پرواز اندیشه

شجریان ، پناه به معاویه از بغض علی
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱:٢۳ ‎ب.ظ روز شنبه ۳٠ مهر ،۱۳٩٠
 

هر کس بالاخره یک روز به اصل خود باز می گردد

این یک اصل مهم در زندگانی بشر است و بر این مبنا ، انسانهایی که از صفت نفاق رنج می برند بر اساس فرمول غلط « خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو » بر خلاف میل باطنی خود ، شکل محیط را به خود می گیرند و اداهایی از خودشان در می آورند که جان و روحشان از آن اطوارها بیزار است

اما با اولین نشانه های تغییر شرایط و اوضاع بلافاصله به اصالت خود بازگشته و مکنونات قلبی خود را بروز می دهند .

بسیاری از انسانها هستند که از این بیماری رنج می برند و معمولا هم در زندگانی پر تلاطم خود ، بسته به شرایط وزش باد تغییر چهره می دهند .

یکی از بارزترین شخصیتهای عصر ما که از همین بیماری رنج می برد محمدرضا شجریان است !

مردی که در ایام پیش از انقلاب اسلامی در ایران عزیز ، چهره ای از خود نشان می داد و پس از پیروزی انقلاب به ناگاه چهره ای جدید به خود گرفت به گونه ای که نوای ربّنای او همنشین مومن ترین افراد این مرز و بوم سر سفره های افطارشان شد .

اما با وزش نسیم ضعیف ضد انقلابی در کشور همزمان با فتنه سبز سال 88 ، ناگهان فیل آقای خواننده یاد هندستان نموده و به بازیافت اصل خود همت گمارد و تا آنجایی پیش رفت که از همنشینی معنوی با آیات الهی سر سفره مومن ترین انسانها در ماه رمضان به همنشینی لمسی با مجری زن شبکه های مستهجن تلویزیونی ( مجری تلویزیون من و تو ) و هم آوازی با یکی از ضد اسلامی ترین و ضد انقلابی ترین خوانندگان مقیم آمریکا یعنی فائقه آتشین ( گوگوش ) سقوط کرد.

به راستی که تاریخ چه خوب تکرار می شود و علی گریزان چگونه معاویه پرست می شوند .

تعدادی از عکسهای جدید این خواننده ضد انقلاب و عمق دین باوری ! ایشان را باهم ببینیم تا اوج انحطاط دشمنان ولایت را لمس کنیم .

 

عاقبت به خیری نعمتی است که نصیب هر بی هنری نخواهد شد .


 
 
کنایه حاتمی‌کیا به فرهادی در نامه‌اش به میرکریمی
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٠٦ ‎ق.ظ روز شنبه ۳٠ مهر ،۱۳٩٠
 

ابراهیم حاتمی‌کیا کارگردان سینما ایران درباره‌ "یه حبه قند"، جدیدترین ساخته رضا میرکریمی یادداشتی منتشر کرد.

در متن یادداشت این کارگردان سینما آمده است:
 
"یا لطیف،
خیر ببینی آقا سیدرضای میرکریمی.
کام‌ات شیرین. اگر این حَبّه قندت نبود، یادمان می‌رفت کجایی هستیم و با کامِ تلخ در صفِ سفارتِ خرس‌نشان ایستاده بودیم تا از سرزمین همیشه آفتاب‌مان به جبرِ همکار تلخ‌مزاج، همه مهر دروغ بر پیشانی، متقاضی پناه به سرزمین همیشه ابری بگیریم.
 
خیر ببینی برادر. تو با حَبّه قندی کام دودگرفته‌مان را شستی و به یادمان آوردی که ایرانی هستیم. نامی داریم و نشانی. ادبی داریم و آدابی، که به وقت شادمانی بدانیم چه باید کنیم و به وقت عزا چه باید باشیم.
 
سیّد عزیز، متوقع نباش که با این حَبّه قندت قادر به شیرین کردن کامِ جفامسلکان باشی. این تلخی به بلندای نسلِ این نهضت همچنان ادامه‌دار است، ولی بدان، این بارانِ سیاهِ جفایِ غریبه‌هایِ دوست‌نما، پایانی دارد. تو حوصله کن و مباد که شکایت به غریبه بری. تو شاگردِ مکتبِ فردوسی و حافظی که نه کوچیدند و نه شوقِ ترکِ سرزمین به فرزندانشان دادند. این عصر وارونگی پایانی دارد برادر!
 
برادرت ابراهیم حاتمی‌کیا، برگ‌ریزان یکهزار و سیصد و نود."

 
 
آخرین لحظات زندگی دیکتاتور لیبی چگونه گذشت
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٤٩ ‎ق.ظ روز شنبه ۳٠ مهر ،۱۳٩٠
 

معمر قذافی دیکتاتور لیبی که عصر روز پنجشنبه کشته شد، بر اساس تصاویری منتشر شده از شبکه های تلویزیونی فرانس 24 و یورو نیوز تنها از ناحیه دو پا مصدوم بود.

