پرواز اندیشه

دفاع پورنجاتی از نوری زاد + فیلم فیلم نوری زاد
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٥٦ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۳٠ آذر ،۱۳٩٠
 

احمد پورنجاتی از نمایندگان عضو فراکسیون مشارکت در مجلس ششم که از فعالین تحصن مجلس ششم نیز بود، با انتشار نامه‌ای به دختران محمد نوری‎زاد، فیلم پخش شده از او در اینترنت را فتوشاپی خواند.

پورنجاتی در این نامه کوتاه اما سراسر توهین تعابیر بی‌ادبانه متعددی را از جمله "عو عو کردن سگان"، "هاپ هاپ"، "لجن‌خواری"، "حرامزاده‌گی"، "رذالتی"، "سیاهچاله‌های دروغ و فریب و پلشتی و سنگواره زالوهای مندرس"، "دلپیچه ترحم انگیز در کالبد زهراگین خرچنگ‌های سمی"، " سالوس"، " دیوانه"، "زن‌باره"، "جادوگر"، "خوکان نجاست خوار"، "شکمبه عفن" و‌ "دزدان عقل و دل و دین" به‌کار برده است.

نکته قابل توجه اینکه احمد پورنجاتی نیز مانند نوری‌زاد تا کنون چند دور چرخیده و با انواع و اقسام جریان‌های سیاسی از راست‌های سنتی گرفته تا طیف‌های تندرو جریان تجدیدنظر طلب همکاری داشته است.

پورنجاتی در دوره‌ای که حجت‌الاسلام ری‌شهری وزیر اطلاعات بود، برای مدتی در این وزارت‌خانه مسئولیت داشت، در دهه 70 به بعثه مقام معظم رهبری رفت و در دوره‌ای قائم مقام حجت‌الاسلام ری‌شهری در بعثه مقام معظم رهبری در حج بود، سپس به صداوسیما آمد و در دوره‌ای که علی لاریجانی رئیس سازمان صداوسیما بود، قائم مقام وی بود، در انتخابات خرداد 76 به جریان دفاع از ارزش‌ها پیوست که حامی ری‌شهری بودند، پس از آن، به جریان دوم خردادی نزدیک شد و با انتشار یادداشت‌هایی در روزنامه‌های زنجیره‌ای خط خود را جدا کرد و در لیست جریان تندرو برای مجلس ششم قرار گرفت، با طرح‌های ساختارشکنانه در این مجلس همکاری کرد و در تحصن نمایندگان مجلس ششم نیز فعال بود. وی پس از کنار رفتن جریان تجدیدنظر طلب از قدرت بار دیگر به حجت‌الاسلام والمسلمین ری‌شهری نزدیک شد و در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم به‌عنوان تولیت آستان ادامه فعالیت داد و در عین حال، به نوشتن مقاله‌های تند در روزنامه‌های زنجیره‌ای ادامه داد. پورنجاتی در انتخابات خرداد 88 نیز به‌عنوان عضو اصلی ستاد موسوی فعال بود و به شهرهای مختلف کشور سفر کرد.

با این حال، پورنجاتی که سرگذشت نسبتاً مشابهی با نوری‌زاد داشته و گویا با وی هم‌ذات پنداری می‌کند، با انتشار نامه‌ای به دختران نوری‌زاد، علاوه بر ده‌ها ناسزایی که در این نامه ده خطی به منتشر کنندگان فیلمی داده است که نفاق نوری‌زاد را آشکار کرده است، یک نکته خنده‌دار نیز عنوان کرده است. وی مدعی است که این فیلم فوتوشاپی است و می‌نویسد: «اینک، در زمانه‌ای که همه چیز " فتوشاپ"می‌شود، چه باک اگر، خوکان نجاست خوار، شکمبه عفن خود را "فیلم "کنند و بر سر "محمد ما" فروریزند؟!»

بیان این نظر از سوی کسی که سال‌ها قائم مقام سازمان صداوسیما بوده اما هنوز تشخیص نمی‌دهد که فوتوشاپ که اسمش نیز روی آن است،‌ ابزار کار کردن بر روی عکس است نه فیلم. اما این ادعا این‌قدر مضحک است که حتی شخص نوری‌زاد نیز که در اثر این فیلم رسوا شده و ترجیح داده است فعلاً بساط شرم‌نامه‌هایش را جمع کند، سعی کرده اساساً به محتوای فیلم ورود نکند و اساساً ادعاهایی نظیر فوتوشاپی! بودن آن را مطرح نکرده، چرا که هر بیننده‌ای می‌تواند به‌راحتی با دسترسی به فیلم منتشر شده بر روی اینترنت تشخیص دهد که این فیلم واقعی است.

اینک یادآوری این نکته به آقای احمد پورنجاتی که "ادب مرد به ز دولت اوست"؛ فیلم منتشر شده در مورد نوری‌زاد را میبینیم ؛ فیلمی که گویا آن‌قدر مؤثر بوده که جریان فتنه را به تکاپو انداخته است.

 

 


 
 
دایی جواب مایلی کهن را به سبک خود داد !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٢:٥٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٩ آذر ،۱۳٩٠
 

سرمربی تیم فوتبال راه‌آهن در واکنش به اظهارات مایلی‌کهن گفت: از خدا می‌خواهم تمام مریض‌ها را شفا دهد.

به گزارش  فارس، علی دایی پس از تساوی صفر - صفر برابر شاهین بوشهر گفت: هر دو تیم بازی متعادلی انجام دادند و نتیجه عادلانه بود. البته اگر ما هوشمند‌تر بازی می‌کردیم می‌توانستیم پیروز شویم.

وی ادامه داد: هیچ تیمی تاکنون نتوانسته در یک نیمه راه آهن را تحت فشار قرار دهد. مطمئن باشید بردهای ما از دور برگشت آغاز می‌شود. از نظر فنی من به تیم انتقاد دارم ولی دلیل تساوی‌های زیاد ما بازی‌های خارج از خانه بود.

دایی در مورد اخراج ستار زارع از راه آهن گفت: این بازیکن را اخراج نکردیم. او یک آدم احساسی است که متاسفانه ارتباطات خانوادگی بسیار برایش مهم است و به خاطر همین ارتباطات از راه آهن جدا شد.

سرمربی راه آهن در مورد اظهارات مایلی کهن گفت: ایشان اگر جرات دارد اسم من را بیاورد و چنین حرف‌هایی بزند. در دو مصاحبه اخیرش 90 درصد حرف‌هایی که در مورد من زده دروغ بوده است. این مسئله را به شما ثابت می‌کنم. او در مصاحبه اخیرش چرندیات زیاد گفته است.

دایی ادامه داد: این آقا به 50 خانواری که در تولید من کار می‌کنند توهین کرده است. طرز لباس پوشیدن من و طرز لباس پوشیدن این آقا را ببینید. جنس تولیدی دایی بنجل نیست. همه علی دایی را می‌شناسند و گذشته او را می‌دانند. او هر چند وقت یک بار مصاحبه می‌کند و خودش را نشان می‌دهد. از خدا می‌خواهم تمام مریض‌ها را شفا دهد.

وی در مورد شایعه حضورش در پرسپولیس گفت: چنین چیزی صحت ندارد و من این فصل با راه آهن قرارداد دارم و تا آخر در این تیم می‌مانم.


 
 
آخرین تصمیمات در مورد قرعه کشی جدید حج عمره مفرده
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٠۱ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۸ آذر ،۱۳٩٠
 

رئیس سازمان حج و زیارت گفت : براساس آخرین تصمیمات اتخاذ شده در قرعه کشی که به منظور اعزام ثبت نام کنندگان جدید به عمره مفرده انجام می شود فقط دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر انتخاب خواهند شد.

به گفته وی، سایر افرادی که اسامی آنها در قرعه کشی انتخاب نشود باید سپرده خود را از بانک پس بگیرند.

رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: اما پس از اتخاذ آخرین تصمیمات قرار براین شد که دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر طی سه سال اعزام شوند و البته تعداد اندکی نیز به عنوان رزرو انتخاب می شوند که در صورت انصراف متقاضیان جایگزین خواهند شد.

لیالی افزود: سازمان حج هیچ تعهدی در قبال اعزام تمامی ثبت نام کنندگان ندارد و این موضوع در هنگام ثبت نام در بانکها قید شده بود.

وی با اشاره به اینکه اعزام های جدید از سال ۹۳ تا ۹۵ به طول می انجامد گفت: برای سال آینده و همچنین سال ۹۲ نیز پشت نوبتی های گذشته اعزام خواهند شد.

رئیس سازمان حج و زیارت با تاکید براینکه قرعه کشی از طریق نرم افزار انجام می شود و تدوین نرم افزار ویژه این کار در مراحل پایانی است اظهار داشت: قرعه کشی برای انتخاب متقاضیان جدید عمره تا پایان این هفته انجام می شوند.


 
 
اوباما : به ایران گفته ایم جاسوس ما را هم آزاد کند و منتظر جوابیم ؟؟!! (طنز)
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:۳٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۸ آذر ،۱۳٩٠
 

بعد از انتشار خبر دستگیری جاسوس آمریکایی در ایران، اوباما بدون هر گونه رودربایستی گفت:«ایران باید بعد از پس دادن هواپیمای RQ170، باید جاسوس ما را هم آزاد کند!».

طبق اخبار واصله از آنسوی دنیا، رییس جمهور آمریکا افزود:«اقدام خصمانه ایران در دستگیری جاسوس ما، یک عمل خصمانه و تحریک‌آمیز است که امکان دارد به گوشه قبای ما بربخورد و دیگر از این به بعد نه ما، نه ایران! قهر قهر تا روز قیامت هم قهر».

وی که بدجوری دلخور بوده و تا حدودی شاکی به‌نظر می‌رسید ادامه داد: «آخه این که نشد کار! یک روز هواپیمای ما را دستگیر می‌کنند!!! چار روز بعد جاسوس ما را می‌اندازند زندان، حالا ما حق داریم بترسیم از فردایمان که معلوم نیست کدام بلا را می‌خواهند سرمان بیاورند؟»

اوباما در پایان سخنان خود گفت: «اگر ایرانی‌ها جاسوس ما را آزاد نکنند، یک قطعنامه به شورای امنیت سازمان ملل می‌بریم تا قانوناً دیگر کسی جرأت نکند جاسوس‌های محترم ما را دستگیر کرده و آبرویمان را ببرد.»


 
 
چرا غربی ها و غرب زده ها از « امام خامنه ای » وحشت دارند ؟
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٧ آذر ،۱۳٩٠
 

غربی‌ها با سه کلیدواژه‌ی آزادی، دموکراسی، و حقوق بشر افکار عمومی را اداره می‌کردند. شرقی‌ها با دو کلیدواژه‌ی مبارزه‌ی پرولتاریا با امپریالیسم و برابری.

امام پنج کلیدواژه‌ی قرآنی را در مقابل آن پنج کلیدواژه قرار دادند.

    *اصل «امامت‌محوری» مهم‌ترین کلیدواژه بود. سیستم امت- امامت حرف جهانشمول اسلامی بود که در عرصه‌ی سیاست احیا شد.

    * ده سال هر کاری کردیم، یک رسانه‌ی غربی پیدا شود که بگوید «امام خمینی»، نشد! همه می‌گفتند «آیت‌الله خمینی.»

    *سال 59 به یکی از اساتید یهودی آلمان گفتم «استاد! چرا رسانه‌های شما نمی‌گویند امام خمینی؟». خنده‌ای کرد و گفت «آخر ما بعضی چیزها را متوجه شدیم!». کیف‌اش را باز کرد و یک کتاب درآورد. ترجمه‌ی آلمانی کتاب «ولایت فقیه» امام بود. گفت «آقای خمینی یک تئوری جهانی دارد. وقتی ما بگوییم "امام"، ایشان بین کشورهای دنیا شاخص می‌شود. چون کلمه‌ی "امام" قابل ترجمه نیست. ولی وقتی بگوییم "رهبر"، این کلمه در فرهنگ غرب بار منفی دارد. دیگر ما ایشان را کنار استالین و موسیلینی و هیتلر قرار می‌دهیم. کلمه‌ی "رهبر" به نفع ما و کلمه‌ی "امام" به نفع آقای خمینی است. از طرف دیگر اگر ایشان یک جایگاه دینی دارد، ما به ایشان می‌گوییم "آیت‌الله"، اما "امام" یک بار معنوی دارد! از طرفی ایشان آن طور می‌شود امام امت اسلامی که مسلمان‌های دنیا را دور خودش جمع بکند!». با این صراحت این را به من گفت.

    *یک رسانه‌ی غربی یا شرقی را پیدا نمی‌کنید که گفته باشد «امام خمینی». آن موقع ما امتحان کردیم رسانه‌های غربی آیا می‌پذیرند ما یک آگهی بدهیم به نام «امام خمینی»؟ می‌خواستیم 60000 مارک بدهیم برای چاپ آگهی، قبول نکردند!

    *شهریور 58 که در مجلس خبرگان قانون اساسی شهید بهشتی کلمه‌ی امامت را در قانون اساسی گذاشت، ریاست آن مجلس با آقای منتظری بود. امام خمینی گفت شما نمی‌توانی مجلس را اداره کنی، برو کنار، آقای بهشتی اداره کند. وقتی شهید بهشتی آمد اصل پنجم را مطرح کند که ولی فقیه نائب امام زمان و امام امت اسلامی است، کشور ریخت به هم. بازرگان اعلام استعفای دسته‌جمعی دولت را کرد. امیرانتظام اعلام کرد که مجلس خبرگان قانون اساسی باید منحل شود. سر یک کلمه کشور ریخت به هم!

   *امامت‌محوری، امّت‌گرایی، عدالت‌گستری، و دوقطبی مستکبرین-مستضعفین اساس تئوری امام خمینی بود.

    *امام خمینی از دنیا رفتند. آقای هاشمی رفسنجانی آمدند پنج روز بعد از رحلت امام خمینی در دومین خطبه‌ی اولین نمازجمعه‌ی بعد از رحلت امام، راجع به ولایت فقیه دو جمله گفتند. یک : «ما نمی‌خواهیم بعد از رحلت امام خمینی به جانشین ایشان "امام" بگوییم». این همه دعوا داشتیم با شرق و غرب؛ امام حاضر شد شهید بهشتی را قربانی کند برای این کلمه؛ قانون اساسی پنج بار روی امامت ولی فقیه تأکید کرده، امام این را از سال 48 مطرح کرده، شما می‌گویی نمی‌خواهیم؟ به اسم اعزاز امام خمینی گفتند به جانشین‌اش نمی‌گوییم امام! انگار یکی به شما بگوید من چون خیلی شما را دوست دارم، افکار شما را می‌خواهم با شما دفن کنم! جمله‌ی دوم‌شان این بود : «خبرگان مرجع تعیین نکرده است». یعنی جانشین امام خمینی نه مرجع است و نه امام.

