پرواز اندیشه

برنامه عزاداری ایام محرم بیت مقام عظمای ولایت ، امام خامنه ای (حفظه الله)
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٤۱ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٩ آبان ،۱۳٩۱
 

بر اساس اطلاعیه پایگاه اطلاع رسانی موسسه حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب، این مراسم از هفتم تا  یازدهم محرم (۱۴۳۴ ه. ق) برابر با پنج‌شنبه ۹۱/۹/۲ تا دوشنبه ششم آذر، به مدت ۵ شب،  همراه با اقامه‌ی نماز جماعت مغرب و عشا در حسینیه امام خمینی(ره) واقع درخیابان فلسطین، تقاطع خیابان آذربایجان برگزار می‌شود.
همچنین هر شب قبل از اقامه‌ی نماز مغرب و عشاء، احکام شرعی توسط حجت‌الاسلام فلاح‌زاده بیان می‌شود.
از عموم مردم عزیز و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام دعوت می‌شود تا در این  مراسم شرکت فرمایند.

 برنامه‌ی این مراسم به شرح زیر است:

ایام مراسم تاریخ قبل از منبر سخنران عزاداری
شب اول
پنج‌شنبه
۷ محرم
۹۱/۹/۲

دعای توسل: مهدی سماواتی

حجت‌الاسلام صدیقی میثم مطیعی
شب دوم
جمعه
۸ محرم
۹۱/۹/۳

مرتضی طاهری

حجت‌الاسلام سیداحمد خاتمی محمود کریمی
شب سوم
شنبه
۹ محرم
۹۱/۹/۴
منصور نورائی حجت‌الاسلام
پناهیان
سعید حدادیان
شب چهارم
یکشنبه
۱۰ محرم
۹۱/۰۹/۵
سیدمحمد موسوی حجت‌الاسلام رفیعی محمدرضا طاهری
شب پنجم
دوشنبه
۱۱ محرم
۹۱/۰۹/۶

صادق آهنگران

حجت‌الاسلام عالی مهدی سلحشور

 
 
تصویر حضور امیرخان قلعه نوعی در عزاداری حسینی قبل از دیدار با سپاهان
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٠۸ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٩ آبان ،۱۳٩۱
 


 
 
تصاویر جنایات هولناک صهیونیستها در غزه - قابل توجه شیرین عبادی و سایر بهائیها
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:٥٩ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٩ آبان ،۱۳٩۱
 


 
 
بازداشت یکی از فتنه گران نزدیک به مهدی هاشمی رفسنجانی !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱:۳٥ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢۸ آبان ،۱۳٩۱
 

بازداشت یکی از عناصر حلقه اول مهدی هاشمی رفسنجانی رسیدگی به پرونده وی را وارد مرحله حساس و مهمی کرده است و در همین حال، برخی جریان‌ها که تمایلی به تکمیل تحقیقات در مورد ابعاد این پرونده را ندارند، دور جدیدی از شایعه‌سازی را کلید زده‌اند.

به گزارش سایت رجانیوز فرد بازداشت شده از عناصر موثر در فتنه 88 و جزو حلقه اول مرتبطین با مهدی هاشمی است و در پی بازداشت وی، امروز شایعه‌ای با این مضمون مطرح شده است که مهدی هاشمی تا یک هفته دیگر آزاد خواهد شد.

به نظر می‌رسد هدف از طراحی و انتشار این شایعه، اعمال فشار به قوه قضائیه برای ناتمام ماندن تحقیقات باشد، این در حالی است که قوه قضائیه در رسیدگی پرونده مهدی هاشمی در حدود دو ماه اخیر پس از بازداشت او عملکرد منطقی و قانونی داشته و در عین طی کردن روندهای قانونی فرصت بهانه جویی و مظلوم نمایی را به متهم نداده است.

گفته می‌شود فرد بازداشت شده اطلاعات جزیی از اقدامات مهدی هاشمی در جریان حوادث سال 88 در اختیار دارد و در تکمیل ابعاد این پرونده بسیار موثر خواهد بود.


 
 
شروط حماس برای توقف موشک باران سرزمینهای اشغالی
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱:٢٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢۸ آبان ،۱۳٩۱
 

به گزارش فارس، هیئت جنبش حماس به ریاست خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی این جنبش که برای دیدار با مقامات مصری و سران برخی کشورهای دیگر به قاهره سفر کرده است، در دیدار "محمد رأفت شحاته" رئیس سازمان اطلاعات مصر شروط خاصی را برای پذیرش توافق آرام سازی تعیین کرد.
خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت که توقف حملات موشکی مشروط به رفع کامل محاصره نوار غزه و عدم اقدام اسرائیل در ترور رهبران فلسطینی است.
جنبش حماس اعلام کرد که تنها در قبال توقف تمامی اشکال تجاوز و ترور رژیم صهیونیستی و لغو کامل محاصره غزه حاضر به توقف موشک باران علیه شهرک های صهیونیستی واقع در اطراف نوار غزه است.
منابع مصری همچنین اعلام کردند که در دیدار مشعل و شحاته طرف مصری درخواست های جنبش حماس را منطقی و بحق دانست و وعده انتقال آنها به طرف صهیونیستی را داد.
طرف فلسطینی خواستار وجود تضمین هایی از سوی جامعه بین المللی درباره توافق آرام سازی شده بود.
خبرگزاری سما به نقل از منابع آگاه گزارش داد که هیئت حماس، توقف شلیک موشک‌ها به سمت اهداف اسرائیلی را به رفع کامل محاصره غزه، توقف عملیات ترور رهبران فلسطینی و هدف قرار دادن فلسطینیان از سوی اسرائیل و نیز بازگشایی همه گذرگاه‌های نوار غزه منوط و اعلام کرد که این موارد شرط موافقت با آتش‌بس و توقف شلیک موشک‌ها به سمت اهداف اسرائیلی است.
هیئت حماس همچنین تضمین‌های جامعه جهانی برای پایبندی اسرائیل به این شروط را خواستار شد و طرف مصری نیز قول داد که این درخواست‌ها را به طرف اسرائیلی ابلاغ کند.
هیئت حماس در این دیدار همچنین از طرف مصری خواست تا گذرگاه رفح را به طور کامل بازگشایی کند.


