پرواز اندیشه

اندر حکایت آزادی آقازاده فتنه جو
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٥٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢۸ آذر ،۱۳٩۱
 


 
 
تشکر و قدردانی حماس از مقام معظم رهبری امام خامنه ای ( حفظه الله )
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۳:۱٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٢ آذر ،۱۳٩۱
 

دفتر «جنبش حماس» در تهران با صدور بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن به خبرگزاری فارس ارسال شده است، در خصوص سخنان مقام معظم رهبری اعلام کرد:
درست زمانی که منطقه سخت ترین دوران خود را پشت سر می‌گذارد و با انواع توطئه‌ها و فتنه‌ها و در راس آن‌ها فتنه مذهبی رو به رو است، بار دیگر رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران حضرت آیت‌الله ‌العظمی خامنه‌ای (حفظه الله) با بیانات وحدت آفرین و روشنگر خود در اجلاس بین‌المللی اساتید جهان اسلام و بیداری اسلامی، نگاه‌ها را متوجه معضل اصلی منطقه و منبع فتنه انگیزی و شرارت یعنی وجود منحوس رژیم اشغالگر قدس کردند و با قدردانی بحق از استقامت و پایداری مثال زدنی گروه‌های مبارز فلسطینی از جمله جنبش مقاومت اسلامی "حماس" و آفرین گفتن به مبارزان فلسطینی، دشمنان را در رسیدن به اهداف شوم خود با اختلاف افکنی میان این جنبش و جمهوری اسلامی ایران از طریق ترویج انواع شایعات، از بسته شدن دفتر آن گرفته تا اتهام زنی‌های بی اساس به رهبر این جنبش ناکام گذاشتند. در حقیقت این بیانات مجددا بر محوریت فلسطین در سیاست خارجی انقلاب اسلامی ایران تاکید داشت و این که اختلافات جزئی بر سر برخی مسائل نمی‌تواند میان برادران پیرو مکتب درخشان اسلام خدشه‌ای وارد کند.
جنبش مقاومت اسلامی حماس ضمن تقدیر و تشکر فراوان از رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران که همیشه حامی و پشتیبان ملت ستم‌دیده فلسطین و گروه‌های مبارز هستند، بر ضرورت تبعیت رسانه‌های گروهی از فرامین معظم له و دقت هر چه بیشتر در انتقال اخبار صحیح و پرهیز از شایعاتی که هر از چند گاهی ایادی صهیونیستی با هدف اختلاف افکنی منتشر می‌کنند، تاکید می‌کند.


 
 
لطفا کمی لبخند !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۳:۳٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢۱ آذر ،۱۳٩۱
 


 
 
خبرهای خوش برای زندانیان مالی و بدهکاران دیه در راه است
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٠٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢۱ آذر ،۱۳٩۱
 