    *وقتی ایشان جای لفظ «امام» گذاشت «رهبر» و به تناسب «امّت» هم شد «ملّت». یعنی عملاً سیستم تحمیلی ملت-رهبر انگلیسی‌ها را پذیرفتیم و سیستم امت-امامت امام خمینی را کنار گذاشتیم. وقتی «امّت» شد «ملّت»، عناصر امّت یعنی «خواهران و برادران قرآنی» -که وظایفی مثل امر به معروف و نهی از منکر نسبت به هم دارند-، تبدیل شدند به عناصر ملت یعنی «شهروند» و « هموطن.»

    *اما کلمه‌ی سوم یعنی «عدالت»؛ مقدس‌ترین کلمه‌ای که آقای هاشمی در دوران ریاست‌جمهوری‌شان ابداع و تحمیل کردند به نظام اسلامی، کلمه‌ی «توسعه» بود. فرق عدالت و توسعه این بود که «عدالت» را خدا و پیغمبر (ص) و علی مرتضی (ع) تعریف می‌کنند، اما «توسعه» را صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی و صهیونیست‌های عالَم.

    *در عرصه‌ی بین‌الملل هم دو کلیدواژه‌ی قرآنی «مستکبرین» و «مستضعفین» را ایشان اصلاح کردند و گفتند «مستکبرین» فحش و توهین‌آمیز است! به جایش بگوییم «قدرت‌های جهانی»! خب وقتی گفتی «مستکبرین» باید با آن‌ها «مبارزه» کنی، اما وقتی گفتی «قدرت‌های جهانی» باید با آن‌ها «تعامل» کنی. «مستضعفین» را هم کردند «قشر آسیب‌پذیر»؛ یعنی آدم‌های بی‌عرضه‌ای که خودشان پذیرای آسیب‌اند!

    *پنج کلیدواژه‌ی قرآنی امام خمینی که اساس گفتمان نهضت اسلامی بود، توسط ایشان تغییر پیدا کرد به همان کلیدواژه‌هایی که دشمنان می‌خواستند.

    *تا موقعی که کلیدواژه‌های قرآنی امام خمینی که رأس آن‌ها امام بودن ولی فقیه است- احیا نشود، هر کاری که بکنیم، وصله‌پینه کردن است.

    *شما هر کاری بکنید، این قدر جگر دشمنان نمی‌سوزد که بگویید «امام خامنه‌ای

    *مشکلی که هست هم این است که همه می‌گویند «دیگران بگویند ما هم می‌گوییم!». اصولگراها می‌گویند صداوسیما شروع کند، ما هم می‌گوییم! صداوسیما می‌گوید ما که از روحانیون نمی‌توانیم جلو بیفتیم! روحانیون می‌گویند تا مدیران ارشد نظام خودشان نگویند که ما نمی‌توانیم جلوی مردم بگوییم! مدیران ارشد می‌گویند وقتی جوانان انقلابی هم نمی‌گویند، ما بگوییم و هزینه بدهیم؟! و...

    *آیت‌الله سید محمدباقر حکیم پا می‌شود می‌رود نجف. از آن‌جا نامه می‌نویسد به «حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای». یک هفته بعد شهیدش می‌کنند. آن مرد بزرگ می‌فهمد که باید از آن‌جا پیغام دهد «امام خامنه‌ای». سید حسن نصرالله می‌فهمد در سخت‌ترین شرایطی که دارد، باید بگوید امام خامنه‌ای! ما اینجا نشسته‌ایم و نمی‌گوییم!

    * اگر نعمت خدا را قدر ندانیم، می‌فرماید «انّ عذابی لشدید». روز قیامت هم آن‌جا ندا داده می‌شود که «وقفوهم انّهم مسئولون، ما لکم لا تناصَرون». هی حرف را انداختند از این طرف به آن طرف.


 
 
راه اندازی شبکه اسپانیایی زبان صدا و سیمای ایران اسلامی
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٠٦ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٧ آذر ،۱۳٩٠
 

شبکه بین المللی اسپانیایی معاونت برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران Hispan TV چهارشنبه 21 دسامبر رسماً آغاز بکار می کند.

این شبکه تلویزیونی با هدف تقویت پیوندهای فرهنگی و نزدیکی با مردم کشورهای اسپانیایی زبان و نیز معرفی آداب، رسوم و سنن ایران به صورت 24ساعته برای مخاطبان اسپانیایی زبان پخش می شود.Hispan TV با بهره مندی از متخصصان برجسته ایرانی و خارجی در امر رسانه، پخش برنامه های خود را در زمینه های خبری، فیلم و سریال،برنامه های مستند،گزارش،مصاحبه های اختصاصی و برنامه های مختلف سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی از تهران آغاز می کند.
اخبار این شبکه اسپانیایی زبان با 16 ساعت کار روزانه آغاز بکار می کند و به زودی به پخش 24 ساعته خبر خواهد پرداخت.تمامی اخبار، مطالب و مصاحبه های گردآوری شده این شبکه توسط روزنامه نگاران و خبرنگاران بین المللی Hispan TV و مقالاتی که توسط همکاران این شبکه تهیه می شود، در وبسایت این شبکه قابل دسترسی است.

این شبکه تلویزیونی وبسایتی به آدرس (www.hispantv.com) و (www.hispantv.ir) و پسوندهای محلی کشورهای امریکای لاتین دارد که بیننده اجازه دسترسی به تماشای زنده شبکه را می دهد.

برنامه های هفتگی نقد مسائل روز اروپا ،برنامه مستند اندلس Al-Andalus ،برنامه مصاحبه با شخصیت های مهم اجتماعی،فرهنگی،اقتصادی و سیاسی آمریکا لاتین،اسپانیا و ایران تحت عنوان Cara a Cara و برنامه ویژه تاکسی Taxi با رویکرد گفتمان با سیاستمداران، نویسندگان و فیلمسازان معروف جهان از دیگر برنامه های شبکه تلویزیونی اسپانیایی برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است.

سعی و تلاش مدیریت این شبکه در تولید مجموعه های مستند براین اصل استوار است که چه تولیدات انحصاری و چه آن دسته از تولیدات که با همکاری فیلمسازان حرفه ای تهیه می شوند، در برگیرنده موضوعاتی باشند که کمتر در رسانه ها مورد بررسی قرار می گیرند.

بیش از دو هزار فیلم و سریال در قالبهای متفاوت نظیر تاریخی ماجرایی، درام و کمدی و مجموعه ای منتخب از بهترین فیلم های ایرانی ارائه شده در جشنواره های بین المللی نیز برای پخش در این شبکه تدارک دیده شده است.برنامه های شبکه تلویزیونی Hispan TV از طریق ماهواره در اروپا ،آمریکا و آمریکای لاتین قابل دریافت است.                                
 

(Hispasat IC Europe(30W

 Transponder:60

Frequency:12092 MHz 

Polarization:V

Symbolrate:27500

FEC:3/4

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hispasat IC Americas 30W

Transponder:62

 Frequency:12172MHz

Polarization:H

Symbolrate: 27500

FEC:3/4

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- NSS806 40.5W

Transponder:22A

Frequency:3803MHz

Symbolrate:27500

FEC:3/4

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Intelsat9  58W

Transponder:7C

Frequency:3840 MHz

Polarization:V

Symbolrate:27690

FEC:7/8


 
 
هندوانه های شب یلدا را چطور تزئین کنیم ؟
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:۳۱ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٧ آذر ،۱۳٩٠
 

شب چلّه نزدیکه و خوبه که با هم تصاویری را ببینیم که هندوانه آرایی را نمایش می دهند .

یلدای همه ایرونیهای با صفا و مومن مبارک باشه .

 

 

 

 

 

 

 

در طولانی ترین شب سال تشکر از خدای مهربون رو فراموش نکنیم !

 

 


 
 
خواستگاری از خانم مجری در برنامه زنده تلویزیونی
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:٢٧ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٧ آذر ،۱۳٩٠
 

یک مجری اخبار هواشناسی در نیویورک، هفته گذشته با اتفاق عجیبی در استودیو و در حالی که برنامه‌اش روی آنتن بود مواجه شد . خانم جنالی‌توماس در حالی که مشغول اعلام وضعیت هوا بود، مردی که پیش از این نیز او را می‌شناخت وارد صحنه شد و از وی خواستگاری کرد. با اینکه خانم هواشناس بار‌ها با پیشنهاد ازدواج این آقا مواجه شده بود اما این بار بلافاصله جواب مثبت داد. به گزارش رسانه‌ها این دو قرار مراسم ازدواج را برای ماه آگوست سال میلادی بعد گذاشته‌اند.گفتنی است این اولین باری نیست که از یک مجری تلویزیونی در برنامه زنده خواستگاری می‌شود.

به نظر می‌رسد این نوع خواستگاری در برخی کشور‌ها برای جلب بینند‌ه‌های تلویزیونی رواج یافته است.


 
 
 
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱:۳٦ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٦ آذر ،۱۳٩٠
 

فرهاد مجیدی و علی کریمی در پایان مرحله دوم انتخاب محبوبترین بازیکن سال 2011 در سایت فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار جهان، به عنوان بازیکنان برتر قاره آسیا جواز حضور در مرحله پایانی انتخاب محبوبترین بازیکن سال جاری میلادی را بدست آوردند.

 مرحله سوم رای گیری برای انتخاب محبوبترین بازیکن سال 2011 در سایت فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار جهان درحالی از امروز جمعه آغاز شد که در پایان مرحله دوم انتخاب محبوبترین فوتبالیست‌های جهان به تفکیک هر قاره، 20 بازیکن برتر جهان جهت حضور در رای گیری برای انتخاب نهایی محبوبترین بازیکن جهان معرفی شدند.

بر این اساس در قاره آسیا، فرهاد مجیدی با 266 هزار و 788 رای، علی کریمی با 243 هزار و 106 رای و یاسر القحطانی از عربستان 67 هزار و 116 رای به عنوان سه بازیکن محبوب این قاره، جواز شرکت در مرحله نهایی انتخاب محبوبترین بازیکن جهان را کسب کردند.

در مرحله سوم و نهایی انتخاب نهایی محبوبترین بازیکن جهان، پنج بازیکن محبوب اروپا و آمریکای جنوبی، سه بازیکن محبوب آسیا، آفریقا و کونکاکاف و یک بازیکن محبوب اقیانوسیه حضور دارند که کاندیدای کسب عنوان محبوبترین بازیکن جهان هستند.

از امروز 16 دسامبر 2011 (جمعه 25 آذرماه) رای گیری انتخاب محبوبترین بازیکن سال جهان از بین این 20 کاندیدا آغاز شده و تا 5 ژانویه 2011 ادامه خواهد داشت. ضمن اینکه آرای مراحل قبلی این بازیکنان صفر شده و برای انتخاب به عنوان محبوبترین بازیکن سال 2011 جهان، باید در انتخاباتی آزاد با یکدیگر به رقابت بپردازند.

- اسامی 20 کاندیدای عنوان محبوبترین بازیکن سال 2011 جهان به تفکیک قارههای مختلف به شرح زیر است:
قاره آفریقا:
 1- نادر لمیقری از مراکش با 25 هزار و 509 رای
 2- اوساما داراگی از تونس با سه هزار و 844 رای
 3- فیصل آگاب سیدو از سودان با سه هزار و 437 رای

قاره آسیا:
 1- فرهاد مجیدی از ایران با 266 هزار 788 رای
 2- علی کریمی از ایران با 243 هزار و 106 رای
 3- یاسر القحطانی از عربستان با 67 هزار و 116 رای

آمریکای شمالی، مرکزی و حوزه دریای کارائیب:
 1- خاویر هرناندز از مکزیک با 15 هزار و 916 رای
 2- کارلو کارستلی از هندوراس با 12 هزار و 826 رای
 3- کارلوس روئیس از گوآتمالا با هشت هزار و 562 رای

قاره اقیانوسیه:
 1- هری کیول از استرالیا با 258 رای

آمریکای جنوبی:
1- ادواردو خسوس وارگاس از شیلی با 78 هزار و 702 رای
 2- پائولو گوئه‌ررو از پرو با 41 هزار و 727 رای
 3- خوآن مانوئل وارگاس از پرو با 15 هزار و 143 رای
 4- لیونل مسی از آرژانیتن با 10 هزار و 830 رای
 5- کاکا از برزیل با پنج هزار و 866 رای

قاره اروپا:
 1- آدرا توران از ترکیه با 40 هزار و 415 رای
 2- کریستیانو رونالدو از پرتغال با 14 هزار و 626 رای
 3- دیمیتار برباتوف از بلغارستِان با 11 هزار و 330 رای
 4- الساندور دل پیه‌رو از ایتالیا با 10 هزار و 46 رای
 5- فرانچسکو توتی از ایتالیا با 6 هزار و 841 رای

علاقمندان به فوتبال در کشورمان می‌توانند با ورود به این لینک (http://iffhs.de/?b002ec70a804f4cd003f09) به بازیکن محبوب مورد علاقه خود رای بدهند.ِ


 
 
 
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:۳٥ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢۳ آذر ،۱۳٩٠
 

صبح روز دوشنبه، محمود احمدی‌نژاد رییس جمهور حین سخنرانی خود در ساری، با صحنه‌ای عجیب روبه‌رو شد؛ یکی از افراد حاضر در این همایش که توانسته بود خود را به صندلی‌های جلو برساند، با پرتاب کفش‌های خود به سوی رییس جمهور، شروع به انتقاد از وضعیت بیکاری در کشور کرد.
هرچند ‌این کفش‌ها به احمدی نژاد برخورد نکرد و به بنر پشت سر او خورد، حاضران در این مراسم، با سر دادن شعارهایی در حمایت از رییس جمهور، فرد توهین کننده را مورد ضرب و شتم قرار دادند و سرانجام با دخالت نیروهای انتظامی کار فیصله یافت.
البته در این باره باید گفت، آقای احمدی نژاد نخستین کسی نیست که با چنین مسأله‌ای روبه‌رو می‌شود و احتمالا آخرین نفر نیز نخواهد بود. چه ‌این که گفته می‌شود، همین فرد به سوی رئیس‌جمهور قبلی نیز گوجه یا تخم‌مرغ پرتاب کرده است و حتی شاهد فریادهای او در نماز جمعه‌ها نیز بوده‌‌ایم.
این‌ دست اعتراضات نه تنها به نزد بزرگان نظام برده می‌شود، بلکه گاه در شکل خشن‌تر و عجیب‌تری نیز ظهور و بروز پیدا می‌کند. همین هفته در خبرها آمد که کارگران یکی از کارخانه‌های نساجی در شمال کشور، برای گرفتن حقوق عقب افتاده خود، مدیرعامل کارخانه را در دستشویی حبس و اعلام کردند که جز با دریافت مطالبات معوقه خود، این فرد را آزاد نخواهند کرد و یا شدیدتر از این، در آغاز انقلاب، اتفاق افتاده است که کارگران، رئیس خود را به انداختن در کوره تهدید کرده باشند و یا برای تحقیرش، سوار بر فرغون به ‌این سو و آن سوی محل کار بدوانند.

