پرواز اندیشه

چه چیزی هوش کودکان را کاهش می دهد ؟
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:۱۱ ‎ق.ظ روز شنبه ۳۱ تیر ،۱۳٩۱
 

 پژوهشگران انگلیسی براساس نتایج تحقیقات خود هشدار دادند که خروپف کردن کودکان به هنگام خواب بر مغز آنها تاثیر منفی گذشته و باعث کاهش سطح هوش می‌شود.

این تحقیقات نشان داد: خروپف کردن و خفگی موقت در خواب باعث توقف چند ثانیه ای رسیدن اکسیژن لازم به مغز و دستگاههای حیاتی مختلف می‌شود و در نتیجه از کیفیت عملکرد آنها می کاهد.

برپایه این گزارش، یک کودک از مجموع هر 10 کودک در انگلیس از مشکل خروپف و خفگی موقت در خواب رنج می‌برند که این امر بر کیفیت سطح تحصیلی و هوش آنها تاثیر منفی می‌گذارد.


 
 
ساعت اعمال طرح ترافیک تهران در ماه مبارک رمضان تغییر کرد
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۳:۳٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٧ تیر ،۱۳٩۱
 

سردار حسین ساجدی‌نیا در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام ماه مبارک رمضان پلیس تهران اقدامات و تسهیلات ترافیکی را برای روزه‌داران در نظر گرفته است به طوری که محدوده زوج و فرد و طرح ترافیک در این ایام از ساعت 7 صبح تا 4 بعد از ظهر برقرار خواهد بود و مردم در ساعت‌های غیر از آن به راحتی می‌توانند در سطح شهر تردد کنند.
وی با اشاره به تسهیلات ارائه شده به اغذیه‌فروشی‌ها و آبمیوه‌فروشی‌ها نیز گفت: از آنجایی که در طی روز این اصناف فعالیت ندارند از اذان مغرب تا سحر می‌توانند فعالیت صنفی خود را ادامه دهند این در شرایطی است که عوامل انتظامی ما در سطح شهر برای تأمین امنیت آنان حضور دارند.


 
 
زمان احتمالی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:٤٧ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٧ تیر ،۱۳٩۱
 

به گزارش فارس از شهرستان ساری عباسعلی کدخدایی در حاشیه همایش ناظران بصیر ویژه دفاتر نظارتی شورای نگهبان در استان مازندران در جمع خبرنگاران فارس و مهر با تأکید بر اینکه هنوز تاریخ مشخصی برای انتخابات ریاست‌جمهوری در دوره یازدهم مشخص نشده است، اظهار داشت: این انتخابات احتمالاً اواخر خرداد ماه یا تیر ماه ۹۲ برگزار می‌شود.
وی با تأکید بر آمادگی وزارت کشور برای برگزاری انتخابات رایانه‌ای در دوره یازدهم ریاست‌ جمهوری خاطرنشان کرد: برای این منظور گروه کارشناسی شورای نگهبان و وزارت کشور تشکیل شده است.

سخنگوی شورای نگهبان همچنین درباره برگزاری انتخابات توأمان ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا نیز گفت: بر اساس قانون این دو انتخابات باید توأمان برگزار شود.


 
 
ماجرای جالب شهیدی که زنده از عملیات شهادت طلبانه برگشت !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٥۸ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٦ تیر ،۱۳٩۱
 

از زمان اشغال لبنان توسط صهیونیستها در سال 1982 (که همزمان شد با تشکیل حزب الله) تا سال 2000،  رزمندگان مقاومت روشهای مختلفی را برای ایستادگی در مقابل اشغالگران برگزیدند که یکی از مؤثرترین آنها عملیات های استشهادی بود که در نهایت هم موجب فرار بدون قید و شرط صهیونیستها از لبنان در سال 2000 شد. گرچه تمامی عملیات های مقاومت، قهرمانانه و جالب بود ولی در برخی از آنها مسائلی رخ می داد که بسیار جالب تر می شد. در این بین می توان به عملیات موسوم به عملیات «الشهید الحی» یا «شهید زنده» اشاره کرد.

سید حسین نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان  ماجرای این عملیات را در خاطره‌ای که در کتاب خواندنی «سید عزیز» منتشر شده روایت کرده است. خواندن این خاطره در سالروز جنگ 33 روزه حلاوتی خاص دارد. گفتنی است کتاب «سید عزیز» حاصل دو گفتگوی حمید داوودآبادی به سید المقاومه سیدحسن نصرالله است:

«عملیات شهید الحی یا شهید زنده، نوعی عملیات استشهادی بود. او هم مثل دیگر شهادت طلبان، مقابل دوربین وصیت نامه
خود را خواند. آمد و با من خداحافظی کرد و خیلی با هم صحبت کردیم. از این برادر خواسته شد که در منطقه ای خیلی عمقی، در مرز لبنان و فلسطین در داخل منطقه اشغالی، تعدادی بمب بزرگ بر سر راه کاروان صهیونیستها کار بگذارد، سپس در نزدیک همان منطقه منتظر بنشیند و اقدام به انفجار بمب ها با بی سیم کند. بعد از این که بمبها را منفجر کرد، در حالی که خیلی خوب به سلاح، بمب و مواد منفجره مسلح بوده به تنهایی به کاروان حمله ببرد و با هر کس که زنده مانده است بجنگد و همه آنها را بکشد. وقتی کاروان آمد، او بمب ها را منفجر کرد و تعدادی از صهیونیستها را کشت. سپس بر سرشان فرود آمد تا با آنها درگیر شود. به همه ماشینها شلیک می کرد، اما صهیونیستها به کوه ها گریخته بودند و او تنها مانده بود و کسی را پیدا نکرده بود تا خودش را بین آنها منفجر کند یا به آنها تیراندازی کند! او سالم برگشت. به او گفتم:
"چرا زنده برگشتی؟" گفت:"کسی را پیدا نکردم که مرا بکشد، خب برگشتم به مواضع خودمان."
او که برای شهادت رفته بود و زنده برگشته بود، عنوان «شهید زنده» یافت. از این عملیات هم از دور فیلم برداری شده است.» [1]
[انجام دهنده این عملیات،]شهید محمد عبدالامیر حمید (حمزه) متولد 1353 در روستای میس الجبل از توابع مرجعیون در استان نبطیه در نزدکی مرز فلسطین اشغالی بود که چندی بعد در روز پنجشنبه 9 اسفند 1375 در عملیاتی دیگر علیه نیروهای اشغالگر در موضع اشغال شده ی الدبشه به شهادت رسید.» 
 
پی نوشتها:
1-سید عزیز، زندگی نامه خودگفته حجت الاسلام و المسلمین سید حسن نصرالله، به کوشش حمید داوود آبادی، چاپ اول، نشر یازهرا، صفحات 64 و 65.