به گزارش مهر، سخنگوی کمیسیون قضائی مجلس با اشاره به بررسی لایحه نحوه اجرای محکومیت‌های مالی گفت: به زودی خبرهای خوبی برای محکومان مالی به خصوص مهریه اعلام می‌شود.
محمد علی اسفنانی اظهار داشت: لایحه نحوه اجرای محکومیت‌های مالی در کارگروه تخصصی  حقوق خصوصی مورد بررسی قرار می گیرد که پس از تصویب این لایحه خبرهای خوبی برای محکومان مالی به خصوص محکومان مهریه اعلام می شود.
ماده دو قانون اجرای محکومیت های مالی یکی از مواد بحث برانگیز طی سالهای اخیر بوده که بر اساس آن محکومان مالی به خصوص مهریه راهی زندان می شوند. در این ماده قانونی آمده است:  هرکس محکوم به پرداخت مالى به دیگرى شود چه به صورت استرداد عین یا قیمت یا مثل آن و یا ضرر و زیان ناشى
از جرم یا دیه و آن را تأدیه ننماید دادگاه او را الزام به تأدیه نموده و چنانچه مالى از او در دسترس باشد آن را ضبط و به میزان محکومیت از مال ضبط شده استیفاء مى‏کند و در غیر این صورت بنا به تقاضاى محکوم‏له، ممتنع را در صورتى که معسر نباشد تا زمان تأدیه حبس خواهد کرد.
تبصره - چنانچه موضوع این ماده صرفاً دین بوده و در ذمه مدیون
باشد دادگاه در حکم خود مستثنیات دین را منظور خواهد داشت و در مورد استرداد عین در صورتى مقررات فوق اعمال مى‏شود که عین موجود نباشد به جز در بدل حیلوله که برابر مقررات مربوطه عمل  خواهد شد.
وی افزود : لایحه آیین دادرسی کیفری که از شورای نگهبان بازگشته است نیز این هفته در کمیسیون قضائی مجلس مورد بررسی قرار می گیرد.
سخنگوی کمیسیون قضائی مجلس در پایان تاکید کرد؛ لایحه قضازدایی،حذف برخی عناوین مجرمانه از قوانین و لایحه انتقال موردی محکومان از دیگر لوایحی است که در دستور کار کمیسیون قضائی مجلس قرار دارد.


 
 
شیوه کار بشار اسد در مدیریت بحران سوریه
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٠:۳۳ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٠ آذر ،۱۳٩۱
 

خبرگزاری عراقی النخیل در گزارشی، "یک روز کاری" رییس جمهور سوریه را در شرایط دشوار و بحرانی این روزها به تصویر کشید.

