پرواز اندیشه

گلشیفته فراهانی محصول سینمای آشفته ایران !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۳:٥٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٩ شهریور ،۱۳٩۱
 

گلشیفته فراهانی در تازه ترین اظهارات خود درباره حرکت غیر اخلاقی اش توضیحاتی عجیب و البته متناقض و ایضا مضحک ابراز کرده است. او در گفتگویی با روزنامه گاردین به بیان نظرات خاص و شاذ خود  درباره ایران و فضای اجتماعی آن و هم چنین سینما پرداخته است و از سینمای ایران به عنوان شکنجه گاه یاد کرده است.
روایت روزنامه گاردین از عمل وی اما اینچنین آغاز می شود ؛« فراهانی در ویدئویی سیاه و سفید همراه با «امیدهای جوان» سینمای فرانسه، که تعدادشان به 30 نفر می‌رسید، حاضر شد تا «سزارز» را تبلیغ کند. سزارز «اسکار فرانسوی‌ها» است و او در این مراسم بازی نقشی که در کمدی موفق «سی‌تو موئق، ژت‌تو» (اگر بمیری می‌کشمت!) داشت، نامزد دریافت جایزه شده بود. در این تبلیغ از هر یک از هنرپیشگان خواسته شد یکی از لباس‌های خود را از تن خارج کنند تا «جسماً و روحاً» هنر خود را به نمایش بگذارند.
فراهانی تصمیم گرفت (....)را در معرض نمایش قرار دهد و در این حال گفت: «من به رویاهای شما تجسم می‌بخشم.» اما آنچه پس از این حادثه در ایران اتفاق افتاد مشابه زلزله‌ای فرهنگی بود.»
گاردین در توصیف وضعیت فراهانی پس از نقل این امر نوشته است:« او در حالی که سرش را در دستانش گرفته بود گفت: «فاجعه بود! دقیقاً نمی‌دانم چند میلیون نفر فردای آن روز نام مرا در گوگل تایپ کردند، نمی‌خواهم بدانم...»
فراهانی در این مصاحبه با فرافکنی خاصی گفته است که  هرگز قصد شوکه کردن ایرانیان یا تحریک آنها را نداشته است. او گفت: «من از سیاست متنفرم. این کار من نیست. همیشه همین‌طور است کاری می‌کنی و ناگهان سیاسی می‌شود. می‌دانستم مشکل است. اما من اکنون در فرانسه زندگی می‌کنم و باید اینجا فعالیت کنم. بالاخره یا در اینجا هستم یا نیستم. این مساله برای من و خانواده‌ام و کل جامعه ایران شوک‌آور بود. مساله خوب! این است که بحثی به راه افتاد که در غیر این صورت هرگز پیش نمی‌آمد. من دیدم افرادی به من توهین می‌کردند، بعضی پاسخ آنها را می‌دادند و بعضی از من دفاع می‌کردند و بعضی دوباره به من توهین می‌کردند.
درگیری‌های زیادی بین خانواده‌ها ایجاد شد....» و سپس حال و روز خانواده اش را چنین توصیف می کند:« خیلی بد بود. این اولین باری بودکه آنها نتوانستند از من دفاع کنند.
آتش چنان گسترده بود که دامن آنها را نیز گرفت. من باید بیشتر محتاط باشم.
چون می‌دانم آنها را گروگان! می‌گیرند... اما پس از مدتی به دلیل پیشینه پدرم ـ که خود را از طبقات پایین جامعه بالا کشید ـ احساسات آنها تغییر کرد. پدرم می‌ترسید من حمایت مردم را از دست بدهم. زیرا مردم برای او
بسیار مهم بودند. او همه زندگی‌اش را برای مردم جنگید و همه چیز را فردای آنها کرد. اما پس از یکی دو ماه متوجه شد مردم بیشتر به من احترام می‌گذارند و خوشحال شد!!! ...من افتخار می‌کنم که یک ایرانی هستم. به ویژه زن ایرانی!!!»