 
 
ترور رهبران حماس با ساعتهای اهدایی امیر قطر !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٢٢ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٧ آبان ،۱۳٩۱
 

فارس به نقل از منابع آگاه گزارش داد،‌ اطلاعات موثق حاکی از آن است که در جریان سفر اخیر شیخ حمد، امیر قطر و موزه، همسرش به نوار غزه،‌ اهداف و مکان‌های تعدادی از شخصیت‌های اصلی جنبش حماس مشخص شد.
این اطلاعات موثق حاکی از آن است که امیر قطر در این سفر به رهبران حماس ساعت‌ها و خودکارهایی را اهدا کرده که دارای تجهیزات ارتباطی با ماهواره‌های اسرائیلی بوده که به کمک آن می‌توان اماکن حضور این رهبران را مشخص کرد.
ترور «احمد الجعبری»‌ از فرماندهان ارشد گردان‌های قسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی [حماس] توسط جنگنده‌های اسرائیلی، به کمک این تجهیزات صورت گرفته که به طور آشکارا مشارکت قطر در این عملیات را نشان می‌دهد.
این اطلاعات حاکی از آن است که هدف از تحرکات اخیر قطر، ‌انتقال اهالی غزه به اردن پس از سرنگونی «عبدالله دوم» پادشاه اردن است.
خیانت امیر قطر در کمک به جنایت اسرائیل 
روز پنجشنبه هم یک مقام مسئول دیپلماتیک اروپایی به هفته‌نامه فلسطینی «المنار» به نقل از منابع رسانه‌ای و سیاسی اسرائیلی گفت: تل آویو برای تجاوز جدید به غزه و ترور «احمد الجعبری» یکی از فرماندهان نظامی جنبش حماس زمینه‌سازی کرده بود و به اقداماتی برای جلب حمایت و پشتیبانی آمریکا برای این حمله، مبادرت ورزیده بود.
بر اساس این گزارش، 12 ساعت پیش از ترور جعبری، اسرائیل به دولت آمریکا اعلام کرده بود که قصد دارد یکی از اهداف حیاتی را در غزه نشانه بگیرد و واشنگتن نیز از این اقدام استقبال کرده بود.
علاوه بر این، دفتر نخست‌وزیری اسرائیل مکالمه‌ای با امیر قطر و نخست‌وزیر آن برقرار کرده و طی این گفت‌وگو مسئله آتش‌بس در نوار غزه را طرح کرده بود.
منبع آگاه دیپلماتیک اروپایی اظهار داشت: دفتر نخست‌وزیری نتانیاهو از تلاش‌های قطر در این راستا قدردانی کرد.
وی افزود: پس از ترور جعبری، رئیس دفتر نتانیاهو بار دیگر با امیر شیخ‌نشین قطر تماس گرفت و از آن خواست تا به منظور جلوگیری از بروز تحولات خطرناک در منطقه، برای آتش‌بس وارد عمل شود.
به گفته این مقام مسئول اروپایی، دوحه نیز بلافاصله تماس‌هایی با قاهره و رهبران حماس برقرار کرد و خواستار آرام سازی اوضاع شد. با این توجیه که آنچه اتفاق افتاده دیگر تمام شده و نباید به این درگیری‌ها دامن زد. اما شاخه نظامی حماس و برخی رهبران سیاسی آن، این درخواست قطر را رد کردند و حتی برخی از آنها خواستار قطع رابطه با دوحه شدند زیرا حکام آن در واقع مزدور و مجری طرح‌های اسرائیل هستند.


 
 
شکار پهپاد ، توسط موشک هاگ ایرانی
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٠٦ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٤ آبان ،۱۳٩۱
 

به گزارش ایسنا، طی رزمایش بزرگ مدافعان آسمان ولایت 4 ،  موشک پدافند هوایی برد متوسط «هاگ» به سمت یک فروند هواپیمای بدون سرنشین شلیک شد و با موفقیت به هدف اصابت کرد. این سامانه از روی یک دستگاه خودرو به سمت پهپاد مورد نظر شلیک شد و هدف خود را منهدم کرد.
در ادامه این رزمایش، سامانه‌های موشکی برد کوتاه «اسکایگارد» نیز با موفقیت آزمایش شدند و توانستند یک فروند هواپیمای بدون سرنشین را منهدم کنند.
سامانه توپخانه‌ای برد کوتاه «صافات» نیز مورد ارزیابی عملیاتی قرار گرفت.
سامانه صافات به صورت الکترواپتیک عمل می‌کند و یک سامانه غیرفعال است، بطوریکه توسط دشمن قابل کشف نیست. این سامانه همچنین سبک، متحرک و قابل استقرار در شرایط جوی گوناگون است. نقطه‌زنی،‌ حجم بالای آتش و دقت بالا از ویژگی‌های سامانه توپخانه‌ای صافات است.
رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان
آسمان ولایت 4 از روز دوشنبه با محوریت و فرماندهی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) ارتش در نیمه شرقی کشور آغاز شده است.


 
 
حاج منصور ارضی از اتهامات اسفندیار رحیم مشائی تبرئه شد
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٢۸ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٤ آبان ،۱۳٩۱
 

سرانجام حکم دادگاه تشکیل شده برای دو تن از مداحان مشهور و محبوب کشور ، آقایان حاج منصور ارضی و حاج سعید حدادیان صادر شد و حسب اطلاعات منتشر شده حاج منصور ارضی از اتهامات اسفندیار دولت تبرئه و حاج سعید حدادیان به مبلغ پنجاه هزارتومان  جریمه نقدی محکوم گردید .

این رأی که به گفته یک منبع مطلع، مراحل قانونی را طی کرده و آماده ابلاغ
است، «بدوی» بوده و حکم صادره ظرف 20 روز قابل تجدیدنظرخواهی است.

لازم به یادآوری است که مبنای شکایت مشائی از حاج منصور ارضی ، نسبت دادن الفاظ « یهودی امت و تخم حرام » بیان شده توسط حاج منصور در مراسم شب زنده داریهای ماه مبارک رمضان مسجد ارک به خودشان بوده است .

لازم به ذکر است که حاج منصور ارضی در این برنامه با حمله به حلقه انحرافی نفوذ کرده در بدنه دولت به فردی که از منظر ایشان با نشانه های حرام زادگی ، یهودی امت ، مرتبط با سیستم فراماسونری بین المللی شناخته می شود بدون ذکر نام حمله کرده و او را شایسته مرگ و سقط شدن دانست و در اوج دعا برای نابودیش دعا کرد .

بعد از این برنامه بود که اسفندیار رحیم مشائی با تطبیق موارد مطروحه احساس کرد که منظور ایشان بوده اند و لذا با طرح شکایت از حاج منصور ارضی ادعا کردند که امنیت جانی شان به خطر افتاده است !

همچنین سعید حدادیان در سخنرانی مشهور خود که قطعه صوتی آن در فضای مجازی و گوشی های موبایل در سطح وسیع توزیع گردید با استفاده از تمثیلی خاص و روایی دکتر احمدی نژاد را همچون پیامبر ابوالبشر حضرت آدم دانستند که به واسطه کشف عورتش ، مورد غضب الهی قرار گرفته است و در این تمثیل با ذکر نام اسفندیار دولت او را مایه آبرو ریزی احمدی نژاد دانست .

در هر صورت نتیجه اعلام شده برای دادگاه این دو مداح مشهور و پرطرفدار تهرانی پایان قضایی این پرونده محسوب می شود ولی قطعا با توجه به در پیش بودن ماه محرم و برنامه های پر تعداد این مداحان مشهور باید منتظر بود تا ادامه داستان را شنید !


 
 
برنامه عزاداریهای ماه محرم مداحان و سخنرانان محبوب در تهران
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:۳۸ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢۱ آبان ،۱۳٩۱
 
سلام بر حسین و یاران شهیدش
در آستانه ماه محرم ، محافل روضه و عزاداری ارباب بی کفن در جای جای این کشور علوی آماده پذیرایی از خیل عاشقان و ارادتمندان اباعبدالله الحسین شده اند .
در تهران هم برنامه های گسترده ای برای دلدادگان حسینی تدارک دیده شده که به برخی از مهمترین این برنامه ها اشاره می شود .
از همه عزاداران حسینی التماس دعا داریم .
 
