پرواز اندیشه

توطئه جدید دشمنان پیشرفت ملت ایران در موضوع کسب دانش هسته ای !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٤٠ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۳٠ مهر ،۱۳٩۱
 

اطلاعات دریافتی «ایران هسته ای» نشان می دهد گروه های مختلف ضد انقلاب با هدایت سرویس انگلیس درصدد راه اندازی موج درخواست تغییر پیشنهاد هسته ای درایران هستند.

 تحلیلگران امنیتی بر مبنای مجموعه ای شواهد که اخیرا به دست آمده عقیده دارند که به زودی پروژه ای مشترک میان طرف های غربی، برخی گروه های ضد انقلاب مقیم خارج از ایران و عناصری از جریان فتنه در داخل کشور کلید خواهد خود که محور همه آنها درخواست از نظام در جهت کوتاه آمدن از مواضع هسته ای خود است.
یک کارشناس که به اطلاعات مربوط به این موضوع دسترسی دارد به «ایران هسته ای» گفت: «امریکایی ها فرآیندی را که کلید زده اند که به زودی وارد یک فار جدید خواهد شد. تا حالا کاری که امریکایی ها کرده اند این بوده است که رفع مشکلات اقتصادی در ایران را به حل موضوع هسته ای گره بزنند، حالا می خواهند سحنگویانی در داخل برای این موضوع دست و پا کنند».
به عقیده تحلیلگران قلب این پروژه این است که کسانی در داخل و خارج از ایران با استناد به حرف هیلاری کلینتون که گفته بود تحریم ها در صورت تغییر دیدگاه های هسته ای ایران به سرعت قابل لغو است و همچنین با استناد به بیانیه اتحادیه اروپا پس از تحریم های اخیر که آن هم ادعایی مشابه را مطرح کرده است، با نگارش نامه و بیانیه و همچنین با انجام مصاحبه و راه انداختن کمپین های اینترنتی این درخواست را مطرح کنند که ایران باید در سیاست های هسته ای خود تجدید نظر کرده و از جمله در گام اول پیشنهاد هسته ای خود را عوض کند.
کارشناس یاد شده گفت: «ارتباطاتی گرفته شده و هماهنگی هایی انجام شده است. حتی برخی گروه های ضد انقلاب عقیده
دارند می توانند آقای هاشمی رفسنجانی را-که اخیرا فعال تر شده- در این قضیه جلو بیندازند. همچنین چند نفراز عناصر جریان فتنه از جمله محمد خاتمی و عبدالله نوری در این زمینه قول هایی برای همکاری داده اند. محور همه این طراحی ها این است که این افراد حل مشکلات اقتصادی مردم را به موضوع هسته ای گره زده و تغییر دیدگاه های هسته ای نظام را مطالبه کنند».
گفته می شود محوریت این پروژه با برخی از عناصر ضد انقلاب مقیم لندن است.
هچنین عناصر به محمد نوری زاد خط داده اند که امروز در نامه ای به برخی مراجع قم از آنها بخواهد که رای تغییر سیاست های هسته ای نظام به رهبری فشار بیاورند.
احتمالا در روزهای آینده تحرکات دیگری را هم در این راستا شاهد خواهیم بود.
با این حال تحلیلگران عقیده دارند خط سازش تا زمانی که محدود به برخی سیاسیون بماند و اجتماعی نشود، واجد اثر مهمی نخواهد بود.

 
 
بازگشت محمد بنا به اردوی فرنگی کاران کشور
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٢:٢٦ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٩ مهر ،۱۳٩۱
 

سرپرست تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان از بازگشت محمد بنا به راس امور این تیم خبر داد و گفت: با توجه به شرایط و پیشنهادات مطرح شده، تصمیم بر آن گرفته شد که زمام امور کشتی فرنگی همچنان در دست محمد بنا باشد.

به گزارش مهر، محمد بنا و اعضای کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان صبح امروز شنبه با حضور در خانه کشتی تهران نشستی ویژه را با رسول خادم مدیر فنی تیم‌های ملی برگزار کردند که در نهایت منتهی به بازگشت محمد بنا به تیم ملی شد.
حسام الدین جعفری، سرپرست تیم ملی کشتی فرنگی که یکی از حاضرین در این نشست بود با تایید این خبر به خبرنگار مهر گفت: توافقات لازم بین محمد بنا و رسول خادم حاصل شد و طرفین قبول کردند با توجه به شرایط و پیشنهادات مطرح شده، زمام امور کشتی فرنگی همچنان در دست محمد بنا باشد.
 