روز کاری دکتر بشار اسد رئیس جمهور سوریه ساعت 6:30 صبح آغاز می شود و او همه روزه و تحت هر شرایطی، دقایقی را به ورزش اختصاص می دهد. به همین خاطر ظاهر بدن او و حالت شانه هایش موقع ایستادن مانند ورزشکارهای حرفه ای است.
وی به دوستانش هم توصیه می کند که ورزش را فراموش نکنند.
اسد بعد از صرف صبحانۀ مختصر، ساعت 7 الى7:30  مشغول به کار می شود تا نامه های واصله از کشورها و سفارتها و نیز گزارش های دستگاه های امنیتی را مطالعه کند. پس از آن که تصویر دقیق و کاملی از اوضاع در ذهنش شکل گرفت، با معاونانش تماس تلفنی برقرار می کند تا آنها را در مورد چگونگی پیگیری امور توجیه کند و در صورت لزوم جلساتی را هم با آنها برگزار می کند. وی در طول روز در حدود 100 تماس تلفنی برقرار می کند.
وی سپس با رئیس ستاد ارتش سپهبد فهد جاسم تماس می گیرد تا از اوضاع میدانی و نتایج عملیات های ارتش سوریه باخبر شود و چنان با دقت تمام جزئیات را سؤال می کند که گویی نه پزشک و نه رئیس جمهور؛ بلکه یک افسر حرفه ای است که تمام عمرش را در ارتش سپری کرده است. این امر تعجب سران
ارتش و معاونان اسد در ریاست جمهوری را موجب شده است. رییس جمهور سپس با رؤسای دستگاه های مختلف تماس می گیرد و گاهی پس از صحبت با یک مسؤول، با مسؤولان رده های پایین تر هم تماس برقرار می کند تا شخصا از همۀ جزئیات با خبر شود. جنگنده های ارش فقط با دستور مستقیم بشار اسد از پایگاه ها به پرواز در می آیند و او عملیات ها را با صدور فرامین به رئیس ستاد ارتش و پیگیری جزئیات وقایع رأسا مدیریت می کند. 
رئیس جمهور سوریه می داند که اوضاع نظامی در کشورش مرحله دشواری را سپری می کند چون عناصر مسلح در تمام کشور پراکنده اند و 15 هزار بیگانه از سلفی ها و تکفیری ها علیه سوریه می جنگند.
بشار اسد انسان خونسردی است و گاهی که مقامات بلندپایه دچار نگرانی و هراس می شوند، آنها را به آرامش فرا می خواند. در تصمیم گیری ها متانت و ثبات قدم خاصی دارد که باعث شده مورد اطمینان فرماندهان نظامی باشد. بسیار پیش آمده که فرماندهان نظامی مشکلی داشته اند، یا دردرگیری با
تروریست ها دچار بحران بزرگی شده اند. در این مواقع بشار اسد شخصا وضعیت پروازها و حجم شلیک به جنگنده ها را بررسی و در صورت لزوم به بالگردها دستور پرواز می دهد. 
به خاطر حُسن تدبیر بشار اسد، معارضان مسلح تاکنون نتوانسته اند منطقه امنی را دراختیار بگیرند و در آن تمرکز کرده و از آنجا به ارتش حمله کنند.
وعدۀ ناهار در کاخ ریاست جمهوری با رعایت اصول تغدیه تهیه می شود. اسد معمولا در خوردن زیاده روی نمی کند و از همین رو است که از زمان تصدی ریاست جمهوری یعنی از 12 سال پیش تا کنون وزن خود را ثابت نگه داشت است.
کشورهای غربی، شخصیت بشار اسد را بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که او در مواضع خود استوار است و از اتخاذ تصمیم های مهم ترسی ندارد. درعین حال در دیپلماسی از خود نرمش فوق العاده نشان می دهد، چنانکه در رهنمودهایش به ولید معلم وزیر خارجه درباره روابط با سایر کشورها بسیار دقیق است.
رئیس جمهور بعد از ظهرها استراحت نمی کند و وقتش را صرف خواندن اسناد نظامی و پیگیری رخدادهای مرزی و داخلی می نماید. سوریه بیشترین طول مرزی را در بین کشورهای منطقه داراست. این کشور با ترکیه، عراق، اردن، لبنان و نیز در منطقه جولان دارای مرز است. طول مرزهایش فقط با ترکیه به 800 کیلومتر بالغ می شود. بعد از خواندن اسناد نظامی نوبت به مطالعه گزارش دستگاه های امنیتی درباره درگیری های داخلی و رویدادهای خارجی می رسد که شامل اخباری از عناصر مسلح در ترکیه و معارضان داخل خاک سوریه می شود.
رییس جمهور سوریه اگر از قضیه ای مطمئن باشد، معمولا تصمیماتش را درباره آن عوض نمی کند، از این رو رؤسای جمهوری سایر کشورها به سختی می توانند نظر او را در مورد قضیه ای تغییر دهند.
سپس نوبت به مطالعه گزارش ها و کتاب های انگلیسی می رسد و اسد با توجه به تسلط کامل بر این زبان، تحلیل ها و مقالات درج شده در سایت های مهم دنیا را به انگلیسی مطالعه می کند.
اسد روحیه بسیار شجاعی دارد و اگر ممانعت مشاوران و مسوولان امنیتی نبود، برای اطلاع از اوضاع ارتش سوریه، هرروز به سرکشی یکی از مناطق می رفت. به گفتۀ نزدیکانش، وقتی چند خمپاره به نزدیکی کاخ ریاست جمهوری اصابت کرد، او خندید و گفت: آنها می خواهند ساکنان کاخ را بترسانند و نمی دانند که ما از این چیزها نمی ترسیم.
بشار اسد می داند که یک جنگ بین المللی علیه کشورش در جریان است و او باید پایداری کند. به همین دلیل بارها مشاورانش را فراخوانده و چگونگی برخورد با حوادث را برایشان توضیح داده است، بدون این که آنها را از آینده و گستردگی جنگ بین المللی علیه کشورش بترساند.
او تحولات را با وزیرانش پی  می گیرد؛ با وزیر رسانه تماس می گیرد و جدیدترین اخبار را ازوی جویا می شود و توصیه هایی ارائه می کند، با وزیر کشور و وزیر دفاع نیز همین طور. او هر روز حتی با رئیس کل بانک مرکزی سوریه هم تماس برقرار می کند و از وضعیت بازار ارز به شکل مفصل پرس و جو می کند.
سفرای کشورهای بیگانه بشار اسد را فعال ترین و پرکارترین رئیس جمهور درمیان کشورهای عربی می دانند. او 18 ساعت در شبانه روز مشغول کار است.
بعضی شب ها یک تکه ماهی سرخ شده یا چیزی که به سرعت قابل هضم باشد میل می کند و قبل از خواب تاکید می کند که در صورتی که هنگام خواب اتفاق مهمی افتاد، بیدارش کنند. همواره به مسئولان یادآوری می کند در صورت وقوع مشکلات بزرگ دچار اضطراب نشوند و به او رجوع نمایند تا تصمیم مناسبی اتخاذ کند.
نزدیک تختخوابش جدیدترین کتابهای منتشر شده به زبان انگلیسی وجود دارد که قبل از خواب بخشی از آنها را مطالعه می کند و وقتی در پایان یک روز مملو از ورزش، کار، فعالیت و پیگیری جزئیات، برای خواب به بستر می رود، در کمتر از 10دقیقه به خواب فرو می رود.