موج الحسین(ع)
 
سخنران: حجت الاسلام و المسلمین علی ثمری
 
مداح: حسین سازور
 
زمان: شب اول تا یازدهم محرم
 
ساعت: ۲۱:۳۰
 
نشانی: خیابان خراسان، نرسیده به میدان خراسان.
 
...................................................................................................................................
 
رایه العباس(ع)
 
سخنران: حجت الاسلام ریاضت
 
مداح: محمود کریمی
 
زمان: اول تا یازدهم محرم
 
ساعت: ساعت ۱۴:۳۰
 
نشانی: میدان تجریش، چیذر، بارگاه امام زاده علی اکبر (ع) چیذر
 
..................................................................................................................................
 
مدرسه نور
 
سخنران: آیت‌الله حاج آقا مجتبی تهرانی
 
زمان: اول تا یازدهم محرم
 
ساعت: ساعت ۱۸ با اقامه نماز مغرب و عشا
 
نشانی: خیابان مجاهدین اسلام، خیابان ایران، بن بست ملکی
 
................................................................................................................................
 
مسجد امام حسین (ع)
 
زمان: از روز اول محرم به مدت ۱۰ شب
 
ساعت: بعد از نماز مغرب و عشا
 
نشانی: میدان امام حسین، خیابان دماوند، نرسیده به بیمارستان بوعلی
 
................................................................................................................................
 
مهدیه تهران
 
سخنران شبهای محرم : آیت الله حاج شیخ کاظم صدیقی
 
سخنران روز تاسوعا و عاشورا :حجت الاسلام والمسلمین شیخ علیرضا پناهیان
 
پنجشنبه 25 آبان ( شب اول محرم ) : زیارت عاشورا توسط حاج مهدی خادم ، نوحه و عزاداری حاج سید محمد امام
 
جمعه 26 آبان( شب دوم محرم ) : زیارت عاشورا توسط حاج اکبر سلطانپور، نوحه و عزاداری حاج سید محمد امام
 
شنبه 27 آبان ( شب سوم محرم ) : زیارت عاشورا توسط حاج کاظم احمدی، نوحه و عزاداری حاج صادق آهنگران
 
یکشنبه 28 آبان ( شب چهارم محرم ) : زیارت عاشورا توسط حاج احمد زین العابدین ، نوحه و عزاداری حاج صادق آهنگران
 
دوشنبه 29 آبان ( شب پنجم محرم ) : زیارت عاشورا توسط حاج احمد زین العابدین ، نوحه و عزاداری حاج رضا طاهری
 
سه شنبه 30 آبان( شب ششم محرم ) : زیارت عاشورا توسط حاج احمد زین العابدین ، نوحه و عزاداری حاج رضا طاهری
 
چهار شنبه 1 آذر ( شب هفتم محرم ) : زیارت عاشورا توسط حاج احمد زین العابدین ، نوحه و عزاداری حاج حمید رمضانپور
 
پنجشنبه 2 آذر ( شب هشتم محرم ) : زیارت عاشورا توسط حاج احمد زین العابدین، نوحه و عزاداری حاج حمید رمضانپور
 
جمعه 3 آذر ( شب تاسوعای حسینی) : زیارت عاشورا توسط حاج حسین موحدی نیا، نوحه و عزاداری حاج مهدی منصوری
 
شنبه 4 آذر ( روز تاسوعای حسینی) : زیارت عاشورا توسط حاج مهدی فاطمی، نوحه و عزاداری حاج علی مشکینی و حاج مجید بادکوبه
 
شنبه 4 آذر ( شب عاشورای حسینی) : زیارت عاشورا توسط حاج احمد زین العابدین ، نوحه و عزاداری حاج مهدی منصوری
 
یکشنبه 5 آذر ( روز عاشورای حسینی) : زیارت عاشورا توسط حاج مهدی فاطمی، نوحه و عزاداری حاج علی مشکینی و حاج مجید بادکوبه
 
یکشنبه 5 آذر ( شب یازدهم محرم) : زیارت عاشورا توسط حاج احمد زین العابدین ، نوحه و عزاداری حاج مهدی منصوری
 
ساعت شروع مراسم : از ساعت 20
 
...............................................................................................................................
 
عباسیون
 
سخنران:حجت الاسلام انصاریان
 
مداح:حاج محمدرضا مرجب،حاج مهدی عرب،کربلایی علی زکریایی
 
زمان:از دهه اول محرم از 9 صبح تا اذان ظهر
 
نشانی:خیابان شریعتی نرسیده به قدس حسینیه عباسیون
 
...............................................................................................................................
 
روضه العباس
 
سخنران: حجت الاسلام مصطفی کرمی
 
مداح: حسین سیب سرخی
 
زمان: دهه اول محرم
 
ساعت: ساعت ۲۰:۳۰
 
نشانی: خیابان پیروزی، خیابان کریمشاهیان، حسینیه جوانان حسینی
 
...............................................................................................................................
 
مسجد ارک
 
سخنران:حجت السلام و المسلمین سیدحسین مومنی
 
مداح: حاج منصور ارضی
 
زمان: از شب اول محرم به مدت ۱۰ شب
 
ساعت: بعد از نماز مغرب و عشا
 
نشانی: مکان خیابان پانزده خرداد، خیابان ارگ، مسجد ارگ
 
..............................................................................................................................
 
ثارالله
 
مداح: حاج محمود کریمی
 
زمان:دهه اول به مدت ۱۱ شب
 
ساعت: ساعت ۲۰
 
نشانی: مجید‌یه شمالی، بالاتر از میدان ملت، کوی شهید صباح غربی.
 
..............................................................................................................................
 
صنف لباس فروشان
 
مداح: قرائت زیارت عاشورا توسط حاج منصور ارضی
 
مداحی حاج علی انسانی
 
زمان: از روز اول محرم
 
ساعت:از اذان صبح
 
نشانی: خیابان سعدی، پایین تر از چهار راه مخبرالدوله
 
............................................................................................................................
 
هیأت رزمندگان اسلام غرب
 
سخنران:حجت الاسلام سید مهدی حائری زاده
 
مداح: قرائت زیارت عاشورا توسط حاج سعید حدادیان
 
زمان: از روز اول محرم
 
ساعت: بعد از نماز صبح
 
نشانی: خیابان آزادی، نرسیده به پل یادگار امام ، مهدیه امام حسن مجتبی(ع) هیأت رزمندگان اسلام غرب
 
...........................................................................................................................
 
دانشگاه امام صادق
سخنران: حجت الاسلام پناهیان
 
مداح: میثم مطیعی
 
زمان: از شب اول محرم، به مدت ۱۰ شب
 
ساعت: بعد از نماز مغرب و عشا
 
نشانی: بزرگراه چمران پل مدیریت دانشگاه امام صادق
 
..........................................................................................................................
 
دانشگاه تهران
 
سخنران: حجت الاسلام پناهیان
 
مداح: حاج سعید حدادیان
 
زمان: از روز اول محرم،
 
ساعت: 10 صبح
 
نشانی: خیابان انقلاب مسجد دانشگاه تهران
 
........................................................................................................................
 
هیئت الرضا
 
مداح: حاج عبدالرضا هلالی
 
زمان: از اول محرم به مدت ۱۰ روز
 
ساعت: ساعت ۱۸
 
نشانی: خیابان خیام – ضلع شمالی پارک شهر – خیابان فیاض بخش – خانه کشتی شهدای هفتم تیر
 
.......................................................................................................................
 