 
 
عکس امامت جماعت محمد مرسی در کنار مضجع پاک پیامبر اسلام + نکته جالب
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٠:٠۱ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٥ تیر ،۱۳٩۱
 

در عکس زیر محمد مرسی رئیس جمهور مصر در حال اقامه نماز جماعت در مسجد النبی(ص) در مدینه منوره و در کنار مزار پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) دیده می شود.

نکته جالب آن که او برخلاف دو تن از مامومینش با دست بسته نماز نمی خواند.
البته او شیعه نیست. ظاهرا در میان فرق اهل سنت، مالکی ها دست بسته نماز خواندن را مکروه و بقیه فرق نیز آن را تنها مستحب می دانند.


 
 
اعتراضات شیعیان عربستان به شهر مدینه منوره رسید
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:۳۳ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٤ تیر ،۱۳٩۱
 

به گزارش فارس به نقل از رسانه های عربستانی، مردم عربستان در حرم نبوی در شهر مدینه منوره در اعتراض به سرکوبگری رژیم سعودی علیه مخالفان دست به تظاهرات زدند.

تظاهرات مشابهی نیز همانند چند روز اخیر در شهر القطیف در منطقه الشرقیه برگزار شد.

منابع سعودی گفتند که نیروهای امنیتی بیشتری در منطقه الشرقیه برای سرکوب مردم مستقر شده اند.

موج اعتراضات مردمی درپی انتشار خبر ربوده شدن شیخ "نمر باقر النمر" روحانی سرشناس شیعه گسترش یافت.

این روحانی سرشناس شیعه چند روز پیش در حمله نیروهای امنیتی رژیم آل سعود زخمی و سپس ربوده شد.

در تظاهرات چند روز گذشته علیه بازداشت این روحانی در شرق عربستان دستکم سه نفر کشته و چندین نفر دیگر مجروح شده‌اند.

منابع خبری عربستانی دیروز از بازداشت چهار شهروند در مناطق شرقی این کشور خبر دادند.

درهمین حال،  شماری از علما و شخصیت های شهر القطیف از عبدالله بن عبدالعزیز شاه سعودی خواستند تا برای حل و فصل اوضاع ناگوار ناشی از اعمال خشونت علیه معترضان دست به اصلاحات بزند. 


 
 
چگونه مشاور وهابی شاه عربستان شیعه شد ؟
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٢:٠٤ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٧ تیر ،۱۳٩۱
 

«علی الشعیبی» مشاور ملک فهد پادشاه پیشین عربستان و از وهابی‌های تندرویی بود که پس از تحقیقات بسیار به تشیّع گروید. او می‌گوید: ۳۰ درصد از درآمد نفتی کشور عربستان صرف تبلیغ وهابیت می‌شود!

دکتر علی الشعیبی وهابی تندرو شیعه شده مشاور ملک فهد پادشاه پیشین عربستان در فاصله سال‌های ۱۹۸۳ تا ۱۹۸۹ به عنوان رئیس مرکز پژوهش‌های ملک فیصل فعالیت داشت و همزمان مشاور وی هم بود.
وی در گفت‌وگویی تفصیلی به تشریح فعالیت‌های وهابیت، علل شیعه شدن، نقشه وهابی‌ها برای شیعیان و گروههای مقاومت، تبلیغ فعالیت‌های وهابیت در اروپا، نحوه چاپ و توزیع کتب این فرقه در ایران، آفریقا، اروپا و سطح خاورمیانه، نحوه تبلیغات آنها و برگزاری کلاس‌ها افتاء، توضیحی درباره کتاب ۱۰۰ جلدی خود با عنوان اندیشه‌های اسلامی با نگاه روز و بسیاری از مسائل دیگر پرداخت که در پی می‌آید.
ابتدا به طور مختصر خودتان را معرفی کنید.

علی الشعیبی مشاور ملک فهد پادشاه پیشین عربستان در فاصله سال‌های ۱۹۸۳ تا ۱۹۸۹ بودم. روزنامه الاحد چاپ عربستان یک ضمیمه فرهنگی به نام ویژه‌نامه چهارشنبه فرهنگی داشت که من در آن دو صفحه داشتم و مطلب می‌نویسم.
شنیدیم که قبلا وهابی بودید چه طور شد که از این تفکر و اندیشه متنفر شدید؟ 
چه طور شد که ۱۸۰ درجه تفکرات خود را تغییر دادید؟ چه کارهایی می‌کردید؟ ما شنیدیم ۵ درصد بودجه نفت عربستان صرف وهابیت می‌شود، آیا صحیح است؟
اگر منظور شما این است که بدانید آیا واقعا در زمینه تبلیغ اندیشه وهابیت چقدر سرمایه‌گذاری می‌کنند، باید بگویم که فعالیت‌های وهابیت در عربستان صرفا به ۵ درصد از بودجه نفتی منحصر نمی‌شود بلکه ۳۰ درصد از بودجه کل کشور عربستان از بودجه نفتی صرف این فعالیت‌ می‌شود.
اولا که آنها مراکزی در این زمینه دارند که در طول سال‌ در راستای اهداف آنها به فعالیت می‌پردازد که در تمام عربستان به ویژه در جنوب این کشور بسیار به چشم می‌خورد. به استثنای شرق این کشور که شیعیان در آن حضور دارند در اطراف، جیران، نجران، سودا، طائف، حتی در کشورهای دیگر از جمله منطقه آندلس و جنوب اسپانیا که سالانه میلیاردها دلار در این زمینه هزینه می‌کنند.
من به عنوان مثال به شما عرض می‌کنم که کتابی در دست دارم که حدود ۸۰۰ صفحه به تشریح فعالیت‌های یکی از این مراکز می‌پردازد. من از سال ۱۹۷۱ ارتباط خود را با سلفی‌های سوریه آغاز کردم که ارتباط تنگاتنگی با وهابی‌های عربستان داشتند و آنها در آن زمان از شیخ ناصرالدین آلبانی خواستند که به آنها اجازه تاسیس یک حزب سلفی سیاسی در سوریه بدهند.
در آن زمان ما به مساجد سوریه برای برپایی نماز صبح می‌رفتیم و پس از آن در خانه یکی از افرادی که به وی "برادر" می‌گفتیم جمع می‌شدیم. هر چند شیخ ناصرالدین آلبانی با تاسیس حزب سیاسی سلفی مخالف بود ولی عده‌ای بودند که بدون آگاهی‌ وی چنین احزابی را تاسیس می‌کردند و از جمله اقداماتی که وهابی‌های عربستان به آن مبادرت می‌ورزند می‌توان اهتمام آنان به مجالس سخنرانی اشاره کرد.
آنها ادعا می‌کنند که از این طریق به پرورش مبلغ می‌پردازند و در همین راستا در پایان هر هفته از شرکت‌کنندگان در سخنرانی‌ها امتحان می‌گیرند، برنامه روزانه آنها بدین شکل است که پس از اقامه نماز صبح به یک تمرین ورزشی سخت می‌پردازند و پس از صرف صبحانه تا نماز ظهر کلاس‌های درس و سخنرانی آنها ادامه دارد. و به همین روش ادامه می‌دهند و در پایان هر هفته ارزیابی می‌شوند.
همچنین در پایان هر ماه نیز از آنها امتحان گرفته می‌شود. گاهی پیش می‌‌آید که برخی از دانشجویان وهابی که در اروپا تحصیل می‌کنند از آنها دعوت می‌شود تا در کلاس‌ها شرکت کنند. آنها هیئتی دارند به نام هیئت "افتاء، ارشاد و امور علمی".
شاید این سؤال پیش بیاید که منظور از امور علمی
چیست، من با ذکر یک مثال به تشریح این مسئله می‌پردازم. آنها با صدور یک فتوا اعلام کردند که زمین کروی نیست بلکه مسطح است و هر کس که با این اندیشه مخالفت کند، کافر محسوب شده، باید حد بخورد و اموالش نیز به نفع بیت‌المال مسلمین مصادره شود! از نکات حائز اهمیت در این میان این است که تمام منشورات وهابی‌ها در میلیون‌ها نسخه چاپ و منتشر می‌شود و در تمام نقاط دنیا توزیع می‌گردد و از فرصت حج و عمره در دو شهر مقدس مکه و مدینه برای توزیع بالاترین استفاده را می‌برند.