فراهانی  در عین حال  اعترافاتی خاص از نحوه برخورد با وی در
غرب و ابزاری  بودنش را  بیان داشته است . او می گوید :« تبعید مانند مرگ است. به عمق آن نمی‌توان پی برد تا زمانی که دچارش شوی. تمام دنیا می‌خواهد تو را در نقش قربانی ببیند و تو را به آن سو می‌کشاند زیرا دوست دارد بدبختی تو را نظاره کند. به همین دلیل است که فرانسوی‌ها در مورد حوادثی چون سوریه بسیار حساس هستند. مانند تماشای فیلم مستهجنی است که در تو این احساس را ایجاد می‌کند که از آنها خوشبخت‌تری، اما در واقع به آنها اهمیتی نمی‌دهند. آنها می‌گویند: «بیایید، ما از شما مراقبت می‌کنیم، سپس از شما سوءاستفاده می‌کنند و به شما پاسپورت نمی‌دهند. من تنها یک هنرپیشه هستم و می‌خواهم فعالیت کنم.»
نکته تاسف آور دیگر در این گفتگو نگاه شیفته وار فراهانی به پاریس به عنوان یک شهر بی قید و بند است. او از زندگی بی قید در پاریس خشنود است و آن را اینچنین ابراز می کند:« برای اولین بار در زندگی خوشحالم که زن هستم!پاریس شما را از هر گناهی که فکر می‌کنید به خاطر زن بودن مرتکب شده‌اید رها می‌سازد! شما را پاک می‌کند و احساس آزادی می‌کنید!!» او  به روسری سفیدش اشاره می کند و می‌گوید: «این دوست قدیمی من است، بزرگترین مشکل هنرپیشگان زن ایرانی، دولت نیست بلکه دنیای بیرون است که تصور می‌کند ما با روسری از شکم مادر زاییده می‌شویم!! به لیلا حاتمی نگاه کنید. معمولاً پس از برنده شدن در مراسم اسکار (برای فیلم جدایی فرهادی) پیشنهادهای کار زیادی به یک هنرپیشه ارایه می‌شود، اما پیشنهادی به او نشده است در حالی که او قادر است به چهار زبان صحبت کند.»
اما اوچ این گفتگو در جایی است که فراهانی به همه گذشته خود و حتی سینمای ایرا پشت پا می زند و با الفاظی خاص از آن یاد می کند . او کار در سینمای ایران شکنجه شدن به شمار آورده و با بیانی خاص در خصوص عملکرد فرهادی کنایه ها و طعنه هایی صریحی را به زبان می آورد.فراهانی  از فیلمبرداری فیلم درباره الی می‌گوید و این که فرهادی او را «شکنجه» می‌کرد و او را مجبور می‌کرد نیم ساعت در ساحل دریای خزر داد بزند و صبحانه آرد نخود بخورد تا صدایش در فیلمبرداری گرفته شود. به دلیل ضربه‌ای که بازیگر دیگر در خلال فیلم به او وارد کرد، پرده گوشش سوراخ شد اما کارگردان اجازه نداد تا انتهای روز بعد و پایان فیلمبرداری به بیمارستان برود. آنها دیگر از آن زمان با هم صحبت نکردند. فرهانی می‌گوید: «او دوست من است اما نمی‌تواند با من صحبت کند. او از ایران خارج می‌شود و دوباره برمی‌گردد. اما من الان شیطان هستم. شک یکی از ابزار کنترل آنهاست.» او می‌گوید: «من از هر فیلمی که بازی کردم زخمی در بدن دارم.» و آستین و شلوارش را بالا می‌زند تا آنها را   نشان دهد و می گوید آنها بدتر از سگ با تو رفتار می‌کنند. تو باید مانند برده کار کنی تا آنها را خشنود کنی. اوضاع باید این گونه باشد. باید در هر فیلمی احساس کنی که کار آخر توست.»  

گفتگوی گلشیفته فراهانی با روزنامه انگلیسی گاردین  رونمایی  از یک محصول ناب  سینمای ایران است. کسی که متناقض سخن می گوید ،اصول مشخص و جهان بینی محکمی ندارد،معلوم نیست چه می کند و چه هدفی دارد و در یک کلام«سرگردان» است و آکنده از عقده های روحی و ستیزه جویی اجتماعی. او معترف است که کارش «فاجعه» بوده و اکنون یک «شیطان» است و برای ماندن در فضای هنری این عمل را انجام داده است و اکنون به دلیل بازخوردها ازآن پشیمان است . اما بلافاصله از هوای آزاد پاریس و نفرت از همزاد بودن با
روسری و خاطرات تلخ اش از سینمای ایران میگوید و نشان می دهد در برابر اقامت در پاریس و نقش آفرینی های نصفه و نیمه در سینمای غرب حاضر است این بها را بپردازد .بهایی که حتی شاید به قیمت منفک شدن دائم او از ایران بینجامد .  
به هر روی فراهانی یک محصول ناب سینمای ایران است . محصولی که حتی به سازنده اش هم رحم نکرده است . با این وصف عیان است که چگونه باید در مورد سینمای ایران قضاوت کرد...


 
 
آیا فقط خدا نامحرم است ؟
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۳:۱٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٩ شهریور ،۱۳٩۱
 


 
 
آیا امیرخان قلعه نویی ستاره های میلیاردی استقلال را به نیمکت تبعید می کند !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٢:۳٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٥ شهریور ،۱۳٩۱
 

امیر قلعه نویی از بازی با ابومسلم به دستاوردهای مهمی رسید. سرمربی آبی‌ها پس از این بازی دریافته است که بار دیگر می‌تواند پروژه بازی دادن به بازیکنان جوان و جویای نام را در تیمش به اجرا برساند. قلعه نویی به یک نتیجه بزرگ رسیده است.