هیئت خادمین اهل بیت
 
سخنران:حجت الاسلام غلامحسین جعفری
 
مداح:حاج محمدرضا مرجب،حاج سعید غضنفری
 
شعر خوانی: صابر خراسانی
 
زمان: از پنجشنبه 25/8/91 به مدت 11 شب ،از ساعت 19 تا 22
 
نشانی:یوسف آباد خیابان سید جمال الدین اسد آبادی خیابان 21،بوستان شفق،فرهنگسرای شفق
 
.....................................................................................................................
 
مراسم عزاداری هیئت هنر و حماسه
 
سخنران: حجت الاسلام پناهیان
 
زمان: دهه ی اول محرم
 
ساعت: از ساعت ۲۰ از شب هشتم تا شب هفدهم محرم الحرام
 
 
نشانی: خیابان ولی عصر ، چهارراه ولی عصر، دانشگاه هنر تهران ، پردیس کاربردی
 
...................................................................................................................
 
هیئت مکتب الحسین(ع):
 
به مدت ۱۲ شب
 
مداح: کربلایی نریمان پناهی
 
میدان قزوین خیابان قزوین
 
انتهای خیابان شهید مرادی(استخر)/ فرهنگسرای رازی از ساعت ۲۱
 
...................................................................................................................
 
هیئت رزمندگان اسلام شرق تهران
 
حسینیه شهدای بسیج
 
اتوبان بسیج خیابان شهید رحیمی به مدت سیزده شب از ساعت 20
 
مداح:حاج سعید حدادیان،کربلایی محمد حسین حدادیان
 
.................................................................................................................
 
حسینیه پیروان حضرت مهدی(عج)
 
سخنرانان: دکتر حشمت الله قنبری (۵ شب اول)، حاج حسین سرخه‌ای (از شب ۶ تا شام غریبان)
 
مرثیه سرا: حاج محمدرضا طاهری
 
خیابان ۱۷ شهریور، نرسیده به میدان
خراسان، خیابان عجب گل، حسینیه پیروان حضرت مهدی(عج)، از شب اول محرم به
مدت ۱۱ شب (از ساعت ۱۹:۳۰)
 
................................................................................................................
 
مسجد الشهداء
 
مرثیه سرا: حاج ماشاالله عابدی
 
بزرگراه شهید محلاتی، مسجد الشهداء از روز اول محرم به مدت ۱۱ روز (از ساعت ۸ صبح)
 
..............................................................................................................
 
حسینیه آیت الله علوی تهرانی
 
قرائت زیارت عاشورا: حاج حسین ارضی
 
مرثیه سرا: حاج ذبیح الله ترابی
 
سخنران: حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسین انصاریان
 
خیابان فاطمی غربی، خیابان اعتمادزاده، حسینیه آیت الله علوی تهرانی از روز اول محرم تا روز عاشورا (از ساعت ۱۵)
 
.............................................................................................................
 
شیخ حسین انصاریان
 
برنامه سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسین انصاریان در دهه اول محرم به شرح زیر است:
 
میدان قیام، خیابان ری، کوچه شهید رقیب دوست، حسینیه هدایت از روز اول محرم تا روز عاشورا (از ساعت ۷ صبح)
 
خیابان فاطمی غربی، خیابان اعتمادزاده، حسینیه آیت الله علوی تهرانی از روز اول محرم تا روز عاشورا (از ساعت ۱۶ تا ۱۷)
 
کارگر شمالی، مسجد حضرت امیر(ع) از روز اول محرم تا روز عاشورا (بعد از نماز مغرب)
 
خیابان ری، حسینیه همدانی‌ها از روز اول محرم تا روز عاشورا (از ساعت ۲۰ تا ۲۱)
 
تهرانپارس، بالاتر از فلکه سوم، خیابان ۲۱۲ شرقی، حسینیه بیت الزهرا(س) از روز اول محرم تا روز عاشورا (از ساعت ۲۱ تا ۲۲)
 
..........................................................................................................
 
مسجد الشهداء
 
مرثیه سرا: حاج مهدی سماواتی
 
بزرگراه شهید محلاتی، مسجد الشهداء از روز اول محرم به مدت ۱۱ روز (از ساعت ۶:۳۰ صبح)

 
 
چیپس، پفک و دیزی چرب ؛ غذای آخرین روز آقازاده رفسنجانی در بیمارستان !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:٤٩ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٠ آبان ،۱۳٩۱
 

در حالی که بیش از یک‌ماه از دستگیری مهدی هاشمی فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به اتهام ایفای نقش محوری در فتنه 88 و برخی پرونده‌های مالی می‌گذرد، فشار‌ها برای آزادی وی و ناتمام گذاشتن روند تحقیقات افزایش یافته است به نحوی که ادعای خانواده هاشمی مبنی بر بیماری وی، به بهانه‌ای برای افزایش فشارها و توقف روند تحقیقات تبدیل شده است.

در حالی که روزهای گذشته وکیل و خانواده هاشمی در یک فضاسازی رسانه‌ای مدعی ناراحتی قلبی مهدی هاشمی و لزوم انتقال او به بیمارستان شدند، خبرنگار رجانیوز کسب  اطلاع کرد که نه تنها موضوع بیماری مهدی هاشمی، به هیچ وجه جدی نبوده بلکه این فضاسازی با هدف بهانه‌تراشی برای توقف روند تحقیقات، آزادی و ناتمام ماندن پرونده مهدی هاشمی صورت گرفته است.
این در حالی است که برخی اخبار نیز از تشدید فشارها بر رئیس و مسؤولان قوه قضائیه برای نیمه‌تمام ماندن تحقیقات از مهدی هاشمی حکایت دارد.
این فشارها که در روزهای گذشته از سوی هاشمی رفسنجانی و با پیگیری ضرورت نیمه تمام ماندن تحقیقات و انتقال مهدی هاشمی به بیمارستان بر قوه قضائیه وارد شده با واکنش منفی رئیس قوه قضائیه روبرو شده است.
 
خبر تکمیلی
در همین حال یکی از کارکنان بیمارستان دی که مهدی هاشمی در آن بستری است به خبرنگار رجانیوز گفت در حالی که مهدی هاشمی به بهانه بیماری قلبی در این بیمارستان بستری شده و قرار است در روز پنجشنبه تحت آنژیوگرافی قرار بگیرد، امروز علاوه بر غذای معمول بیمارستان که برای بیماران تهیه شده و طبق برنامه غذایی جوجه کباب بود، دو عدد دیزی چرب نیز که توسط همراهان وی تهیه شده بود، به عنوان غذای روزانه مصرف کرده است.
این در حالی است که همراهان وی بسته های بزرگی از چیپس و پفک نیز برای او تهیه کرده اند تا به عنوان بیمار قلبی، یک روز پیش از آنژیوگرافی آنها را مصرف کند.
از سوی دیگر این کارمند بیمارستان دی اعلام کرد حضور مهدی هاشمی در این بیمارستان مشکلات جدی را برای بیماران حاضر در طبقه ای که وی بستری است به وجود آورده است چنانکه به علت تمایل رئیس مجمع تشخیص نظام برای عیادت روزانه فرزندش، تیم حفاظت وی که تیم سنگینی به حساب می آیند، محدودیت های فراوانی را برای بیماران، همراهان و نزدیکان بیماران بستری در آن بخش به وجود آورده اند.