 
 
آخرین اخبار از کشف عملیات تروریستی انفجار در حرم مطهر امام علی (ع) و ترور علما
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٠۱ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۸ آذر ،۱۳٩۱
 

به گزارش مهر به نقل از رسانه های عراقی نوشت: طراحان انفجار مرقد مطهر امام علی(ع) قصد داشتند در پوشش طلاب دینی، وارد حوزه علمیه نجف اشرف شده تا طرحهای جنایتکارانه خود را اجرا کنند.
یک منبع امنیتی اعلام کرد تروریستهایی که برای منفجر کردن مرقد مطهر امام علی(ع) برنامه ریزی می کردن، قصد داشتند در پوشش طلاب دینی وارد حوزه علمیه نجف اشرف شوند که پیش از اجرای این جنایت، دستگیر شدند.
نیروهای امنیتی در استان بابل عراق، سه شنبه گذشته، توطئه انفجار مرقد مطهر امام علی(ع) و ترور مراجع بزرگ شهر نجف اشرف از جمله آیت الله علی سیستانی را خنثی کردند و طی آن 30 فرد مسلح وابسته به گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی عراق در مناطق شمالی بابل دستگیر شدند.
بر اساس این گزارش، یک منبع امنیتی عراقی به پایگاه اطلاع رسانی واب گفت تحقیقات در این زمینه بر اساس اعترافات متهمان فاش کرد که برخی از این متهمان قصد داشتند به عنوان طلاب وارد حوزه علمیه نجف اشرف شوند، تا مقدمات اجرای طرح جنایتکارانه خود یعنی انفجار مرقد مطهر امام علی(ع) و ترور مراجع و در راس آنها آیت الله سیستانی را آماده کنند.
این منبع افزود یکی از طراحان و مجریان اصلی این عملیات تروریستی ناکام به نام "م، ج" یکی از سرکردگان گروه موسوم به گردان اسامه لادن اعتراف کرده است که توانسته است با پوشیدن لباس طلاب، وارد یکی از دفاتر دینی شده و شروع به جمع آوری اطلاعات و انتقال آن به دیگر اعضای گروه خود به منظور اجرای طرح تروریستی خود کند.
این تروریست در ادامه اعترافات خود گفته است بارها به دفتر آیت الله سیستانی رفت و آمد می کرده است تا بتواند مجوز دیدار با مرجع عالی دینی عراق را به دست آورد و در عمل، دفتر این مرجع علی دینی زمانی را برای وی تعیین کرد، اما نیروهای امنیتی این طرح را خنثی کرده و اعضای این گروه تروریستی را یک روز پیش از اجرای طرح تروریستی خود دستگیر کردند.
بر اساس نتایج بازجویی از متهمان، آنها از سلاحهای صداخفه کن و پولهای مسروقه زیاد و خرید خودرو برای بمبگذاری استفاده می کردند، اعضای این گروه با گروههای مسلح خطرناک مستقر در مناطق شمالی بابل و عامریه فلوجه مرتبط بودند.
این افراد مسلح علاوه بر اعتراف به طرح انفجار مرقد مطهر امام علی(ع) و ترور مراجع دینی نجف اشرف، به انجام عملیاتهای فراوانی متهم هستند از جمله انفجارهایی علیه شهروندان، آنها در قالب گروههایی مانند گردان اسامه بن لادن، ولایت جنوب، فتح المبین وابسته به گروه موسوم به دولت اسلامی عراق انفجارهای متعدد در استان بابل انجام دادند .