 
 
تذکر امام به مداح بی توجه
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:۳٥ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٦ مهر ،۱۳٩۱
 

حضرت امام(ره) در نجف اشرف، معمولا برای شهادت ائمه در منزل روضه و ذکر مصیبت داشتند که آقای کشمیری آن را انجام می داد؛ اما برای شهادت زهرا(س) سه روز آن هم دو بار، در فاطمیه اول و دوم.
در ولادت معصومین(ع) نیز جلوس داشتند و گاهی هم مداحان اهل بیت، شعر می خواندند. ظاهرا در 20 جمادی الثانی 1388 قمری که سالروز ولادت حضرت زهرا(س) بود، طبق معمول حضرت امام(ره) در حیاط منزلشان که حدود چهل متر مربع مساحت داشت و آکنده از جمعیت بود، جلوس کرده بودند.
در آن روز یکی از مداحان ایرانی که بسیار خوش صدا بود و تازه به عراق آمده بود، اجازه گرفت وشروع کرد به خواندن قصیده ای درباره حضرت زهرا(س) تا رسید به بیتی که برای بالا بردن مقام حضرت زهرا(س) بوی تحقیر برخی از انبیای عظام از آن استشمام می شد.
در حالی که جمعیت سراپا گوش بودند، حضرت امام قبل از آنکه جمله تمام شود،
ناگهان با لحنی تند فریاد زدند: «آقا این چه حرف هایی ست، می خوانید.
آقا این مطالب را نخوان» (نقل به مضمون) و به این ترتیب با وجود علاقه و ارادت فوق العاده ای که به حضرت زهرا(س) داشتند و در ذکر مصیب ایشان حتی یک لحظه نمی توانستند از گریه و ریختن اشک، خودداری کنند، برای یک لحظه هم نتوانستند شکستن مرزهای الهی را با کوچک شمردن انبیا به خاطر حضرت زهرا(س) تحمل کنند و بدون رودربایستی با این که میزبان جلسه بودند و مداح میهمان بود، بی درنگ و در میان جمع و در وسط جمله با قاطعیت او را نهی کردند.
 
* منبع: حدیث رویش (خاطرات و یادداشت های حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن رحیمیان)، تالیف محمد حسن رحیمیان، انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی


 
 
وطن فروش تن فروش در آغوش عرب سوسمار خور
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٢۸ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٦ مهر ،۱۳٩۱
 

گلشیفته فراهانی در جشنواره فیلم ضد ایرانی ابوظبی در آغوش شیخ عرب


 
 
سهمیه بنزین آزاد کاهش یافت
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٠۱ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٥ مهر ،۱۳٩۱
 

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از کاهش سهمیه بنزین خبر داد.

به گزارش ایسنا، سهمیه ۵۰۰ لیتری بنزین آزاد به ۳۰۰ لیتر کاهش یافت، اما با وجود این شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد که این کاهش سهمیه محدودیتی برای عرضه بنزین آزاد ایجاد نخواهد کرد.بعد از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها مقرر شد که بعد از پایان سهمیه نیمه‌یارانه‌ای که ۶۰ لیتر بنزین ۴۰۰ تومانی بود، ۵۰۰ لیتر بنزین آزاد با قیمت ۷۰۰ تومان در کارت‌های سوخت شارژ شود، اما اکنون بعد از گذشت ۲۱ ماه سهمیه بنزین آزاد کاهش یافت.بعد از اینکه برخی با اتمام سهمیه بنزین نیمه یارانه‌ای شاهد کاهش سهمیه ۵۰۰ لیتری بنزین آزاد به ۳۰۰ لیتر بودند شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد که طبق دستور ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور سهمیه بنزین آزاد به ۳۰۰ لیتر کاهش یافته است.البته این شرکت خاطرنشان کرد که کاهش سهمیه بنزین آزاد به منظور محدودیت در عرضه بنزین آزاد نخواهد بود چرا که بعد از اتمام سهمیه ۳۰۰ لیتری بنزین آزاد بلافاصله یک سهمیه ۳۰۰ لیتری دیگر در کارت سوخت شارژ می‌شود.
یکی از مدیران شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی همچنین اظهار کرد که حتی در زمانی که سهمیه بنزین آزاد ۵۰۰ لیتر بود، محدودیتی در عرضه این بنزین وجود نداشت؛ چراکه که با اتمام این سهمیه یک بار دیگر ۵۰۰لیتر در کارت سوخت شارژ می‌شد.از سوی دیگر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر این که افراد با کاهش سهمیه بنزین آزاد برای تهیه این بنزین با مشکل مواجه نخواهند شد، یادآوری کرد که حتی در صورت نداشتن کارت سوخت امکان خرید سوخت با کارت جایگاه‌داران وجود دارد.با وجودی که در گذشته با پایان یافتن سهمیه ۵۰۰ لیتری ۵۰۰ لیتر دیگر در کارت‌ها شارژ می‌شد به نظر می‌رسد کاهش ۲۰۰ لیتری از سهمیه آزاد مقدمه‌ای برای شارژ نشدن مجدد آن در ماه باشد.
در همین زمینه معاون ستاد حمل و نقل سوخت کشور با تایید کاهش سهمیه بنزین آزاد از ۵۰۰ به ۳۰۰ لیتر در ماه به خبرنگار ایسنا گفت: کاهش سهمیه بنزین آزاد یک اقدام نرم افزاری در سامانه هوشمند سوخت بود و محدودیتی در مصرف بنزین آزاد ایجاد نخواهد کرد.علی ربیعی همچنین با رد اینکه بعد از اتمام سهمیه ۳۰۰ لیتری آزاد بلافاصله یک سهمیه ۳۰۰ لیتری دیگر در کارت سوخت شارژخواهد شد، توضیح داد: لزومی به انجام چنین کاری نیست؛ چرا که در صورت تمام شدن این سهمیه، افراد می‌توانند از کارت سوخت جایگاه‌داران استفاده کنند.در حال حاضر متوسط مصرف روزانه بنزین کل کشور ۶۳ میلیون لیتر در روز است که از این مقدار ۲۴ میلیون لیتر آن بنزین با نرخ آزاد است.