 
 
عکس جمشید بسم ا... ، عنصر معروف بازار ارز تهران !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:٤٦ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٠ آبان ،۱۳٩۱
 

 فرد صورت شطرنجی شده با لباس ابی معروف به جمشید بسم الله است.


 
 
رفسنجانی بزرگ در تلاش برای رهایی شاه کلید فتنه 88
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٠:۳٦ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٧ آبان ،۱۳٩۱
 

به گزارش فارس به نقل از یک مقام آگاه  طی 2 روز گذشته فشار سنگینی از سوی پدر آقازاده زندانی به رئیس قوه قضائیه مبنی بر ضرورت نیمه تمام ماندن تحقیقات و انتقال پسر وی به بیمارستان وارد شده است، گفت، این خانواده با این ادعا که مهدی نیاز به درمان فوری دارد، درصدد ناقص گذاشتن مراحل تحقیقات و ایجاد وقفه در فرآیند کارشناسی مربوط به پرونده هستند.
این منبع مطلع یادآور شد: فشارها روی شخص آیت‌الله آملی لاریجانی شدید شده، اما وی همچنان بر ضرورت تکمیل تحقیقات و تداوم سیر قانونی پرونده‌ تاکید
دارد.
وی خاطرنشان کرد کرد: مسئولان قضایی تاکید کرده‌اند که اجازه هیچ نوع اعمال فشاری را در این پرونده نخواهند داد.
منابع مطلع می‌گویند که مسئله بیماری مهدی به هیچ وجه جدی نیست و طرح گسترده این موضوع در رسانه‌ها صرفاً برای ایجاد راه گریزی از تکمیل روند تحقیقاتی پرونده است.


 
 
احمدی‌نژاد می‌توانست قهرمان تاریخ معاصر ایران شود !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱:٠٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٦ آبان ،۱۳٩۱
 
ایسنا نوشت : حجت‌الاسلام علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه در جمع خبرنگاران در حاشیه‌ همایش امامت و ولایت، سیره‌ی علوی در دفاع و امنیت در پاسخ به سوالی درباره‌ مصاحبه اخیر وی با روزنامه‌ی اعتماد، گفت: متاسفانه برداشت خوبی از این گفت‌وگو نشد. جریان اصولگرا تابع ارزشهاست و شخص‌گرا نیست.
وی افزود: ما از رئیس جمهوری دفاع می‌کنیم که گفتمان رهبری را دنبال کرد، علت این که بسیاری از علما و روحانیون و اصولگرایان از احمدی‌نژاد حمایت کردند ناشی از حرکت ایشان در چارچوب انقلاب بوده است، اما ممکن است امروز تغییری دیده باشند و از جایگاه حمایتی‌شان عقب‌نشینی کنند.
سعیدی گفته است ‌آقای احمدی‌نژاد منشاء خدماتی بودند ایشان بحث انرژی هسته‌یی را دوباره فعال کردند تا این که امروز می‌توانیم غنی سازی 20 درصد انجام دهیم، اما توقع داشتیم که ایشان همانند دوره‌ی نهم در چارچوب‌ها حرکت کنند و رهنمودهای مقام معظم رهبری را جامع عمل بپوشاند.
وی همچنین اظهار داشت: من به آقای احمدی‌نژاد گفتم که شما می‌توانستید قهرمان تاریخ معاصر ایران شوید، اما نشد، البته دلایلش را باید از ایشان پرسید. ما از حمایتهای‌مان از ایشان پشیمان نیستیم، اما گله‌مندیم.

 
 
تصاویر آخرین مناظره رودر روی اوباما و رامنی در کنیا و پیروزی اوباما !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٠:۳٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٤ آبان ،۱۳٩۱
 

به گزارش باشگاه خبرنگاران، در شرایطی که بازار رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا داغ است و تنها چند روز تا انتخاب رییس جمهور جدید این کشور باقیمانده است، مردم کنیا در اقدامی عجیب ، دو گاو نر را به جان هم انداختند که یکی از آنها را همنام نامزد حزب جمهوری خواه میت رامنی نامگذاری کرده بودند و گاو دیگر هم نام باراک اوباما ، نامزد حزب دموکرات و رئیس جمهور کنونی آمریکا را یدک می کشید.

مردم کنیا در سال 2008 از باراک اوباما نامزد کنیایی تبار انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا حمایت بسیار زیادی کردند و حتی روز انتخاب باراک اوباما در کنیا روز تعطیل اعلام شد. 
پدر اوباما در روستایی در شمال شرقی کنیا به دنیا آمده بود. از این رو مردم این کشور روی تصمیمات اوباما پس از پیروزی در انتخابات حساب زیادی باز کرده بودند.

اما چهار سال بعد همه این امیدها به یاس مبدل شد. شهروندان کنیایی معتقدند اگرچه اوباما کنیایی الاصل است، اما هرگز برای دیدن ملت به کنیا نیامد و این کار او مردم را ناامید کرد، انگار که او هرگز فرزند کنیا نبوده است.

عده زیادی برای تماشای این مسابقه گاوبازی نمادین گردهم آمده بودند و این دو گاو خشمگین در محاصره انبوه مردم که با صدای طبل و فریادهایشان گاوها را تحریک می کردند در میان گل و لای با هم جنگیدند. در نهایت گاو سیاه که نماد اوباما بود در مصاف باگاو سفید که نماد رامنی بود به پیروزی رسید.


 
 
استقلال پرسپولیس را شش تایی کرد پرسپولیس پیکان را !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٥٢ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٤ آبان ،۱۳٩۱
 

چهارشنبه یک روز داغ فوتبالی ایران بود که در آن پرسپولیس تهران بعد از مدتها توانست با یک بازی زیبا و تهاجمی ، پیکان را پنچر کرده و با شش گل یاد و خاطره بازی تاریخی خود در برابر تیم تاج ( استقلال فعلی ) را در ذهن هواداران زنده کند .

اما در همین روز از سری بازیهای باشگاههای تهران و در رده جوانان دربی قرمز و آبی پوشان پایتخت هم برگزار شد و در این دیدار ، آبی پوشان انتقام بازی شش تایی را از پرسپولیسی ها گرفتند که البته این خبر در لابلای اخبار لیگ برتر کمی کم رنگ شد .

آبی پوشان ظهر چهارشنبه در یک بازی برتر و با نتیجه 6 بر یک از سد پرسپولیس گذشتند. در این بازی که از ساعت 13:05  از سری مسابقات باشگاههای تهران در ورزشگاه امام رضا(ع)آغاز شد، تیم امید استقلال که تحت سرمربیگری علی لطیفی،مهاجم سالهای گذشته آبی پوشان قرار دارد، با گل‌های محمد ثانوی 5 ، محمد حسینی پور 15 ، مرتضی حسینی 44 ، محمد حسین پور 50 ، عرشیا جباری 80 و ابوطالب میرزایی 85 در برابر تک گل دقیقه 70 دانیال جواهری با نتیجه 6 بر یک به پیروزی رسید.
ترکیب دو تیم به شرح ذیل است:

استقلال:
هادی ریش اصفهانی، اسماعیل بهداد نظری، محمد حسینی پور، وحید نور محمدی، آرش رضاوند، محمد ثانوی، مهدی اسلامی، مرتضی حسینی، ابوطالب میرزایی، احمد موسوی و سعید غلامی.
پرسپولیس: نعمت خدادادی، دانیال جوزی، احمد نعمت اللهی، امین زارع، محمد کیایی، مهیار رضایی، اشکان جعفرزاده، جعفر برزگر، فرشاد احمد زاده، سعید قدمی و قاسم گرامی.