 
 
وقتی بی بی سی اخبار فوری خانواده هاشمی را پوشش می دهد !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٠٩ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٩ آذر ،۱۳٩۱
 

اکبر هاشمی رفسنجانی هفته گذشته برای دیدار با دو فرزندش به زندان اوین رفت و با مهدی و فائزه ملاقات کرد.

 این دومین باری است که خبری از دیدار هاشمی با مهدی در طول حدود دو ماه بازداشت او منتشر می‌شود.
اولین بار، هاشمی رفسنجانی در شرایطی که مهدی هاشمی با ادعای بیماری قلبی به بیمارستان منتقل شده بود، برای
ملاقات با او به بیمارستان دی تهران رفت و البته در طول پنج روزی که مهدی در بیمارستان بود، چند بار دیگر نیز تیم حفاظت آقای هاشمی محدودیت‌هایی را در بخشی که مهدی در آن بستری بود، برای تجدید ملاقات اعمال کردند که همین محدودیت‌ها نیز موجب نارضایتی برخی بیماران و همراهان آن‌ها شده بود.
اما در حالی‌که طراحی مفصلی برای انتقال مهدی از بیمارستان به منزل و رفع بازداشت موقت آن‌هم در شرایط تکمیل نشدن تحقیقات و روند بازپرسی پرونده شده بود، قوه قضائیه بصورت اصولی با این طرح مخالفت کرد و در نتیجه، مهدی هاشمی مجدداً به اوین بازگشت تا آقای هاشمی چنانچه مجدداً قصد دیدار با فرزندش را دارد، به این زندان مراجعه کند.
در عین حال، نکته قابل توجه در حاشیه حضور هفته گذشته آقای هاشمی در زندان اوین و ملاقات با فرزندانش، انتشار اولین خبر این دیدار از تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی بود و سایت بی‌بی‌سی فارسی نیز سپس در گزارشی تلاش کرد که این مفهوم را منتقل کند که هاشمی هیچ تفاوتی میان فرزندانش با دیگر زندانیان قائل نیست.
منبع خبر شدن بی‌بی‌سی در ماجرای حضور آقای هاشمی در اوین زمانی معنادار می‌شود، که دو ماه پیش و در زمان بازگشت
مهدی هاشمی به کشور نیز خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی بطور اختصاصی تصویر عبور مهدی از ورودی فرودگاه دبی را به همراه یک مصاحبه اختصاصی کوتاه از وی منتشر کرد.
در این زمینه شاید بد نباشد خانواده آقای هاشمی که اخیراً نشان داده‌اند دستی بر آتش بیانیه‌نویسی نیز دارند، توضیح دهند که چگونه شبکه وابسته به سرویس جاسوسی انگلیس، بصورت کاملاً خودجوش و اتفاقی! منبع اخبار خاص مرتبط با مهدی و این خانواده معظم می‌شود؟

 
 
چگونگی هلاکت قاتلان امام حسین (ع) و جنایتکاران روز عاشورا + جدول کامل
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:٥۱ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۸ آذر ،۱۳٩۱
 

افراد بسیاری در واقعه عظیم عاشورا به ایفای نقش در جبهه حق و باطل پرداختند. آنهایی که دل در گروی محبوب حقیقی نهاده بودند، در یاری امام زمان خویش بر یکدیگر سبقت ‌گرفته، عاشقانه از حریم ولایت و حرمت فرزند رسول خدا(ص) دفاع و حمایت کردند.