آیا در کشورهای دیگر هم این کتاب‌ها توزیع می‌شود؟

بله. در جنوب ایران و در ریاض هم چاپ و توزیع می‌شود و حتی به زبان انگلیسی هم کتاب‌های خود را توزیع می‌کنند. حتی به زبان‌های دیگری از جمله فارسی هم کتاب خود را توزیع می‌کنند.

عمده فعالیت‌های وهابیون در رابطه با شیعه‌زدایی در منطقه چیست؟
وهابیون در این راستا تلاش‌های بسیاری می‌کنند و همه این تلاش‌ها به منظور کاستن از محبوبیت شیعه است. به عنوان مثال برخی از شخصیت‌های شیعی نه چندان آگاه را برای برگزاری مناظره دعوت می‌کنند پول‌های زیادی خرج می‌کنند.
آقای شعیبی بالاخره چه شد که از وهابیت جدا شدید و به تشیّع روی آوردید؟

پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران بسیاری از شخصیت‌های برجسته اهل سنت درباره شخصیت مرحوم حضرت امام خمینی (ره) سخن گفته‌اند. از آن زمان به یاد دارم که از تلویزیون الحوار متعلق به جماعت اسلامی در لندن، بسیاری از شخصیت‌های برجسته اهل سنت در دو برنامه کامل در رابطه با شخصیت مرحوم حضرت امام سخن گفتند و من با گوش‌های خود شنیدم که یکی از آن علمای بزرگ می‌گفت که جهان اسلام به مدت ۱۲۰۰ سال است که شخصیتی با این عظمت به خود ندیده است.
همچنین آنها از نقش امام خمینی در راستای وحدت اسلامی و اتحاد میان اهل سنت و شیعه سخن به میان می‌آورند. فراموش نشود که نقش امام خمینی صرفا یک نقش تئوریک نبود بلکه وی در عمل خدمات شایانی به مسئله وحدت اسلامی تقدیم کردند. و ادامه همان تفکر وحدت‌گرایانه را امروز آیت‌الله امام خامنه‌ای دامت برکاته ادامه می‌دهد از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران، وهابی‌ها فشار زیادی بر شیعیان ساکن در منطقه الشرقیه و اسماعیلیان در جنوب عربستان می‌آورند.همواره فعالیت‌های آنان را زیر ذره‌بین دارند.
البته نباید فراموش کرد که بسیاری از مسائل را آمریکا بر وهابی‌ها دیکته می‌کنند و خود وهابی‌ها نیاز احساس می‌کنند که این اندیشه برای آنها سنگینی می‌کند. چنانچه یک شهروند سعودی به شما اطمینان کند و بداند که شما خطری برای آن نخواهید داشت، با شما از دردها، غم‌ها و رنج‌هایش و همچنین مشکلاتی که با آن دست و پنجه نرم می‌کند، سخن خواهد گفت. از مصیبت‌هایی که وهابی‌های تکفیری برای آنها ایجاد کرده‌اند، می‌گوید.در حال حاضر وهابیت هر گونه که تمایل داشته باشد فتوا صادر می‌کند زیرا پول، اسلحه، و قدرت در دست آنان است.

جناب شعیبی جواب واضحی نگرفتیم که چرا از وهابیت جدا شدید؟
بعد از آنکه کتاب ابن تیمیه به من هدیه داده شده آن را خواندم و فتواهای عجیبی را مشاهده کردم. ابن تیمیه مسلمانان را به دو قسمت تقسیم می‌کند:
گروه اول؛ وی و هم مسلک‌های او هستند و گروه دوم؛ اهل سنت و شیعیان هستند که ابن تیمیه آنها را تکفیر می‌کند ولی متاسفانه برادران اهل سنت‌ها نمی‌دانند که ابن تیمیه آن را تکفیر کرده است!
ابن تیمیه، کسی که فلسفه می‌خواند، به یادگیری زبانی غیر از عربی می‌پردازد و پیش از طبخ گوشت آن را می‌شوید، کافر می‌داند! اگر من به یک نفر گل بدهم هر دو کافر هستیم!
مدت ۳سال روی افکار ابن تیمیه کار کرده‌ام و توانستم ایرادات فقهی آن را خارج کنم. من یک مجموعه کتاب ۱۰۰ جلدی به نام "اندیشه‌های اسلامی با نگاه روز" دارم که در فصول ۳۷ و ۳۸ آن به طور کامل به اندیشه سلفی‌ وهابی‌ پرداخته‌ام.
به این مسئله پرداخته‌ام که وهابیت اندیشه است یا تعصب و در ۲۰ هزار نسخه این دو جلد را چاپ و در میان اقشار مسلمانان توزیع کرده‌ام. در این دو جلد افشا کرده‌ام که ابن تیمیه هر کسی که قبر پیامبر (ص) را زیارت کند کافر می‌داند برخلاف آنچه که بسیاری می‌پندارند، منشورات و کتب چندانی در پاسخ به این اندیشه وهابیت و یا رسوا کردن این گروه تالیف و منتشر نشده است.
در تاریخ ۲۹ /۶/ ۲۰۰۷ ولید جنبلاط جهت انعقاد یک قرارداد در زمینه کنترل (مرزها) به سرزمین‌های اشغالی رفت و در آنجا یک توافقنامه میان موساد اسرائیل و جماعت القاعده دست یافت و بعدها این پیمان در پایگاه‌های الکترونیکی اسرائیل نیز منتشر شده و ارتباط وهابیت و اسرائیل را افشا کرد. ‌وهابی‌ها خوارج عصر حاضر هستند و می‌بینیم که به یهودی‌ها نه تهمت می‌زنند نه بی‌هرمتی می‌کنند نه آنها را تکفیر می‌کنند.
ولی چه کسی آمده تاکنون اندیشه این گروه منحرف را افشا کند با ۵ یا ۱۰ جلد کتاب نمی‌توان ماهیت این تفکر ضاله را افشا کرد؛ این در حالی است که وهابی‌ها با تالیف و انتشار هزاران جلد کتاب، شیعیان و اهل سنت را تکفیر می‌کنند.
زمانی که ابن تیمیه مُرد، افراد معدودی وی را تشییع کردند وهابیت فکر وی را زنده کرد، وهابی‌ها با یهود، صهیونیست و موساد به نبرد نمی‌پردازند چرا که با هم یکی هستند.