به گزارش ایرنا به نقل از فرانس 24،‌ معمر قذافی در حالی که تصمیم داشته است از شهر سرت بگریزد، در دو کانالی که در زیر یک جاده قرار داشت مخفی شده بود.

بنابر این گزارش، ابتدا یکی از نیروهای همراه قذافی به سوی نیروهای شورای ملی انتقالی شلیک می کند که این نیروها نیز در ادامه به جستجوی قذافی و هواداران مسلحش اقدام می کنند.

بر اساس تصاویری که شبکه های تلویزیونی فرانس 24 و یورو نیوز پخش کردند معمر قذافی که از ناحیه دو پا مصدوم شده بود به داخل آمبولانسی حمل می شود ولی در فاصله کشاندن وی به داخل آمبولانس هدف گلوله قرار گرفته و کشته می شود.

فردی که به زبان انگلیسی در مقابل دوربین این شبکه تلویزیونی سخن می گفت، اعلام کرد: نیروهای شورای ملی انتقالی به ناحیه سر قذافی شلیک کردند و وی را کشتند.

از سوی دیگر شماری از نیروهای مردمی و شورای ملی انتقالی در حالی که تپانچه زرین وی را در دست داشتند اعلام کردند که همراه قذافی اسنادی نیز موجود بودکه درحال حاضر در اختیار نیروهای شورای ملی انتقالی است.


 
 
دیکتاتور لیبی کشته شد/ نحوه لو رفتن مخفی‌گاه قذافی +فیلم
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٢۱ ‎ق.ظ روز شنبه ۳٠ مهر ،۱۳٩٠
 

سرانجام حدود دو ماه پس از سقوط طرابلس و فرار معمر قذافی، انقلابیون امروز وارد زادگاه دیکتاتور لیبی شدند، رئیس شواری انتقالی لیبی امروز خبر کشته شدن معمر القذافی را در پی ورود انقلابیون به سرت و درگیری با قذافی و هوادارانش تایید کرد.

انقلابیون لیبی امروز با تسلط کامل بر شهر سرت زادگاه معمر القذافی دیکتاتور لیبی پرچم جدید لیبی را بر فراز مرکز این شهر به اهتزاز در آوردند.

بر اساس این گزارش، این اتفاق بعد از تسلط کامل انقلابیون بر منطقه دو شهر سرت صورت گرفته بود که به وسعت یک کیلومتر مربع همچنان در اختیار نیروهای وابسته به قذافی باقی مانده بود.

در عین حال،‌ ابوبکر الفرجانی عضو شورای محلی شهر سرت به دنبال آزاد سازی این شهر به دست انقلابیون و دستگیری معمر قذافی دیکتاتور سابق لیبی و مرگ وی به دلیل شدت جراحات وارده از نحوه لو رفتن و مشخص شدن مکان وی خبر داد.

 

عضو شورای محلی شهر سرت (زادگاه قذافی) گفت: قذافی پس از رصد مکالمه ای میان او با السنوسی رئیس دستگاه اطلاعاتی حکومت قذافی درباره امکان خروج وی از شهر سرت مخفیگاه وی لو رفت.

منابع لیبیایی ابتدا اخباری از زخمی شدن شدید قذافی منتشر کردند و ساعاتی پس از آن اعلام شده که وی به دلیل شدت جراحات وارده کشته شده است.

منابعا انقلابی لیبی همچنین گزارش کردند که السنوسی نیز در سرت کشته شده است.

 انقلابیون با کشف دو جنازه اعلام کرده اند که یکی از این جنازه ها متعلق به خمیس پسر قذافی و دیگری متعلق به عبدالله السنوسی است.

برخی منابع لیبی  پیش از این اعلام کرده اند که سیف الاسلام، محمدو سعدی دیگر پسران قذافی در روزهای گذشته  دستگیر شده اند.


 
 
بحران اخلاقی در دبیرستان دخترانه آمریکا + عکس
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٤۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ مهر ،۱۳٩٠
 

نوزده ژانویه 2011 ویدیویی بر روی شبکه خبری سی ان ان آمریکا قرار گرفت که در آن از باردار شدن 90 دانش آموز دختر کمتر از 18 سال یک دبیرستان در ممفیس آمریکا خبر می داد. دبیرستان Frayser در ممفیس ایالات متحده آمریکا که کمتر از 800 دانش آموز دارد، در هفته گذشته با واقعیتی مواجه شد که نشان می داد بیش از 11 درصد دانش آموزان آن دبیرستان در انتظار فرزند خویش هستند!

 
یکی از دانش آموزان این دبیرستان در مصاحبه با یکی از خبرگزاری ها گفته است : “این خیلی طبیعی است. وقتی که ما از تعطیلات تابستانی بر می گردیم هزاران نفر شکم هایشان بالا آمده است!”.
 