 
 
ترکیب احتمالی کی روش برای شکست دادن کره جنوبی !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٢٩ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٥ مهر ،۱۳٩۱
 

ایران- کره جنوبی! نبردی که ریشه در تاریخ فوتبال قاره کهن دارد. دیداری سنتی که هیچ یک از طرفهای مبارزه دوست ندارند در آن شکست بخورند. همه نگاه‌ها به کارلوس کی روش است. مرد پرتغالی با چه روشی تیمش را وارد میدان می‌کند؟ سیستم بازی او چیست؟ کی روش دنبال چه اهدافی است؟ او چه می‌کند تا تیمش در این میدان سربلند باشد؟ سربلند یعنی پیروز شدن و نه چیز دیگری.

 باید در این میدان به برتری رسید. کی روش می‌داند که کسب پیروزی در این بازی موقعیتش را در تیم ملی کشورمان محکم خواهد کرد. چه بسا تیم ملی کشورمان با برتری مقابل کره جنوبی صدرنشین هم بشود. نگاه‌ها به دست کی روش است. به اینکه او چگونه مهره‌ها را کنار هم خواهد چید. رمز پیروزی در واقع همین است. اینکه مرد پرتغالی چگونه شطرنج بازی می‌کند. 

کی روش دست خود را هنوز رو نکرده و کوشش چشمگیری در این راستا خواهد داشت. او حتی حاضر است، در تمرین را به روی اصحاب رسانه ببندد تا ترکیبش لو نرود. هفته پیش گمانه زنی‌هایی می‌شد، اما امروز می‌توان دقیق تر مهره چینی کی روش را حدس زد. حدس که نه این ترکیبی که می‌بینید به احتمال فراوان از ابتدا مقابل کره جنوبی قرارخواهد گرفت. 
نزدیکان تیم ملی این ترکیب را تأیید می‌کنند. ترکیبی که در قیاس با هفته های قبل با یکی دو تغییر رو به رو است. اگر تصور می‌کردید که کی روش در خط آتش تیم ملی از محمد قاضی یا اشکان دژاگه بهره می‌گیرد، سخت در اشتباه هستید.  
کی روش تصمیم تازه ای گرفته است. او مسعود شجاعی را در نوک خط حمله قرارخواهد داد. سیستم بازی او برای بازی سه شنبه 3-3-4 است. کی روش تیمش را هجومی خواهد چید و در گوشهای چپ و راست بازیکنانی را می‌گمارد که هریک در هرزمان بوی گل می‌دهند. دژاگه در راست و خلعتبری در چپ! این یک ترکیب کاملاً رؤیایی است.
وسط این دو هم علی کریمی قرارخواهد گرفت. بازیکنی که از نظر تکنیکی بسیار قابل توجه است و می‌تواند در موقع لزوم کفه ترازو را به سود تیم ملی کشورمان سنگین کند. 
ترکیب ایده آلی به نظر می‌رسد، اگر شجاعی در فرم بدنی مطلوب باشد و بتواند خواسته های کی روش را در میدان پیاده کند، آن‌گاه تیم ایران دارای بازیکنانی سریع و با قدرت حمل توپ فراوان در خط آتش خواهد بود. مثلث دژاگه، خلعتبری و شجاعی ویران کننده جلوه می‌کند. دیگر بازیکنان تیم ملی هم مشخص هستند. اگر پولادی قطع به یقین در پست دفاع چپ بازی کند و حاج صفی جایش را نگیرد می‌توان گفت، حضور بازیکنانی همچون رحمتی، منتظری، حسینی، حیدری، نکونام و تیموریان در کنار این سه بازیکن قطعی است. کی روش روی نیمکت نیز بازیکنانی دارد که موقع لزوم بتواند از آنان استفاده کند.
به این اسامی نگاه کنید؛ قوچان نژاد، نظری، محمد نوری، پژمان نوری، نصرتی، قاضی، انصاری فرد و... دست کی روش برای اجرای هر نوع ترکیبی باز است.

