود. کاربران در روز حدود 10 میلیون مکالمه با میانگین 2 میلیارد دقیقه انجام می دهند و بیش از 6 میلیارد پیامک در ماه ارسال می کنند.

 


 
 
ذکری برای رهایی از نگاه به نامحرم
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:۳۸ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٧ فروردین ،۱۳٩٢
 

جناب شیخ رجبعلی خیاط ذکر « یا خَیرَحَبیبٍ و مَحبوبٍ صَلِّ عَلی مُحمّدٍ و آلِه» را بعد از دیدن نامحرم موثر و کارساز می دانستند و بارها این ذکر را به اطرافیان توصیه می کردند تا از وسوسه شیطان در امان باشند، می گفتند:

«چشمت به نامحرم می افتد، اگر خوشت نیاید که مریضی! پس اگر خوشت آمد فورا چشمت را ببند و سرت را پایین بینداز و بگو: یا خیر حبیب... ؛ یعنی خدایا من تو را می خواهم، اینها چیه، این ها دوست داشتنی نیستند ، هر چه نپاید، دلبستگی نشاید...»


 
 
علت اصلی مرگ عسل بدیعی چه بود ؟
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٠:٥٩ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٤ فروردین ،۱۳٩٢
 

علت مرگ"عسل بدیعی"بازیگر سینما و تلویزیون مشخص شد.

دکتر مجید درگاهی مسئول هماهنگ کننده ی تیم پیوند اعضا بیمارستان مسیح دانشوری در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت : عسل بدیعی بعد از ظهر روز دهم فروردین به دلیل دچار شدن به سردرد و حالت تهوع توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شدند درحالیکه مسمومیت و اوردوز به هیچ وجه از علائم وی نبوده و به همین دلیل و تشخیص ندادن علت شب یازدهم به بیمارستان لقمان منتقل شد.

وی ادامه داد:در بیمارستان لقمان ساعت 12 ظهر مرگ مغزی وی تایید شد و علت مرگ هم طی بررسی های اولیه پارگی عروق مغزی وبه دنبال آن خونریزی مغزی مشخص شده است و ایست تنفسی وی در این وضعیت مزید برعلت شد و وی شب گذشته برای اهدای اعضا به بیمارستان مسیح دانشوری منتقل شد.

درگاهی عنوان کرد : مرگ مغزی وی توسط 4 متخصص و افزون برآن نماینده قوه قضائیه و پزشک قانونی تایید شده است و طبق موافقت خانواده وی وهم چنین میل باطنی وی و در خواستش برای اهدا اعضایش آن هم در جشن نفس همه ی اعضای داخلی از جمله کلیه، کبد، قلب و ریه ی وی اهدا خواهد شد.

وی افزود:همه ی  نسوج و بافت های قابل اهدا نیز به درخواست خودش اهدا می شود .


 
 
افزایش حقوق کارمندان از فروردین 92 اعمال می شود
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٠:٤٧ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٤ فروردین ،۱۳٩٢
 

 رییس کل بانک مرکزی اظهار کرد: حداقل افزایش حقوق کارکنان دولت 20 درصد خواهد بود و حداکثر آن بستگی به میزان بودجه دارد و این افزایش حقوق از اول فروردین امسال اعمال خواهد شد.

به گزارش  خبرگزاری ایسنا، محمود بهمنی با بیان اینکه تلاش ما این بوده که نقدینگی را جمع کنیم و در این راستا اقداماتی انجام داده‌ایم که از جمله آن می‌توان به پیش فروش سکه اشاره کرد، گفت: با تمام تلاش‌ها ما توانستیم رقم رشد نقدینگی را به حدود 30 درصد برسانیم و تا پنج شش روزه آینده می‌توانیم میزان دقیق آن را اعلام کنیم. 