به گزارش سایت باشگاه استقلال، در نیمه دوم بازی، فرهاد قلی زاده به جای ثانوی،عرشیا جباری به جای مرتضی حسینی و حجت سعیدی به جای آرش رضاوند به میدان رفتند.
اصغر حاجیلو ،علی نظری جویباری ،عباس نقدی زاده و محمد پروین از تماشاگران این بازی بودند.


 
 
غلامحسین الهام به دولت بازگشت
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٢:۱٥ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٠ آبان ،۱۳٩۱
 

معاون رییس‌جمهور در امور بین‌الملل اعلام کرد که غلامحسین الهام بار دیگر سخنگوی دولت شد.

به گزارش ایسنا، سعیدلو در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: یکی از مصوبات امروز جلسه هیات دولت این بود که آقای الهام بار دیگر به عنوان سخنگوی دولت انتخاب شوند.
امروز غلامحسین الهام در جلسه هیات دولت نیز حضور داشت.

 
 
جیگر مهمان ویژه این هفته برنامه نود
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٤۱ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٩ آبان ،۱۳٩۱
 

اتفاقات کرمان و ماجرای مهرداد پولادی باعث شد تا عادل فردوسی پور در برنامه 90، شیرینی سرپرست پرسپولیس را روی خط بیاورد.

شیرینی گفت: او لیز خورده و شیشه را شکسته! عادل  فردوسی پور هم جواب داد: چرا مردم را جیگر فرض می کنید؟مگر می شود یکی لیز بخورد دستش به شیشه و پایش به وایت برد اصابت کند و خون دستش بچکد روی وایت برد؟
 دقایقی بعد در پی مکالمه تلفنی عادل فردوسی پور با سعید شیرینی و پاسخ ناکافی سرپرست پرسپولیس محمد رویانیان در تماس با برنامه نود توضیحاتی در این باره ارائه کرد.
به گزارش گل رویانیان در همان ابتدا با لحنی شوخی و جدی جمله جالبی به زبان آورد و گفت:شما ماجرای پولادی را تحلیلی کردید و به اقای شیرینی گفتید مارا جیگر فرض نکنید. اگر این مسئله کوچک (شکسته شدن شیشه های رختکن)این است پس ماجرای امروز مجمع فدراسیون چیست ؟ اینکه بالاتر از جیگر است!  
رویانیان ادامه داد: آقای پولادی یک بازیکن باغیرت و درجه یک است . اما ایشان آن اشتباه را انجام داده و ما این را اعلام کرده ایم و گفته ایم جریمه می شود اما زشت آن است که تماشاگران به یک بازیکن ملی  فحش ناموس بدنهد.  البته استدلال آقای شیرینی هم به حرف خود بازیکن است. ایشان که پلیس نیست مو را از ماست بکشد.
او سپس درباره ترک مجمع توضیحاتی داد که همان حرفهای صبحش بود.

 
 
اگه بری هند ، تو رو مثل گاو می پرستن ! ( طنز جالب کیهان )
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٠:٠٤ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۸ آبان ،۱۳٩۱
 

گفت: یکی از اصلاح طلبان فراری که از  فرانسه پناهندگی گرفته در وبلاگ شخصی خودش نوشته؛ دیروز در نهارخوری کارخانه ای که  کار می کنم، چند تا از کارگرها خیلی تحقیرم کردند.

گفتم: چرا؟! واسه چی؟!

گفت: نوشته وقتی فهمیدند ایرانی و مخالف رژیم ایران هستم یکی از کارگرها باصدای بلند به بقیه گفت؛ مواظب باشید، این آقا برای اسرائیلی ها کار می کنه».

گفتم: خب! دیگه چی؟!

گفت: نوشته «خیلی احساس حقارت کردم و به مخملباف لعنت فرستادم که به من گفته بود بیا فرانسه، مردم اینجا برای اپوزیسیون رژیم احترام قائلند».

گفتم: باید همراه مخملباف به هند می رفت تا همه در حد پرستش براشون احترام قائل باشند!


 
 
اخلالگر بزرگ بازار ارز که اخیرا دستگیر شد را بشناسیم !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٤۳ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۸ آبان ،۱۳٩۱
 

سرشاخه اخلال در بازار ارز در زمستان سال 90 با همراهی باندهای ثروت و قدرت، به عنوان معتمد برخی دستگاه‌ها، ارزهای سهمیه‌‌ای ارزان را می‌گرفت و به جای ساماندهی بازار و کنترل قیمت‌ها، کارهای دیگری با آنها انجام می‌داد. این اخلالگر هم‌اکنون در بازداشت نهادهای امنیتی و اطلاعاتی کشور قرار دارد.

به گزارش مهر، بازار ارز ایران پس از چندین سال ثبات نسبی قیمت‌ها برای نخستین بار زمستان سال 90 بهم ریخت و هرچه بانک مرکزی عرضه ارز را افزایش می‌داد اما بازار سروسامان نمی‌یافت؛ تجربه‌ای که بانک مرکزی در پاییز امسال دیگر تن به آن نداد. 
سرشاخه اخلال ارزی در زمستان سال گذشته فردی است؛ به نام "ی. ر.چ" که هم اکنون در بازداشت نهادهای امنیتی و اطلاعاتی کشور قرار دارد. او که اهل کردستان است و نامش از سال 85 به بعد در سنندج بیشتر بر سر زبان‌ها افتاده است، به صورت خانوادگی کارهایش را جلو می‌برد.
"ی. ر.چ" ابتدا شرکت تولیدی و صنعتی "خ.ز" که با برند ماءالشعیر  به نام"ا" معروف‌تر شد، با اقدامات "خیرخواهانه نما" و همچنین راه‌اندازی مجتمع‌های رفاهی و تفریحی با باندهای ثروت و قدرت ارتباط برقرار کرد و از آن پس بود که دیگر کردستانی‌ها، او را بیشتر شناختند.
 