 
 
دلیل علمی طواف کعبه عکس حرکت عقربه های ساعت
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٤٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٤ مهر ،۱۳٩۱
 

حسین اردکانی، دکترای علم فیزیک و از شاگردان پروفسور حسابی در گفت وگو با فارس گفت: هر آنچه در شارع مقدس وجود دارد دارای مبنای
علمی است به طوری که در اعمال حج آمده است که جهت حرکت برای طواف به سمت چپ و خلاف جهت عقربه های ساعت باشد یا اینکه اکثر مراجع تقلید می گویند که بهتر است در ناحیه در خانه خدا تا مقام ابراهیم طواف انجام شود.

وی افزود: تمام اینها از نظر علم فیزیک قابل اثبات است. در نیمکره شمالی که خانه خدا واقع شده است وقتی هر ذره یا جسمی خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخد 5 نیرو به آن وارد می شود که جمع این نیروها و انرژی ها به سمت داخل است. در بحث طواف هم همین است، ذرات در اینجا انسان ها هستند و مجموع این نیروها نیز به سمت مرکز که همان خانه خداست هدایت می شود.

این فیزیکدان ادامه داد:
اگر در طواف، چرخش به سمت راست انجام می شد در علم فیزیک آمده است که گریز از مرکز رخ می داد و طبق قانون فیزیک ذرات که در اینجا انسان ها هستند به سمت بیرون پرتاب می شدند و نیروی آنها به سمت مرکز که همان خانه خداست هدایت نمی شد.

اردکانی گفت: حالا اگر خانه خدا در نیمکره جنوبی واقع می شد حتماً در دین ما تأکید بر این می شد که باید در جهت عقربه های ساعت یعنی به سمت راست، طواف خانه خدا انجام شود.

وی درباره تأکید بر طواف بین در خانه خدا و مقام ابراهیم نیز اظهار داشت:
هر جسم متحرکی که حرکت دورانی دارد اگر شعاع کم شود، سرعت آن به طور ناخودآگاه زیادتر می شود و تمایل و تمرکز آن به سمت داخل و مرکز بیشتر می شود به همین دلیل اکثر مراجع می گویند که در این فاصله طواف خانه خدا انجام شود چون با این تمرکز، صعود و عروج رخ می دهد.

این دکترای علم فیزیک معتقد است که همه چیز در دنیا بر اساس علم فیزیک قابل بررسی است اما علم انسان در این حد نیست که تمام آنها را دریافت کند.


 
 
عکس دختری که از دیدن میت رامنی شگفت زده شده است !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٤٧ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢۳ مهر ،۱۳٩۱
 

در این تصویر که طرفداران میت رامنی فرماندار سابق ایالت ماساچوست و نامزد فعلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، انتشار آن را غیرقابل توجیه می‌دانند میت رامنی در واقع در تلاش برای قرار گرفتن در میان کودکان مدرسه ابتدایی فیرفیلد بوده است.

این روزها و با آغاز مناظرات انتخاباتی آمریکا روزهای سرنوشت‌سازی از لحاظ تبلیغات انتخاباتی برای هر دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری امریکا به حساب می‌آید. اما حالا انتشار تصویری از میت رامنی از سوی خبرگزاری آسوشیتدپرس
جنجال برانگیز شده و این خبرگزاری را مجبور به عذرخواهی رسمی کرده است.


 
 
مرکز فعالیت غیرقانونی شبکه بی بی سی در ایران کشف شد
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:۱٥ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٢ مهر ،۱۳٩۱
 

به گزارش مشرق یک مرکز تهیه و ارسال عکس و فیلم برای شبکه بی بی سی در بلوار فردوس تهران شناسایی و اعضای آن دستگیر شده اند.

اعضای این خانه تیمی آموزش های جدیدی را جهت تصویربرداری از ناآرامی ها و ارسال آن به خارج کشور دیده بودند.
این افراد در حال ارسال تصاویر ناآرامی در چهار راه استانبول دستگیر شدند.
خبر دیگر اینکه با پایان یافتن دوره محرومیت دو مجری مرد و یک مجری زن سیما، این سه نفر به زودی روبروی دوربین قرار گرفته و برنامه اجرا خواهند کرد.
در این مدت شبکه های ماهواره ای تلاش فراوانی برای جذب و خروج آنان از کشور داشتند که با پاسخ منفی مواجه شدند.


 
 
چرا عملیات نفوذ پهباد حزب الله به عمق فلسطین اشغالی ، ایوب نام گرفت ؟
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٥٢ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٢ مهر ،۱۳٩۱
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان، در سخنان شب گذشته خود اعلام کرد که هواپیمای شناسایی حزب‌الله که دهها کیلومتر در خاک فلسطین اشغالی نفوذ کرد، به منظور بزرگداشت یکی از شهدای حزب الله، به نام وی «ایوب» نامیده شده است.