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه تصور من این است که با توجه به کاهش نقدینگی، رقم تورم از 32 درصد پیش‌بینی شده قدری پایین‌تر باشد و ان‌شاءالله رقم تورم در حدود 31 درصد با خطای نیم درصد خواهد بود، گفت: ما از این نقدینگی و تورم اصلا راضی نیستیم ولی از آنچه می‌توانست اتفاق بیفتد به این نقطه رساندیم و از این جهت راضی هستیم ولی از خود میزان نقدینگی و تورم راضی نیستیم.
 
رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه حداقل افزایش حقوق در سال 92، 20 درصد خواهد بود و حداکثر آن بستگی به میزان بودجه دارد، اظهار کرد: به طور حتم افزایش حقوق‌ها ازاول فروردین 92 اعمال خواهد شد.
 
بهمنی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به هزینه‌های چاپ اسکناس اظهار کرد: در خصوص اسکناس‌های هزار تومانی، صد تومانی، دویست تومانی و پنجاه تومانی، بیش از ارزش اسکناس باید برای چاپ آن هزینه کنیم بنابراین ضمن اینکه سعی می‌کنیم الکترونیکی بودن مبادلات را حفظ کنیم اما شرایط ایجاب می‌کند که از اسکناس‌های درشت استفاده کنیم در حالی که اسکناس‌های کنونی درشت نیستند.
 
وی ادامه داد: در مورد چاپ اسکناس‌های درشت در حال کار کردن روی این موضوع هستیم و باید مجوز آن را بگیریم.
 
رییس کل بانک مرکزی افزود: برنامه بعدی که بانک مرکزی در دستور اجرا دارد این است که با یک دسته چک تمام حساب‌های جاری را تحت پوشش قرار دهد به نحوی که نیازی نباشد یک شخص چندین دسته چک در اختیار داشته باشد.
تکمله : احتمالا کارمندان عزیز از احساس این همه پول که معادل گرانی هاست ! تا چند وقت در وضعیت کما به تعجب فرو خواهند رفت !!

 
 
جنایت هولناک تروریستها در سوریه بر ضد یک امام جماعت سنی !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٤٩ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۱ فروردین ،۱۳٩٢
 

خبرگزاری سوریه(سانا) گزارش داد: گروههای مسلح در سوریه شیخ حسن سیف الدین امام جماعت مسجد الحسن در منطقه شیخ مقصود در حلب را ترور کردند.

شبکه تلویزیونی الاخباریه گزارش داد که تروریست‎ها پس از گردن زدن  امام جماعت سنی، سَر وی را بر فراز مناره مسجد قرار دادند.

از سوی دیگر منابع نظامی سوری اعلام کردند: ارتش سوریه در ادامه عملیات خود علیه گروههای مسلح در ادلب و حومه آن تعدادی از تروریستها را کشت و برخی دیگر را زخمی کرد.

این منبع بیان کرد: این تروریستها در مناطق وادی المحامیل، طعوم، کفرجالس، معرتمصرین، بنش و معره النعمان دست به شرارت می زدند.

منبع مذکور از عملیات ارتش سوریه علیه گروههای مسلح در تل سلمو، ام جرین، الحمیدیه و کشته و زخمی شدن تعدادی از تروریستها خبر داد.

سانا همچنین گزارش داد: ارتش سوریه در عملیاتی در مناطق بوکمال، الحویقه و العرفی در دیرالزور برخی از تروریستها از جمله خالد المالک، علاء الحسین الحمد و عبیده العکلی، حسن الصالح العلو، طریف عیدالاشعب، راکان نافع العلاو، یاسر جاسم الشواخ، نزار الترکی و محمد العطیه را به هلاکت رساند.

منابع نظامی سوری از عملیات ارتش سوریه در مناطق الشیفونیه، العتیبه و جوبر در حومه دمشق و هلاکت محمد محفوض و ابوخالد کربوج، حسین عیسی و یوسخ الشیخ، اسامه ربیع، قاسم حجازی خبر دادند.

از سوی دیگر به نوشته آسوشیتد پرس، منابع معارضان سوری مدعی کنترل بخشی از حومه شمالی شهر حلب توسط نیروهای مخالف تنها چند روز پس از درگیری سنگین در این شهر شدند.