اینکه از این پس می‌تواند بازیکنانی همچون مهدی اسلامی، محمدانصاری، آرمن طهماسبیان، مهران قاسمی و حتی میثم حسینی را که فصل قبل نیز بازی‌های خوبی در ترکیب آبی‌ها انجام داد، در ترکیب اصلی بازی دهد. نتیجه ای که امیر از بازی با ابومسلم گرفته است، خطری جدی برای بازیکنان بزرگ و ستاره محسوب می‌شود.
دراین راه او شاید ملاحظه هیچ کس را نکند. خطر حتی جواد نکونام را هم در بر می‌گیرد؛ بازیکنی که امیر قلعه نویی خیلی سعی کرده او را به روزهای اوج بازگرداند. تهدید غیر مستقیم امیر قلعه نویی نمی‌تواند تنها برای بستن دهان رسانه‌ها در قبال بازی‌های نه چندان خوب آبی‌ها در لیگ باشد.
سابقه امیر نشان می‌دهد، وی بارها وبارها بازیکنان بزرگ را نیمکت نشین کرده است. به فصل پنجم بروید. روزهایی که استقلال اسب خود را برای قهرمانی زین کرده بود. امیر آن روزها مربی جوانی بود، اما دل بزرگی داشت. او وحید طالب لو را به جای پرویز برومند و هادی طباطبایی در استقلال به دروازه بانی ثابت بدل کرده بود. امیر قلعه نویی از نترسیدن خود نتیجه بزرگی به دست آورد و آن قهرمانی در فصل پنجم بود. استقلال با بازیکنانی قهرمان شد که شاید کمتر کسی تصورش را می‌کرد بتوانند حتی دقایقی در ترکیب این تیم بازی کنند. حالا شاید دوباره امیر قلعه نویی را در قامت مربی‌ای ببینیم که ستاره‌ها را از چرخه تیم اصلی بیرون می‌نشاند و به بازیکنان جوان میدان می‌دهد.
از زبان قلعه نویی حین بازگشت به تهران این جملات شنیده شده است: «این بچه‌ها خیلی خوب کار کردند. اگر بازیکنان بزرگ ما همین طوری پیش بروند، یکی دو بازی دیگر همین بچه‌ها را بازی می‌دهم تا حساب کار دست شان بیاید. با کسی هم تعارف ندارم. نمی‌خواهم امسال آبروریزی بشود.»
حرفهای امیر قلعه نویی نشان دهنده نارضایتی او از کیفیت بازی استقلال تا به امروز بوده، هرچند که سرمربی آبی‌ها تاکنون سعی کرده این موضوع را با حمایت بی دریغ از بزرگان تیمش از نظر‌ها پنهان نگه دارد. اما سابقه او بخوبی نشان می‌دهد که در هر لحظه ممکن است تصمیم‌های شگفت انگیزی بگیرد.
اصولاً امیر مربی قابل پیش بینی نیست. هر آن ممکن است او تصمیمی بگیرد که خیلی‌ها را متعجب کند. حرفهای او را باید حین بازگشت از مشهد خیلی جدی گرفت. او با کسی شوخی ندارد.

 
 
چرا علیرغم همه دشمنی ها ایران اسلامی روز به روز قدرتمندتر می شود ؟!
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٠٩ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٥ شهریور ،۱۳٩۱
 

امروزه یکی از مهمترین مسائل مطرح در جامعه جهانی ، پدیده ای به نام « جمهوری اسلامی ایران » است .

چرا ایران اسلامی اینقدر مهم شده و دوست و دشمن در حال پوشش رسانه ای مسائل ایران متناسب با منافع خود هستند ؟

چرا طی سه سال اخیر بیش از بیست شبکه فارسی زبان مخالف نظام جمهوری اسلامی راه اندازی شده و هزینه های میلیاردی برای آنها صورت پذیرفته است ؟

چرا بخش عظیمی از متخصصین IT غرب مشغول ارائه سرویسهای جذاب تحت وب برای تأثیرگذاری بر مخاطبان ایرانی هستند ! مگر چه تحولی اتفاق افتاده که دشمنان جمهوری اسلامی استراتژی تهاجم فرهنگی بر علیه فرهنگ علوی ایرانیان مسلمان را  در پیش گرفته و از تمام ابزارهای خود برای تأثیرگذاری بر ملت استفاده می کنند ؟

چرا پروژه هایی همچون توهین به عاشورا ، اهانت به روزه داران و روزه خواری در روز قدس ،  پاره کردن پرچم هیئت عزاداری امام حسین ، بی حرمتی به ساحت مقدس امام هادی ، انتشار هرزه گوییها بر ضد مقدسات و باورهای شیعه ، حمله سازمان یافته به جایگاه ولایت فقیه به عنوان بارزترین نماد حکومتی شیعه علوی ، تمسخر مهدویت  و دهها مورد مشابه دیگر طی پروژه آمریکایی کودتای مخملی سال 88 به سرعت اجرا شد و تلاش شد در گرد و غبار به وجود آمده در آن دوره باورهای ملت تخریب شود ؟

به راستی چرا برنامه های ماهواره ای شبکه های فارسی زبان ، زیرکانه تلاش می کنند تا مفاهیم محترمی همچون حرمت شراب  و مسکرات ، ممنوعیت ارتباط جسمی بین زن و مرد نامحرم ، اتحاد و انسجام مذهبی حاکم بر ایران اسلامی ، احترام به علماء و روحانیون ، اعتماد به مسئولین خدمتگزار ، زشتی بی حجابی و بی بند و باری در مکانهای عمومی و ... را سست کرده و متن جامعه علوی ایران اسلامی را تحت تأثیر قرار دهند ؟

دقت در این مسائل به ما نشان می دهد که پروژه های استکباری اولویت خود را از راهبرد سخت به سمت راهبرد نرم در مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی تغییر داده است .

مسئله ای که چشمهای تیزبین رهبر عزیز حداقل از بیست سال قبل ؛ آن را دیده و هشدارهای لازم را داده بودند . 

مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن ، فعال نمودن جنبش نرم افزاری ، راه اندازی ساختار افسران جوان جنگ نرم ، تبیین شبیه سازی ناشیانه کودتاهای مخملی در ایران برخی از کلیدواژه های امام خامنه ای طی این بیست سال بود که با ایفای رسالت خطیر رهبری توانستند به نخبگان مومن کشور آمادگی لازم جهت مواجهه با برنامه های خباثت آلود دشمنان را داده و خاکریزهای دفاعی را مستحکم نمایند .

امروز دیگر قدرت برتر ایران اسلامی در حوزه مسائل منطقه ای و جهانی آنچنان آشکار شده دوست و دشمن به آن معترفند .