 
 
طعنه تلویحی بهزاد فراهانی به رفتارهای هنجارشکنانه دخترش گلشیفته !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱۱:۱٧ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٤ تیر ،۱۳٩۱
 

بهزاد فراهانی در برنامه ای که به مناسبت جشنواره کیش برگزار می شد، با ذکر خاطره ای خاص، ظاهراً طعنه ای نثار دخترش گلشیفته ، کرده است.

به گزارش انتخاب ، وی در این برنامه در پاسخ به سئوال مجری که از او خواست خاطره ای را مطرح کند ، بدون دلیل خاصی به خاطره مشترکش با مرحوم فتحی بازیگر نقش عمرعاص در سریال امام علی (ع) اشاره کرد.
وی گفت : ما در یکی از مناطق جنوبی کار فیلم برداری را انجام می دادیم و شبها برای استراحت به هتلی در بندر عباس می رفتیم . یک دکه کوچک در مسیر بود که گاهی آنجا می ایستادیم و خرید می کردیم . یک روز که آنجا بودیم ، دختری جوان به انجا آمد و توهین های بدی را نثار پیر مردی که صاحب دکه بود کرد و رفت . فتحی از او پرسید : چرا جوابش را ندادی ؟ پیر مرد مکثی کرد و سرش را پایین انداخت و گفت : او دخترم بود ! برای همین پاسخی به او ندادم!
برخی بیان این خاطره از سوی بهزاد فراهانی را پاسخی تلویحی به افرادی می دانند که همواره از این بازیگر برجسته در مورد واکنشش به اقدامات غیراخلاقی دخترش ، سئوال می کنند.
بهزاد فراهانی پیش از این در گفت و گویی در مورد اقدامات گلشیفته گفته بود:
مسائل دخترم به من ارتباطی ندارد، این همه بدبخت در دنیا هست، بند کردید به دختر من!


 
 
عکس زیباترین اسب دنیا ، واقعا زیباست
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٢:۳٦ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳ تیر ،۱۳٩۱
 

این عکس مربوط به منتخب زیباترین اسب دنیاست که در کشور ترکیه نگهداری می شود


 
 
قدمت کشور امارات به اندازه سن درختهای خیابان ولی عصر تهران هم نیست !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:۳٥ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۳ تیر ،۱۳٩۱
 

یک کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه جزایر سه‌گانه همیشه متعلق به ایران بوده، گفت: عمر کشور مدعی به اندازه درخت‌های خیابان ولی‌عصر تهران نیست چه رسد به جزایر سه‌گانه که قرن‌ها تحت حاکمیت و مالکیت ایران بوده است.

 حسین شیخ‌الاسلام در گفت‌و‌گو با فارس با اشاره به مواضع اخیر رئیس جمهور آمریکا در مورد حاکمیت ایران بر جزایر سه‌گانه گفت: جزایر ابوموسی، تنب کوچک و تنب بزرگ ایرانی بوده، هست و ایرانی خواهد ماند.
 
وی ادامه داد: عمر کشور مدعی به اندازه درخت‌های خیابان ولی‌عصر(عج) تهران هم نیست چه رسد به عمر جزایری که قرن‌ها تحت مالکیت و حاکمیت ایران بوده است.
 
شیخ‌الاسلام در ادامه افزود: آمریکا به دنبال شکست‌هایی که از ایران در موضوع هسته‌ای و مسائل بیداری اسلامی فلسطین و درراستای جنگ نرمی که علیه ملت به راه انداخته است، تلاش می‌کند که موضوعات فرعی را برای مشغول کردن افکار ایجاد کند.
این کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه این مواضع آمریکا جدید نیست، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال گفت‌وگوی سازنده برای توسعه روابط با همسایگانش بوده است و کشورهای منطقه نیز باید بدانند که دخالت کشورهای ثالث در امور منطقه با نیت خیرخواهانه صورت نمی‌گیرد.

 
 
آیا دختر مجیدی برای حضور در کرمان ترک تحصیل کرده است ؟
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٢:۳٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۱ تیر ،۱۳٩۱
 

آن روز که فرهاد مجیدی از استقلال جدا شد و وسط فصل رفت در مصاحبه ای اعلام کرد :"به دلیل مشکلات تحصیلی دخترم از استقلال می روم.
" ابتدا گفته می شد مجیدی عازم امارات خواهد شد اما در حرکتی محیرالعقول وی سر از لیگ قطر در آورد تا از همان جا ابهام ها پیرامون جدایی مجیدی بیشتر بشود. برخی معتقدند که کاپیتان سابق استقلال برای پول راهی قطر شده است و برخی دیگر نیز بر این باورند که دوستان مشترک مجیدی و واعظ آشتیانی برای اینکه استقلال دچار شوک عظیمی در میانه های فصل شده و از قهرمانی باز بماند این جدایی را برنامه ریزی کرده اند.
البته مجیدی در آخرین مصاحبه خود سعی کرده به نوعی با له کردن امیر قلعه نویی رفتنش از استقلال را توجیه کند در حالی که همین فرهاد یک هفته پیش منتظر پاسخ مثبت امیر قلعه نویی بود تا دوباره به استقلال برگردد که امیر به خاطر روابطی که مجیدی با واعظ آشتیانی دارد مانع از بازگشت فرهاد شد. یکی دیگر از دلایل مصاحبه مجیدی آماده سازی ذهن هواداران و انحراف فکری آن ها به سویی بو که دیگر هیچ کس متوجه بازگشت او به لیگ ایران نشود.
مجیدی در این مصاحبه اهداف زیادی داشته که یکی از آن ها این بوده.

اما فرهاد را هرگز نباید از این سوال غافل کرد! آقای مجیدی مگر تو همانی نبودی که بعد از رفتن اعلام کردی به خاطر اینکه دخترم نمی تواند در ایران تحصیل کند به قطر می روم؟ آیا اکنون دختر مجیدی ترک تحصیل کرده که آقا فرهاد بار سفر به کرمان بسته است یا اینکه آن ۲ میلیارد تومانی که باشگاه مس کرمان به مجیدی می دهد دلیل سفر به کرمان است؟ شاید هم مسئولان باشگاه مس کرمان یک مدرسه خاص برای دختر مجیدی احداث کرده اند تا بازیکن جدیدشان با دغدغه خاصی رو
به رو نشود؟!