فارغ از بی‌احترامی موجود در برخی از این رفتارها، نباید به چرایی بروز آن بی‌توجهی شود. در بیشتر این موارد، فرد معترض مقامات عالی نظام را آخرین پناهگاه خود دانسته است؛ حتی اگر این پناه بردن در ورای شکل بروز آن پنهان شده باشد و مرد قصه دیروز هم به رئیس‌جمهور پناه آورده بود.
مسائل بسیاری هستند که مردم وقتی از رسیدن سالم به حق و حقوق خود از راه‌های مدون قانونی ناامید می‌شوند، چاره را در این می‌بینند که نزد بالاترین مقام مسئولی بروند که دستشان به او می‌رسد؛ چه ‌این مقام مسئول، امام جمعه شهرشان باشد، نمایندگان مجلس یا مقامات استانی، وزرا و رئیس قضا و یا بالاتر از آن و این بیش از هر چیز ضعف در سازمان‌ها، روندها و یا قوانین موجود را نشان می‌دهد.
این از ضعف قانون کار ماست که کارگران برای گرفتن حقشان به چنین رفتارهایی سر می‌زنند و یا جلوی مجلس تحصن می‌کنند. همین قانون به کارفرما نیز گاه ظلم می‌کند؛ کارفرمایی که نمی‌تواند حتی کارگر بی‌مسئولیت و متخلف را بیرون کند، پس لازم می‌بیند قرارداد کار صوری و غیرواقعی با کارگرش ببندد.
شش سال پیش در زمان فعالیت دولت نهم، اصلاح موادی از قانون کار برای به روزرسانی قانون و رفع نواقص آن مطرح شد. از آن زمان تاکنون، روند اصلاح قانون کار ۲۱ سال پیش با کندی فراوان هر از چندگاهی مطرح و دنبال شده و هنوز به نتیجه نرسیده است.
متأسفانه خوب نوشتن قانون و نوشتن قانون خوب در ایران جدید، هنوز اهمیت خود را پیدا نکرده است. نمایندگان مجلس خیلی مجبور نیستند که به مردم توضیح دهند، شأن قانون‌گذاری وظایف نمایندگی خویش را چگونه انجام داده‌اند و دولت‌ها برایشان مهم است که ساختمان و بنا از خود به یادگار بگذارند؛ اما کمتر کسی است که به ساخته‌های قانونی خود افتخار کند.


 
 
فائزه هاشمی 90 در مجمع تشخیص رونمایی شد !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٠٧ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢۳ آذر ،۱۳٩٠
 

فائزه هاشمی رفسنجانی امروز در نشستی تخصصی که به دعوت حسن روحانی در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با عنوان " خاورمیانه و چشم انداز حکومت های مردم سالار" برگزار شده بود، حضور پیدا کرد

به گزارش مشرق؛ امروز به دعوت مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام نشستی تخصصی با عنوان "خاورمیانه و چشم انداز حکومت های مردم سالار" برگزار شد.
 
 
نکته عجیب این نشست حضور فائزه هاشمی دختر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود، که بعلاوه حضور در این نشست، اقدام به سخنرانی در این جلسه نیز کرده است.
 
گفتنی است فائزه هاشمی به عنوان یکی از عناصر فعال در فتنه 88 در روزهای ابتدایی فتنه به تهییج فتنه گران پرداخته و البته در سال 90 پس از اظهاراتی علیه مسوولان نظام توسط قوه قضائیه احضار شد. البته تعویق های مکرر در زمان اجرای دادگاه وی نیز باعث انتقاد افکار عمومی نسبت به این تاخیرها شده است.
 
 
اما موضوع قابل پیگیری آن است که چرا فائزه هاشمی که  از سوی افکار عمومی به عنوان یکی از همراهان فتنه 88 شناخته می شود، در یک نشست تخصصی آنهم با موضوع مهم انقلاب در کشورهای منطقه شرکت می کند؟
 
البته بدون تردید نمی توان به تاثیر حضور هاشمی رفسنجانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام بر روی حضور و رفت و آمد فرزندانش در اینگونه نشست ها بی اعتنا بود.

 
 
اوباما به منّت کشی افتاد + جون مادرتون بهپاد منو پس بدید !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:٤٥ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٢ آذر ،۱۳٩٠
 

رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با نخست وزیر عراق در واشنگتن از ایران درخواست کرد تا هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی این کشور را که بر فراز حریم هوایی ایران سرنگون شده است را پس دهد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با "نوری المالکی" نخست وزیر عراق در واشنگتن درباره سرنگون شدن هواپیمای جاسوسی پیشرفته "RQ-170" در خاک ایران گفت که ما از ایران خواسته ایم تا این هواپیما را پس دهند.
 
وی ادامه داد: ما منتظر چگونگی پاسخ ایران به این خواسته هستیم.

 
 
گفتگوی داغ حسین شریعتمداری کیهان با دانشجویان اصلاح طلب
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٤٥ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۱ آذر ،۱۳٩٠
 

امروزه پرده های تزویر و ریا کنار رفته و تاریخ به پیچ بزرگ و سرنوشت ساز خود نزدیک شده است. نظام سرمایه داری از سوی جنبش وال استریت به چالش جدی کشیده شده، دیکتاتورهای منطقه یکی پس از دیگری سقوط می کنند و ملت های مسلمان نسخه انقلاب اسلامی را به دست گرفته اند. در یک سوی این میدان ملت های به پا خاسته ایستاده اند و در سوی دیگر نظام سلطه بین الملل و دیکتاتورهای ریز و درشت صف کشیده اند. در این میان دشمنان جمهوری اسلامی ایران، اگر کم شعور نباشند که بعضاً هستند، به یقین مزدورند و حالت سومی وجود ندارد.
حسین شریعتمداری  که به دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه شهید عباسپور، در جمع انبوه دانشجویان این دانشگاه حضور یافته بود، ابتدا طی سخنان کوتاهی درباره ۱۶ آذر به حرکت وارونه مدعیان اصلاحات و عوامل فتنه ۸۸ اشاره کرد که سعی داشتند حرکت ضدآمریکایی دانشجویان در ۱۶ آذر۳۲ را به حرکتی در حمایت از آمریکا تبدیل کنند. شریعتمداری ضمن مقایسه این عده با سپاهیان عمر سعد در روز عاشورا گفت: بنی امیه در جنگ بدر و احد به روی قرآن شمشیر کشیدند در صفین، قرآن ها را به تزویر بر نیزه کردند و در عاشورا با زر و تزویر عده ای را به مقابله با امام حسین(ع) کشاندند.
مدیرمسئول کیهان بعد از سخنان کوتاه خود به پرسش های حاضران که به صورت شفاهی و با سروصدای عده ای از مدعیان اصلاحات همراه بود پاسخ داد. یکی از دانشجویان پلاکاردی را در دست داشت که روی آن نوشته شده بود «کیهان روزنامه فاشیست است.» و شریعتمداری به وی گفت: دستتان خسته می شود. پلاکارد را بیاورید روی سن و جلوی تریبون قرار بدهید و افزود؛ انتظار این بود که اندکی استقلال نظر و یا ابتکار عمل داشته باشید و از خودتان چیزی علیه کیهان بگوئید، نه آن که ترجیع بند هر شب رادیو اسرائیل را روی دست بلند کنید. یکی از حاضران به نظراتی که درباره حذف اصلاح طلبان مطرح می شود اشاره کرد و پرسید؛ آیا با حذف اصلاح طلبان، انتخابات مجلس یک قطبی نمی شود؟ که مدیرمسئول کیهان گفت؛ مگر با حذف منافقین که جنایات کمتری از مدعیان اصلاحات داشتند، جامعه و انتخابات یک قطبی شد؟ شریعتمداری در ادامه گفت: مدعیان اصلاحات در فتنه ۸۸ به گونه ای آشکار نقش ستون پنجم دشمن را بر عهده گرفته بودند بنابراین بدیهی است که مانند منافقین جایی در نظام نداشته باشند و افزود؛ امروزه، اصلاح طلبان را می توان به ۴ دسته تقسیم کرد. اول؛ آنها که به آمریکا و انگلیس پناهنده شده اند، نظیر مشاوران موسوی و کروبی و خاتمی. دوم؛ آنان که در داخل کشور ساز آمریکا را کوک می کنند و برخی از آنها در حال دورخیز برای فرار هستند. سوم؛ کسانی که از فتنه ۸۸ پشیمان هستند و چهارم آنها که در جبهه اصلاحات بودند ولی با فتنه همراهی نکرده اند. در این هنگام یکی از دانشجویان طرفدار اصلاحات عکس تاج زاده را روی دست بلند کرد و شریعتمداری گفت: ایشان که با صراحت به دروغ بودن ادعای تقلب اعتراف کرد و البته نگفت که چرا با این ادعای دروغ عده ای را فریب داده است؟ دانشجوی یاد شده، گفت؛ تاج زاده چنین اعترافی نکرده است؟ و مدیرمسئول کیهان در پاسخ گفت: فیلم آن را سایت های خودتان پخش کرده اند، مگر اخبار در عصر ارتباطات با شتر برای هواداران اصلاحات ارسال می شود که شما هنوز از آن خبر ندارید؟ از سوی دیگر، اگر چنین اعترافی نکرده بود چرا سران فتنه اینهمه به او اعتراض کردند؟ دانشجوی سؤال کننده گفت؛ او تحت شکنجه اعتراف کرده است که شریعتمداری پاسخ داد؛ اولا؛ فیلم پخش شده نشان می دهد که در کنار دوستان خود نشسته و گفته بود من مجری انتخابات بوده ام و می دانم تقلب در انتخابات ممکن نیست و ثانیاً؛ بچه بسیجی و حزب اللهی ما در اسارت فریاد می زند «مرگ بر صدام ضد اسلام» ولی این رهبران اصلاحات چه جور آدم هایی هستند که بعد از دستگیری و به محض آن که شیرکاکائو و شیرموز آنها قطع می شود طاقت نمی آورند و اعتراف می کنند؟! بنده توصیه می کنم که دیگر اینجوری از آنها دفاع نکنید که خیلی آبروریزی است!
یکی از دانشجویان درباره دو جریان ۸+۷ و جبهه پایداری سؤال کرد و مدیر مسئول کیهان گفت؛ اصولگرایان در اصول و مبانی با یکدیگر اختلاف ندارند و اختلاف سلیقه ها نیز نمی تواند و نباید مانع وحدت باشد و افزود؛ هم اکنون رایزنی هایی برای وحدت کلمه در جریان است. یکی از حاضران گفت؛ مگر بسیج با بقیه چه فرقی دارد؟ و مدیر مسئول کیهان گفت؛ بسیج ترجمان همه ملت است. بسیج هواپیمای فوق مدرن RQ۱۷۰ آمریکا را سالم به زمین می نشاند، در مصر و تونس و لیبی و بحرین و یمن انقلاب اسلامی برپا می کند، بیداری اسلامی را به قلب اروپا و آمریکا می برد، پوزه آمریکا و اسرائیل را به خاک می کشد و هرگاه جان و مال و ناموس مردم وطنش در خطر باشد تا پای جان به دفاع برمی خیزد ولی دیگران که البته بسیار اندک و کم شمارند، از برکت بسیج نفس می کشند و می خورند و می خوابند و اگر دشمن حمله کند، به دامان دشمن پناه می برند. مثل مدعیان اصلاحات. یکی از حاضران با فریاد گفت؛ بسیجی های واقعی یا در جنگ کشته شده اند و یا جانبازانی هستند که در طبقات بالای بیمارستان ساسان بستری شده اند و شریعتمداری گفت؛ اگر می خواهید به آمریکا و اسرائیل دلداری بدهید که ایران خالی از بسیجی است و می تواند با خیال راحت حمله کند، اشتباه می فرمائید، چون آمریکا و اسرائیل مدعیان اصلاحات را فقط در حد کف و سوت و آتش زدن سطل زباله قبول دارند و خودشان می دانند که بسیج چه خاکی بر سر آنها ریخته و می ریزد. البته دلداری دادن سران فتنه به دشمنان بیرونی قابل درک است! ولی شما چنین نکنید. یکی از حاضران گفت؛ آیا دلزدگی مردم از دین نشانه غلط بودن راه شما نیست؟ و مدیر مسئول کیهان گفت؛ ببخشید! مثل اینکه حضرتعالی تازه از پاریس تشریف آورده و از فرودگاه مستقیما به اینجا آمده اید؟! مگر ۹ دی را ندیده اید؟ آیا ابراز ارادت همین روزهای توده های عظیم مردم نسبت به امام حسین علیه السلام نشانه دینداری آنها نیست؟ آیا امام حسین مظهر آزادگی، ایثار و فداکاری در راه خدا و اسلام نیست؟ یکی از حاضران گفت؛ پس نظر شما درباره اصلاح طلبانی که روز عاشورای ۸۸ به خیابان آمدند چیست؟ و شریعتمداری گفت؛ آنها باقیمانده سپاه یزید بودند که به عاشورا نرسیده بودند و می خواستند بدهی خود به عمرسعدهای زمان یعنی آمریکا و اسرائیل و انگلیس را ادا کنند. یکی دیگر پرسید؛ درباره جمعیت روز ۲۵ خرداد چه می گوئید؟ و مدیر مسئول کیهان پاسخ داد؛ بسیاری از آنها کسانی بودند که فریب میرحسین و کروبی و خاتمی را خورده بودند و هنگامی که متوجه شدند سران فتنه با ساز دشمن به رقص آمده اند از کنار آنها پراکنده شدند و توبه کردند. وگرنه، چرا دیگر نیامدند؟! یکی از حاضران گفت؛ شما قلم به دست مزدور هستید و شریعتمداری گفت؛ امیدوارم اگر قلم زدنم مزدی داشته باشد مزد آن را از خدای سبحان بگیرم و مانند اصلاح طلبان فراری از انگلیس و آمریکا و اسرائیل جایزه نگیرم. در این هنگام چند تن از میان دانشجویان بسیجی که تعداد آنها چند برابر طرف مقابل بود به آنها اعتراض کردند که چرا اهانت می کنید و مدیر مسئول کیهان گفت؛ خواهش می کنم به اهانت های آنان توجهی نکنید، بگذارید حرفشان را بزنند. و خطاب به شمار اندک مدعیان اصلاحات پرسید؛ مگر شما نمی گوئید دانستن حق مردم است؟ و مخالف را باید تحمل کرد؟ پس چرا از شنیدن سخن حق و مستدل برآشفته می شوید؟ اگر استدلالی دارید بیاورید، بنده سراپا گوشم. یکی پرسید؛ کیهان، اطلاعات پنهان خود را از کجا می آورد؟ و شریعتمداری گفت؛ اول بفرمائید که آیا اخبار کیهان درباره وابستگی سران و عوامل فتنه ۸۸ به آمریکا و اسرائیل و انگلیس نادرست بود؟ اسناد آن را که ارائه کرده ایم؟ آیا بسیاری از مدعیان اصلاحات و فتنه گران هم اکنون به آمریکا و اروپا پناهنده نشده اند؟ آیا خاتمی با جرج سوروس صهیونیست ملاقات نکرده است؟ آیا محتشمی پور تشکیل کمیته صیانت از آراء را از روی دست جین شارپ کپی نکرده است؟ آیا جان کین و ریچارد رورتی و هابر ماس برای آموزش خرابکاری به ایران نیامده و با اعضای حزب مشارکت و سازمان مجاهدین جلسات طولانی نداشته اند؟ و... کدامیک را می توان انکار کرد؟ و اما؛ درباره این که اطلاعات کیهان از کجاست باید بگویم بچه حزب اللهی ها همه جا هستند و سپس به مزاح گفت؛ زیاد به بغل دستی های مدعی اصلاحات خود اعتماد نکنید. از کجا معلوم که با کیهان ارتباط نداشته باشند. مگر مدحی را ندیده اید؟ باید از هوشتان کار بکشید. اصلا همه اینها به یکطرف. در عرایض من اندیشه کنید، اگر دیدید مستند و مستدل است، خودتان را از چنگال سران فتنه نجات بدهید. بچه های خودشان را برای تحصیل به آمریکا و اروپا فرستاده اند و شما را برای سوءاستفاده نگاه داشته اند. مجری در پاسخ به کسی که پرسید چرا اصلاح طلبان را دعوت نمی کنید؟ اعلام کرد که هریک از اصلاح طلبان را که برای مناظره دعوت کردیم وقتی شنیدند طرف مقابل شریعتمداری است حاضر به مناظره نشدند و یکی از حاضران پشت تریبون آمد و خطاب به شریعتمداری گفت؛ من با موبایل شما تماس گرفتم و گفتم آقایان زیباکلام و علوی تبار حاضر به مناظره با شما هستند ولی شما نپذیرفتید. شریعتمداری گفت؛ البته خلاف می گویید زیرا مجریان برنامه از مدت ها قبل با هر کس تماس گرفته اند حاضر به مناظره با بنده نشده است اما، اگر جنابعالی همان شخصی باشید که با من تماس گرفته بود حتما به خاطر دارید که گفتید هیچکس حاضر به مناظره با شما نیست و فقط آقای عبدی اعلام آمادگی کرده ولی به این شرط که شریعتمداری به هیچ سندی اشاره نکند و بنده این را هم پذیرفتم ولی دیگر تماس نگرفتید. یادتان که هست؟