پارسهای ذلیلانه مقامات صهیونیستی پس از برگزاری اجلاس عظیم غیر متعهدها با ریاست مدبرانه ایران ، عقب نشینی های مداوم غربی ها در موضوع پذیرش حق استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای  ، تقویت روزافزون محور مقاومت در خاورمیانه علیرغم تلاشهای مذبوحانه ارتجاع بی تمدن عربی منطقه ، بی چارگی جهان غرب به سرکردگی آمریکا علیرغم برنامه ریزیهای گسترده و اجرای پروژه های پیچیده جنگ نرم بر علیه ایران ، نتیجه معکوس سیاه نمایی های رسانه ای بنگاههای عظیم خبری غرب در جامعه بین المللی و توجه بیشتر جامعه جهانی نسبت به واقعیتهای ایران عزیز ، شکست خفت بار طرح تحریمهای همه جانبه ایران  ؛ همه و همه نشاندهنده یک چیز است .

ایران اسلامی به سطحی از اقتدار رسیده است که دشمن برای مواجهه با او باید از همه امکاناتش استفاده کند و میلیاردها هزینه کند تا به اعتراف خودشان بتواند سرعت پیشرفت کشور را کاهش دهد و در این فرصت با هجوم همه جانبه فرهنگی و گسترش فساد و بی بند و باری جامعه اسلامی مبتنی بر آموزه های علوی را از درون مضمحل کند .

دشمن امیدوار است که جوانان ایران اسلامی ، بی اعتقاد ، هرهری مذهب ، درگیر شهوات و امیال نفسانی ، معتاد و بی توان ، عقده ای و نا آرام ، بی ادب و فحاش ، بی سواد و فاقد دانش مفید ، بدور از مطالعه و پژوهش ، فاقد عمق در بینش سیاسی و تحت مدیریت رسانه ای بنگاههای دشمن  باشند تا او بتواند طی دو دهه آینده که نسل جوان امروز باید امورات مملکت را بر دوش گرفته و هسته مرکزی باورهای ایمانی جامعه را شکل دهند با اتکاء بر کار ضد فرهنگی خود جامعه ای بی تفاوت در درون کشور بسازد و منشأ قدرت ایران اسلامی که همانا پشتوانه عظیم ملت مومن و علوی بوده و هست را خاموش سازد .

با این حال علیرغم تلاشهای شبانه روزی دشمن در حوزه جنگ نرم و فشارهای اقتصادی ناجوانمردانه ، شاهد هستیم که بخش عظیمی از نسل جدید و پویای کشورمان محکم و مستحکم در مسیر روشن و تعالی بخش اسلام عزیز گام بر می دارند و هیچ کدام از توطئه های گسترده دشمن نتوانسته است ریشه های ایمانی اش را به لرزه در آورد .

حضور جانانه جوانان مومن و انقلابی در مراسمات ایمانی همچون اعتکافها ، نمازهای جمعه و جماعت ، هیئت های عزاداری ارباب بی کفن ، شرکت در مراسمات دعا و نیایش ، حضور با صلابت در راهپیمایی های ملی و مذهبی ، حضور گسترده در مراسمات و اعیاد اسلامی همچون نماز عید فطر به خصوصا نماز عید تهران به امامت ولی فقیه آگاه و جانشین شایسته امام زمان (عج) ، حضور مومنانه در بسیج بیست میلیونی مستضعفین به عنوان شجره طیبه امام راحل و عظیم الشأن انقلاب حضرت روح ا... ، حضور مومنانه و پرقدرت در میادین علمی و فناوری تا جایی که شهیدان والامقامی را تقدیم به مام میهن نموده اند و دهها  و صدها فعالیت دیگر که در این مجال نمی گنجد ، تنها گوشه هایی از توانمندیهای نسل جدید جامعه اسلامی ماست و دشمن باید بداند که این انقلاب مقدس با نفس قدسی حضرت امام خمینی (ره) و زعامت مدبرانه امام خامنه ای ( روحی فداه ) به سرعت قله های پیشرفت و عظمت را در نروردیده و انشاء ا... حکومت را تقدیم محضر مبارک قطب عالم امکان حضرت مهدی موعود روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه افداه خواهد نمود .

ان شاء ا...    

 


 
 
مجری وطن فروش بی بی سی فارسی : زنان محجبه لندن را پر کرده اند ! + عکس
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٢٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٤ شهریور ،۱۳٩۱
 

مجری شبکه بی بی سی فارسی با انتشار عکسی در فیس بوک که از یک واگن مترو شهر لندن از زنان محجبه گرفته تعجب و خشم خود را از رشد زنان محجبه سوال کرده است Has Islam taken over London?" آیا اسلام لندن را فتح کرده است؟‌" و نوشته است تنها زن بی‌حجاب آن واگن بوده!

نظرات دوستان و همفکران این مجری رسانه انگلیسی نیز که از کشورهای مختلف اروپایی و آمریکایی هستند در مورد این عکس نیز بسیار جالب و خواندنی است، دوستان این کارمند وطن فروش ملکه انگلیس با ابراز همدردی با وی نوشتند که در شهرهای مختلف اروپا و آمریکا نیز زنان مسلمان محجبه بسیاری را می‌بینند.

فردی از هلند نوشته است: "سوار یک تراموا در آمستردام بشین‌، به عین خواهید دید‌! شاید 80 درصد محجبه هستند‌! "

دوستان این مجری بی بی سی که در اسلام‌ستیزی هم‌فکر وی هستند از نابودی لندن و فراگیر شدن اسلام ابراز تاسف کرده‌اند!

بسیاری از کشورهای غربی با اعمال محدودیت‌های تحصیلی و اجتماعی بر زنان محجبه نتوانسته‌اند مانعی بر موج عظیم گرایش به اسلام و حجاب در کشور خود اعمال کنند.