به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»، "خرچنگ زاده در غربت" نوشته است: حالا تلویزیون ها و شبکه های خبری ممفیس آمریکا سخت به تکاپو افتاده اند تا با ساختن برنامه های تلویزیونی و ایجاد کمپین های تبلیغاتی به دختران “نه گفتن ” را بیاموزند! نکته جالب توجه این است که یکی از مقامات گفته است که افراد مسن تری که از خارج شهر به اینجا می آیند به دختران شهر به عنوان طعمه های آسان می نگرند و در ایجاد مشکل نقش اساسی دارند!
 
به شهادت آمار مرکز کنترل بیماری ها (Center of disease control)، ایالات متحده آمریکا بیشترین میزان بارداری نوجوانان زیر 20 سال را در سراسر جهان دارد. بارداری نوجوانان باعث بروز مشکلات عدیده ای هم چون ترک تحصیل کودکان ، تنها ماندن برای تمام عمر و به دوش کشیدن مسوولیت فرزند ناخواسته و طرد شدن توسط خانواده می شود. مرکز کنترل بیماری ها آماری بالغ بر 750 هزار کودک باردار در سال را برای آمریکا ارایه داده است و می افزاید از هر ده مورد بارداری 8 مورد ناخواسته بوده است و در 81 درصد موارد این بارداری ها در خارج از عرف ازدواج صورت گرفته است.
 
این آمار در حالی ارایه شده است که در کشور آمریکا آموزش های جنسی از سنین کودکی در مدارس به دانش آموزان داده می شود و این کشور سالانه ملیاردها دلار صرف آموزش روش های ضد بارداری می کند. تنها در سال 2002 میلادی کشور آمریکا 1.73 ملیادر دلار صرف آموزش روش های ضد آبستنی کرده است که 653 ملیون دلار آن صرف نوجوانان شده است. با این حال به نظر می رسد این آموزش ها نتوانسته است کمکی در جلوگیری از سقوط اخلاقی جامعه آمریکا بکند. 

 
 
عضو سپاه قدس در پرونده‎سازی امریکا عضو منافقین از آب در آمد!
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٢٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ مهر ،۱۳٩٠
 
بر اساس اخبار بدست آمده از منابع موثق، پلیس بین الملل (اینترپل) اطلاعات جدیدی در مورد فردی بدست آورده که از او به عنوان متهم ردیف دوم در طرح ادعایی ترور سفیر عربستان یاد شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، این فرد با نام های علی/ غلام و غلامحسین شکوری، از اعضای اصلی سازمان مجاهدین خلق MEK-MKO(منافقین) است که طی سالهای متمادی با استفاده از گذرنامه های ایرانی و سایر اسناد هویت جعلی بین کشورهای مختلف تردد نموده است. این اطلاعات از جمله شامل جزئیات یکی از گذرنامه های نامبرده با شماره K10295631 صادره از واشنگتن به تاریخ 2006.11.30  است.
بر اساس این اطلاعات، شکوری در کشورهای مختلف تردد داشته و آخرین بار در واشنگتن و پادگان اشرف- مقر نظامی منافقین- در عراق مشاهده شده است.
یادآوری می نماید پلیس بین الملل (اینترپل) شماری زیادی از اعضاء این سازمان تروریستی را قبلا تحت تعقیب قرار داده است. بر اساس رویه اینترپل ، اطلاعات جدید در مورد متهم ردیف دوم، باید بلافاصله در اختیار اینترپل آمریکا قرارداده شود.

 
 
جزئیات ترور دکتر عباسی از زبان خودش
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٢:٢٥ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٥ مهر ،۱۳٩٠
 

دکتر فریدون عباسی رئیس سازمان انرژی اتمی در گفتگویی با هفته‌نامه ۵ مهر به ماجرای ترور خود و همسرش در آذرماه سال گذشته اشاره کرده و جزئیات روز حادثه را بیان کرده است که در ادامه این بخش از مصاحبه را می‌خوانید.

در ترور ( هشتم آذرماه) من و شهید دکتر شهریاری در دانشگاه ملاقات داشتیم. حدود ساعت ۸ ایشان را در نزدیک منزل‌شان و من را نزدیک دانشگاه ترور کردند. من در حال رانندگی بودم و خانمم صندلی کنار راننده نشسته بود که یک موتورسیکلت با دو سرنشین که لباس کاملاً سیاه و کلاه کاسکت تیره با طلق انعکاسی داشتند به اتومبیل نزدیک شد. از فضای هفته بسیج استفاده کرده بودند و خود را شبیه نیروهای شبه نظامی ما کرده بودند.

از کنار اتومبیل من که عبور کردند، صدایی شنیدم. مثل اینکه چیزی به اتومبیل برخورد کرده باشد. طرح فریبی هم اجرا کرده بودند. یعنی نفر جلویی جوری دست خودش را به آینه ماشین زد که من فکر کردم آن صدا از برخورد آن‌ها با آینه ماشین بوده.

شمایل موتورسواران و صدای برخورد از نظر من از یک حادثه خبر می‌داد. وقتی نگاه کردم بمب را دیدم که چسبیده بود به درب راننده، با دیدن آنتن بمب متوجه این شدم که اگر این موتورسواران دور شوند، بمب را فعال می‌کنند.