یکی دیگر گفت؛ شما حسین بازجو هستید و مدیر مسئول کیهان پاسخ داد؛ بنده به شدت متاسف هستم که ثواب بزرگ بازجویی در نظام مقدس جمهوری اسلامی در نامه اعمالم نوشته نشده است تا فردای قیامت به دفع شر اراذل و اوباش از سر ملت افتخار کنم. ضمنا برای شما خیلی افت دارد که حرف های نوری زاده و صور اسرافیل و کریم بغدادی و مسعود رجوی را تکرار کنید. آنها نمی دانند بازجویی چه ثواب بزرگی دارد. شما که می دانید چرا؟! به گزارش خبرنگار کیهان در ابتدای برنامه برای شریعتمداری توضیح داده شد که هرچند تعداد دانشجویان مدعی اصلاحات بسیار اندک است ولی تقریبا همه وقت را به آنها داده ایم تا هرچه می خواهند بگویند.
این نشست که با التهاب فراوان همراه بود با فرا رسیدن وقت اذان مغرب خاتمه یافت.
گفتنی است یک ساعت قبل از حضور مدیر مسئول کیهان در این نشست، دو پیامک یکی از مبدا ترکیه و دیگری از مبدا انگلیس روی تلفن همراه شریعتمداری فرستاده شد که در آنها با تهدید مدیر مسئول کیهان از وی خواسته شده بود در این نشست شرکت نکند.


 
 
جادوگر این بار روی سیم خادار پرید !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:۱٧ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۱ آذر ،۱۳٩٠
 

موضع تندی که علی کریمی در قبال عزیزالله محمدی گرفت، نتیجه یک بار روانی غیرقابل وصفی بود که یکی از باتجربه‌ترین بازیکنان کنونی فوتبال ایران را هم در برابر آن عاجز می‌کند.

کریمی در حقیقت داشت چهره واقعی تیمش را نشان می‌داد. وقتی بی‌مقدمه و بدون هیچ بهانه‌ای به سوی عزیزالله محمدی حمله کرد و او را مسبب باخت سنگین تیمش خواند، نشان داد که او هم در مجموعه پرتنش و سرشار از درگیری‌های روحی و روانی باشگاه، نتوانسته آرامش خود را حفظ کند. آیا واقعا این سازمان لیگ بود که پرسپولیس را به زمین زد؟ آیا برنامه سازمان لیگ برای استقلال که مانند پرسپولیس بازیکنانی را به تیم ملی داده بود و مانند پرسپولیس فرصت کافی برای تمرین‌های مداوم با تمامی مجموعه‌اش را نداشت، سودآور بود و برای تیم کریمی پرمخاطره؟! کریمی، فقط گوشه‌ای از چهره عصبی تیمش را نشان داده است.

تفاوت استقلال و پرسپولیس در داشته‌ها و نداشته‌هاست. وقتی فتح‌الله‌زاده داشت برای استقلال با تیموریان، زندی، رحمتی و خسرو حیدری مذاکره می‌کرد، پرسپولیسی که در اختیار کاشانی بود، خود را غرق در درگیری‌های خانوادگی می‌دید. دایی از یک سو حمله می‌کرد، کاشانی جواب می‌داد، استیلی ناخواسته خود را رودرروی موج انتقادات می‌دید و روزها سپری می‌شد. همان روزها، کریمی گفته بود که روند آماده سازی پرسپولیس برای فصل آینده نگران کننده و خطرناک به نظر می‌رسد.

همان روزها بود که پرسپولیس خود را برای شکست در دربی، لیگ، جام حذفی و حتی آسیا آماده می‌کرد و همان روزها هم بود که استقلال خودش را مهیای جشن‌های پیروزی در لیگ و دربی و حذفی می‌کرد! کریمی امروز بر سر عزیزمحمدی فریاد می‌زند و ادعا می‌کند که اگر حرف‌هایش را در مورد رئیس سازمان لیگ (که خود از مدعیان و متولیان پاک‌سازی فوتبال است) بزند، دیگر نه او می‌تواند در لیگ بازی کند و نه عزیزمحمدی قادر به زندگی میان فوتبالی‌ها خواهد بود!

کریمی فریاد زده است و این بزرگترین اشتباه ممکن خواهد بود اگر تصور کنیم که اعتراض کریمی فقط خطاب به مجموعه‌ای غیر از سازندگان پرسپولیس بوده. پرسپولیس همان روزی که بدنسازش را راند تا او به استقلال برود آماده برخورداری دایمی از مصدومان شد. اولادی، نوروزی، بادامکی، کاظمیان و هاشمیان هر روز و همه روز مصدوم هستند و این محصول بدنسازی اشتباه امروز پرسپولیس و البته تشخیص‌های غلط و همیشگی پزشکی است که استیلی به این تیم هدیه داد! کریمی فریاد می‌زند و از عزیزمحمدی بابت فرصت ندادن به پرسپولیس برای رسیدن مصدومانش گلایه می‌کند، اما خود که در بهترین لیگ‌های دنیا بازی کرده نیز می‌داند هرگز به تیمی که نه درست بدنسازی می‌کند، نه درست به اردو می‌رود، نه درست مصدومانش را علاج و درمان می‌کند، فرصتی اضافه داده نشده و نمی‌شود!

کریمی که عادت دارد همواره روی دیوارهای بلند بپرد، این بار دیوار کوتاه را رها کرد و روی دیوار سیم خاردار سازمان لیگ پرید! اما خود مجموعه کنونی و اسبق پرسپولیس هم می‌دانند که این شیوه، اعتراضی است به مدیریت و تفکری که این پرسپولیس را نابود کرد!


 
 
شیشه لیسی اپوزیسیون از مربای هیلاری (طنز کیهانی )
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱۱:٤٧ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٠ آذر ،۱۳٩٠
 

خنده 
گفت: سایت های ضد انقلاب نظیر، جرس، گویانیوز، بالاترین و... از راه اندازی «سفارت مجازی آمریکا» حسابی دمغ شده و آن را اهانت به اپوزیسیون دانسته اند.
گفتم: چرا؟! اتفاقا باید از خوشحالی با دمشان گردو بشکنند!
گفت: یکی از این سایت ها نوشته است سفارت مجازی فقط یک سایت است که قبلا هم بود و این کار خانم کلینتون مثل آن است که به اپوزیسیون یک شیشه مربا نشان بدهد و بگوید از پشت شیشه لیس بزنید.
گفتم: چه عیبی دارد؟ مگر اپوزیسیون تا حالا کاسه لیس نبود؟ حالا شیشه لیس باشد. بالاخره تخصص ضد انقلاب لیس زدن است.
گفت: یکی دیگر از سایت ها نوشته، تصور ما این بود که خانم کلینتون در پاسخ به زحمات اپوزیسیون، یک کار درست و حسابی انجام می داد ولی انگار ایشان برای گول زدن ما اتل متل خونده.
گفتم: راست میگه؛ من صدای هیلاری ورپریده رو شنیدم که برای اپوزیسیون می خوند؛ اتل متل گلابی! دوستت دارم حسابی! یه روز به خرج خودت، می برمت کبابی!خنده
 


 
 
ماجرای نمازخوان شدن سامی یوسف
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٠ آذر ،۱۳٩٠
 

«سامی یوسف» خواننده مسلمان اهل انگلستان از روزهای جهالت، سردرگمی و در نهایت ایمان قلبی‌اش به دین اسلام و نقش موثر خانواده «شیخ راشد الغنوشی» رهبر مسلمان تونس در این مسیر می‌گوید.

سامی یوسف ۳۱ ساله تیر ۱۳۵۹ در تهران متولد شد، او تهیه‌کننده، آهنگساز، ترانه‌سرا و خواننده‌ مسلمانی است که از سه سالگی در انگلستان زندگی می‌کند و همواره در ترانه‌هایش به مضامین اسلامی پرداخته است،مجله تایم او را «بزرگترین ستارهٔ راک جهان اسلام» و مجله گاردین از او به عنوان «ستاره راک مقدس» یاد کرده است.

 
«سامی» که طی سال‌های اخیر چند ترانه نیز به زبان فارسی خوانده است در مصاحبه با مجله انگلیسی زبان «اِمل» می‌گوید: اصالت من آذری است و اگرچه آذری‌ام خیلی خوب نیست، هنوز در خانه به این زبان صحبت می‌کنم، البته من به زبان‌های انگلیسی و فارسی هم صحبت می‌کنم و تلاشم بر این است که زبان عربی را نیز به خوبی یاد بگیرم و یک سال آینده را نیز برای مطالعات اسلامی در مصر خواهم گذراند.
 
«سامی» که جوان‌ترین فرد خانواده است، هم‌اکنون با پدر، مادر خواهر و برادرش زندگی می‌کند و زندگی‌ روزانه‌اش به دو بخش کار و مطالعه تقسیم شده است، او که همواره در کارهایش سعی کرده به تبلیغ دین اسلام و زیبای‌هایش بپردازد، درباره رسیدن به درک واقعی از اسلام می‌گوید: رسیدن من به چنین درکی سال‌ها به طول انجامید، زمانی که خیلی جوان بودم درک من از اسلام به تبلیغات منفی محدود می‌شد که توسط رسانه‌های غربی منتشر می‌شد ولی از همان دوران کم‌کم سوالات زیادی در ذهنم به وجود می‌آمد که دیگر مسلمانان قادر به پاسخگویی نبودند و من بزرگ می‌شدم در حالی که به شدت از اینکه واجباتم را به جا نمی‌آوردم عذاب وجدان داشتم.
وی اینگونه ادامه می‌دهد: سرانجام زمانی که ۱۵ سال بیشتر نداشتم، خانواده «شیخ راشد الغنوشی» (یکی از رهبران اسلامی تونس) با ما همسایه شدند و پسرش نیز با من هم‌مدرسه‌ای شد. از آن به بعد من و او صبح با هم به مدرسه می‌رفتیم و بعدازظهرها نیز در خانه ما به بحث و گفت‌وگو درباره مذهب، سیاست و تاریخ می‌‌پرداختیم.
 
این خواننده محبوب اسلامی ادامه می‌دهد: من دوران حساسی را پشت سر گذاشتم، چند روز نماز می‌خواندم و دوباره چند روزی دیگر نمی‌خواندم و خانواده غنوشی در عین آنکه خیلی روی این مسائل حساس بودند هیچ‌گاه مرا به انجام کاری اجبار نمی‌کردند، خلاصه این دوران تا دهه پیش ادامه داشت تا آنکه من خواندن نماز آن هم ۵ نوبت در روز را به صورت مستمر شروع کردم و پس از مدتی دیدم که چقدر نسبت به این مسئله احساس خوبی دارم و پس از آن در سال ۲۰۰۲ در دوره‌های تجدید ـ که توسط موسسه تحقیقی اسلامی دوحه برگزار شد ـ شرکت کردم و این دوره باعث شد تا با استحکام بیشتری به دین اسلام روز بیاورم، من در این دوره یاد گرفتم که انسان به دنبال دانش نمی‌رود که فقط برای خودش سودمند باشد بلکه باید برای کمک به خود و دیگران در جست‌وجوی دانش باشیم.
 
«سامی یوسف» می‌افزاید: شرکت در این دوره مثل این بود که دارم یک رویای شیرین می‌بینم، برای یک ماه میان کسانی زندگی کردم که پیش از این هیچ‌گاه آنها را ندیده بودم و روح عشق و برادری آنچنان ما را به هم پیوند داده بود که من تاکنون چنین چیزی را میان اعضای هیچ خانواده‌ای ندیده بودم، کمی بعد با موسسه انتشاراتی «نشید» آشنا شدم و همکاری‌ام را شروع کردم. نشید موسسه‌ای است که دو هدف را دنبال می‌کند: اول؛ گسترش پیام اسلام، و دوم؛ تشویق جوانان به آنکه به دین و ایمانشان افتخار کنند.
 
وی در پایان این مصاحبه گفت: اسلام انسان بر آن می‌دارد تا در همه زمینه‌ها بهترین باشند و ما با بهره گرفتن از مضامین اسلامی باید تلاش کنیم در تمام عرصه‌های زندگی به عنوان انسانی مسلمان بهترین باشیم.