اما گروهی که فریفته مال و مقام دنیوی شده بودند در جبهه مقابل حق، ایستادند و سرنوشتی ذلت‌بار را برای خود در دنیا و آخرت رقم زدند. 

با استناد به دانشنامه 14 جلدی امام حسین(ع)، فهرستی از اصلی‌ترین دشمنان کاروان حسینی(ع) و چگونگی مرگ آنان تهیه گردیده که در جدول زیر ارائه می‌شود:

 

نام نقش وی در کربلا سرانجام و چگونگی مرگ
شمر بن ذی‌الجوشن نقش‌آفرین اصلی جنایات کربلا، صدور دستور یورش همه جانبه به امام حسین(ع) و یارانش دستگیری توسط مختار ثقفی، گردن زدن او و انداختن وی در روغن داغ
محمد بن اشعث بن قیس نقش‌آفرین و فراهم کننده حوادث روز عاشورا، فرمانده نیرویی بود که مسلم را دستگیر کردند روز عاشورا در پی نفرین امام حسین(ع) عقرب سیاهی او را نیش زد و با خواری تمام مُرد
عبید الله بن زیاد در حادثه کربلا، همه جنایت‌ها به دستور مستقیم عبیدالله تحقق یافت و بعد از یزید بیشترین نقش را در فاجعه عاشورا داشت چکیدن قطره خونی از سر مبارک امام حسین(ع) بر ران او و باقی ماندن آن زخم
تا آخر عمر، جسدش توسط ابراهیم بن مالک اشتر به آتش کشیده شد 
یزید بن معاویه چوب زدن بر دندان‌های مبارک امام حسین(ع) هنگام رقص و مستی به زمین خورد و مغزش متلاشی شد و صورتش همچون قیر، سیاه شد
سنان بن انس نقش مؤثری در کشتن  اباعبدالله الحسین(ع) داشت زبانش گرفت، عقلش زائل شد و با وضع ناگواری از دنیا رفت
عمر بن سعد مجرم شماره سوم فاجعه کربلا و فرماندهی عملیات کربلا را بر عهده داشت به دستور مختار ثقفی به قتل رسید و سرش از تن جدا شد
حرملة بن کاهل پرتاب تیر بر گلوی علی‌اصغر(ع)  مختار ثقفی دستور داد تا بدنش را تیرباران کنند
حصین بن نُمیر فرمانده تیراندازان لشکر عمر بن سعد و تیراندازی به امام حسین(ع)  ابراهیم بن اشتر جسد او را سوزاند و سرش را برای مختار به کوفه فرستاد، سر
او در مکه و مدینه آویزان ماند تا درس عبرتی برای دیگران باشد
مالک بن نُسیر کِندی فرود آوردن ضربه بر فرق مبارک سیدالشهدا(ع) قطع دستانش توسط همسرش و تا آخر عمر فقیر ماند
زرعه دامی از قاتلان امام(ع) هنگام مرگ از گرمای شکم و سردی پشتش صیحه می‌زد و می‌گفت به من آب دهید
محمد بن اشعث هتک حرمت امام حسین(ع) توسط نیش عقرب در هنگام قضای حاجت مُرد 
عبدالله بن حَوزه تیراندازی به سوی لشکر ابا عبدالله(ع) قطع پای راست او توسط مسلم بن عوسجه، اسب با حرکت تند، سر او را به هر سنگ و کلوخی کوبید تا به دوزخ رفت  
شبث بن ربعی با شمشیر به صورت مبارک امام حسین(ع) زد ابراهیم بن مالک اشتر آنقدر ران‌هایش را برید تا مرد. سپس سرش را جدا و جسدش را سوزاند
ابحر بن کعب برداشتن مقنعه حضرت زینب(س) و کشیدن گوشواره از گوش ایشان ابراهیم بن مالک اشتر، دست و پاهایش را قطع کرد، چشم‌هایش را از حدقه درآورد
شرحبیل از پشت بر صورت امام حسین(ع) زد  مختار او را با آتش سوزاند
عمروبن حجاج در روز عاشورا آب را بر روی اباعبدالله الحسین(ع) و یارانش بست، امام(ع)
را خارج شده از دین نامید و از جمله حاملان سرهای شهداء به کوفه بود
به نفرین امام حسین(ع) گرفتار و از شدت تشنگی در بیابان هلاک شد
احبش بن مرثد(اخنس) با اسب بر بدن مبارک امام حسین(ع) تاخت و عمامه حضرت را به غارت برد پس از واقعه عاشورا وقتی در صحنه جنگ ایستاده بود، تیری از کمان، رها و به قلبش اصابت کرد و مرد
عبدالله بن ابی حُصین آب را بر سیدالشهداء(ع) بست و با بی‌شرمی به امام گفت: ای حسین! به خدا سوگند، جرعه‌ای از آب نخواهی چشید تا از تشنگی بمیری به نفرین امام حسین(ع) مبتلا و به بیماری استسقاء گرفتار شد، هرچه آب می‌نوشید تشنگی‌اش برطرف نمی‌شد تا اینکه هلاک شد
بَجدل بن سُلیم انگشت مبارک امام(ع) را برای در آوردن انگشتر برید مختار او را دستگیر، دست و پاهایش را برید آنقدر در خون غلتید تا هلاک شد
اسحاق بن حَیوه حضرمی داوطلبانه بر پیکر امام حسین(ع) تاخت و پیراهن حضرت را به غارت برد با پوشیدن پیراهن اباعبدالله(ع) به مرض پیسی مبتلا شد و موهایش ریخت، توسط
مختار دستگیر شد و دستور داد بر بدنش تاختند تا به هلاکت رسید