شهید حسین ایوب از نخستین افرادی بود که در شکل گیری نیروی هوایی حزب‌الله نقش مؤثر داشت. وی که از زمان اشغال جنوب لبنان بارها در عملیات های ویژه حزب الله بر ضد اشغالگران صهیونیست شرکت کرده بود، سرانجام در تاریخ 4 مارس 1996 (15 اسفند 1374) و در سن 24 سالگی به آرزوی دیرین خود دست یافت و به افتخار شهادت نایل آمد.

شهید حسین ایوب یکی از مغزهای متفکر حزب‌الله به شمار می آمد که در پایه‌گذاری نیروی هوایی حزب الله نقش مؤثری داشت و فرمانده نیروی هوایی مقاومت اسلامی لبنان بود.


 
 
توصیه های رهبر معظم انقلاب در مورد خانمهای بد حجاب
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٤۳ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٢ مهر ،۱۳٩۱
 

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با روحانیون و طلاب استان خراسان رضوی ضمن تاکید بر مسلح شدن به سلاح معرفت و استدلال در مواجهه با جوانان، سماحت و مدارا را در این مواجهه ضروری دانستند.

به گزارش رجانیوز ایشان در این زمینه به حجاب برخی حاضرین در مراسم استقبال اشاره کرده و فرمودند: 

 «خودتان را مجهز کنید، مسلح به سلاح معرفت و استدلال کنید، بعد به این کانونهاى فرهنگى - هنرى بروید و پذیراى جوانها باشید. با روى خوش هم پذیرا باشید؛ با سماحت، با مدارا. فرمود: «و سنّة من نبیّه»، که ظاهراً عبارت است از «مداراة النّاس»؛ مدارا کنید. ممکن است ظاهر زننده‌اى داشته باشد؛ داشته باشد. بعضى از همینهائى که در استقبالِ امروز بودند و شما - هم جناب آقاى مهمان‌نواز، هم بقیه‌ى آقایان - الان در این تریبون از آنها تعریف کردید، خانمهائى بودند که در عرف معمولى به آنها میگویند «خانم بدحجاب»؛ اشک هم از چشمش دارد میریزد. حالا چه کار کنیم؟ ردش کنید؟ مصلحت است؟ حق است؟ نه، دل، متعلق به این جبهه است؛ جان، دلباخته‌ى به این اهداف و آرمانهاست. او یک نقصى دارد. مگر من نقص ندارم؟ نقص او ظاهر است، نقصهاى این حقیر باطن است؛ نمى‌بینند. «گفتا شیخا هر آنچه گوئى هستم / آیا تو چنان که مینمائى هستى؟».  ما هم یک نقص داریم، او هم یک نقص دارد. با این نگاه و با این روحیه برخورد کنید. البته انسان نهى از منکر هم میکند؛ نهى از منکر با زبان خوش، نه با ایجاد نفرت. بنابراین با قشر دانشجو ارتباط پیدا کنید.»


 
 
رسوایی شاه بحرین در تجاوز به خواننده لبنانی + عکس
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:۳٩ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٩ مهر ،۱۳٩۱
 

روزنامه الدیار لبنان خبر داد که دخالت «شیخ حمد بن جاسم بن جابر آل ثانی» ضرب و شتم «هیفاء وهبی» خواننده معروف لبنانی توسط محافظان پادشاه بحرین را متوقف کرد.

این روزنامه لبنانی در گزارش روز سه‌شنبه خود نوشت بعد از مشکلی که میان هیفاء وهبی و پادشاه بحرین بوجود آمد، وی با یکی از خبرگزاری‌های خارجی تماس گرفت و از تعرض پادشاه بحرین به وی زمانی که با او در کشتی تفریحی‌اش بود، خبر داد.

بر اساس نوشته این روزنامه لبنانی، پس از این حادثه، حاکم دبی بلافاصله کشتی تفریحی خود را ارسال کرد و هیفا از کشتی پادشاه بحرین به کشتی وی منتقل شد.
 
الدیار نوشت هیفا و حاکم دبی از 9 سال پیش با یکدیگر در ارتباط بوده و برای شش ماه روابط عاشقانه‌ای با یکدیگر داشتند به
گونه‌ای که هیفا حدود دو ماه در قصر وی ساکن بوده و هیفا بارها از شخصیت حاکم دبی سخن گفته است.
 
روزنامه الدیار نوشت پادشاه بحرین این خبر را تکذیب کرده و مدعی شده که هیفاء قصد دارد با این موضوع، شهرت خود را بیافزاید.

بر اساس گزارش روزنامه الدیار، هیفاء تا 3 روز در کشتی تفریحی حاکم دبی استراحت خواهد کرد و پس از آن به قطر خواهد رفت و مدتی را در قصری که نخست وزیر قطر به وی هدیه کرده، اقامت خواهد داشت.
 