 
 
تصاویر طفره رفتن سارکوزی از دست دادن با نخست وزیر انگلیس
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:٥٢ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٠ آذر ،۱۳٩٠
 

پایان مراسم سران اتحادیه اروپا در بروکسل با حاشیه‌های جالبی همراه بود و زمانی که "دیوید کامرون" نخست وزیر انگلیس قصد داشت با "نیکلا سارکوزی" رئیس جمهور فرانسه دست داده تا به نحوی کدورت‌های به وجود آمده را مرتفع سازد با برخورد سرد و قابل تامل سارکوزی مواجه شد.

روزنامه دیلی‌میل گزارش داد پس از پایان نشست دیشب، کامرون به سمت سارکوزی آمد و دست خود را به سوی او دراز کرد اما سارکوزی نه تنها با وی دست نداد بلکه بدون توجه به کامرون،‌ مشغول صحبت با فردی در کنار خود شد.
 
این گزارش افزود: پس از برخورد سرد سارکوزی، کامرون مجبور شد تا دستی را که به سوی وی دراز کرده بود به شانه‌های رئیس جمهور فرانسه زده و با لبخندی تلخ محل را ترک کند.
 
 
 
 
 
 
 
نشست شب گذشته سران اتحادیه اروپا بر سر ایجاد یک اتحادیه مالی جدید و اعمال تغییرات در معاهده لیسبون با بروز اختلاف گسترده بین کشور‌های بزرگ این اتحادیه همراه بود و گزارش‌های حاکی از در انزوا قرار گرفتن انگلیس در تغییرات جدید اتحادیه اروپا است.
 
بیست و سه تن از رهبران بیست و هفت کشور اروپایی با اتخاذ سیاست یکپارچگی بیشتر با قوانین بودجه ای شدیدتر در منطقه واحد پولی (یورو) موافقت کردند. اما انگلیس اعلام کرده است لایجه پیشنهادی معاهده اتحادیه اروپا را نخواهد پذیرفت.

 
 
تحقیر مجدد پرسپولیس توسط آبی پوشان + استیلی کنار کشید
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:٥۱ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٩ آذر ،۱۳٩٠
 

آبی پوشان پایتخت هفتاد و سومین دربی پایتخت را با درخشش مجتبی جباری با پیروزی پشت سر گذاشتند تا با چهارمین پیروزی استقلال مقابل پرسپولیس با مربیگری پرویز مظلومی یک رکورد جدید در تاریخچه نتایج دیدارهای استقلال و پرسپولیس به ثبت برسد.

هفتاد و سومین دیدار استقلال و پرسپولیس عصر امروز با برتری شاگردان پرویز مظلومی به پایان رسید تا با ثبت این نتیجه، پرسپولیسی‌ها در کنار ناکامی در رقابت‌های لیگ برتر از گردونه رقابت‌های جام حذفی نیز خارج شوند تا بحران نتیجه گیری در این تیم افزایش یابد.

مظلومی که تا پیش از این دیدار سه بار به صورت پیاپی تیم فوتبال پرسپولیس را شکست داده بود، با کسب این پیروزی موفق شد برای نخستین بار در طول تاریخ به عنوان تنها مربی نام گیرد که موفق شده در بازی سنتی لیگ ایران صاحب پیروزی شود.
جدال استقلال و پرسپولیس در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی از ساعت 16:15 دقیقه امروز در حضور بیش از 70 هزار هوادار دو تیم با قضاوت هدایت ممبینی به مصاف هم رفتند که در پایان 90 دقیقه هیچ یک از دو تیم نتوانستند دروازه یکدیگر را باز کنند تا کار به وقت‌های اضافه کشیده شود.
استقلالی‌ها که در جریان وقت قانونی بازی برتری محسوسی مقابل پرسپولیس داشتند، در وقت اضافه اول این بازی روی درخشش مجتبی جباری هافبک ملی پوش خود موفق شدند دو بار دروازه علیرضا حقیقی را باز کنند تا استقلالی‌ها به حضور در مرحله نیمه نهایی رقابت های جام حذفی امیدوار شوند.

اما پرسپولیسی‌ها  که انتظار چنین اتفاقی را نداشتند، با ارائه بازی احساسی و پر اشتباه به بازیکنان استقلال اجازه خودنمایی دادند که اسماعیل شریفات موفق شد در پایان وقت اضافه اول برای سومین بار دروازه حقیقی را باز کند تا آب سردی بر پیکره پرسپولیسی‌ها ریخته شود.

 پس از برتری قاطعانه استقلال در نیمه نخست وقت‌های اضافه، این بار پرسپولیسی‌ها برشدت حملات خود افزودند تا شاید با این شیوه، نتیجه بازی را تغییر دهند اما بازی منطقی بازیکنان استقلال مانع از تحقق خواسته پرسپولیسی‌ها شد تا هواداران پرسپولیس برای چهارمین بار در طول دو فصل گذشته شاهد شکست تیم مورد علاقه خود مقابل تیم استقلال و پرویز مظلومی باشند.

بازیکنان استقلال با کسب مجوز حضور در مرحله نیمه نهایی، مسیر آسانی پیش روی خود برای حضور در فینال جام حذفی می‌بینند چرا که اگر آنها بتوانند در بازی بعدی خود مقابل برنده دیدار دو تیم شهرداری یاسوج و فولاد خوزستان به برتری دست پیدا کنند می‌تواند شانس حضور در فینال رقابت‌های جام حذفی را به دست آورند.

در صورتی که استقلال بتواند به عنوان ارزشمند قهرمانی جام حذفی دست پیدا کند، شاگردان پرویز مظلومی به عنوان یکی از نمایندگان ایران در رقابت‌های فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا حضور خواهد داشت.

اما نکته قابل توجه پس از این بازی، استعفای  سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس از مسوولیت خود بود و حمید استیلی که با انتقاد سنگین هواداران این باشگاه به دلیل نتایج ضعیف در رقابت‌های لیگ برتر و جام حذفی رو به رو شده بود بلافاصله پس از اتمام بازی و ثبت دومین شکست مقابل استقلال از مربیگری تیم فوتبال پرسپولیس کناره گیری کرد تا پرسپولیس بحران زده از این پس دیگر حمید استیلی را روی نیمکت خود مشاهده نکند.


 
 
شکار پرنده آمریکایی ، ضربه مهلک ایران اسلامی به شیطان بزرگ
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:٢۸ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٩ آذر ،۱۳٩٠
 

اعلام خبر به زمین نشاندن هواپیمای پیشرفته بدون سرنشین RQ 170  در خاک ایران از روز یکشنبه واکنش‌های متناقض و دستپاچه‌ای را از سوی طرف امریکایی که این هواپیما متعلق به سازمان جاسوسی این کشور است، در پی داشت.

امریکایی‌ها ابتدا در قبال این ماجرا سکوت کردند و حتی سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به سؤال خبرنگاران، پاسخ‌گویی به این مورد را در حیطه وظایف پنتاگون (وزارت دفاع امریکا) و ایساف (فرماندهی نیروهای نظامی ناتو مستقر در افعانستان) عنوان کرد.

این در حالی بود که هم‌زمان با این اظهارنظر سخنگوی کاخ سفید، دولت امریکا که به عمق فاجعه پی برده بود، از روز سه‌شنبه تلاش‌های محرمانه‌ای را آغاز کرد تا با طرح این مسئله که هواپیما در اختیار ایساف بوده و در حال انجام مأموریت‌های ناتو بوده است،‌ این هواپیما را پس بگیرند.

در عین حال، در اولین واکنش‌های رسمی و رسانه‌ای مقام‌ها و رسانه‌های امریکایی به این ماجرا نیز تلاش شد که اولاً در مورد مشخصات و ویژگی‌های بسیار پیشرفته این هواپیما و مأموریت‌های پیچیده تعریف شده برای آن، اطلاع‌رسانی نشود و همچنین عنوان شود که این هواپیما در افغانستان از دسترس خارج شده است.

اما اگرچه توانایی ایران در به زمین نشاندن این هواپیما که یک هواپیمای فوق پیشرفته و کاملاً سری رادار گریز است و بر اساس گفته منابع غربی، هنگام عبور آن، رادارها تصور می‌کنند گروهی از پرندگان در حال حرکت هستند، یک پیروزی قابل توجه برای ایران در جنگ الکترونیک و شکست واضح برای امریکا بود اما در عین حال، دو مورد دیگر موجب نگرانی بیشتر نهادهای امنیتی و نظامی امریکایی شد.

این نهادها می‌دانستند در صورتی که ایران توانسته باشد این هواپیما را سالم به زمین بنشاند، هم قادر است از اطلاعات جمع‌آوری شده توسط آن را بازیابی کند که نشان‌دهنده جمع‌آوری اطلاعات جاسوسی توسط سیا، تعرض آشکار به حقوق کشورها و استفاده از این اطلاعات در عملیات‌های تروریستی و ایذایی است که این می‌تواند به‌عنوان یک سند روشن و غیرقابل انکار در مجامع بین‌المللی استفاده شود و نکته مهم‌تر اینکه مهندسان ایرانی که اکنون در زمینه ساخت هواپیماهای بدون سرنشین پیشرفت‌های قابل توجهی داشته‌اند، قادر خواهند بود با مهندسی معکوس این هواپیمای فوق پیشرفته، زنجیره دستاوردهای خود را تکمیل کنند.

در این زمینه، رسانه‌های غربی که ابتدا هرگونه سقوط هواپیمای بدون سرنشین را رد می‌کردند، پس از اعلام کدهای غیرقابل انکار از سوی ایران، برای کاستن از تبعات تبلیغاتی ماجرا مدعی شدند ایران تنها هواپیما را ساقط کرده و نتوانسته آن را به زمین بنشاند، بنابراین، نه می‌تواند از اطلاعاتش استفاده کند و نه می‌تواند بر روی آن مهندسی معکوس انجام دهد.

نکته جالب در مورد این هواپیما و دستاورد بزرگ نیروهای مسلح ایران این است که RQ 170  به‌نحوی طراحی شده که به محض خارج شدن از دسترس برای اینکه اطلاعاتی که جمع‌آوری کرده و تکنولوژی ساخت خودش لو نرود، منفجر می‌شود اما در این مورد اخیر، با مهارت نیروهای ایرانی، هواپیما کاملاً سالم به زمین نشست و تصاویری که شب گذشته از این هواپیما پخش شد،‌ شوک بزرگ‌تری به غربی‌ها وارد کرد که حتی ادعاهای اولیه‌ای مانند ساختگی بودن این هواپیما بلافاصله از سوی خود مقام‌های امریکایی رد شد.

اما در حالی که دولت امریکا تلاش می کند از کانال های مختلف اینگونه القا نماید که هواپیمای RQ 170 که از اواخر هفته گذشته در اختیار ایران قرار داد، در اختیار ایساف (نیروی عمل کننده در افغانستان تحت فرماندهی ناتو) بوده، روزنامه نیویورک تایمز ضمن رد این موضوع، تاکید کرد که این هواپیما متعلق به سازمان سیا بوده است.

نیویورک تایمز روز دوشنبه 14 آذر 1390 در مقاله ای به قلم ویلیام براد و دیود سانجر نوشت: «هواپیمای ساقط شده در ایران، برای جمع آوری اطلاعات در ایران استفاده می شده بنابراین قاعدتا متعلق به ‏ارتش نیست- چون اقدامات خصمانه علنی با ایران وجود ندارد- بلکه متعلق به سیا است که طبق یک حکم ریاست جمهوری درباره برنامه ‏هسته ای ایران عمل می کند». ‏

در حالی که سازمان سیا مطابق رویه خود هرگز درباره مسائل عملیاتی موضع گیری نمی کند، مقاله براد و سانجر در نیویورک تایمز را باید به نوعی بیانیه غیر رسمی سازمان اطلاعات مرکزی امریکا به حساب آورد.

این اعتراف نیویورک تایمز از آن جهت اهمیت دارد که امریکایی ها از روز سه شنبه تلاش هایی را برای باز پس گیری این هواپیما به این بهانه که این هواپیما متعلق به ناتو و در حال انجام ماموریت تحت قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل بوده، آغاز کرده اند.

مقاله نیویورک تایمز که توسط دو تن از کارشناسان مطرح امور ایران نوشته شدهT تایید می کند که این هواپیما حتی متعلق به ارتش امریکا هم نبوده بلکه صرفا در اختیار سیا قرار داشته و در حال جمع آوری اطلاعات از درون خاک ایران بوده است بنابراین رفتار این هواپیما به هیچ وجه نمی تواند تحت وظایف ایساف در افغانستان طبقه بندی شود.

همچنین، مقام های مطلع در تهران تاکید می کنند درخواست امریکا برای باز پس گیری هواپیمای بدون سرنشین  کاملا مضحک و بی معناست و ایران هرگز هواپیمای RQ170 را نه به امریکا و نه به هیچ طرف دیگری تحویل نخواهد داد.

برخی منابع غربی روز سه شنبه خبر دادند دولت امریکا از طریق سفارت سوییس در تهران از ایران خواسته است هواپیمای امریکایی را که موفق به کنترل و تصاحب آن شده به امریکا تحویل بدهد آن هم با این بهانه که این هواپیما به عنوان بخشی از ماموریت های ایساف (نیروهای بین المللی تحت فرماندهی ناتو) در افغانستان در حال فعالیت بوده و بنابراین ایران طبق قطعنامه های سازمان ملل حق اقدام علیه آن را نداشته است.

اما کارشناسانی که ایران هسته ای در تهران با آنها گفت وگو کرده، می گویند به دو دلیل چنین درخواستی کاملا بی معنا و خنده دار است.

1- نخستین دلیل آن است که همان‌طور که روزنامه نیویورک تایمز در روز 14 آذر 190 گزارش داده، هواپیمای RQ170 حتی از کنترل ارتش امریکا هم خارج بوده و صرفا در اختیار سازمان سیا قرار دارد بنابراین مسخره است که ادعا شود هواپیمایی که حتی پنتاگون به آن دسترسی ندارد، در حال انجام ماموریت برای ایساف بوده است. اطلاعات موجود در اختیار «ایران هسته ای» هم نشان می دهد که از این نوع هواپیما تنها چهار فروند در پایگاهی در قندهار مستقر است که صرفا تحت فرمان سازمان سیا عمل می کند و نه دولت افغانستان، نه ایساف و نه حتی پنتاگون اجازه هیچگونه دسترسی به آن را ندارند.

2- دلیل دوم آن است که هواپیمای RQ170 در حالی در چنگال ابزارهای جنگ الکترونیک نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته که در عمق حدود 300 کیلومتری خاک ایران قرار داشته و بنا به اعتراف منابع غربی مشغول عملیات جاسوسی و عکس برداری از درون خاک جمهوری اسلامی ایران بوده است. از آنجا که کاملا مسخره است که کسی بتواند ادعا کند نفوذ به عمق خاک ایران و انجام عملیات سطح بالای جاسوسی بخشی از وظایف و ماموریت های نیروهای ایساف در افغانستان است، بنابراین روشن است که این هواپیما در حال انجام ماموریت برای مرجعی غیر از ایساف بوده است.