 
 
بزرگترین حامی مالی فتنه 88 تهران پس از عمل جراحی در ناحیه کمر به کما رفت
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:٤٢ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۸ آذر ،۱۳٩۱
 
روزنامه الشرق الاوسط عربستان که دفتر آن در لندن است، گزارش داد پادشاه عربستان که پس از عمل جراحی بر روی کمر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانی در ریاض بستری است، در کما فرو رفته است و در دو روز گذشته با کمک تنفس مصنوعی به حیات ادامه می‌دهد. 
به گفته پزشکان بیمارستان، اعضای اصلی بدن پادشاه عربستان سعودی به وِِیژه قلب، شش‌ها و کلیه‌ها از کار افتاده‌اند و پزشکان مجبور شدند چند بار از شوک الکتریکی برای تحریک ماهیچه‌های قلب او استفاده کنند. 
عمل جراحی بر روی پادشاه عربستان با هدف ترمیم «رباط عضلانی بخش فوقانی کمر او» از شنبه (۲۸ آبان، ۱۸ نوامبر) آغاز شد و تا ساعات نخستین روز یک‌شنبه ادامه یافت. 
سلامت پادشاه ۸۹ سال عربستان سعودی در چند سال گذشته دچار مشکل و وی چند بار در این سال‌ها در بیمارستان بستری شد. 
عبدالله بن عبدالعزیز اکتبر ۲۰۱۱ نیز برای سفت کردن رباط اطراف مهره سوم کمر او تحت عمل جراحی مشابه قرار گرفت. 
وی در سال ۲۰۱۰ نیز دو بار در امریکا تحت عمل جراحی کمر قرار گرفت. 
بیماری، کهولت سن و مرگ برادران ناتنی برادران پادشاه عربستان سعودی موجب افزایش نگرانی‌هایی درباره آینده این کشور در مواجه با تظاهرات ضد دولتی شده است.