 
 
اسلحه غیرقانونی آل خلیفه برای کشتن مخالفان + عکس
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٤:۳۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٢ شهریور ،۱۳٩۱
 

به گزارش شیعه آنلاین، "الشوزن" نام نوعی سلاح گرم است که بر اساس قوانین بین المللی از سلاح های ممنوعه به شمار می رود و امروزه بیشتر توسط نیروهای رژیم آل خلیفه با حمایت و پشتیبانی نیروهای اشغالگر آل سعود علیه ملت مظلوم بحرین مورد استفاده قرار می گیرد.

این نوع سلاح پس از پرتاب شدن به سمت هدف، منفجر می شود و ده ها گلوله سربی کوچک از آن خارج می شود و به هدف مورد نظر اصابت می کند. برخورد آن با بدن انسان – همان طور که در تصویر موجود در این خبر نیز مشاهده می شود – موجب می گردد در بدن فرد مورد اصابت قرار گرفته، تعداد زیادی سوراخ و زخم به وجود آید.

این نوع سلاح غیر قانونی در ایالات متحده آمریکا و رژیم اسرائیل ساخته و توسط رژیم آل خلیفه خریداری شده و علیه ملت مظلوم و انقلابی بحرین مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

بأی ذنب قتلت !


 
 
800 فقره تجاوز جنسی نیروهای ترکیه به زنان پناهجوی سوری
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:۳٢ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٢ شهریور ،۱۳٩۱
 
 هیئت امدادرسان حقوق بشر سازمان ملل از تجاوز عناصر ترکیه‌ای به دختران و زنان پناهجوی سوری در اردوگاه‌های مرزی ترکیه خبر داد.
 به گزارش  عربی‌پرس، هیئت امداد حقوق بشر سازمان ملل در گزارشی از تجاوز نیروهای نگهبان ترکیه در اردوگاه‌های این کشور در نزدیکی مرز با سوریه به زنان پناهجوی سوری خبر داد.
خبر تأسف‌بار تجاوز نیروهای ترکیه به زنان پناهجوی سوری در اردوگاه‌های ترکیه، برای اولین بار نیست که منتشر می‌شود.
سال گذشته نیز اخبار متعدد مشابهی در این خصوص منتشر شد و حتی برخی از این زنان با حفظ مخفی ماندن هویت خود، در تلویزیون سوریه این امر را فاش کردند.
به گزارش عربی‌پرس، در گزارش هیئت امداد سازمان ملل آمده است که بیش از 800 فقره تجاوز جنسی به زنان و دختران سوری در اردوگاه‌های ترکیه که حدود 29 هزار سوری را در خود جا داده است، رخ داده است.
بنابراین گزارش، بیشتر پناهجویان و در حدود 80 درصد آنان زن و دختر هستند.
ترکیه چندی پیش نیز و مشخصا در ابتدای ماه رمضان اعتراض پناهجویان سوری را که به وضعیت معیشتی نابسامان خود اعتراض داشتند، بشدت سرکوب کرد اما از سویی دیگر روزانه با مانور دادن روی این موضوع، خود را حامی مردم سوریه نشان می‌دهد.
احمد داود اوغلو وزیر خارجه ترکیه پنجشنبه شب در نشست شورای امنیت در خصوص سوریه، از سازمان ملل خواست تا در خاک سوریه اردوگاه‌هایی برای پناهجویان ایجاد کند اما یک مقام سازمان ملل بلافاصله این درخواست را رد و آن را غیر ممکن اعلام کرد.
پناهجویان سوری اغلب از شهرهای مرزی سوریه و از بیم حملات افراد مسلح و درگیر شدن آنان با ارتش سوریه خانه و کاشانه خود را ترک کرده‌اند.

 
 
داستان شاهزاده خانم فراری و طلبه با معرفت
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱:٤۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٦ شهریور ،۱۳٩۱
 

شب طلبه جوانی به نام محمد باقر در اتاق خود در حوزه علمیه مشغول مطالعه بود به ناگاه دختری وارد اتاق او شد در را بست و با انگشت به طلبه بیچاره اشاره کرد که ساکت باشد. دختر گفت: شام چه داری؟ طلبه آنچه را که حاضر کرده بود آورد و سپس دختر در گوشه ای از اتاق خوابید و محمد به مطالعه خود ادامه داد.
از آن طرف چون این دختر فراری شاهزاده بود و بخاطر اختلاف با زنان دیگر از حرمسرا فرار کرده بود لذا شاه دستور داده بود تا افرادش شهر را بگردند ولی هر چه گشتند پیدایش نکردند.
صبح که دختر از خواب بیدار شد و از اتاق خارج شد ماموران شاهزاده خانم را همراه محمد باقر به نزد شاه بردند شاه عصبانی پرسید چرا شب به ما اطلاع ندادی و ... .

محمد باقر گفت: شاهزاده تهدید کرد که اگر به کسی خبر دهم مرا به دست جلاد خواهد داد. شاه دستور داد که تحقیق شود که آیا این جوان خطائی کرده یا نه؟ و بعد از تحقیق از محمد باقر پرسید چطور توانستی در برابر نفست مقاومت نمائی؟ محمد باقر 10 انگشت خود را نشان داد و شاه دید که تمام انگشتانش سوخته و ... . لذا علت را پرسید طلبه گفت: چون او به خواب رفت نفس اماره مرا وسوسه می نمود هر بار که نفسم وسوسه می کرد یکی از انگشتان را بر روی شعله سوزان شمع می گذاشتم تا طعم آتش جهنم را بچشم و بالاخره از سر شب تا صبح بدین وسیله با نفس مبارزه کردم و به فضل خدا، شیطان نتوانست مرا از راه راست منحرف کند و ایمان و شخصیتم را بسوزاند.
شاه عباس از تقوا و پرهیز کاری او خوشش آمد و دستور داد همین شاهزاده را به عقد میر محمد باقر در آوردند و به او لقب میرداماد داد و امروزه تمام علم دوستان از وی به عظمت و نیکی یاد کرده و نام و یادش را گرامی می دارند. از مهمترین شاگران وی می توان به ملا صدرا اشاره نمود.