الدیار لبنان نوشت پس از ماجرای تعرض پادشاه بحرین به هیفا، وی بلافاصله با نخست وزیر قطر تماس می‌گیرد و شیخ حمد بن جاسم پس از گفت‌وگو با پادشاه بحرین، زمینه را برای انتقال هیفاء به کشتی حاکم دبی فراهم می‌کند.
 
این روزنامه لبنانی نوشت هیفاء قصد دارد علیه پادشاه بحرین شکایت کند اما نخست وزیر قطر در حال میانجی‌گری برای متقاعد کردن هیفاء در انصراف از شکایت است.
 
الدیار اضافه کرد پادشاه بحرین به هیفاء پیشنهاد کرده در مقابل صرفنظرا از شکایت، مقادیر قابل توجهی طلا دریافت کند که قیمت آن بالغ بر 6 میلیون دلار است.
 
البته روزنامه مصری الیوم السابع نوشت وکیل هیفاء وهبی قصد دارد از روزنامه الدیار به دلیل انتشار این خبر شکایت کند و اعلام کرده که خبر منتشر شده صحت ندارد.
  
انتشار خبر رسوایی شاه بحرین بازتاب گسترده‌ای در رسانه های منطقه داشته است.


 
 
اخمو‌ترین گربه جهان + عکس
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٢۱ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٧ مهر ،۱۳٩۱
 

به گزارش ایسنا اخمو‌ترین گربه جهان در اینترنت هزاران طرفدار دارد. این گربه که از نژاد گربه‌های ایرانی است به‌دلیل داشتن موهای بلند اطراف صورت خود بسیار عصبانی به‌نظر می‌رسد، تاجایی که به گفته صاحب وی کمتر کسی جرأت می‌کند به آن نزدیک شود.

به گزارش ایسنا همشهری آنلاین نوشت: صفحه وی در یکی از سایت‌های اجتماعی بیش از 32هزار طرفدار دارد و بسیاری از آنها این گربه را اخموترین موجودی می‌دانند که تا به حال با آن مواجه شده‌اند.

خانم اَوی صاحب این گربه می‌گوید: کلونل میو را از پناهگاه حیوانات به خانه آوردم اما در حال حاضر امیدوارم پس از انتقال آن به لس‌آنجلس از او یک قهرمان مشهور بسازم.


 
 
نابغه ای که در مظلومیت درگذشت ! + عکس استاد مرحوم شیرعلی شهرضا
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:۳۸ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٦ مهر ،۱۳٩۱
 

جوانی که با همه درد ها و مشکلات جسمانی تا آخرین لحظات زندگی خود دست از کسب علم و دانش برنداشت و مدال های افتخار را یکی پس از دیگری به گردن آویخت.

به گزارش قدس آنلاین، محمد شیرعلی شهرضا که از دانشجویان ممتاز دانشگاه صنعتی شریف و متولد سال 1365 بود دانشجوی نابغه دانشکده علوم ریاضی دانشگاه صنعتی شریف که دانشجوی نمونه کشوری سال 86، دارنده رتبه اول جشنواره جوان خوارزمی در سال 85 و پژوهشگر ممتاز انجمن رمز ایران بود.
در طول دوره کارشناسی خود موفق به ارایه 80 مقاله علمی در کنفرانس‌های بین‌المللی شد و 13 مقاله چاپ شده در مجلات معتبر علمی پژوهشی داشت و یک اختراع ثبت شده نیز از خود به جا گذاشت.
او در سال 1385 به عنوان پژوهشگر جوان ممتاز انجمن رمز ایران در مقطع کارشناسی برگزیده شد و در دومین کنفرانس بین‌المللی ایکتا 2006 (ICTTA 2006) به عنوان جوان‌ترین محقق
انتخاب شد و همچنین در یازهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن کامپیوتر ایران (CSICC2006) به عنوان جوان‌ترین محقق برگزیده شد. این دانشجوی فقید یک کتاب به عنوان «آموزش الگوریتم‌ها» تألیف کرد.
وی همچنین 2 بخش برای دایره المعارف Encyclopedia of Mobile Computing &commerce و کتاب Handbook of on secure Multimedia Distribution را نوشته است.
زمینه‌های تحقیقاتی مورد علاقه وی نهان‌نگاری اطلاعات، برنامه‌نویسی تلفن همراه و سیستم‌های تفکیک کاربران انسانی از ماشین بود.


 
 
ازدواج پسر باهنر با نوه محتشمی پور در محفل اصلاح طلبان تهران !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٠:٢٤ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٥ مهر ،۱۳٩۱
 

ازدواج پسر باهنر و نوه علی اکبر محتشمی پور با حضور برخی چهره های اصلاح طلب برگزار شد.

به گزارش افکار ، این مراسم در شب ولادت امام رضا (ع) با حضور محمد خاتمی و برخی از چهره های اصلاح طلب در صاحبقرانیه در نیاوران برگزار شد.