بلافاصله اتومبیل را به سمت راست منحرف کردم، ترمز کردم و به خانومم گفتم: «سریع برو پایین که بمب است». با سرعت خودم پیاده شدم و به سمت عقب اتومبیل دویدم. به پشت اتومبیل که رسیدم دیدم که بمب هنوز منفجر نشده و خانمم هم هنوز داخل اتومبیل است، گویا متوجه بمب نشده بود.

سریع دویدم و درب را باز کردم و او را کشیدم بیرون. هنوز شروع به دویدن نکرده بودیم که بمب منفجر شد و مورد اصابت ترکش قرار گرفتیم. ولی این فرصت برای همکار عزیزم شهید شهریاری فراهم نشد. ایشان به همراه راننده بود.

به همین شکل بمب را به درب سمت راست اتومبیل چسبانده بودند. به محض اینکه اتومبیل را متوقف می‌کنند تا ببینند صدای ناشی از چسباندن بمب به درب چه چیزی بوده است بمب منفجر می‌شود. انسان بسیار وارسته‌ای بود. خوشا به سعادتش که شهادت نصیبش شد.


 
 
داستانی از حج رفتن مرحوم علامه جعفری
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٢:۱۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٥ مهر ،۱۳٩٠
 

از استاد علامه جعفری بعد از سفر حج نقل شده است که:

در این سفر حج که با تعدادی از دوستان و فضلا همسفر بودم؛ در فرودگاه جده متوجه شدم که تعدادی از اهالی روستایی از اطراف مراغه، به علت نداشتن روحانی کاروان؛ مضطرب هستند. از همراهان پوزش طلبیدم و جهت انجام مناسک حج به جمع روستائیان رفتم .

در این سفر بیش از دیگر سفرها لذت بردم! چون آنها عنوان خاصی برایم قایل نبودند و مرا به  صورت دانشمند و استاد  و این چیزهانمی شناختند.

آنان خیلی ساده و بی پیرایه دور من جمع می شدند و ضمن طرح مسایل شرعی خود؛ حمد و سوره خود را نیز(جهت اصلاح) می خواندند!

حتی برای صدا زدن من؛ «شیخ» را به کار می بردند! و پیوسته دستور می دادند: شیخ! چنین کن! و چنان کن!

برای من بسیار شیرین بود که در میان آنها باشم و بدون تشریفات و بی ریا؛ با آنها دعا بخوانم و برخی از مسائل حج را برای آن ها بگویم!

«علاقه به ثروت و جاه و مقام و شهرت اجتماعی و محبوبیت میان مردم؛ زندان های بسیار تاریک برای مردم است؛ ولی برای کاروانیان علم و معرفت و تقوا؛ تاریک تر و تباه کننده تر است!»

علامه محمد تقی جعفری رحمه الله علیه


 
 
حضور پر رنگ مجری زن بی بی سی فارسی پس از تجاوز + عکس
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٠۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٩ مهر ،۱۳٩٠
 

چند هفته پیش مدیر بخش بی بی سی فارسی به "پونه قدوسی" تجاوز کرد و باعث شد مدتی روی صحنه نرود. اما زمانی که تصمیم به بازگشت گرفت با اجرای چندین برنامه ی پشت سر هم کم کاری های خود را جبران کرد.

پرشین بی بی سی گزارش می دهد:
بی بی سی؛ شبکه ی خبری دولت انگلیس؛ دو دنیا را می گردد و سوژه های خبری پیدا می کند و در راستای اهداف دولت انگلیس حول آن صحبت می کند. بخش فارسی زبان آن در مدریت "صادق صبا" است. شخصی بهائی که اکنون خود عاملی شده برای خبر. با تجاوز به مجری این شبکه "پونه قدوسی" سوژه ای خبری برای دیگر رسانه ها فراهم کرده.
"پونه قدوسی" همیشه صحبت های حاشیه ای زیادی داشته. هرگاه بحث هایی از قبیل "داشتن نسبت فامیلی اش با شهید محراب آیت الله قدوسی" پیش آمده، اغلب سکوت تنها واکنش وی بوده و احتمالا غایب شدن چند روزه از تلویزیون و ترک موفتی مجری گری.
چند روزی از تجاوز "صادق صبا" ( مدیر بی بی سی فارسی) به "پونه قدوسی" می گذرد و این بار هم حاشیه و صحبت در مورد این مجری بالا گرفته. همچون روال گذشته چند روزی از چشم بینندگان دور ماند تا به اصطلاح آب ها از آسیاب بیافتد. حالا برای بازگشت به روی صحنه و مجری گری از برنامه های کم بیننده آغاز کرده تا با حجمه ی زیاد انتقادات بینندگان روبرو نشود. در این مدت که "پونه قدوسی" بازگشته، اگر بیننده ای از همان موضوع "تجاوز به پونه قدوسی" با خودش صحبتی به میان آورد، بی درنگ صدایش قطع شد و جوابی سربالا توأمان با دستپاچگی پونه قدوسی شنید. وی که چند هفته ای در بی بی سی غیبت داشت، با اجرای سه برنامه ی کم بیننده و پشت سر هم، هم بصورت چراغ خاموش به مجری گری بازگشت و هم سعی کرد تا چند روز کم کاری خود را جبران کند.