 
 
شهید عباس دوران ، خلبان شجاعی که داغ برگزاری اجلاس را بر دل صدام گذاشت !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٠:٢٧ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٥ شهریور ،۱۳٩۱
 

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، با شکست ارتش عراق در عملیات بیت‌المقدس، جایگاه سیاسی دشمن در جهان متزلزل شد؛ عملیات رمضان در حال شکل‌گیری و انجام بود که موضوع برگزاری کنفرانس سران غیرمتعهدها در بغداد مطرح شد تا صدام حسین رئیس این اجلاس باشد.

جمهوری اسلامی ایران سیاست بی‌اثر کردن این اجلاس را در دستور کار خود قرار داد و در اولین گام، اجلاس غیرمتعهدها را تحریم کرد.

بغداد از مدت‌ها قبل به کمک آمریکا به دژ نفوذ ناپذیرى تبدیل شده و تبلیغات بسیار وسیعى در این رابطه به راه افتاد و عنوان شد «هیچکس توانایی ناامن کردن پایتخت عراق را ندارد.»

در این زمان بود که ایجاد ناامنى در بغداد در دستور کار نظامى - سیاسى جمهورى اسلامى قرار گرفت تا ضمن هدف قرار دادن تأسیسات پالایشگاهى "الدوره" در جنوب شرقى این شهر، از برگزارى نشست سران غیرمتعهدها در بغداد نیز جلوگیرى شود.

انجام این ماموریت به نیروی هوایی ارتش واگذار می شود و سرهنگ خلبان عباس دوران براى جلوگیرى از تشکیل کنفرانس سران غیرمتعهدها در بغداد، در تاریخ بیستم تیرماه سال 1361 مأموریت یافت تا پایتخت عراق را ناامن کند.

با توجه به اهمیت فوق‌العاده موضوع، شش تن از برجسته‌ترین خلبانان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سه فروند هواپیمای فانتوم برای انجام این مأموریت در نظر گرفته شدند تا ناتوانی رژیم بعث در تأمین امنیت آسمان بغداد به جهانیان نشان داده شود.

خلبانان انتخاب می‌شوند. تصمیم بر این بود تا سه فروند فانتوم کاملا مسلح به پرواز درآیند، هر سه، تا مرز پرواز کرده و تنها دو فروند از مرز گذشته و به هدف حمله‌ور شوند.

فانتوم سوم در همان جا منتظر می‌ماند تا در صورت نیاز به آنها بپیوندد. مأموریت خلبانان، انجام عملیات روى بغداد و بمباران پالایشگاه، نیروگاه اتمى، پایگاه الرشید یا ساختمان اجلاس در این شهر بود.

ساعت5:30 صبح سی‌ام تیرماه 61 مأموریت آغاز شد در حالی که فانتوم شماره یک، رهبری گروه پرواز را بر عهده داشت.

حرکت گروه پرواز از شرق بغداد به جنوب شرق آن شهر و سپس "پالایشگاه الدوره" پیش‌بینی شده بود. خلبانان می‌بایست پس از عبور از مرز و ناامن کردن آسمان بغداد، به انجام ماموریت خود بپردازند و این در حالی بود که پیشرفته‌ترین تجهیزات پدافند هوایی از آسمان این شهر حفاظت می‌کرد.

عباس دوران در نامه‌هاى مربوط به این ماموریت، مقابل اسم پدافندهاى مختلفى که عراق از کشورهاى اروپایى خریده بود، نوشته است: «نود درصد احتمال برگشت نیست.»

سه فروند جنگنده فانتوم تا مرز پرواز می‌کنند، یکی از آنها جدا شده و دو فروند دیگر به فرماندهی سرهنگ دوران، وارد خاک عراق می‌شوند.

جنگنده‌ها تا 15 کیلومتری بغداد بدون هیچ مشکلی پیش می‌روند تا اینکه در این نقطه، با دیوار آتش و پدافند دشمن روبه‏رو شده و در همین فاصله چند گلوله به یکی از هواپیماها برخورد می‌کند.

با اصابت این گلوله‌ها، موتور سمت راست هواپیمای دوران از کار می‌افتد اما او باز هم تصمیم به ادامه عملیات می‌گیرد.

بنابراین هواپیماها به سمت جنوب شرقى شهر بغداد که پالایشگاه "الدوره" در آن جا بود، ادامه مسیر داده و با این که پدافند دشمن بسیار قوى عمل می‌کرد، تمام بمب‏ها را روى این پالایشگاه تخلیه می‌کنند.

جنگنده‌ها پس از تخلیه بمب‏ها به مسیرى ادامه می‌دهند که در نهایت به سالن کنفرانس سران غیرمتعهدها ختم می‌شد.

پالایشگاه به شدت در آتش می‌سوخت و دود ناشی از سوختن پالایشگاه، فضا را پوشانده بود و تا این لحظه عملیات کاملا موفقیت‌آمیز به پیش می‌رفت.

در این زمان قسمت عقب هواپیمای دوران نیز مورد اصابت چندین گلوله ضدهوایی قرار گرفته و از بین می‌رود. هواپیما آتش گرفته و عباس از خلبان عقب (منصور کاظمیان) می‌خواهد که هواپیما را ترک کند و وقتی جوابی نمی‌شنود، دکمه خروج اضطراری کابین عقب را زده و کاظمیان به بیرون پرتاب می‌شود.