منابع آگاه در تهران می گویند نحوه رفتار هواپیمای RQ170 کاملا خصمانه و خلاف تمام مقرارات بین المللی بوده که خواستار احترام کشورها به مرزهای بین المللی کشورهای عضو سازمان ملل است و بنابراین ایران به لحاظ موازین حقوق بین الملل کاملا حق دارد ماموریت این هواپیما را به عنوان یک «رفتار خصمانه» در نظر گرفته و آن در اختیار خود نگهدارد و حتی اقدام به مقابله به مثل کند.


 
 
تنها زن شهیده واقعه کربلا
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٠:٠٦ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٦ آذر ،۱۳٩٠
 

واقعه عاشورای سال ۶۱ هجری، یکی از مهمترین حوادث تاریخ بشمار می رود و به سبب اهمیت فوق العاده است که این واقعه از جهات گوناگون مورد دقت و بررسی قرار گرفته؛ شاید بتوان گفت که در میان همه ی این بررسی ها و دقت ها به نقش زنان کمتر توجه شده است و این درحالی است که زنان چه قبل از عاشورا و چه در روز عاشورا و چه بعد از روز عاشورا نقش بسیار مهمی داشته اند. رشادتها و از خود گذشتگی های بانوان در کاروان حسینی از مدینه تا مدینه آنقدر بزرگ و درس آموز است که هر انسانی را به فکر فرو می برد.

ام‌ّ وهب‌، همسر عبدالله بن عمیر کلبی بود و در کوفه می‌زیست‌. وقتی شوهرش تصمیم گرفت برای یاری سیدالشهداء شبانه از کوفه به کربلا برود، اصرار کرد تا او را نیز همراه خویش ببرد.

آنها شبانه به یاران امام پیوستند. روز عاشورا وقتی شوهرش به میدان رفت‌، او نیز چوبی به دست گرفت و عازم میدان شد، اما امام جلوی او را گرفت و فرمود: «بر زنان جهاد نیست‌». پس از آنکه شوهرش به شهادت رسید، خود را به معرکه رساند و به پاک کردن خون از چهره او پرداخت‌، شمر، غلام خود را فرستاد. آن غلام‌، با گرزی که برسر آن بانوی رشید کوبید، او را هم شهید کرد.

فرزند ام‌ّ وهب نیز در عاشورا به شهادت رسید، مادرش روز عاشورا از مشوقان او بود تا به جانبازی و فداکاری بپردازد. وقتی وهب (پسر او) پس از مقداری جنگیدن‌، نزد مادر برگشت و گفت‌: آیا راضی شدی‌؟ مادرش گفت‌: وقتی راضی می‌شوم که در رکاب حسین به شهادت برسی‌.

دوباره رفت و جنگید تا شهید شد. ام وهب‌، اولین زنی بود که از سپاه حسین بن علی به شهادت رسید و تنها زن شهید در کربلا بود.

امام حسین (ع) خطاب به ام وهب فرمودند: «جزیتم من اهل بیتی خیراً ارجعی الی النّساء رحمک الله فقد وضع عنک الجهاد»

«به خاطر حمایت از اهل بیت من‌، به پاداش نیک نایل می‌شوید، به سوی زنان بازگرد، رحمت خداوند بر شما باد، بر تو جهاد نیست‌».


 
 
دربی تهران با طعم حذفی
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٠٤ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٦ آذر ،۱۳٩٠
 

دیدار استقلال و پرسپولیس که ساعت 16:15 روز جمعه در ورزشگاه آزادی آغاز می شود هفتاد و سومین بازی این دو تیم پرطرفدار است. خیلی از طرفداران پرسپولیس برای رقیب یا کری نمی خوانند و یا خیلی کم این کار را انجام می دهند زیرا با توجه به شرایط کنونی و تجربه دربی های قبلی شانس کمتری برای شکست دادن استقلال قائل هستند. هرچند این آرزوی قلبی و رویایی آنهاست اما استقلال که اکنون پرستاره ترین و آماده ترین تیم ایران است در سه دربی گذشته برابر پرسپولیس به پیروزی رسیده است. پرویز مظلومی هم که سه برد متوالی برابر پرسپولیس داشته رکورد رویایی به دست آورده و برای خود لقب پرویز دوبله و سوبله را انتخاب کرده و شاید اگر در این دربی هم پیروز شود برای خود لقب پرویز سوبله چوبله را برگزیند!

این بازی یک ویژگی مهم دیگر هم دارد و آن هم اینکه در این مسابقه خبری از مساوی نیست و یک تیم باید برنده شود به همین دلیل جذابیت دربی 73 دوچندان خواهد شد.
حمید استیلی که یک دربی را باخته و وضعیت بدی هم در پرسپولیس دارد، در این مسابقه نیز دستش بسته است. پرسپولیس تعداد زیادی بازیکن مصدوم و محروم دارد و به همین دلیل هم بود که مسئولان پرسپولیس به زمان این بازی اعتراض داشتند. اعتراضی که البته به جایی نرسید و علی فتح الله زاده نیز سعی کرد نشان دهد سازمان لیگ بی طرف است و از سازمان لیگ خواست در هر تاریخی که پرسپولیسی ها می گویند دربی برگزار شود. البته او می دانست که چنین امری غیر ممکن است با این حال این تعارف را زد!

حضور مجتبی جباری بازیکنی که پرویز مظلومی و شایستگی های فنی اش را زیر سوال برد نیز می تواند در این بازی مهم باشد زیرا مربیان پرسپولیس و حتی امیر قلعه نویی با کنایه به مظلومی و باشگاه استقلال گفتند حاضر نیستند برای نتیجه گرفتن اصول را زیر پا بگذارند ولی مسئولان استقلال و مظلومی حاضر شده اند چشم خود را بر روی تمام اتفاق ها ببندند تا ستاره عصیانگر ولی کارآمدشان در دربی باشد.

در آن سوی میدان هم حرف از حضور نصرتی و شیث رضایی در دربی بود که رویانیان اول گفت به نصرتی بازی نمی دهد ولی بعد پشیمان شد و گفت او بازی می کند و در نهایت تصمیم گرفت که از بازیکن متخلفش استفاده نکند. تمام این تصمیم گیری ها در کمتر از یک روز رخ داد!

به هر حال دربی 73 اوج هیجان است و دوستداران فوتبال در این روز میخکوب صفحه های تلویزیون خواهند شد تا یک بازی کاملا هیجانی را تماشا کنند، مسابقه ای که اگر اسیر حاشیه ها نشود می تواند یکی از زیباترین بازی های تاریخ دو تیم باشد فارغ از اینکه کدام تیم برنده می شود.

 اوج هیجان را با دربی 73 پایتخت می توان تجربه کرد. این بازی می تواند یک تئاتر رویایی برای فوتبال ایران باشد فوتبالی که در اسم حرفه ای است اما از فقر امکانات و مدیریت و برنامه ریزی رنج می برد .این بازی می تواند حسرت کشورهای حوزه خلیج فارس را برانگیزد. کشورها و باشگاه هایی که امکانات عالی دارند اما تماشاگر ندارند به تئاتر رویاهای فوتبال ایران خیره می شوند و افسوس داشتن چنین تماشاگران پرشمار و پرشوری را می خورند. امیدواریم این تماشاگران نیز رفتاری در شان و شخصیت شان را به نمایش بگذارند و روی سکوها از شعارهای زشت و رکیک خبری نباشد و تماشاگران تیم بازنده هر تیمی که هست نتیجه بازی را بپذیرند حتی اگر داور اشتباه کند.


 
 
در اختیار قرار گرفتن هواپیمای پیشرفته آمریکایی توسط ایرانیان و وحشت یانکیها
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٥٦ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٦ آذر ،۱۳٩٠
 

مقام های آمریکایی ضمن اعتراف مجدد به سقوط یک هواپیمای شناسایی این کشور در شرق ایران، نسبت به احتمال دستیابی تهران به اطلاعات محرمانه چنین هواپیماهایی ابراز نگرانی کردند.

به گزارش مهر، این مقام ها که آسوشیتدپرس نامی از آنها نبرده می گویند: ایران با دستیابی به این هواپیمای بدون سرنشین رادار گریز ممکن است به اطلاعات طبقه بندی شده درباره این نوع هواپیماها دست یافته باشد.

روز یکشنبه (۴ دسامبر/۱۳ آذر) رسانه های ایران از "سرنگونی" و دراختیار گرفتن یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی خبر دادند که در حال گشت زنی و جاسوسی حریم هوایی شرق ایران را نقض کرده بود.

هواپیمایی که بدست ایران افتاده از نوع RQ 170 معروف به "سنتینل" است. این هواپیما از نوع هواپیمای بدون سرنشین شناسایی است که خبر ساخت آن در سال ۲۰۰۹ به رسانه های فعال در حوزه امور نظامی درز کرد و در سال ۲۰۱۰ نیروی هوایی آمریکا وجود این نوع هواپیما را تایید کرد.

آنطور که گفته می شود این هواپیمای هدف حمله "واحدهای جنگ الکترونیکی و پدافند هوایی" جمهوری اسلامی قرار گرفته و اکنون با کمترین آسیب در اختیار ایران است.

در حالی که ایران اعلام کرده این هواپیما را تقریباً سالم بدست آورده اما متخصصین آمریکایی این گفته را رد می کنند.

آنها در این رابطه می گویند: حتی اگر ایرانی ها قسمت ها و تکه هایی از این هواپیماها را بدست آورده باشند ممکن است این قطعات بسیار کوچک باشد زیرا که احتمالاً این هواپیما از ارتفاع بسیار بالا سقوط کرده و ممکن است قطعات بزرگ زیادی به دست ایرانی ها نیفتاده باشد. 


 
 
درخت چناری که هر عاشورا خون می گرید + عکس
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٢:٤٥ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٢ آذر ،۱۳٩٠
 

درخت چنار خون‌بار روستای زرآباد الموت همچنان پذیرای گردشگران خارجی و عزاداران حضرت سیدالشهدا (ع) در روز عاشوراست.

به گزارش ایسنا درخت چنار کهن‌سالی در حیاط امامزاده علی‌اصغر در روستای زرآباد الموت در استان قزوین وجود دارد که به درخت چنار خون‌بار مشهور است. خون‌بار بودن این درخت، قدمت دیرینه‌ای دارد و حتا در زمان شاه‌سلطان حسین صفوی نیز روایت‌هایی از آن مطرح شده است.

در این‌باره، اسدالله بیرانوند ـ مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان قزوین ـ در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا بیان کرد:‌ در نزدیکی سحرگاه روز عاشورا، صمغی قرمز رنگ شبیه خون از این درخت خارج می‌شود که آزمایش‌هایی هم روی آن انجام شده است. البته هیچ‌کدام از آزمایش‌ها با وجود مشاهده‌ی ترکیبات مشابه خون در این صمغ‌، این مسأله را تأیید نکرده‌اند که این مایع، به خون انسان مربوط می‌شود.

او با اشاره به قدمت بیش از 600 سال دو درخت چناری که درهم تنیده شده‌اند،‌ افزود:‌ هر سال در روزهای عزاداری ماه محرم، بیش از 10هزار نفر در این محل حضور می‌یابند و امکانات لازم و مهمانسرا نیز برای آن‌ها فراهم می‌شود.

همچنین فاطمه آسیابان‌ها ـ مدیر روابط عمومی این اداره‌ی کل ـ که دو سال شاهد این ماجرا بوده است، با اشاره به این‌که مردم معتقدند، اتفاق‌هایی در روز عاشورا برای این درخت رخ می‌دهد، گفت: پس از پایان مراسم عزاداری و سینه‌زنی در روز تاسوعا، جمعیت حاضر در امامزاده، سحرگاه روز عاشورا دور درخت جمع می‌شوند و به خواندن مرثیه و عزاداری می‌پردازند. در این زمان، صمغ قرمز رنگی از برخی شاخه‌های این درخت چنار به آرامی شروع به تراوش می‌کند. این اتفاق تا ظهر روز عاشورا ادامه دارد و پس از آن، این شاخه‌ها خشک می‌شوند.

او بیان کرد: نکته‌ی جالب این است که این مایع فقط روز عاشورا از درخت خارج می‌شود، یعنی با توجه به متفاوت بودن سال‌های هجری شمسی و هجری قمری، این اتفاق درست در روز دهم ماه محرم رخ می‌دهد.

وی افزود: وجود این درخت که به یکی از جاذبه‌های گردشگری و مذهبی استان قزوین تبدیل شده است، هر سال در ماه محرم گردشگران زیادی را از کشورهای مسلمان مانند عراق و سوریه و حتا برخی از کشورهای اروپایی به این محل می‌کشاند.


 
 
برخی اسناد کشف شده از لانه روباه پیر
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٢:٥٦ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٢ آذر ،۱۳٩٠
 

مشرق نوشت:گفته می شود در جریان تسخیر چند ساعته لانه روباه پیر، دانشجویان به برخی اسناد مهم دست یافته اند. در میان اسناد یافت شده می توان به جزوه ای اشاره کرد که سفارت انگلیس نحوه جذب و عامل گیری را به اعضای کمیته جذب سفارت آموزش می دهد. همچنین تعداد قابل توجهی از فیلم های مخملباف و گزارش جلسات سفارت با برخی نیروهای به اصطلاح فرهنگی و هنری به دست آمده است.


 
 
گلزار به هیئت هلالی رفت + عکس
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٢:۳٧ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٢ آذر ،۱۳٩٠
 

محمدرضا گلزار در شب پنجم محرم به هیئت عبدالرضا هلالی (هیئت الرضا (ع)) رفت.

عکسهایی از این دیدار منتشر شده که با هم می بینیم :

 


 
 
انعکاس جنبش تسخیر سفارت انگلیس و باغ غصب شده قلهک در تهران + عکس
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٠:۳٥ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٩ آذر ،۱۳٩٠
 

در پی برگزاری تجمع ضد انگلیسی مقابل سفارت این دولت، تعدادی از دانشجویان انقلابی وارد سفارت شدند و اعتراض خود را به فتنه‌گری‌ها و خیانت‌های دولت این کشور اعلام کردند.

ورود دانشجویان ایرانی به سفارت انگلیس به سرعت در خبرگزاری های خارجی بازتاب یافت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، خبرگزاری فرانسه گزارش داد: شماری از تظاهرات‌کنندگان ایرانی وارد محوطه سفارت انگلیس در تهران شدند.

خبرگزاری فرانسه افزود: دهها تظاهرات‌کننده سه شنبه وارد سفارت انگلیس در تهران شدند و پرچم انگلیس را برداشتند و به جای آن پرچم ایران قرار دادند. تظاهرات کنندگان که به اقدامات خصمانه این کشور اعتراض داشتند، از دیوار محوطه ای که سفارت در آن قرار دارد بالا رفتند و شیشه های سفارت را شکستند و پس از آن وارد محوطه سفارت شدند و اشیایی را به سمت شیشه ها پرتاب کردند.