 
 
عوارض تحریم نفتی ایران غیر قابل کنترل خواهد بود
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٢:۱٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۱ تیر ،۱۳٩۱
 

به گزارش بلومبرگ، تحریم نفتی ایران از سوی اتحادیه اروپا امروز آغاز می شود هدف از این تحریم ها فشار بر مردم و دولت ایران برای پایان دادن به برنامه هسته ای این کشور است. کاهش صادرات نفت ایران می تواند به عنوان بزرگترین بحران در بازار جهانی انرژی از پایان درگیری های لیبی محسوب شود.
این گزارش افزوده است: گوردون کوان، رئیس مرکز تحقیقات انرژی واقع در هنگ کنگ با بیان این نکته که ما نگران تحریم نفتی ایران هستیم، افزود: این تحریم باعث جهش قیمت در بازارهای جهانی می شود.
وی با اشاره به بحران انرژی در اروپا و همچنین چشم انداز مصرف سوخت در جهان نسبت به افزایش قیمت ها هشدار داد.
بر پایه این گزارش، ایران دومین تولید کننده نفت اوپک پس از عربستان سعودی است و اجرای تحریم اروپا بر ضد ایران حدود یک میلیون بشکه از صادرات این کشور می کاهد و با توجه به اینکه که اوپک سقف تولید خود را در روز حدود 30 میلیون بشکه تعیین کرده، امکان بالاتر رفتن قیمت ها بسیار زباد است.
این شبکه با اشاره به این نکته که خلیج فارس زمین بازی ایران است، افزود: هرگونه حادثه در این نقطه می تواند عواقب بسیار شدیدی بر قیمت نفت جهانی داشته باشد.
بلومبرگ همچنین نوشت: پیش بینی چهل و دو تحلیل گر در این زمینه نشان داده است که تحریم نفتی ایران سبب بالا رفتن قیمت نفت در روزهای آینده خواهد شد.


 
 
شکست عملیات گسترده غرب بر ضد سوریه با شکار هواپیمای ترکیه
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱۱:٥٢ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٦ تیر ،۱۳٩۱
 

عملیات شکار جنگنده آمریکایی اف-4 ترکیه که حاوی برنامه‌ رمزدار اسرائیلی بود موفق اجرا شد چون سرویس اطلاعاتی سوریه عملیات مشترک اسرائیل-ترکیه و ارتباط فرار خلبان خود با این عملیات را دریافت.
به گزارش فارس، بسیاری هستند که نمی‌دانند فرار خلبان سوری به اردن با جنگنده میگ-21 چه ارتباطی دارد با جنگنده‌های اف-4 ترکیه که جمعه 22 ژوئن وارد حریم هوایی سوریه شدند و چرا پدافند هوایی سوریه بلافاصله پس از رصد آن، آنان را نشانه گرفت و یکی را سرنگون کرد.
در پاسخ ضمن بیان جزئیات این ارتباط،‌ باید گفت که عملیات شکار کلاغ سرویس اطلاعاتی سوریه موفق اجرا شد و به تبع آن عملیات بزرگ ترکیه و اسرائیل که بخشی از آن را گروهک‌های مسلح در چند شهر سوریه بر عهده داشتند،‌ شکست خورد.
ایاد الجاجه در گزارشی افشاگرانه که در دام‌پرس سوریه منتشر کرد، ماجرا را اینطور آغاز کرد که روزی که خلبان سوری به اردن فرار کرد، کاربران فیس‌ّبوک خبری منتشر کردند که بر خلاف روزهای گذشته بود که یک بسته انفجاری در این شهر سوریه منفجر شد و شلیک گلوله و درگیری در شهر دیگر روی داده است.
دام پرس نوشت: قبل از ظهر پنجشنبه 21 ژوئن مردم سوریه شوکه شدند وقتی شنیدند که
هواپیمای میگ 21 سوریه پس از قطع ارتباطاتش در یک پرواز آزمایشی در اردن فرود آمده است. مردم، این را از رسانه‌های سوریه شنیدند.
مردم در حالتی از ابهام و امید بودند که حسن مرعی الحماده خلبان سوری، از ارتش جدا نشده و با هواپیما به اردن فرار نکرده باشد تا زمانیکه دیگر شک‌ها به یقین تبدیل شد و وزرات دفاع در بیانیه‌ای اعلام کرد که حماده خلبان فراری، خائن به وطن و شرافت نظامی‌اش است. شوک بزرگ به مردم سوریه زمانی بود که رسانه‌های سوریه پیش از این اعلام کرده بودند که هواپیما سوریه به دلیل نقص فنی در اردن فرود آمده است.
نویسنده با بیان این سوال که «سوری‌ها حق دارند از سرویس اطلاعات سوریه بپرسند که چه اتفاقی می‌افتاد اگر غفلت می‌کردید و خلبان فراری قبل از فرار نقاطی متعلق به ارتش را بمباران می‌کرد؟» که در ادامه نوشت: یک روز بعد، جمعه 22 ژوئن باز هم صفحات فیس‌بوک خبری منتشر کردند مبنی بر اینکه یک فروند جنگنده ترکه در آب‌های منطقه‌ای سوریه مقابل منطقه البدروسیه در لاذقیه سرنگون شده و یکی دیگر مورد اصابت گلوله قرار گرفته اما به ترکیه بازگشته است. این خبر را رسانه‌های سوریه نه رد کردند نه تایید تا اینکه بیانیه وزیر دفاع سوریه منتشر و در آن تاکید شد «دفاع هوایی ما یک شیء ناشناس را که بعدا روشن شد جنگنده ترکیه است، ساقط کرده‌ است».
حال سوال مهم این است «فرار خلبان سوری به اردن» با هواپیمای آموزشی میگ-21 چه ارتباطی با جنگنده ترکیه که ساقط شد، دارد؟
پاسخ این سوال در عملیات سرویس اطلاعات سوریه با نام «شکار کلاغ» است؛

جـزئیــات عملیـات:

سرویس اطلاعات سوریه [قبل از فرار «حماده» خلبان فراری] دیدار او (حماده) با چند شخص غیرسوری را رصد کرد و همه تماس‌های او و تماس‌های خانواده‌اش را تحت نظر داشت. به اطلاعاتی از این اشخاص دسترسی پیدا شد. آنها اردنی بودند و
جاسوس‌های دستگاه اطلاعاتی اردن. دستگاه اطلاعات سوریه چندین تماس تحریک‌آمیز آنان با حماده (خلبان سوری فراری) را ثبت کردند. از جمله  تصاویری که از شب‌نشینی صمیمانه او با یک زن در دمشق ضبظ شد و در برخی تماس‌های دیگر پیشنهادهای مالی و سفر به یک کشور اروپایی همراه خانواده‌اش پیشنهاد شد.
سرویس اطلاعاتی سوریه بازی را کشف کرد. بنابراین تحرکات عناصر اردنی را بدقت رصد کرد و مقاصد آنان را دریافت. دستگاه اطلاعات سوریه در ابتدا تصور کرد که تمام این تلاش‌های فقط برای جدا کردن یک خلبان از نیروی هوایی سوریه است و اطلاعی از فرار او با هواپیمای میگ-21 نداشت. اما زمانیکه دستگاه اطلاعات برنامه پروازهای آموزشی نیروی هوایی را بررسی کرد، متوجه شد که حماده روز 21 ژوئن یک پرواز آمورشی دارد.
اینجا، شک دستگاه اطلاعاتی سوریه بیشتر شد که ممکن است هواپیمای میگ 21 نیز در بازی باشد. اما سفر خانواده حماده دو روز قبل از فرار او به اردن تردیدها را به یقین تبدیل کرد. این سفر 19 ژوئن انجام شد. خانواده حماده در اردن در یک هتل 5 ستاره در امان پایتخت اردن ساکن شد. سرویس اطلاعاتی سوریه دیگر یقین کرد که حماده قرار است روز پنجشنبه در پرواز آموزشی خود با هواپیمای میگ 21 به اردن فرار کند، اما چرا او بازداشت نشد؟
سرویس اطلاعات سوریه اطلاعاتی از ترکیه به دست آورد که نشان می‌داد طرحی به موازات این بازی در جریان و آماده اجراست که دستگاه اطلاعات اردن و اسرائیل (موساد) سعی دارند در اقدامی از پیش تعیین شده موجی از فرار ساختگی جنگنده‌های سوریه به راه بیندازند و اعلام کنند که این جنگنده‌ها
قبل از فرار پدافند هوایی سوریه در لاذقیه را بمباران کرده‌اند. [در حقیقت قرار بود این پدافندها بمباران شود] قرار بود این کارها برای ایجاد منطقه حائل در مرز سوریه و ترکیه در عمق 10 تا 15 کیلومتری عمق خاک سوریه صورت بگیرد تا هزاران تروریست با ملیت سوری، عربی، آفریقایی و افغان در آن متمرکز سپس  به داخل سوریه حمله‌ور شوند. این یورش طوری برنامه‌ریزی شده بود که همزمان با آنان گروه‌های تروریستی مستقر در ریف‌دمشق، ریف‌حلب، ادلب و برخی نقاط دیگر به رهبری عناصر اردنی و ترکیه‌ای فعال شوند تا تمرکز نیروی نظامی و مسلح سوریه و ارتش این کشور بر هم بخورد... امـا این عملیات فرار خیالی جنگنده‌های سوریه چگونه شکست خـورد؟
هواپیمای میگ 21 ساخت سال 1959 روسیه است. سوریه تعداد از آنان را در دهه‌های گذشته خریداری کرده و در توافقی با روسیه، کار تعمیر و نگهداری آنان را به روسیه سپرده است و از این هواپیماها فقط در پروازهای آموزشی استفاده می‌کند بنابراین خلع‌سلاح شده است و طبق قوانین بین‌المللی  و معاهده‌های امضاشده با سازمان ملل مجهز به سلاح نیست.

هدف از عملیات فرار خلبان حماده
در وهله اول برای اسرائیلی سپس برای اردن و ترکیه تصویربرداری از دو وضعیت آن از چند زاویه در آسمان و هنگام فرود سپس دستیابی به سیستم رمز مخصوص هواپیماهای سوریه بود. این سیستم برای هر هواپیمایی از این نوع امکان پرواز در دامنه پوششی رادارهای سوریه در آسمان این کشور را فراهم می‌کند؛ بدین معنا که شما هر جنگنده‌ای با این سیستم رمز را در رادار ببینید گمان می‌کنید که این هواپیما سوری است.
سرویس اطلاعات سوریه اکنون بر سر دوراهی است: یا خلبان حماده را قبل از پرواز آموزشی برنامه ریزی شده در 21 ژوئن بازداشت کند در نتیجه دیگر دستش از دیگر مزدوران اردنی و ترکیه‌ای که با گروه‌های مذکور در سوریه ارتباط دارند،‌کوتاه می‌شود... یــا اجازه بدهد خلبان حماده پرواز کند و به اردن فرار کند و خود را تا زمان وارد کردن ضربه آخر، فریب‌خورده نشان بدهد.
سرویس اطلاعات سوریه حماده را «طعمه» و قربانی کرد. حماده پنجشنبه 21 ژوئن با میگ 21 فرار کرد.
رسانه‌های سوریه با سرگردانی از سرنوشت این هواپیما خبر رسانی می‌کردند.
گاهی می‌گفتند ارتباطش قطع شده است گاهی می‌گفتند در اردن فرود آمده است.
وزارت دفاع سوریه هم تماس‌هایی با اردن برقرار کرد تا درخواست عودت هواپیما را بکند تا حسن‌نیت خود را نشان بدهد و از طرفی طرف‌های مختلف توطئه را اطمینان‌ بدهد که عملیاتشان تا اینجا موفق بوده است. فرصتی که آنها مقابل خود داشتند، بیشتر از 24 ساعت نبود. بنابراین تصویربرداران در فرودگاه ملک حسین اردن در انتظار بودند زمانیکه میگ-21 سوریه وارد فرودگاه شد. تصویربرداری از چند زاویه آغاز شد. تصاویر برای شبکه‌های الجزیره و العربیه که منتظر اسم رمز آغاز عملیات بودند، ارسال شد تا موج ساختگی فرار خلبانان سوری را آغاز کنند.
قرار بود وانمود شود که خلبانان سوری فرار کرده و قبل از فرار نقاطی متعلق به ارتش سوریه را هم بمباران کرده‌اند تا پس از آن موج مصاحبه‌ها، تحلیل‌های سیاسی و گزارش‌های نظامی از این اتفاقات تولید شود.