فرمانده گروه در این لحظه طبق گفته‌های قبلی خود، تصمیمی مبنی بر ترک هواپیما ندارد. وى بارها گفته بود: «اگر هواپیما بال نداشته باشد خودم بال در آورده و بر سر دشمن فرود مى‏آیم و
هرگز تن به اسارت نخواهم داد.»

شعله‌های آتش هرلحظه شدیدتر و ارتفاع هواپیما نیز هر لحظه کمتر می‌شد تا اینکه هتل محل برگزاری اجلاس غیرمتعهدها پیش روی خلبان قرار گرفت.

به سوی هتل حرکت کرده و هواپیما را (درحالی که هنوز هدایت آن را برعهده داشت)، به ساختمان آن می‌کوبد.

این اقدام شهادت‌طلبانه عباس دوران در ناامن ساختن آسمان بغداد، موجب شد تا برگزاری این اجلاس از بغداد به دهلی نو منتقل شود.

بقایای پیکر پاک امیر الاستشهادیون، خلبان عباس دوران بعد از 20 سال در تاریخ 30 تیرماه 1381 به کشور بازگشت و در زادگاهش (شیراز) به خاک سپرده شد.


 
 
سقوط عروس خانم نگون بخت کانادایی از آبشار داروین
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:۱۱ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٥ شهریور ،۱۳٩۱
 

به گزارش اسکای‌نیوز، یک عروس کانادایی در شب عروسی خود در حالیکه لباس عروسی بر تن داشت و عکاس در حال عکس‌گیری از وی در کنار آبشاری بود، پس از لیز خوردن  پایش، از آبشار به پایین پرتاب شد و درگذشت.
بر اساس این گزارش، عکاس مراسم عروسی در آبشار «داروین» در «کبک» کانادا در حال عکس گرفتن از این عروس 30 ساله بود که ناگهان صخره زیر پای وی جدا شد و این عروس نگون بخت به پایین پرتاب شد.
اسکای نیوز ادامه داد که این عروس کانادایی می‌خواسته تا برای عکس‌های مراسم عروسی خود، مکان‌های بسیار معروف را به عنوان پس زمینه عکس‌های خود برگزیند.
این رخداد، روز جمعه ساعت 14:00 به وقت محلی رخ داد و جسد وی بیش از سه ساعت پس از افتادنش به پایین آبشار، پیدا شد.
ارتفاع آبشار بیش از 18 متر بوده است و «رونالد مک اینیس» از مقامات پلیس محلی اعلام کرد که هیچ کس موفق به نجات او نشده است زیرا ارتفاع آبشار بسیار بلند و جریان آب نیز شدید بوده و صخره‌های زیادی در مسیر آبشار قرار گرفته داشته است.
دو نفر از شاهدان ماجرا نیز به دلیل دیدن چنین صحنه‌ای بهت زده شده و مقامات اورژانس مجبور شدند که آنها را برای مداوا به بیمارستان منتقل کنند.


 
 
قول محمد بنا به احمدی نژاد
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٢٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٥ شهریور ،۱۳٩۱
 

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد بنا که در مراسم تجلیل از مدال‌آوران المپیک شرکت کرده بود در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس از تمایل خود به ادامه همکاری با تیم ملی کشتی فرنگی پس از قولی که محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان از وی گرفت، خبر داد.

وی در پایان در پاسخ به این سؤال که آیا خستگی‌اش در رفته است، گفت: خستگی من همان زمان که ملی‌پوشان در المپیک به مدال رسیدند از بین رفت.


 
 
مشاور میرحسین موسوی ، شکار طلایی وزارت اطلاعات
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٠۱ ‎ق.ظ روز شنبه ٤ شهریور ،۱۳٩۱
 

بدنبال انتشار خبر کوتاهی در روزهای گذشته مبنی بر بازداشت فردی به نام «ط.م» در فرودگاه امام خمینی (ره) و هنگام مراجعت از ترکیه، واکنش سریع و عجیب رسانه سعودی «العربیه» به تنهایی کافی بود تا اهمیت فوق العاده خبر را برساند؛ اهمیتی که سرویس‌های اطلاعاتی حامی فتنه را مجبور به دخالت اورژانسی یکی از بازوهای رسانه‌ای خود در ماجرا کرده بود.