 
 
احمدی نژاد تنها در هیئت دولت ( غیبت شاخص های باند انحرافی) + عکس
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٢:٤۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۸ مهر ،۱۳٩٠
 

از ویژگیهای جلسات هیئت دولت ، حضور حداقل یک نفر از اعضای باند انحرافی ، چسبیده به رئیس جمهور در تمامی جلسات است اما به نظر می رسد که در این عکس آقایان غفلت فرموده و احمدی نژاد را برای لحظاتی تنها گذاشته اند .

احتمالا شخصی که شیفتش بوده خواب مونده یا مسئله غیر مترقبه ای پیش اومده که حاجی رو تنها گذاشتن .

البته دکتر هم در راستای احترامی که برای اعضای این باند قائل بوده و هست اجازه نداده کسی بیاد و جاهای خالی رو غصب کنه ، لذا به نظر می رسه قصور صورت گرفته نتوانسته باشد خطر خاصی رو برای شاخصین انحراف در دولت ایجاد کنه !


 
 
عرفات، سرزمین شناخت هاو پرواز اندیشه ها
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٥٧ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۸ مهر ،۱۳٩٠
 

در مناسک حج چنین دستور داده شده که حاجی پس از انجام عمره در مکه احرام می بندد و از آنجا به سوی سرزمین عرفات که در شمال مکه حدود 24 کیلومتری آن واقع شده کوچ می کند تا فاصله بین ظهر روز عرفه، روز نهم ذی الحجه تا مغرب آن روز در آنجا باشد، ولی آنچه رکن حج به حساب می آید مقداری درنگ در بین ظهر تا مغرب روز نهم ذیحجه است.

واژه «عرفات» در اصطلاح ادبی جمع عرفه است و عرفه به معنای شناخت است. این که به آن سرزمین عرفات می گویند ازاین روست که آنجا بیابان شناخت هاست. از کنار کعبه با احرام به سوی سرزمین عرفات حرکت می کنیم تا در آنجا هم خدا را بشناسیم هم خود را، هم شیطان و هم دیگران را بشناسیم و هم عوامل نفوذ شیطان را، نخست باید شیطان را خوب بشناسید تا او را به خوبی از خود طرد کنید و سپس خدا را بشناسید تا او را در روح و روان خود بی شائبه اثبات کنید.

موقعیت خود را بشناسید تا توحید و نفی شرک را در سراسر وجودتان جای دهید. زیرا که عبادت بدون شناخت، نور و نشاطی ندارد. عبادت بی روح نه تنها مفید نیست بلکه در بسیاری از موارد، گمراه کننده است و بر همین اساس در روایات آمده که امام صادق(ع) می فرماید: «اندیشیدن یک ساعت بهتر از عبادت یک سال (بدون فکر و شناخت) است».

یکی از شاخه های شناخت، خودشناسی است. حاجی در عرفات به «خود» متوجه می شود. حال و وضع کارهای خود را محاسبه می کند تا اگر خطایی در خود دید توبه حقیقی کند. در عرفات در پیشگاه رب العالمین به گناهانش اعتراف می کند، تصمیم می گیرد دیگر گناه نکند و خود را از شیطان و شیطنت ها دور نگه دارد.

به این ترتیب شناخت نظری و عملی خود را در صحرای عرفات تکمیل می نماید و با قرائت دعای معروف عرفه به معرفتی بی نظیر دست می یابد. عرفات در برنامه های حج همچون روح حج است و آن قدر مهم است که امام صادق(ع) وقوف در عرفه را حج اکبر خوانده است و کسی که عرفه را درک کند حج را درک کرده است. بنابراین موضوع شناخت، نقش اساسی در تحقق حج ابراهیمی و محمدی(ص) دارد.


 
 
اهتزاز پرچم جدید حرم امام رضا + عکس
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٢٦ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٧ مهر ،۱۳٩٠
 

همزمان با زادروز میلاد مولایمان امام علی ابن موسی الرضا(ع) ، طی مراسمی پرچم بارگاه ملکوتی گنبد حرم مطهر تعویض گردید .

ضمن تبریک به مناسبت این میلاد پر برکت چند عکس از این مراسم را با هم ببینیم .

السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا المرتضی


 
 
اخراج احمد باطبی از VOA
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٠٦ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٧ مهر ،۱۳٩٠
 

پلیس فدرال آمریکا ضمن بازجویی از همسر سابق باطبی(تارا نیازی)، به باطبی درباره تماس با ایران و لو دادن برخی عناصر مخالف ظنین شده بود. امیرعباس فخرآور که ظاهرا ارتباطات بیشتری با اف بی آی دارد، در این باره نوشت: احمد باطبی و کورش صحتی از صدای آمریکا اخراج شدند.