فـرود میگ-21 سوریه در فرودگاه اردن؛ 21 ژوئن

سرانجام میگ-21 فرود آمد. کارشناسان اسرائیلی بلافاصله سیستم رمز مخصوص هواپیما را جدا کردند و با خود با تل‌آویو بردند. مشابه آن را با یک جنگنده اسرائیلی که در پایگاه انجرلیک ترکیه فرود آمد، برای ترکیه ارسال کردند. این سیستم روی 2 جنگنده ترکیه نصب شد. طبق برنامه‌زمان‌بندی شده، زمان اعلام آغاز عملیات دو جنگنده کاملا مسلح ترکیه در آسمان سوریه برای بمباران چندین نقطه نظامی سوریه فرا رسید. دو جنگنده [اف-4] ترکیه وارد آسمان سوریه در منطقه البدروسیه در لاذقیه شدند. ارتفاع خود را با سطح دریا تا حد امکان کم کردند تا با چشم غیرمسلح شناسایی نشوند. رادار سوریه آنان را دو هواپیمای سوری نشان می‌دهد.
دو خلبان ترکیه‌ای اطمینان داشتند که سوری‌ها گمان می‌کنند که آنان دو جنگنده سوری هستند. دو جنگنده کاملا به ساحل نزدیک شدند اما ناگهان تیراندازی پدافند هوایی سوریه شروع شد و یک جنگنده در دریا سقوط کرد و دیگری مورد اصابت قرار گرفت و به ترکیه بازگشت.
بی‌شک دو خلبان ترکیه‌ای شوکه شدند همانطور که رجب طیب اردوغان نخست‌وزیرشان شوکه شد و این امر در اظهاراتشان نمایانگر شده بود. برای آنان این سوال پش آمد که ارتش سوریه چگونه به دو هواپیمایی شلیک کرد که رادار سوریه آنان را دو هواپیمای سوری نشان می‌داد.
وزارت دفاع سوریه همچنان نقش عنصر فریب‌خورده را بازی می‌کرد. همزمان سرویس اطلاعات سوریه برای مزدوران اردنی و ترک و گروه‌های وابسته به آنان در ریف‌دمشق و ریف‌ادلب و ریف‌حلب کمین گذاشت و منتظر آغاز عملیات و صدور دستور از جانب مقامات بود.
زمانیکه خلبان حماده با میگ-21 به اردن فرار کرد،‌ وزارت دفاع سوریه به همه یگان‌ها دستور داد که تا اطلاع‌ ثانوی و تحت هیچ
شرایطی هیچ هواپیمای سوریه حق پرواز ندارد و در مقابل، به پدافند هوایی دستور داده شد که هر هواپیمایی رصد کرد آن را بزند ولو اینکه سوری باشد...
بله حتی اگر سوری باشد. اطلاعات وزارت دفاع سوریه در این خصوص کامل بود.
زیرا می‌دانست که جنگنده‌های ترکیه با سیستم رمز میگ-21 سوری وارد آسمان سوریه خواهند شد در نتیجه رادارهای سوریه هویت آنان را تشخیص نخواهند داد.
سرانجام پس از ساقط شدن یک جنگنده ترکیه در آب‌های سوری و اصابت دومی و بازگشتش به ترکیه، مسئولان این کشور با گروه‌های مستقر در سوریه تماس گرفتند و اعلام کردند که عملیات شکست خورده و باید از محل استقرار خود عقب‌نشینی کنند.
ترک‌ها دریافتند که عملیات فرار ساختگی هواپیماها و خلبان‌های سوریه به اردن فاش شده و شکست خورده است و سرویس اطلاعاتی سوریه سریع‌تر از آنان عمل کرده است.
جالب توجه این است که پس از شکست عملیات رسانه‌ای «فرار خلبانان سوریه به اردن» برخی منابع مانند الجزیره و العربیه هنوز عملیات شکست خورده را ادامه دادند و مدعی شدند که 7 خلبان دیگر سوریه به اردن پناهنده شده‌اند، امــا سمیح المعایطه وزیر مشاور دولت اردن در امور رسانه‌ها در گفت‌وگو با البیان امارات گفت: این اخبار نادرست است و صحت ندارد... اگر مورد جدیدی باشد خودمان آن را اعلام میکنیم و چیزی برای مخفی کردن نداریم.
اکنون با روشن شدن عملیات دو جنگنده ترکیه‌ای، علت خبرسازی دوباره ترکیه مبنی بر اینکه یک هواپیمای او دوباره هدف شلیک نیروهای سوریه قرار گرفته چیست. این هواپیما همان هواپیمای دوم است که روز جمعه هدف اصابت قرار گرفت اما موفق شد،‌ فرار کند.


 
 
چه کسی آیت الله خامنه ای را در مسجد ابوذر ترور کرد؟
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:٤٢ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٦ تیر ،۱۳٩۱
 

یکی از اسرار تاریخ انقلاب اسلامی، عملیات ترور آیت الله خامنه ای در روز 6 تیر 1360 در مسجد ابوذر است. در این ترور ناجوانمردانه امام جمعه تهران به شدت مجروح شد.

گروه رهروان فرقان ادعا می کند که این ترور توسط آنها صورت گرفته است اما کارشناسان امنیتی معتقدند که سازمان مجاهدین خلق(منافقین) در پشت پرده این ترور قرار دارد.

حتی برخی همچون مرحوم حاج احمد قدیریان، معاون وقت دادستان کل انقلاب معتقدند که جواد قدیری از عوامل نفوذی سازمان در دستگاه امنیتی طراح و عامل این ترور بوده اند.

اما پژوهش های اخیر صورت گرفته در مرکز اسناد انقلاب اسلامی نشان می دهد که شخصی به نام امیرمسعود تقی زاده، عامل و بمب گذار ترور آیت الله خامنه ای در مسجد ابوذر تهران بوده است.

تقی زاده که زیر نظر محمد متحدی رهبر نظامی گروه فرقان عمل می کرده در ترور شهید آیت الله قاضی طباطبایی نیز نقش اصلی را داشته است. این تروریست ها در تاریخ 9 بهمن 1360 در محل نمازجمعه تبریز اعدام شد.


 
 
املاک شیرین عبادی در ایران به جرم فرار از مالیات مصادره شد
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٤٥ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٥ تیر ،۱۳٩۱
 

شیرین عبادی در ازای دریافت جایزه صلح نوبل خود در سال 82، یک میلیون و دویست هزار دلار پول دریافت کرده است. این در حالی است که بر طبق اعلام وزارت علوم، جایزه صلح نوبل به هیچ وجه یک جایزه علمی محسوب نمی شود و کسانی که از این بنیاد سیاسی درآمدهایی را در زمینه صلح و برخی زمینه های غیر علمی دیگر کسب می کنند باید مالیات آن را به کشور بپردازند.
بر اساس اخبار دریافتی مشرق، شیرین عبادی، از چند سال قبل و پس از دریافت پولهای اشاره شده، به وظیفه شهروندی خود برای ارائه اظهارنامه مالیاتی عمل نکرده و لذا پیگیری این مسئله در دستور کار اداره امور مالیاتی قرار می گیرد.
شیرین عبادی همچنین پس از دریافت پول از بنیاد نوبل، تعدادی
سخنرانی نیز در خارج از کشور داشته است که مابه ازای تمام آنها پول دریافت کرده و البته هیچ مالیاتی نیز در قبال آنها پرداخت نکرده است.
گفتنی است وی از سال 82 نیز با استخدام چندین وکیل، تلاش کرد تا با طرح بهانه علمی بودن جایزه صلح بنیاد نوبل، از پرداخت مالیات استنکاف کند اما با اعلام نظر نهایی اداره کل حقوقی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر غیر علمی بودن جایزه صلح، هم اکنون، برای پرداخت مالیات تحت تعقیب قرار گرفته است.
بر اساس گزارش های موجود، با توجه به اصرار عبادی بر عدم پرداخت حقوق دولت، انجام اقدامات اجرایی در دستور کار قرار گرفته و پرونده او در اداره کل وصول و اجرای امور مالیاتی شهر تهران تشکیل شده است.
گفته می شود در همین راستا، دو فقره از املاک متعلق به عبادی شناسایی شده و نسبت به توقیف و فروش آنها به نفع دولت اقدام شده است.
جوایز نوبل حتی در کشور آمریکا نیز مشمول پرداخت مالیات است.
این در حالی است که بر طبق گزارش اداره کل حقوقی وزارت علوم، اگرچه جایزه نوبل در رشته هایی مثل فیزیک، شیمی یا اقتصاد می تواند جنبه علمی پیدا کند اما در زمینه "صلح"! مطلقاً چنین معنایی ندارد.
شیرین عبادی، هم اکنون بر طبق قوانین استنکاف از پرداخت مالیات، از کشور نیز ممنوع الخروج شده است.
درباره طولانی شدن رسیدگی به پرونده مالیاتی وی نیز گفته می شود که علت اول، تلاش های وی برای دور زدن قانون پرداخت مالیات بوده و علت دوم نیز پیگیری های اداره مالیات در زمینه سایر پول هایی بوده که عبادی در خارج از کشور دریافت کرده است.