صدها تظاهرات کننده در برابر سفارت تجمع کرده بودند و خواستار بسته شدن و اخراج فوری سفیر انگلیس شدند.

پارلمان ایران قانونی را تصویب کرد که روابط دیپلماتیک با انگلیس را به سطح کاردار کاهش می دهد و اخراج سفیر انگلیس را در مهلتی دو هفته ای درخواست می کند. این تصمیم در واکنش به تحریم های جدید اقتصادی علیه ایران صورت گرفت. درپی انتشار گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، لندن این تحریم ها را هماهنگ با آمریکا و کانادا علیه ایران اتخاذ کرد.

شبکه تلویزیونی الجزیره هم لحظاتی پیش در خبری فوری اعلام کرد تظاهرات کنندگان خشمگین در ایران با بالا رفتن از سفارت انگلیس در تهران پرچم آن را پایین آوردند و آتش زدند.

شبکه تلویزیونی العربیه لحظاتی پیش در خبری فوری اعلام کرد معترضان ایرانی اقدام به ورود به داخل سفارت انگلیس در تهران کردند.

آسوشیتدپرس گزارش داد دهها دانشجوی تندروی ایرانی روز سه شنبه با حمله به سفارت انگلیس در تهران، پرچم این کشور را پایین آوردند و مدارک را از پنجره های سفارت به بیرون ریختند. دانشجویان شعار "سفارت انگلیس تسخیر باید گردد" و "مرگ بر انگلیس" سر دادند. حادثه روز سه شنبه دو روز پس از آن روی داد که مجلس ایران طرحی را به منظور کاهش سطح روابط دیپلماتیک با انگلیس در پی حمایت این کشور از تحریم های تازه آمریکا بر ضد ایران، تصویب کرد. شورای نگهبان نیز یک روز پس از آن طرح مجلس را تایید کرد.

به گزارش خبرگزاری شین هوا، دانشجویان خشمگین دانشگاههای ایران روز سه شنبه به سفارتخانه انگلیس در تهران حمله کردند و پرچم این کشور را پایین کشیدند. به گفته شاهدان، دانشجویان معترض که شعار "مرگ بر انگلیس" سر می دادند از مجموعه (سفارت انگلیس) بالا رفتند. تصاویر منتشر شده در تلویزیون محلی ایران نشان می دهد که برخی از معترضان اقدام به شکستن پنجره های سفارتخانه کردند. این اعتراضات پس از آن رخ داد که مجلس ایران چهارشنبه گذشته طرح مربوط به کاهش روابط با انگلیس را با اکثریت قاطع تصویب کرد.


 
 
استعفای با طعم فیروز کریمی
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٢۸ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۸ آذر ،۱۳٩٠
 

سرمربی تیم فوتبال شاهین بوشهر با بیان اینکه "اگر شرایط چمن ورزشگاه تختی مشهد را می دانستم با خود یک مشت جو به این ورزشگاه می آوردم"
به گزارش  مهر، فیروز کریمی پس از برتری یک برصفر تیمش مقابل ابومسلم مشهد در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه‌های کشور ضمن اعلام استعفای خود گفت: متاسفانه زمین چمن ورزشگاه تختی مشهد به هیچ وجه شبیه زمین فوتبال نبود و بیشتر به زمین کشاورزی شباهت داشت

وی در ادامه افزود: اگر فردی پیش از آنکه به ورزشگاه بیایم من را راهنمایی می کرد حتما با خود یک مشت جو به ورزشگاه تختی می آوردم تا بتوانم دانه‌های جو را در این زمین که خیلی خوب شخم زده شده بود بکارم. با این کار در فصل بهار می توانستم محصول خوبی را برداشت کرده و بفروشم

سرمربی تیم فوتبال شاهین بوشهر در ادامه تاکید کرد: من از وزارت جهاد کشاورزی می خواهم تا با همکاری وزارت ورزش و جوانان کمیته‌ای تشکیل دهند تا در چنین زمین‌هایی کار کشاورزی انجام شود! با این کار ضمن اشتغال‌زایی استرس‌ها از ما دور می شود.

وی ضمن تمجید از رسول رهبرفام، داور دیدار ابومسلم مشهد - شاهین بوشهر گفت: به نظر من این داور به جای قضاوت در لیگ یک ارزش قضاوت کردن در رقابت‌های لیگ برتر را دارد. واقعا باید به این داور به دلیل قضاوتی که با سختی در چنین زمینی انجام داد، آفرین گفت.

کریمی ضمن اعلام استعفای خود، تاکید کرد: من پس از بازی بلافاصله استعفای خود را به مدیرعامل باشگاه شاهین بوشهر تقدیم کردم و اگر وی نیز قبول نکند ضمن عذرخواهی از مردم خونگرم بوشهر تاکید می کنم که در تیم شاهین نخواهم ماند.

وی در خاتمه در خصوص دلیل استعفایش گفت: استعفای من به دلیل اوضاع نابسامان فوتبال ایران و به ویژه زمین‌های ورزشی آن است. تا شرایط زمین ورزشگاه‌های ایران بدین شکل باشد، فوتبال ما پیشرفت نخواهد کرد و من نمی توانم با آبروی خودم در این فوتبال بازی کرده و شخصیتم را خراب کنم


 
 
نامه ای برای خدا در موزه گلستان چه می کند ؟
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٥٩ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٧ آذر ،۱۳٩٠
 
 
این ماجرای واقعی در مورد شخصی به نام نظرعلی طالقانی است که در زمان ناصرالدین شاه طلبه ای در مدرسه مروی تهران بود و از آن طلبه های فقیر بود. آن قدر فقیر بود که شب ها می رفت دور و بر حجره های طلبه ها می گشت و از توی باقیمانده غذاهای آن ها چیزی برای خوردن پیدا می کرد.یک روز نظرعلی به ذهنش می رسد که برای خدا نامه ای بنویسد.نامه ی او در موزه ی گلستان تهران تحت عنوان "نامه ای به خدا" نگهداری می شود.
مضمون این نامه :


نظرعلی بعد از نوشتن نامه با خودش فکر کرد که نامه را کجا بگذارم؟ می گوید، مسجد خانه ی خداست.پس بهتره بگذارمش توی مسجد. می رود به مسجد امام در بازار تهران (مسجد شاه آن زمان) نامه را در مسجد در یک سوراخ قایم میکنه و با خودش میگه: حتما خدا پیداش میکنه!
او نامه را پنجشنبه در مسجد می ذاره. صبح جمعه ناصرالدین شاه با درباری ها می خواسته به شکار بره. کاروان او ازجلوی مسجد می گذشته، از آن جا که به قول پروین اعتصامی
"نقش هستی نقشی از ایوان ماست آب و باد وخاک سرگردان ماست"
ناگهان به اذن خدا یک بادتندی شروع به وزیدن می کنه نامه ی نظرعلی را روی پای ناصرالدین شاه می اندازه. ناصرالدین شاه نامه را می خواند و دستور می دهد که کاروان به کاخ برگردد. او یک پیک به مدرسه ی مروی می فرستد، و نظرعلی را به کاخ فرا می خواند. وقتی نظرعلی را به کاخ آوردند ،دستور می دهد همه وزرایش جمع شوند و می گوید:نامه ای که برای خدا نوشته بودند، ایشان به ما حواله فرمودند.پس ما باید انجامش دهیم و دستور می دهد همه ی خواسته های نظرعلی یک به یک اجراء شود!

 
 
بابا سلام.با هم حرف بزنیم؟
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٤:٠٥ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٦ آذر ،۱۳٩٠
 
4 ساله که بودم فکر می کردم پدرم هر کاری رو می تونه انجام بده .
5 ساله که بودم فکر می کردم پدرم خیلی چیزها رو می دونه .
 
6 ساله که بودم فکر می کردم پدرم از همة پدرها باهوشتر. 8 ساله که شدم ، گفتم پدرم همه چیز رو هم نمی دونه. 10 ساله که شدم با خودم گفتم ! اون موقع ها که پدرم بچه بود همه چیز با حالا کاملاً فرق داشت.
 
12ساله که شدم گفتم ! خب طبیعیه ، پدر هیچی در این مورد نمی دونه .... دیگه پیرتر از اونه که بچگی هاش یادش بیاد.
14 ساله که بودم گفتم : زیاد حرف های پدرمو تحویل نگیرم اون خیلی اُمله .
 16 ساله که شدم دیدم خیلی نصیحت می کنه گفتم باز اون گوش مفتی گیر اُورده .
 18 ساله که شدم . وای خدای من باز گیر داده به رفتار و گفتار و لباس پوشیدنم همین طور بیخودی به آدم گیر می ده عجب روزگاریه .
 21 ساله که بودم پناه بر خدا بابا به طرز مأیوس کننده ای از رده خارجه
 25 ساله که شدم دیدم که باید ازش بپرسم ، زیرا پدر چیزهای کمی درباره این موضوع می دونه زیاد با این قضیه سروکار داشته .
 30 ساله بودم به خودم گفتم بد نیست از پدر بپرسم نظرش درباره این موضوع چیه هرچی باشه چند تا پیراهن از ما بیشتر پاره کرده و خیلی تجربه داره .
 40 ساله که شدم مونده بودم پدر چطوری از پس این همه کار بر میاد ؟ چقدر عاقله ، چقدر تجربه داره .
 
 45 ساله که شدم ... حاضر بودم همه چیز رو بدم که پدر برگرده تا من بتونم باهاش دربارة همه چیز حرف بزنم ! اما افسوس که قدرشو ندونستم ......   خیلی چیزها می شد ازش یاد گرفت !
 
حالا اگه اون هست و تو هم هستی یه خورده ......
هر جوری میخوای جمله رو تموم کن

 
 
فیلم کتک خوردن دختر فاحشه مصری در میدان التحریر قاهره
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۳:٤٧ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٦ آذر ،۱۳٩٠
 

جوانان خشمگین مصری "علیا مهدی" دختری که با شعارهای ضد اسلامی خود در فضای اینترنتی جنجال به پا کرده بود را از میدان التحریر اخراج کردند.

به گزارش فارس، "علیا مهدی" دختر مصری که در هفته گذشته در اقدامی نمادین تصاویر برهنه خود را در "فیس بوک" قرار داده بود و از این طریق اعلام کرده بود که با اسلام مخالف است، توسط جوانان انقلابی از میدان التحریر اخراج شد.

اقدام علیا مهدی که بازتاب زیادی در رسانه های غربی داشت، این رسانه ها وی را به عنوان نمادی از جوانان مصری معرفی کردند تاکید کردند که این حرکات به عنوان نشانه ای دال بر ضد اسلامی بودن انقلاب جوانان در این کشور شناخته می‌شد.

شبکه های بی بی سی فارسی و صدای آمریکا نیز با مانور روی این سوژه مصنوعی سعی در ضد اسلامی نشان دادن حرکت جوانان مصری داشتند.

نکته قابل توجه این است که نامزد علیا مهدی یکی از اعضای حزب لیبرال "الغد" رقیب اخوان المسلمین است و پیش تر در زمان حکومت حسنی مبارک چند بار وی به دلیل اهانت به ادیان دستگیر شده بود که تعدادی از حامیان وی در فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی تجمعاتی برگزار کرده بودند.

 


 
 
اعدام انقلابی سلمان رشدی آذربایجان + عکس
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٢:٤٧ ‎ب.ظ روز شنبه ٥ آذر ،۱۳٩٠
 
 
"رافق تقی"نویسنده آذری مقاله موهن به ساحت پیامبر اکرم (ص) روز شنبه 28 آبان از سوی فردی ناشناس اعدام شد.

به گزارش فارس رافق تقی نویسنده آذربایجانی مقاله موهن علیه پیامبر اکرم (ص) در روزنامه صنعت جمهوری آذربایجان است که پس از این مقاله مراجع تقلید جهان تشیع علیه وی فتوا صادر کردند. 

ماجرای اعدام انقلابی وی اینگونه آغاز می شود که روز شنبه 28 آبان ماه، شخص ناشناسی به "رافق تقی" مقاله نویس و نویسنده آذربایجانی به هنگام مراجعت به محل سکونت خود در باکو حمله ور شده و با شش ضربه چاقو، ناحیه چپ بدنش را (قلب، معده ، طحال و دنده های چپ قفسه سینه) بشدت زخمی می شود. 

نویسنده مقاله موهن به ساحت مقدس پیامبر اکرم حضرت محمد صلی الله علیه و آله که بر اثر شدت ضربات چاقو دچار خونریزی شدید شده بود، بلافاصله به اورژانس انتقال یافته و تحت عمل جراحی قرار می گیرد اما شدت ضربات وارده بحدی بود که پزشکان معالج ناگزیر شدند طحال وی را از بدنش خارج کنند.

بگفته پزشکان معالج علی رغم تزریق یک لیتر خون به دلیل صدمه دیدن پرده دیافراگم زیر معده و شکستگی دو دنده چپ قفسه سینه وخونریزی اعضای داخلی بدن وضعیت جسمانی او وخیم بود و پس از چند روزی که در کما بود، می میرد.
 
ماجرای توهین به ساحت پیامبر اکرم (ص) و اعتراض علمای دین

پس از توهین رافق تقی نویسنده صهیونیست به حضرت محد صلی الله علیه و آله چندین عالم بزرگ از علمای شیعه در پاسخ به مقلدین خود در جمهوری آذربایجان عامل توهین به پیامبر اکرم(ص) در روزنامه صنعت جمهوری آذربایجان را در صورت اعتراف به آگاهانه بودن اقدام خود واجب القتل دانست.

بعد از این فتوا و اعتراضات قشر متدین جمهوری آذربایجان رافق تقی بازداشت و به زندان طولانی مدت محکوم شد اما "الهام علی اف" رئیس جمهور کشور آذربایجان طی حکمی در سال 2011 او را نیز مشمول عفو عمومی زندانیان قرار داد و آزاد شد.

این نویسنده اسلام ستیز پس از آزاد شدن از زندان نیز مجددا طی مقالات و مصاحبه های کماکان توهین و اهانت به مقدسات دین مبین اسلام ادامه می داد که هفته گذشته توسط افرادی ناشناس اعدام شد.

 
 
هیئتهای دهه اول محرم در تهران
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٢:٠٤ ‎ب.ظ روز شنبه ٥ آذر ،۱۳٩٠
 

برخی از هیئت های سرشناس تهران در دهه اول محرم بدین شرح می باشد. شما هم می توانید این خبر را جهت اطلاع دیگر مخاطبین کامل کنید.