 به گزارش  باشگاه خبرنگاران؛ اصل داستان از این قرار است که پس از انتشار خبر کوتاه باشگاه خبرنگاران و در حالی که هنوز اسم کامل فرد بازداشت شده را به دست نیاورده بودیم، «العربیه» در اقدامی شدیدا عجولانه، اسم کامل متهم و حتی سمت او (معاون هماهنگی ستاد یکی از سران فتنه 88) را اعلام نمود!‌ اقدام عجیب «العربیه»موجب حساسیت هر چه بیشتر خبرنگاران ما نسبت به خبر مورد نظر و پی گیری هرچه بیشتر و جدی تر ابعاد خبر گردید.
نتیجه پی گیریهای مستمر خبرنگاران ما آن است که فرد بازداشت شده، نقشی کلیدی در تشکیلات مخفی فتنه گران داخل بعهده داشته، رابط برخی از فتنه گران معروف و پر سابقه با اردشیر امیر ارجمند -مشاور فراری یکی از سران فتنه- بوده و برنامه‌های مفصلی در جهت راه اندازی تشکیلات مخفی فتنه گران و ارتباطات پنهان آنها بعهده داشته است.
در این راستا یک منبع مطلع با «صید طلایی» خواندن عملیات بازداشت «ط.م» به خبرنگار ما گفت: اهمیت این شکار بزرگ و اطلاعات و مدارک مکشوفه چنان بالاست که (از نظر او) این عملیات بعد از بازداشت تروریست‌های اسرائیلی، دومین اقدام بزرگ امنیتی در سال جاری می‌باشد. این منبع مطلع افزود: بعد از ضربات کاری وارد شده به فتنه گران 88 و عوامل تشکیلاتی و عملیاتی آن، سران و حامیان خارجی فتنه در صدد طراحی تشکیلات آهنین و ساز و کارهایی مطمئن برای فتنه انگیزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده هستند. بر این مبنا و با استفاده از تجارب تشکیلاتی و ارتباطی گروهک منافقین و اطلاعات و امکانات برخی سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه و با بهره گیری از عوامل فراری فتنه 88 و تعدادی از عناصر اصلی و به اصطلاح سفید فتنه در داخل، مقدماتی را فراهم کرده بودند که متهم «ط.م» نقشی مبنایی در پیاده سازی و مدیریت آن ایفا می‌نمود.
این منبع مطلع افزود: همچنانکه در کیس جمالی فشی (تروریست عامل اسرائیل) تدابیر حفاظتی چند لایه موسوم به «ویندوز قرمز» برای ارتباط او با موساد طراحی شده بود، در اینجا نیز سازمان و ارتباطات چند لایه در قالب تشکیلاتی بنام «طرح تماس» به کار گرفته شده بود که این طرح صرفا لایه رویین تشکیلات را پوشش می‌داد و درون آن، طرح‌های تماس 1و 2 و 3 و ... جای گرفته بودند که برای عناصر مختلف تشکیلات (به نسبت اهمیت افراد و نزدیکی آنها به هسته‌های مرکزی تشکیلات) لایه‌های حفاظتی بیشتر و پیچیده‌تری تعبیه شده بود. همچنین برای بخش‌هایی از این طرح تشکیلاتی، از نام‌های دیگر غیر از نام طرح تماس (که قبلا لو رفته بود) استفاده نموده‌اند تا اطمینان خاطر مرتبطین تشکیلات نسبت به امنیت و سلامت طرح را جلب نمایند.
منبع مطلع پیشگفته در  ادامه اظهار داشت: اگر چه هدف اعلامی از راه اندازی طرح‌های تشکیلاتی مورد بحث، انتخابات 92 بوده است اما خط دهندگان و گردانندگان پشت صحنه فتنه گران، به زعم خود بدنبال راه اندازی هر چه بیشتر تشکیلات برای بهره برداری در موقعیت‌های بحرانی احتمالی پیش از انتخابات یا مناسبت‌ها و اجلاس‌های مهم کشور نیز بوده‌اند!
این منبع مطلع افزود: متهم «ط.م» که بنا بر اعترافاتش، از طرفی رابط عناصر رادیکالی، همچون «شیخ عبدا...ن» با اردشیر امیر ارجمند بوده و از طرف دیگر، مسئول اجرایی تشکیلات طرح تماس در داخل بوده است، به منظور انجام آخرین هماهنگی‌ها و دریافت جدیدترین نرم افزارها و دستور العمل‌های تشکیلاتی و کسب موافقت تشکیلات خارج نسبت به
انتصاب مسئولین واحدهای مختلف طرح تماس، سرگروه‌ها، روسای هسته‌های خود بنیاد، رابطین استانی، سهمیه بندی‌های استانی و سهمیه گروه‌ها و احزاب و اشخاص مرتبط با عناصر فتنه و طرح تماس و ... به خارج سفر کرده بود و بسیار جالب است که دستگاه امنیتی کشورمان، سوژه را در خارج از کشور تحت تعقیب قرار داده و به محض رسیدنش به فرودگاه امام خمینی (ره)،‌ او را به همراه کلیه ابزار و اسناد و ادوات فنی و نرم افزارهایی که به همراه آورده بود و اسامی افراد تشکیلات و مرتبطین و احزاب و ... بازداشت می‌نماید.
در ادامه اظهارات منبع مذکور آمده است:
از بازرسی منزل و سایر اماکن مورد استفاده فرد دستگیر شده نیز مبالغ کلانی ارز خارجی و تعداد متنابهی سکه‌های طلا کشف شده که به طرز ماهرانه‌ای جاسازی شده بود و نشان می‌دهد که این گنجینه بزرگ سکه و وجوه نقد خارجی برای توطئه‌های بسیار بزرگ اندوخته شده بود.
این منبع در پایان گفت: بازجویی‌ها از متهم یاد شده و تحقیقات همه جانبه میدانی و ستادی ادامه دارد و در زمان مناسب، اطلاع رسانی مقتضی به عمل خواهد آمد.

 
 
درگیری لفظی نیکی کریمی با خبرنگاران ورزشی + عکس
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:٥۳ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱ شهریور ،۱۳٩۱
 
تمرین عصر سه شنبه استقلال در شرایطی برگزار شد که نیکی کریمی برای پیگیری فیلم روزی روزگاری فوتبال در محل این تمرینات حضور داشت.
به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال استقلال که خود را برای دیدار روز جمعه برابر پرسپولیس آماده می کند، عصر امروز تمریناتش را در کمپ این باشگاه پیگیری کرد که نیکی کریمی هنرپیشه سینما و تلویزیون مهمان ویژه این تمرین بود.
زمانی که عکاسان ورزشی قصد داشتند از این هنرپیشه عکس بگیرند وی به آنها اعتراض کرد و گفت اگر از او عکس بگیرند محل تمرین را ترک خواهند کرد که عکاسان هم بدون توجه به این مسئله به کار خود ادامه دادند و تاکید کردند که نیکی کریمی دستور نمی گیرند!