 
 
عکس نماز خواندن نوری المالکی در بیابانهای عراق
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٤٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٥ تیر ،۱۳٩۱
 

این عکس متعلق به نماز گزاردن نوری مالکی نخست وزیر عراق و همراهانش در یکی از بیابان های این کشور است.نوری مالکی از مسئولین شیعه عراق است.


 
 
کاریکاتور : بازیکنان چطور عاشق رویانیان شدند
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٠:٠٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٤ تیر ،۱۳٩۱
 


 
 
عکس یکی از مفاخر کشور در نماز جمعه این هفته تهران
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:۱٢ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٤ تیر ،۱۳٩۱
 


 
 
شگرد احمدی نژاد برای دست ندادن با زن نامحرم + عکس
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٠۸ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٤ تیر ،۱۳٩۱
 

احمدی نژاد در سفر به بولیوی و هنگامی که یک زن می خواهد با او دست بدهد.


 
 
اس ام اس (پیامک) های ولادت امام حسین علیه السلام
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٥٦ ‎ق.ظ روز شنبه ۳ تیر ،۱۳٩۱
 

حسین سلطان عشق، عباس ساقی عشق، زینب شاهد عشق و سجاد راوی عشق. کاروان
عشق در راه است و خود "عشق" نیمه شعبان خواهد آمد... اعیاد شعبانیه مبارک.

*************

شعبان شد و پیک عشق از راه آمد     عطر نفس بقیه الله آمد                  
با جلوه سجاد و ابوالفضل و حسین       یک ماه و سه خورشید در این ماه آمد

*************

میلاد گل رسول و زهرا و علی است         زیـرا کـه جهــان خجسته زین نور جلی است

مــا را دگـــر از روز جـزا بیمی نیست         چون بر دل ما عشق حسین ابن علی است

*************

مـژده ای دل خــدای عشـــق رسید         شـــاهــــدان را لــقـــــای عــشـــق رسیـد

جان به پایش کنید قربانی         عاشقان خونبهای عشق رسید

*************

ای دلنـواز قــاری قرآن خوش آمدی           در بیت وحی با لب خندان خوش آمدی

ای العطش، ترانه قبل از ولادتت              مادر فدات با لب عطشان خوش آمدی

*************

امشب زمیــن و آسمان گردیده پر شور و شعف        امشب تـمـام عـــرشیـــان بهـــر زیارت بسته صف

امشب که عیدی می‌دهد بر عاشقان شاه نجف       امشب تو هم مستی کن و دل را بری کن از اسف

زیرا به دنیا آمده مظهر عزت و شرف

*میلاد نور مبارک*

*************
ز گلــزار نبــی(ص) و بـــوستان حیدر و زهرا        گلی بشگفـت با بوی خوش و با چهره ی زیبا

شنیدستی که با یک گل نمی‌گردد بهار؟ اما        گلستان گشته از این گل، همه دنیا و ما فیها

شکفتن پنجمین گل باغ عصمت و طهارت تهنیت باد.

*************

بوی گلهای بهشتی ز فضا می‌آید        عطر فردوس هم آغوش صبا می‌آید

نوگـل مصطفوی، زینت باغ علوی          مظـهــر پـنــج تـــن آل عـبـــا می‌آید

*************

دو مــاه از دو افــــق در دو شب تجـلّی کرد       یکی شهنشه دوران، یکی امیر سپاهش   

دو گوهر از دو صدف از دو بحر گشت نمایان       یکـی چراغ هدایت، یکی معین و گواهش   

یکی حسین و یکی ناصر حسین، ابوالفضل      کـه جـــان خویــش به کربلا بداد به راهش  

*************

سروشی دوش در گوشم، سرود این نغمه شیوا      که بشگفت از گلستان محمد(ص) نوگلی زیبا  

بشارت ای گنــه کـاران حسیـــن آمد حسین آمد       نثـــار مقدمـــش سرهــا، فدای جان او جانها  

*************

شاهی به دوصد عزت و اجلال آید      با شوکت و فر و جاه و اقبال آید

امــروز حسیــن آیـد و فردا عباس        خورشید ز پیش و مه ز دنبال آید


 
 
تروریستها قبل از ترور دکتر رحیم پور ازغدی در دام افتادند
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٤٦ ‎ق.ظ روز شنبه ۳ تیر ،۱۳٩۱
 

مشرق گزارش داد که اعضای یک تیم تروریستی که با هدف ترور وی به کشور وارد شده بودند در تور امنیتی سربازان گمنام امام زمان گرفتار و بازداشت شدند.
گفته می شود این تیم تروریستی از مرزهای غربی وارد کشور شده بود.
حسن رحیم‌ پورازغدی روز پنج شنبه ضمن تائید خبر تلاش یک‌ گروهک تروریستی برای به شهادت‌رساندن وی گفت: بنده قصد انتشار این خبر را نداشتم، چراکه این به نفع بنده است؛ البته به نظر می‌رسد که درباره ترور من سوءتفاهم شده چرا که من جزء نخبگان نیستم اما در عین حال خوشحالم سرویس‌های اطلاعاتی غرب و خط تولید تروریسم از سوی بنده حقیر احساس خطر کرده است.
 
* دشمن سه بار قصد ترور مرا داشت
 
رحیم‌پورازغدی گفت : در یکسال و نیم اخیر این بار سوم است که خبر ترورم را به من داده‌اند که البته باید گفت آنها بیکار هستند که سراغ امثال من آمده‌اند؛ انتشار چنین اخباری دست کم این فایده را دارد که تردید بنده درباره مفید بودن یا نبودن کار طلبگی، تدریس و تحقیق‌ام را برطرف می‌کند.