 
 
6 نامزد احتمالی ریاست جمهوری که بیشترین آرا را در نظرسنجی اخیر کسب کردند !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٥۳ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٥ مهر ،۱۳٩۱
 

به گزارش جهان، مشرق نوشت: بر اساس نتایج یک نظرسنجی انجام شده در تهران و مراکز استان ها، به ترتیب آقایان غلامعلی حداد عادل، محمد باقر قالیباف ، سید حسن خمینی،سعید جلیلی، علی لاریجانی و علی اکبر ولایتی بیشترین آراء را به خود اختصاص داده اند.
نمونه آماری  این نظر سنجی که در شهریور ماه انجام شده 16 هزار نفر بوده است.


 
 
ناطق نوری : آقای رفسنجانی برای انتخابات حضور یابید !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:۱۳ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٢ مهر ،۱۳٩۱
 

روزنامه اصلاح‌طلب 'آرمان روابط عمومی' از دیدار ناطق نوری با هاشمی رفسنجانی و تاکید وی بر حضور رئیس مجمع تشخیص
مصلحت نظام در انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم خبر داد و نوشت: هاشمی در این دیدار تاکید کرده که 'بدون واهمه' در صحنه انتخابات حضور خواهد یافت.

روزنامه "آرمان روابط عمومی" نوشت: حجت‌الاسلام ناطق نوری در این دیدار خطاب به هاشمی رفسنجانی گفته است: من با نیروهای انقلاب، بازاری‌ها و روحانیت در تماس هستم، این نیروها از برخوردهایی که با شما صورت می‌گیرد ابراز نگرانی می‌کنند.شما شفاف بیائید در صحنه و ما هم پشت شما هستیم. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز تاکید کرده است که "بدون واهمه" در صحنه انتخابات حضور خواهد یافت.

 
 
واکنش پروین احمدی‌نژاد به اظهارات فاطمه هاشمی رفسنجانی
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٢۸ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۱ مهر ،۱۳٩۱
 

پروین احمدی‌نژاد گفت: افتخار می‌کنم باغی در لواسانات ندارم و در هیچ شرکت نفتی و هواپیمایی سهامدار نیستم و در هیچ کشوری حساب بانکی، خانه و ویلا ندارم.

پروین احمدی‌نژاد عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به اظهارات فاطمه هاشمی (دختر هاشمی‌رفسنجانی) تصریح کرد: اظهارات خانم هاشمی درست است؛ ایشان گفته: «بروید ببینید پروین احمدی‌نژاد که آهی در بساط نداشته، چگونه زندگی می‌کند». آری! من افتخار می‌کنم که بگویم هنوز سرباز کوچک ولایت هستم و خودم را وامدار نظام جمهوری اسلامی ایران می‌دانم.
 
عضو شورای شهر تأکید کرد: بزرگترین دغدغه‌ام مردم و رفع دغدغه‌های نیازمندان است و همواره در این راستا تلاش می‌کنم.
 
عضو شورای شهر ادامه داد: همچنان ساده‌زیست هستم و در همان آپارتمانی زندگی می‌کنم که 22 سال قبل خانم فاطمه هاشمی به آنجا تشریف آورده بود؛ افتخار می‌کنم که باغی در لواسانات ندارم و در هیچ شرکت نفتی و هواپیمایی سهامدار نیستم، خوشحالم که در هیچ کشوری حساب بانکی، خانه و ویلا ندارم. دوتابعیتی نیستم و ویزای آماده خروج ندارم.

 
 
عکس: ابوالفضل پورعرب بعد از سرطان
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:۱٦ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۱ مهر ،۱۳٩۱
 

ابوالفضل پورعرب که به دلیل بیماری سرطان مدتها خانه نشین بوده است، پس از
ماه ها در مراسم تجمع هنرمندان برای محکومیت اهانت به پیامبر اسلام(ص) در
برابر دوربین رسانه ها قرار گرفت.


 
 
نامه دختر شهید تهرانی مقدم به پدرش
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٠۳ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٥ مهر ،۱۳٩۱
 