به دنبال افشای پرونده همکاری باطبی با وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی و تشکیل پرونده از سوی پلیس فدرال آمریکا برای وی در این خصوص، باطبی که از پاییز سال 2008 در بخش فارسی صدای آمریکا به کار مشغول بوده و به عنوان کارمند قراردادی دولت آمریکا حقوق دریافت می کرد، به همراه تعدادی از دوستانش اخراج شدند.فخرآور اضافه کرد: پرونده همکاری باطبی با وزارت اطلاعات، در پی انتشار نامه ای از ارژنگ داوودی از درون زندان اوین که آشکارا مدارکی را در خصوص همکاری باطبی با وزارت اطلاعات به دست می داد، به رسانه ها کشیده شد. ورود نامزد سابق باطبی به ماجرا و افشای بخشی دیگر از جزئیات این همکاری هم بر صحت ماجرا تاکید داشت. نامه های معروف به 102 نفر هم که با هدف تغییر صورت مسئله از سوی همپیمانان باطبی یعنی سازگارا و افشاری منتشر شده بود، کمکی به وی نکرد و ارسال دومین نامه، که نقض آشکار قوانین در آمریکا بود، موجب سرعت بخشیدن به پرونده اخراج وی شد.


 
 
احتمال تعطیلی شنبه‌ها به‌جای پنج‌شنبه‌ها
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٠:٥۳ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٦ مهر ،۱۳٩٠
 

 عضو فراکسیون اکثریت مجلس از احتمال تعطیلی شنبه‌ها به‌جای پنج‌‌شنبه‌ها خبر داد.
علی بروغنی در حاشیه جلسه اعضای کادر اداری آموزش‌ و‌ پرورش شهر داورزن سبزوار اظهار داشت: با توجه به تعطیلی شنبه و یکشنبه در کشورهای دیگر، تعطیلی پنج‌‌شنبه‌ها تعطیلات چهار روزه جهانی را به دنبال دارد.
عضو فراکسیون اکثریت مجلس تصریح کرد: گزینه تعطیلی‌ شنبه‌ها به‌جای پنج‌‌شنبه‌ها در ادارات دولتی بیشتر مورد توجه دولت‌مردان و مجلس است.
نماینده مردم شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای و خوشاب در مجلس شورای اسلامی در ادامه با توجه به تعطیلی مدارس در روزهای پنج‌شنبه اظهار داشت: نیروهای ستادی در آموزش ‌و ‌پرورش زحمات فراوانی برای ایجاد بستر مناسب برای آموزش بهتر فرهنگیان فراهم آورند.
وی موفقیت‌های نیروهای صف را مرهون تلاش نیروهای ستادی دانست و تصریح کرد: قطعا تلاش و کوشش توامان این نیروها سبب ترقی و پیشرفت دانش‌آموزان می‌شود.
نماینده مردم شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای و خوشاب در مجلس شورای اسلامی مهم‌ترین رضایتمندی معلمان را به ثمر رسیدن تلاش‌های خود در عرصه‌های مختلف دانست و گفت: یک معلم از اینکه دانش آموزان وی در عرصه‌های مختلف اجتماعی در حال خدمت‌رسانی به جامعه باشند بسیار خرسند می‌شود.


 
 
توبه خالصانه ای که شهادت را نصیب جواد کرد + عکس
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱۱:۱۳ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱۳ مهر ،۱۳٩٠
 

بسیاری از ما، این فرمایش خداوند عالمیان در سوره تحریم، آیه 8 را شنیده و خوانده ایم که :

«یا أیُّهَا الذِّینَ آمَنُوا تُوبُوا إلی اللهِ تَوبَةً نَصُوحاً عَسی رَبُّکُمْ أنْ یُکَفِّرَ عَنکُم سَیِّئاتِکُم وَ یُدخِلَکُم جَنَّاتٍ تَجری مِن تَحتِها الأنهارُ»
ای کسانی که ایمان آورده اید! توبه کنید، توبه ای خالص، امید است [با این کار] پروردگارتان گناهانتان را ببخشد و شما را در باغهایی از بهشت که نهرها از زیر درختانش جاری است، وارد کند.»

به گزارش مشرق، پیرامون این آیه بحث ها و روایات تاریخی و کلامی زیادی وجود دارد که برای اطلاع از آنها می توانید به کتب تفسیر و منابع فقهی مراجعه کنید. در این مجال کوتاه، تنها یکی از کاربردی ترین روش های عمل به این دستور الهی و نتیجه آن به حضورتان تقدیم می شود. باشد که در دل های سیاه ما غرق شده گان در گرداب عادات سخیف انسانی کارگر افتد:

جواد عنایتی، یک بسیجی از اهالی کاشان، در بهار سال 1363 هجری شمسی، تصمیم می گیرد به فرمان الهی در سوره تحریم عمل کند و این تصمیم خود را این گونه مکتوب می کند:

این جانب جواد عنایتی در روز یکشنبه، تاریخ 9 /2/ 63 در ساعت 5/5 بعد از ظهر توبه کردم و از این تاریخ به بعد هرگز دنبال گناه نمی روم.