ـ سخنرانی حجت الاسلام انصاریان با مداحی اعتماد سعید از ساعت 20  خیابان کوکاکولا جنب متروی نبرد

ـ سخنرانی حجج اسلام صدیقی و ثمری و زابلی با مداحی حاج سعید حدادیان و محمد حسین حدادیان 13 شب از ساعت 20 حسینیه شهدای بسیج

ـ مداحی مجید شعبانی؛ لویزان، خیابان شهید فلاحی، حسینیه انصار المهدی از ساعت 19

ـ مداحی عبدالرضا هلالی؛ خیابان خیام، ضلع شمالی پارک شهر، خیابان فیاض بخش، خانه کشتی شهدای فیاض بخش از ساعت 14

ـ مداحی رضا بکائی؛ مسجد حیدری از ساعت 20

ـ مداحی محمد کمیل؛ میدان سبلان، خیابان گلبرگ غربی، خیابان مسیل باختر، مسجد جامعه خامس آل عبا از ساعت 22:30

ـ مداحی و دعاخوانی حاج مهدی سماواتی؛ مسجد شهدا از ساعت 6:30 صبح

ـ مداحی جواد مقدم و علی مومنی؛ میدان شوش، خیابان شهرزاد جنوبی، حسینیه سیدالشهد از ساعت 16

ـ مداحی روح الله بهمنی؛ تهران نو، ایستگاه وحیدیه، خیابان ارمغانی، حسینیه بیت الحسن(ع)، از ساعت 21

ـ مداحی حاج محمود کریمی؛ مسجد الهادی از ساعت 20

ـ مداحی حاج سعید حدادیان؛ مهدیه امام حسن مجتبی(ع)، بعد از نماز صبح

ـ سخنرانی استاد علوی، با مداحی حاج حسن خلج؛ مسجد امیر واقع در خیابان کارگر از بعد از نماز مغرب و عشا

ـ مداحی حاج حسن خلج؛ از 5 روز دوم دهه اول ماه محرم، از ساعت 11، ماتکده حضرت زینب(س)

ـ مداحی محسن فیضی؛ امام زاده یحیی(ع).

ـ مداحی جواد مقدم؛ خیابان خاوران، نرسیده به فرهنگسرای خاوران(جوان)، جنب پارک فدائیان اسلام، مجموعه ورزشی حضرت ابالفضل(ع)

ـ مداحی حاج منصور ارضی؛ صبح ها صنف لباس فروش ها در خیابان سعدی و شب ها در مسجد ارک تهران

ـ حاج علی انسانی؛ صبح ها از ساعت 9 صنف لباس فروش ها در خیابان سعدی

ـ هیئت محبان العباس (ع) تهران به مدت ۱۴ شب به شرح ذیل می باشد:
سخنران :
استاد ارجمند حضرت آیت الله جاودان
حجت الاسلام و المسلمین سیداسحاق حسینی
شب اول الی شب عاشورا + روز تاسوعا و عاشورا :
خیابان مجاهدین اسلام ، جنب ساختمان های بهنام ، بن بست هدایت، حسینیه مرحوم آیت الله حق شناس (ره)

شب شام غریبان الی شب چهاردهم:
خیابان ایران، خیابان شهید مهدوی پور، خیابان برادران احمدی (عباس آباد)، حسینیه مرحوم نعیمی

جمعه اول ماه محرم:
از نمازظهر ـ سالن دعای ندبه


 
 
روزنامه ایران چطور با هدایت جریان انحرافی روسفید شد ؟
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٠:٠٩ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۳ آذر ،۱۳٩٠
 

یاسر انصاری در آخرین پست وبلاگش، "باران" نوشت:

ادای حرفه‌ای‌گری روز گذشته روزنامه ایران که خیلی خنده‌دار از آب درآمده بود همه را به یاد روزنامه‌های اصلاح‌طلب انداخت.

اولین باری که روزنامه‌ای صفحه اول خود را بدون تیتر یک و سفید منتشر کرد، اعتماد ملی بود که روز بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۸۸اینگونه اعتراض خود را نشان داد و نوشت: کروبی

 

پنجم شد! بعد از آرای باطله!

اما چه شد که عقل آماتورهای جریان انحرافی به این اعتراض "قد" داد؟

دوشنبه که آن اتفاق افتاد، ساعت ۴ بعداز ظهر شهاب الدین طباطبایی، یکی از زندانیان پس از انتخابات۸۸ خودش را به موسسه ایران می‌رساند و طبق قرار تلفنی که یک ساعت قبل با علی اکبر جوانفکر داشت وارد لابی موسسه می‌شود تا خوراک فردای "شرق" را با خود ببرد و شاید هم...

حراست موسسه که حالا بعد از چندین ساعت فضای ناآرام می‌خواهد اقتدار از دست رفته‌اش را برگرداند از حضور هر میهمانی در موسسه جلوگیری می‌کند برای همین اجازه نمی‌دهد که طباطبایی در دفتر مدیرعامل حضور پیدا کند.

شهاب الدین طباطبایی با همراه خود با جوانفکر تماس می‌گیرد و او خودش را سریعا به لابی موسسه می‌رساند و در جمع خدمه و نیروهایی اجرایی با همدیگر معرکه می‌گیرند.

شهاب الدین طباطبایی که مانند دیگر اصلاح طلبان این روزها برای جریان انحرافی سینه چاک می‌کند(ماجرای دریافت ۶۰۰ میلیون روزنامه شرق و ۳۰۰ میلیون روزنامه اعتماد از جریان انحرافی را که به یاد دارید؟) به ایراد سخنرانی می‌پردازد!

او که فضا را برای اثبات برادری گروهک انحرافی و فتنه مساعد می‌بیند با صدای بلند و خطاب به جوانفکر می‌گوید: من به عنوان کسی که پدرم ۴۰ سال در عرصه رسانه فعالیت داشته همین جا اعلام می‌کنم اگر قرار است گلوله‌ای به سینه آقای جوانفکر نشانه برود اول باید سینه من را بشکافد و امثال من را!!

طباطبایی بعد از این سخنرانی با جوانفکر راهی دفتر مدیرعامل می‌شود...

هر چند در روزهای اخیر پیوند و یکدستی دو گروه فتنه و انحرافی برای مردم اظهر من الشمس شده است اما این را نوشتم تا بدانید که سفید چاپ شدن "ایران" از کجا آب می‌خورد.


 
 
مش مش مش مشایی
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٥۸ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢ آذر ،۱۳٩٠
 

مش مش مشایی،یه آدم دولایی 

دشمن اسرائیله، از نوع اوبامایی

  

مش مش مشایی،یه اسم پر هیاهو 

عاشق تیتر روز و گاهی مظلوم نمایی

  

مش مش مشایی،معلم عقیده! 

همون عقیده که هست، پر از ملی گرایی

  

مش مش مشایی،خط قرمز محمود 

خطی که قرمز تره،از خطوط ولایی

  

مش مش مشایی،پدر اندر محمود 

بجا آقا، میگه به،اسفندیار، بابایی!

  

مش مش مشایی،عاشق بازیگرا! 

هدیه به هدیه خانم،داده چه رقمایی!

  

مش مش مشایی،شعار دولت ما! 

البته بعدشم هست، این آقای بقایی

  

نگو که فرقه داره،ازین کارا بیزاره 

شاید بابی باز بشه!، به دین بده بهایی!

 

فقط محمود میشناسش، با این همه قدر اون

مگه میشه بشناسه، اونو مثه ماهایی!

  

خلاصه یه معجزس، یک تنه فتنه سازه! 

     یگانه یار محمود،همین رحیم مشایی!       

             


 
 
کلیپ سقوط شجریان در قعر حقارت و بی دینی
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱۱:۱۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱ آذر ،۱۳٩٠
 
 

هرکس نتواند عدالت علوی را تحمل کند ناچار باید خفت وطن فروشی را بپذیرد و ملعبه دست خارج نشینان بی دین شود و در این رابطه نامشروع همه چیز خود را ببازد و به جنگ وحی و دین مبین اسلام برود تا جایی که 1400 سال معنویت و اسلام را زیر سوال ببرد .

بار خدایا عاقبت به خیری را به ما عنایت فرما .


 
 
نرخ جدید جرایم رانندگی ابلاغ شد + جدول
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٠:٢۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱ آذر ،۱۳٩٠
 

با ابلاغ جدول جدید جرایم رانندگی سقف و کف جرایم رانندگی در کشور به 200 و 3 هزار تومان افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، پیش از این سقف جرایم رانندگی در کشور 30 هزار تومان و کف آن یکهزار تومان بود که بیشترین افزایش نرخ جرایم تعیین شده در جدول جدید جرایم رانندگی مربوط به تخلفات حادثه‌ساز است.
 
بر اساس جدول جدید نرخ جرایم رانندگی که روز دوشنبه در قالب 171 کد جریمه ابلاغ شد، نرخ جرایم رانندگی به سه بخش «کلانشهرها، مراکز استان‌ها، جاده‌های بین‌شهری و مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی»، «سایر شهرها» و «روستاها و راههای روستایی» تقسیم شده است.
 
به گزارش ایسنا، بر اساس جدول جدید جرایم، رانندگی در حالت مستی و مصرف روانگردان‌ها و یا مواد افیونی در تمامی جاده‌های کشور 200 هزار تومان جریمه دارد و گواهینامه راننده به مدت شش ماه ضبط و راننده مذکور به مراجع قضایی معرفی می‌شود.
 
از سوی دیگر حرکات نمایشی مانند دورزدن درجا و یا حرکت موتورسیکلت بر روی یک چرخ، تجاوز از سرعت مجاز ( بیش از 50 کیلومتر در ساعت)، سبقت غیرمجاز در راههای دوطرفه، حرکت به صورت مارپیچ و حرکت با دنده‌عقب در آزادراهها و بزرگراهها در «کلانشهرها، مراکز استان‌ها، جاده‌های بین‌شهری و مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی» 100هزار تومان جریمه دارد.
 
در عین حال انجام همزمان دو تخلف از تخلفات یاد شده به جز حرکت با دنده‌عقب در آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها علاوه بر جریمه ، توقیف 72 ساعت خودرو را نیز به همراه دارد.
جدول هزینه ای جریمه ها بر اساس الگوی جدید در ادامه آمده است .

 
 
خواب سردار تهرانی مقدم یک هفته قبل از شهادت
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٤٦ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱ آذر ،۱۳٩٠
 

شهید مقدم یک هفته پیش از شهادت، خوابی در رابطه با عالم قبر دیده بودند و آن را برای من تعربف کردند.

وی گفت سردار مقدم تعریف می کرد که "من در عالم خواب دیدم از دنیا رفته ام و مردم پس از تشییع جسم مرا در قبر گذاشتند و تشریفات دفن را بجا آوردند. وقتی خودم را درون تنگی قبر احساس کردم ناگهان دنیایی از اضطراب و نگرانی مرا فرا گرفت و ترس از فشار و عذاب قبر وجودم را برداشت."

این فرمانده به نقل از شهید مقدم افزود: نمی دانستم چه باید بکنم. فقط دنبال پیدا کردن و عرضه چیزی بودم که مرا از آن فضای ترسناک و زجرآور قبر نجات دهد. به ناگاه این بر زبانم جاری شد که من عزادار و هیئتی اباعبدالله بوده ام و در مجالس عزای ایشان اشک ریخته ام. حب و دلبستگی ام به امام حسین(ع) را که بیان کردم، گویا مقبول افتاد و ناگهان فضای قبر دگرگون شد. فضا پر از نور شد و قبر چنان مزین به انواع تزئینات و اشکال زیبا شد که من شگفت زده شدم."


 
 
پیش بینی دقیق میرحسین موسوی در مورد بسیج + عکس
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٢٤ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱ آذر ،۱۳٩٠
 

پیش بینی دقیق موسوی درباره بسیج (در جریان تبلیغات انتخاباتی سال ۸۸).لازم به ذکر است: تصویرذیل  اسکن شده صفحه ۲۲ دفترچه تبلیغاتی میر حسین موسوی است.

این دفترچه (با نام آزمون دهم) در جریان تبلیغات انتخاباتی به صورت گسترده در کشور پخش گردید.
میر حسین موسوی (در صفحه ۲۲ دفترچه تبلیغاتی "آزمون دهم") :دفترچه آزمون دهم

"این اعتقاد و باور قلبی من است و الان هم فکر می کنم اگر خطری برای کشور ایجاد شود اولین گروهی که به میدان می آید بسیج است."

پیش بینی او در سریع ترین حالت ممکن به وقوع پیوست و همگان دیدند که در فتنه ۸۸ اولین گروهی که به دفاع از انقلاب اسلامی شتافتند همان بسیجیان بودند.

این مطلب به مناسبت هفته بسیج و در راستای تشکر و قدردانی از زحمات شبانه روزی مومن ترین جوانان این ملت در عرصه جهاد دشوار نرم و سخت با توطئه های بیگانگان و فریب خوردگان داخلی شان منتشر می شود .


 
 
وضعیت جدید سهمیه باشگاههای فوتبال ایران در آسیا
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:٥٤ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱ آذر ،۱۳٩٠
 

دبیرکل فدراسیون فوتبال اعلام کرد، باشگاه‌های ایرانی در فصل پیش روی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا سه و نیم سهمیه خواهند داشت که براین اساس ذوب آهن به عنوان تیم سوم لیگ برتر در مرحله پلی‌آف این رقابت‌ها شانس خود را برای حضور در جمع تیم‌های برتر آسیا می آزماید.

به گزارش مهر، مهدی محمد نبی، دبیرکل فدراسیون با اعلام این خبر افزود: کمیته برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا (ACL) قبلا پیشنهادی را به ایران مبنی بر اینکه ایران با دو سهمیه مستقیما در مسابقات لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا شرکت کند و دو سهیمه دیگر نیز در مرحله پلی‌آف داشته باشد که در صورت موفق شدن تیم‌های ایران در مرحله پلی‌آف به دور بعدی مسابقات راه پیدا کنند، ارائه کرد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در ادامه گفتگوی خود با سایت فدراسیون فوتبال خاطر نشان کرد: در نشستی که به اتفاق علی کفاشیان، عزیزالله محمدی، علی فتح الله‌زاده، محمدرضا ساکت و علیرضا رحیمی با مسئولان کمیته برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار کردیم ،مطالب مختلفی را مطرح کرده و درنهایت قرار شد تا امروز نتیجه نهایی از سوی AFC اعلام شود.

وی در پایان تصریح کرد: پس از اعلام کمیته برگزاری مسابقات مقرر شد تا ایران با 3 سهیمه به طور مستقیم در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا و یک سهمیه دیگر نیز ابتدا در مرحله پلی آف حضور داشته و در صوت موفقیت، می تواند در رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا حضور داشته باشد. در واقع ایران با چهار سهمیه برای حضور در رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا را کسب کرد.

براین اساس تیمهای سپاهان اصفهان (قهرمان لیگ برتر)، پرسپولیس تهران (قهرمان جام حذفی)، استقلال تهران (نایب قهرمان لیگ برتر) بصورت مستقیم در فصل 2012 لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا می کنند و ذوب آهن اصفهان (تیم سوم لیگ برتر) در مرحله پلی آف این مسابقات حضور می یابد.