برهمین اساس، شرکت "ا" در خردادماه 1383 در ایران تاسیس و از  خردادماه سال 1385 کار خود را آغاز و با راه‌اندازی خطوط تولید در شرکت "خ.ز" هم اکنون ماءالشعیر تولید می‌کند.
وضعیت طوری پیش رفت که او روز به روز قدرت مالی و اقتصادی‌اش بیشتر و بیشتر شد و با حمایت‌های باندهای ثروت و قدرت، روی به دریافت تسهیلات بانکی آورد، این در حالی بود که او در روزهای اول فعالیت‌ش در عرصه اقتصادی، هرجا می‌رفت، می‌گفت،"نیازی به پول دولت ندارم و می‌خواهم اشتغالزایی کنم."
"ی. ر.چ" به واسطه برخی‌ها، حتی پایش در ورزش کشور و آنهم فوتبال باز شد و اتوبوس "VIP" مجلل در اختیار یکی از تیم‌های پرطرفدار پایتخت قرار داد و همان زمان بود که برخی رسانه‌های ورزشی نوشتند، معلوم نیست چرا این اتوبوس مجلل به صورت غیرطبیعی در اختیار این باشگاه قرار گرفته است! 
او در عین حال توانست علاوه بر دریافت لوح تقدیر وزارت صنعت به عنوان واحد صنعتی نمونه در سال 87، و چندین لوح تقدیر دیگر، در همایشی که با عنوان جشنواره ملی کارآفرینان برتر با حضور رئیس جمهور برگزار شد، به عنوان کارآفرین برتر مورد تقدیر قرار گرفت. 
بعدها ابهامات درباره نفوذهای اقتصادی "ی. ر.چ" فزاینده شد و در ادامه او با همراهمی باندهای ثروت و قدرت، یکی از بزرگترین صرافی‌های ایران "ز" را با دریافت مجوز رسمی  صرافی نوع اول از بانک مرکزی به شماره ثبت "420468" را تاسیس کرد.
براساس اطلاعات موجود، شرکت تضامنی "ی.ر.چ" و شریک  برای فعالیت صرفا خرید و فروش نقدی ارز غیرالکترونیک و خرید و فروش مسکوکات طلا و نقره در محل صرافی به آدرس استان تهران- شهر تهران- خیابان ... میدان... نبش خیابان ... پلاک 2 با سرمایه اولیه 200 میلیون تومان در زمستان سال گذشته با مدیریت خانوادگی روی کار آمد. 
با تاسیس این صرافی بزرگ، این بار نام "ی.ر.چ" در پایتخت ایران و آنهم در بازار ارز بر سرزبان افتاد؛ یکی از معدود صرافی‌هایی که در دوبی هم دفتر راه انداخت و از آن پس، ماموریت او گویا توزیع سهمیه‌‌های ارزی ارزان برای ساماندهی بازار ارز و کنترل قیمتها بود؛ سهمیه‌هایی که خوشبختانه هم اکنون حذف شده است اما در گذشته - زمستان سال 90- بوی رانت و سوء‌استفاده از ثروت ملی کشور را می‌داد. 
در همین حال، روایت است که او بعد از جلسه در بانک مرکزی، در تاریخ 15 مهرماه سال 90 در شعبه ارزی پارسا بانک ملی ایران افتتاح حساب کرد و در زمستان با همراهی باندهای ثروت و قدرت، ارز‌های سهمیه‌ای ارزان به این حساب و از آنجا به بانک ملی در دوبی منتقل می‌شد؛ ارزهایی که ظاهرا به بازار نمی‌رفت و در جاهای دیگر نگهداری می‌شد
و همین موضوع به علاوه اقدامات مشابه اخلالگران دیگر، موجب شد تا در اواسط زمستان پارسال، قیمت دلار رکوردزنی کند.
گفته می شود صرافی‌های مستقر در دوبی کارشان فروش ارزهای سهمیه ای به واردکنندگان به قیمتی بالاتر بود به گونه ای که برخی شرکت‌های مستقر در دوبی دست از تجارت کشیدند و صرفا آن ارزها را می‌فروختند.
در نهایت پیگیری‌ها از سرنوشت ارزها آغاز شد و سرانجام منجر به دستگیری "ی.ر.چ" توسط نهادهای امنیتی و اطلاعاتی کشور شد، البته  فرد دیگری هم در این باره تحت پیگیری نهادهای امنیتی و اطلاعاتی قرار دارد.
حال این پرسش مطرح است که چه کسانی او و دیگران را به بانک مرکزی برای دریافت سهمیه‌های ارزی ارزان معرفی کردند؟
این موضوع فعلا تحت بررسی است و نهادهای امنیتی و اطلاعاتی در صورت لزوم، قطعا جعبه سیاه پرونده این اخلالگر و دیگر اخلاگران ارزی را رازگشایی خواهند کرد. در عین حال، باید توجه داشت گردش روزانه ارزی این صرافی بزرگ که در تهران و دوبی دفتر دارد، دهها میلیون دلار برآورد می‌شود.
عکس‌ اختصاصی مهر از صرافی "ی.ر.چ" که در پایتخت مستقر است اما چند وقتی است که ظاهرا تعطیل شده است، را در ادامه می‌بینید.

 
 
زنان عقده ای سینمای ایران و اینبار نیکی کریمی + عکس
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱:٥٥ ‎ب.ظ روز شنبه ٦ آبان ،۱۳٩۱
 

ششمین فستیوال فیلم ابوظبی، در فاصله‌ی روزهای ۱۱ تا ۲۰ اکتبر با نمایش ۸۱ فیلم بلند، ۸۴ فیلم کوتاه، ۸ اکران اول و ۱۹ جایزه برگزار شد که در این میان جایزه‌ی بهترین فیلم (یک خانواده محترم) و بهترین بازیگر زن (گلشیفته فراهانی)  در بخش «افق‌های نو» این جشنواره به گلشیفته فراهانی اهدا شد.

آرزوی گلشیفته فراهانی برای حضور در آمریکا و بازی در کنار چهره های مطرح هالیوود خیلی زود به پایان رسید؛ او که حاضر شد تن خود را برای بازی در کنار بازیگران سینمای آمریکا به فروش گذارد، نهایتا به بازی در فیلم های دسته چندمی بسنده کرد.

در این جشنواره نیکی کریمی نیز حضور داشت؛ او که تا پیش از این با در آغوش گرفتن بازیگر مرد سینمای ایران خبرساز شده بود، این بار نیز با پوشش نامتعارف خود در آن جشنواره بار دیگر به خبرهای داخلی راه باز کرد تا همچنان کارنامه بداخلاقی خود را با نمره های منفی مخاطبان سیاه نماید؛ شاید او نیز به مانند گلشیفته فراهانی نتواند حدنصاب لازم برای بازی در سینمای ایران را کسب نماید و ممکن است از ادامه تحصیل در این حوزه باز ماند!

 


 
 
حضور عارفانه بنیامین در دعای عرفه حاج منصور ارضی
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٠:۱٠ ‎ق.ظ روز شنبه ٦ آبان ،۱۳٩۱
 

بنیامین بهادری از خوانندگان پاپ کشور که امروز در مراسم دعای عرفه صنف لباس‌فروش‌ها(حاج‌منصور ارضی) حاضر بود، شرکت در این مراسم را جزو علاقه‌مندی‌های معنوی خود اعلام کرد.

نهم ذی‌الحجه سراسر ایران اسلامی شاهد حضور پرشور عاشقان و علاقه‌مندان به حضرت سیدالشهدا(ع) در مراسم پرفیض دعای عرفه بود.
حسینیه صنف لباس‌فروش‌ها با نوای حاج‌منصور ارضی یکی از اماکنی است که افراد مختلف ـ از چهره‌های سیاسی و نظامی گرفته تا شخصیت‌های ورزشی و هنری ـ در آن حضور می‌یابند. 
یکی از هنرمندانی که امروز در مراسم دعای عرفه این حسینیه حضور داشت، «بنیامین بهادری» خواننده پاپ کشور بود.
وی که با ترانه مذهبی «آقام آقام» به شهرت رسیده است، درباره حضورش در مراسم معنوی عرفه به فارس گفت: خیلی دوست داشتم در این مراسم شرکت کنم.
بنیامین اظهار داشت: روز بسیار خوبی بود،‌ چرا که فرصت «عرفه» برای هر فردی در سال فقط یک بار اتفاق می‌افتد و باید از آن بهره کافی را برد.