جناب جواد عنایتی، حدود دو سال و نه ماه بعد، به تاریخ ۲۱ دی ماه سال ۱۳۶۵ طی عملیات کربلای ۵ در شلمچه مزد خود را دریافت می کند و بال در بال فرشتگان می گشاید.
روحمان با یادش شاد


 
 
عادل فردوسی پور و طعنه به اختلاس میلیاردی
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٥٩ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٢ مهر ،۱۳٩٠
 

فردوسی‌پور اسم بازی شاهین و داماش را گذاشت داربی متهمان اختلاس.

درحالی که این روزها بحث اختلاس ۳ هزار میلیاردی حسابی داغ است، عادل فردوسی‌پور هم این ماجرا را به فوتبال گره زد.
او اسم بازی شاهین و داماش را گذاشت بازی متهمان اختلاس چون یک سوی بازی تیم داماش، متعلق به مالک بنگاه اقتصادی امیر منصور آریاست و از سوی دیگر هم شاهینی‌ها از ابتدای فصل اسپانسرشان بانک صادرات است. بانکی که مدیرش به دلیل اتفاقات اخیر برکنار شد و فردوسی‌پور خیلی هوشمندانه طعنه‌ای جالب را به این ماجرا زد.

او البته در این بخش هم پرسپولیس را بی‌نصیب نگذاشت و درباره نیمکت‌نشینی کاظمیان گفت: «او اعمال قانون شده تا دیگر از سرعتش استفاده نکند.» و بعد پای این بازیکن را به تصویر کشید که تاتوی یک ستاره رویش بود و گفت: «او حتی با طرح هم اجازه بازی ندارد!»


 
 
ارتباط مدیر برکنار شده بانک سامان با خاتمی!
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٢٧ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۱ مهر ،۱۳٩٠
 

ضدانقلاب نسبت به برکناری رئیس بانک سامان واکنش نشان داد! سایت ضدانقلاب «خودنویس» نسبت به برکناری رئیس بانک سامان واکنشی جالب نشان داد!

به گزارش ندای انقلاب،این سایت طی درج یک خبر به نقل از منابعی که مطلع نامیده شده‌اند، نوشت:«خانواده ضرابیه یزدی(مدیر بانک سامان)، جزو حامیان بزرگ مالی انتخاباتی سید محمد خاتمی در سال‌های ۷۶ و ۸۰ بوده‌اند. بر اساس گفته‌های همین منبع، در سال‌های ۱۳۷۰ و پیش از آن محمد ضرابیه مدیر عامل شرکت یخچال‌سازی فیلور یزد بوده و با سید علی خاتمی ارتباطی بسیار نزدیک داشته است. همچنین این خانواده با بنیاد صدوق یزد روابط اقتصادی داشته است. نام اعضای خانواده‌های خاتمی، تابش و ضرابیه را می‌توان به عنوان صاحبان سهام  و نیز مدیر در مدارک شرکت پلاستیران مشاهده کرد.»

 
خودنویس در ادامه این مطلب و بدون اشاره به آنکه انبوه سایت‌های ضدانقلاب و اصلاح‌طلبان فراری، موضوع برکناری مدیر بانک سامان را با آب و تاب فراوان منعکس کرده‌اند، آورده است: «محمد ضرابیه همچنین سهام‌دار اصلی کارخانه «ایران برک» بود که در سال ۱۳۸۴ با مشکلات متعددی در ارتباط با پرداخت حقوق کارگران روبرو شده بود.»
 
خودنویس که گویی قصد ندارد واقعیت برکناری این مدیر را باور کند افزوده است: «محمود بهمنی، رییس بانک مرکزی اخیرا دستور برکناری ولی الله ضرابیه، مدیر عامل بانک سامان را صادر کرده است. با این حال این بانک اعلام کرده است که تا کنون حکمی در این قبال دریافت نکرده است»
 
این در حالی است که خبر برکناری ضرابیه رسانه‌ای شده و مسئولان این بانک می‌توانستند به‌راحتی برای اطمینان از صحت این خبر، از مسئولان بانک مرکزی استعلام کنند؛ نه اینکه منتظر صدور حکم بمانند!

 
 
نقش پررنگ سیدمحمد خاتمی و برادرش در اختلاس بزرگ
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۸:٢۳ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۱ مهر ،۱۳٩٠
 

روزنامه کیهان نوشت در جریان پی گیری ماجرای غارت 3هزارمیلیاردتومانی اخیر دریافت، آقای سیدمحمد خاتمی رئیس جمهور سابق و از سران فتنه آمریکایی- اسرائیلی 88 یکی از سهامداران بانک سامان است. و آقای سیدعلی خاتمی برادر رئیس جمهور سابق و رئیس دفتر وی در سال های پایانی ریاست جمهوری سیدمحمدخاتمی نیز، مدیر شرکت سرمایه گذاری این بانک است. بانک سامان همراه با بانک غیرقانونی و هنوز تاسیس نشده «آریا» در غارت 3هزار میلیارد تومانی از سیستم بانکی کشور دست داشته که مدیرعامل آن به همین اتهام از کار برکنار شده و در انتظار محاکمه به سر می برد.