 
 
ماجرای آیت الله حکیم بزرگ و سرداب حضرت ابوالفضل (ع)
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٠٧ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٦ آذر ،۱۳٩۱
 

آیت‌الله حاج سید عباس کاشانی حائری در ماه ربیع‌الاول 1407 قمری، برای گروهی از فضلای حوزه‏ علمیه قم، این‌گونه نقل کرده‏اند:
روزی در بیت آیت‌الله العظمی سید محسن حکیم (از مراجع تقلید در نجف اشرف) بودم، که کلیدار آستان قدس حضرت ابوالفضل(ع) تلفن کرد و گفت:
سرداب مقدس حضرت ابوالفضل(ع) را آب گرفته است و بیم آن می‏رود که ویران شود و به حرم مطهر و گنبد و مناره‏ها نیز آسیب کلی وارد شود، بنابراین شما کاری کنید و نسبت به تعمیر آن سرداب مطهر اقدام کنید.
آیت‌الله حکیم گفت: من جمعه به آنجا خواهم آمد و هر آنچه در توان دارم، انجام خواهم داد. آن‌گاه گروهی از علمای نجف از جمله اینجانب، همراه ایشان به کربلا و به حرم مطهر حضرت ابوالفضل العباس(ع) رفتیم.
آن مرجع بزرگ برای بازدید به طرف سرداب مقدس رفتند و ما نیز به دنبال ایشان بودیم، اما آیت‌‌الله حکیم همین که چند پله پایین رفتند، نشستند و با صدای بسیار بلندی که تا آن روز ندیده بودم، شروع به گریه کردند، همه‏ ما شگفت‌زده و هراسان شدیم که چه شده است؟ من گردن کشیدم و در سرداب نگاه کردم، دیدم شگفتا، منظره عجیبی است که مرا هم گریان ساخت.
منظره این بود که دیدم قبر شریف حضرت ابوالفضل(ع) در میان آب، مثل جایی که از هر سو به وسیله‏ دیوار بتونی بسیار محکم حفاظت شود، در وسط آب قرار دارد. اما آب آن را نمی‏گیرد! درست همانند قبر سالارش، حضرت امام حسین(ع) که متوکل بر آن آب بست، اما آب به سوی قبر پیش روی نکرد و آنجا را «حائر حسینی» نامیدند.


 
 
یامین پور از نقش ایران در مقاومت غزه می گوید
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٠٧ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱ آذر ،۱۳٩۱
 

وحید یامین پور در صفحه شخصی خود در گوگل پلاس نوشت:

معاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین میگوید همه سلاحهای موجود در باریکه غزه، از فشنگ تا موشک ساخت ایران و متعلق به ایران است.

جالب است نه... زمانی می گفتیم رابطه ی ما با امریکا رابطه ی گرگ و میش است... تمام شد. وقتی تو با دست دیگران هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای کشورت، دشمنت را زمینگیر می کنی دیگر میشی نیستی که از گرگ می ترسد.
ما در شرایط خیبریم... در آستانه ی فتح قلعه ی یهودیان نژاد پرست.
*هر موشک قسام حدود 600 دلار هزینه بر می دارد. برای رهگیری هر کدام از اینها، اسرائیل یک موشک 40 هزار دلاری خرج می کند! حساب کنید چه هزینه ای تا بحال روی آسمان سوراخ اسرائیل آتش گرفته است. گنبد آهنی پرخرج است... صرف نظر از اینکه سوراخ است. از اینکه امریکاییها دلارهای شان را برای مهار موشکهایمان در غزه آتش می زنند خوشحالیم.
اواخر دهه ی هفتاد اصلاح طلبان مبانی نظری برنامه چهارم توسعه را نوشتند و در آن با پذیرفتن جهان تک قطبی اعلام کردند استراتژی های دفاعی ایران تغییر خواهد کرد. طبق برنامه ی آنها بودجه نظامی ایران 75 درصد کاهش می یافت و هژمونی نظامی بین المللی امریکا به رسمیت شناخته می شد! فکرش را بکن چه فکر میکردند... چه شد!