 
 
گاف های میت رامنی درباره ایران پایانی ندارد !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٢٤ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۳ آبان ،۱۳٩۱
 

روزنامه انگلیسی گاردین با اشاره به  آخرین مناظره  باراک اوباما و میت رامنی، به بخشی از اظهارات رامنی اشاره کرده که گفته بود: «سوریه تنها متحد ایران در جهان عرب است. این کشور راه ایران به سوی دریاست».
این اظهارات که حداقل برای ششمین بار از سوی رامنی تکرار می شد، شگفتی بسیاری را میان تحلیلگران و همچنین مردم عادی برانگیخته، زیرا تنها با نگاهی به نقشه می توان دید که ایران بر یکی از مهترین آبراهه های بین المللی جهان تسلط دارد.
از این مهمتر، همان گونه گاردین نیز در مطلب خود اشاره می کند، ایران حتی با سوریه همسایه هم نیست که از آن به عنوان راهی برای دسترسی به دریا استفاده کند!
با این حال، این روزنامه اشاره می کند این اولین بار نیست که رامنی چنین گاف بزرگی درباره ایران را تکرار می کند و سوریه را مسیر دستیابی ایران به آب های آزاد می خواند. در ماه مارس، وی دقیقاً همین موضوع را در کنفرانس «آیپک» بیان کرد:
«همان طور که می دانید، سوریه تنها متحد عرب ایران در منطقه است. سوریه مسیری است که به ایران اجازه می دهد به حزب الله لبنان کمک ارسال کند. سوریه مسیر ایران برای دستیابی به دریاست». 
وی روز جمعه گذشته نیز در جریان مناظره انتخاباتی مقدماتی شبکه «سی ان ان»، در آریزونا عین همین عبارات را تکرار کرد و گفت: «سوریه متحد کلیدی آن هاست. تنها متحد آن ها در جهان عرب است. این کشور همچنین مسیر دستیابی آن ها به دریاست».
گاردین در مطلب خود اشاره کرده که گاف رامنی، واکنش های فراوانی را در میان کاربران شبکه های مجازی در پی داشته؛ واکنش هایی که اغلب با لحنی تمسخرآمیز به این سخنان رامنی اشاره داشته اند.
به این ترتیب، به نظر می رسد کسی در حال مبارزه برای کسب جایگاه ریاست جمهوری در آمریکاست و درباره ایران موضع گیری های تند و تیز می کند که حتی از موقعیت جغرافیایی ایران نیز آگاه نیست؛ چه برسد به ویژگی های گوناگون سیاسی، اقتصادی و نظامی آن!


 
 
زشت ترین زن دنیا ، صاحب زیباترین همت بشری + عکس
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٢٥ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢ آبان ،۱۳٩۱
 

باشگاه خبرنگاران به نقل از والاسکوئز نوشت: این فرد گرفتار بیماری است که تنها دو تن در جهان به آن گرفتارند، این بیماری موجب شده که بدن این زن هرگز چربی ذخیره نکند، عضله ای سازد و وزنی اضافه نکند.

1-به عنوان یک سخنران توانمند در تشویق دیگران به پیشرفت زندگی معرفی کند.
2-تحصیلات عالی بیاموزد
3-کتاب بنویسید
4-تشکیل زندگی دهد و برای خود شغلی مناسب داشته باشد
 
گفتنی است: او در سن 23 سالگی هفت سال است که بیش از 200 کارگاه آموزشی در تشویق دیگران به چگونگی گذز ار موانع برپا کرده است.او در تگزاس یک پست کارشناسی ارشد در ارتباطات دارد و دو کتاب نوشته است.

او می گوید ؛به جای نشستن و پاسخ به ترحم دیگران به این نتیجه رسیدم که شروع به فعالیت کنم و بر مصائب چیره شوم و به دیگران درس زندگی بیاموزم.


 
 
چهار ذکر الهی برای رهایی از چهار نوع مشکل
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٥۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢ آبان ،۱۳٩۱
 
حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) فرموده است: در شگفتم برای کسی که از چهار چیز بیم دارد، چگونه به چهار کلمه پناه نمی برد!
 
۱- در شگفتم برای کسی که ترس بر او غلبه کرده، چگونه به ذکر «حسبنا الله و نعم الوکیل» (سوره مبارکه آل عمران آیه ۱۷۱) پناه نمی برد. در صورتی که خداوند به دنبال ذکر یاد شده فرموده است: پس (آن کسانی که به عزم جهاد خارج گشتند، و تخویف شیاطین در آنها اثر نکرد و به ذکر فوق تمسک جسند) همراه با نعمتی از جانب خداوند (عافیت) و چیزی زاید بر آن (سود در تجارت) بازگشتند، و هیچگونه بدی به آنان نرسید.
 
۲- در شگفتم برای کسی که اندوهگین است چگونه به ذکر «لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین*» (سوره مبارکه انبیاء آیه ۸۷) پناه نمی برد. زیرا خداوند به دنبال این ذکر فرموده است:
«پس ما یونس را در اثر تمسک به ذکر یاد شده، از اندوه نجات دادیم و همین گونه مومنین را نجات می بخشیم.» (سوره انبیاء آیه ۸۸)
 
۳- در شگفتم برای کسی که مورد مکر و حیله واقع شده، چگونه به ذکر «افوض امری الی الله، ان الله بصیر بالعباد» (سوره مبارکه غافر آیه ۴۴) … پناه نمی برد. زیرا خداوند به دنبال ذکر فوق فرموده است: «پس خداوند (موسی را در اثر ذکر یاد شده) از شر و مکر فرعونیان مصون داشت.» (سوره غافر آیه ۴۵)
 
۴- در شگفتم برای کسی که طالب دنیا و زیباییهای دنیاست چگونه به ذکر «ماشاءالله لاحول و لاقوة الا بالله» (سوره مبارکه کهف آیه ۳۹) پناه نمی برد، زیرا خداوند بعد از ذکر یاد شده فرموده است: «مردی که فاقد نعمتهای دنیوی بود، خطاب به مردی که از نعمتها برخوردار بود) فرمود: اگر تو مرا به مال و فرزند، کمتر از خود می دانی امید است خداوند مرا بهتر از باغ تو بدهد.»
بحارالانوار، ج ۹۰، ۱۸۴ – ۱۸۵

 
 
نماز جمعه این هفته برگزار نمی شود
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٢:٥۳ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱ آبان ،۱۳٩۱
 

با توجه به همزمانی روز جمعه با عیدقربان و برگزاری نماز باشکوه عیدقربان در کشور، نماز جمعه این هفته در هیچ یک از شهرهای کشور برگزار نمی‌شود.
نماز جمعه در زمان غیبت معصوم علیه السلام، واجب تخییری است. یعنی می توان آن را در  روز جمعه به جای نماز ظهر خواند و احتیاط مستحب آن است که اگر نماز جمعه را خواند نماز ظهر را نیز بعد از آن بخواند. 
نماز عید قربان در  این زمان که امام علیه‌السلام غائب هستند، مستحب است و آن را با جماعت یا فرادا می شود، خواند.