دختر شهید حسن تهرانی‌مقدم در نامه‌ای خطاب به پدرش نوشت: « یادم نرفته هنوز که چطور حسرت می‌خوردی برای دنیاپرستی بعضی‌ها، برای حسد و کوتاه‌بینی و خودبینی بعضی‌ها».  
او در نامه به پدرش این‌گونه ادامه می‌دهد: «امیدم این است که هر لحظه مرا می‌بینی و صدایت که می‌کنم، نشسته‌ای پیش من و گوش می‌دهی. برای هر کاری که می‌خواهم از تو اجازه بگیرم، منتظر نمی‌مانم که از ماموریت برگردی یا به چند نفر زنگ نمی‌زنم تا یکی گوشی موبایل را به تو برساند و من چند کلمه‌ای با تو حرف بزنم و کافی است که یک آن تو را صدا کنم، آن وقت لبخند روی صورت قشنگت را تصور می‌کنم و آرام می‌شوم. گاهی هم اخم می‌کنی فکر نکن نمی‌فهمم، می‌دانم مراقبم هستی. حتی پیش از آن وقت‌ها، حواست هست به رفتار مردم، حرف‌هایشان. تملق و ریا، به همه چیزهایی که یک عمر روی آنها حساس بودی و همه صفت‌هایی که نه من، بلکه هیچ‌کس در تو ندیده. آخر اگر بگویم من ندیده بودم که نمی‌شود.
می‌دانی که من شاخص خوبی برای معرفی تو نیستم. فقط می‌دانم که تو در جنگ بودی و بعد از آن همیشه سرکار و به تو لقب پدر موشکی ایران دادند. فقط می‌دانم که نام و یادت لرزه به تن دشمنان اسلام می‌انداخت». 
او در ادامه این نامه آورده است: «من آنقدر محو مهربانی، خوبی‌ها و حرف‌هایت شده بودم که از شناختن وجودت غافل شدم. آنقدر دستم را گرفتی و دواندی که وقت نکردم صورتت را نگاه کنم. آنقدر با انگشتت به آدم‌های خوب‌تر اشاره کردی که حواسم نبود دستت را دنبال کنم و صاحب انگشت را نگاه کنم، آنقدرعکس امام و آقا را از بچگی مقابل چشمانم گرفتی که بفهمم پیشوا و راهنمای همیشگی‌ام کیست». 
دختر شهید حسن تهرانی مقدم خطاب به پدرش می‌گوید: «بابای مهربانم راستی هوای آن دنیا چطور است، نمی‌دانم که
بیشتر توی مهمانی‌های فرماندهان هستی یا مثل سال‌های اخیر با جوانان گویا و بی‌ادعا نشست و برخاست می‌کنی. هر چه باشد خیالم راحت است که حالت خوب است و دیگر خروار خروار غصه در چشمانت جمع نمی‌شود و دیگر لازم نیست بخندی و ما را بخندانی تا حواسم پرت شود از غصه‌های چشمانت». 
«یادم نرفته هنوز که چطور حسرت می‌خوردی برای دنیاپرستی بعضی‌ها. برای میزان حسد، کوتاه‌بینی و خودبینی بعضی‌ها. غصه می‌خوردی برای جوانان، مردم و برای محدودیت قرآن، برای آنانی که می‌آمدند در خانه ما و نیاز داشتند و تو هیچ‌وقت دست خالی برشان نمی‌گرداندی. نمی‌دانم که در حین آفرینشت خدا چه سهمی از سخاوت و کرم در وجودت ریخت که این چنین لبریز شدی. هیچ وقت نشد که چیزی از تو بخواهم و تو
بتوانی و نه بشنوم. نه تنها من بلکه هیچ کس نشد که چیزی از تو بخواهد و بتوانی و نه بشنود». 
 
دختر شهید حسن تهرانی مقدم خطاب به پدرش، می‌گوید: «پدر خوبم چقدر دلتنگ صدای قرآن خواندنت هستم و دلتنگ جمعه‌هایی که ما را جمع می‌کردی و برایمان دعای سمات می‌خواندی. هنوز شهادت گفتن‌های آل‌یاسینت در گوشم می‌پیچید. آن روز بعدازظهر و عصر جمعه 21 آبان 1390 که خدا آمد، صدایت کرد چه حالی شدی. لابد گفت که خریدنی شده‌اید حتما. آن روز تهران لرزید تو لابد گفته‌ای جان‌های ناقابل ما فروخته شد به شخص خدا. فرشتگان شاهد ایستاده بودند و گروه به گروه همخوانی می‌کردند و آوایشان همه‌جا پیچیده است. مراسم باشکوهی بوده است، حیف که نشد بیایم و چون زینب حسین (ع) بر پیکر بی‌سرت بوسه بزنم و رو کنم و بگویم
ربنا تقبل منا... ». 

 
 
فائزه هاشمی رفسنجانی و یکی از فتنه گران نزدیک به مهدی هاشمی رفسنجانی دستگیر شدند
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٠:٢٤ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢ مهر ،۱۳٩۱
 

 بر اساس اخبار واصله فائزه هاشمی ساعاتی پیش دستگیر شد.

به گزارش رجانیوز از آنجا که نامبرده از اجرای حکم استنکاف ورزیده و خود را معرفی نکرده بود لذا توسط

ماموران ذی ربط و بر اساس حکم قانونی روانه زندان شد. فائزه هاشمی به حکم دادگاه به شش ماه حبس محکوم شده بود.

به گزارش بولتن نیوز، دقایقی قبل معادی خواه بازداشت و تحویل بازداشتگاه شده است. 
 شایان ذکر است اتهامات دیگری در خصوص نامبردگان مطرح بوده که مقرر شده به صورت جداگانه مورد رسیدگی قرار گیرد.