گفتنی است بیانیه اخیر حزب غیرقانونی و منحل شده مشارکت در محکومیت اختلاس 3هزار میلیارد تومانی با توجه به ماهیت این حزب برای آگاهان تعجب آور و غیرمنتظره بود چرا که دست اندرکاران اصلی غارتگری اخیر با شماری از سردمداران حزب مشارکت هویت مشابهی دارند و عوامل این حزب تاکنون در برخی از پرونده های فساد کلان اقتصادی دخیل بوده اند، بنابراین، اولین احتمال آن بود که حزب منحله مشارکت با صدور بیانیه مورد اشاره در پی بهره گیری از ترفند «فرار به جلو» باشد. این احتمال از آنجا قوت بیشتری گرفت که محتوای بیانیه حزب مشارکت بیشتر از آن که در محکومیت اختلاس و غارت بیت المال باشد، علیه تمامیت نظام جمهوری اسلامی ایران تنظیم شده بود، یعنی دقیقا همان خطی که در جریان فتنه آمریکایی-اسرائیلی 88 دنبال می کردند که دریافت کمک های مالی کلان از پادشاه عربستان و برخی سران کشورهای اروپایی، همراهی سرمایه داران بزرگی نظیر جرج سوروس صهیونیست، تأمین هزینه های هنگفت رسانه ای غرب و اختصاص و راه اندازی چند شبکه تلویزیونی در حمایت از فتنه گران و... از جمله آنها بوده است.

پی گیری های بعدی از برخی روابط نه چندان پنهان میان عوامل اصلی اختلاس با جریان فتنه حکایت می کرد و سرانجام معلوم شد که آقای سیدمحمد خاتمی یکی از سهامداران بانک سامان است که در ماجرای اختلاس اخیر دست داشته است. اکنون باید به آقای خاتمی گفت؛ اگر دانستن را حق مردم می دانید- که نشان داده اید، نمی دانید- با صراحت اعلام کنید که چند درصد از سهام بانک سامان متعلق به شماست؟! و شرکت سرمایه گذاری بانک سامان که اخوی و مدیر دفتر سابق شما ریاست آن را برعهده دارد، در این ماجرا چه نقشی داشته است؟!


 
 
دانشجویان آلمانی:تو برای ما 'امام خامنه‌ای'هستی‌
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٧:٤۱ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٠ مهر ،۱۳٩٠
 
نخستین روز همایش بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران حاشیه های جالبی داشت که خواندن آن جذاب و تدثیرگذار است :
تعدادی از دانشجویان آلمانی به خواندن شعری به زبان آلمانی پرداختند و گفتند: "ای امام خامنه‌ای تو نور جهان هستی، تو نور امت اسلامی، تو دوست داری که به تو بگویند سید علی ولی برای ما تو امام خامنه‌ای هستی."
به گزارش فارس، پنجمین همایش بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین از ساعت 10 صبح امروز (شنبه) در محل سالن اجلاس سران و با حضور هیئت‌های پارلمانی، شخصیت‌ها و مقامات سیاسی و اندیشمندان و صاحب‌نظران از بیش از 50 کشور دنیا آغاز به کار کرد.
 
‌* طبق اعلام قبلی اجلاس رأس ساعت 10 صبح با حضور مقام معظم رهبری که سران سه قوه نیز با ایشان وارد محل برگزاری اجلاس شدند، آغاز شد.
 
آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه هنگام ورود با رهبر معظم انقلاب به محل برگزاری اجلاس، سمت چپ معظم‌له ایستاده بود و محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری نیز سمت راست ایشان و علی لاریجانی رئیس مجلس که رئیس پنجمین همایش بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین نیز هست، در کنار احمدی‌نژاد قرار داشت.
 
با ورود "آقا" به محل برگزاری اجلاس، تمام حضار از جای خود بلند شدند و به ایشان ادای احترام کردند.
 
* پس از ورود رهبر فرزانه انقلاب به محل برگزاری اجلاس، سرود ملی جمهوری اسلامی ایران توسط گروهی اجرا و سپس آیاتی از کلام‌الله مجید در اجلاس قرائت شد.
 
* در این جلسه آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان، ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل، سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی، حجت‌الاسلام حیدر مصلحی وزیر اطلاعات، حجت‌الاسلام قمی معاون بین‌الملل دفتر رهبر معظم انقلاب، آیت‌الله‌ مهدوی‌کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری محمدرضا باهنر نایب رئیس اول مجلس، حجت‌الاسلام رئیسی معاون اول قوه قضائیه، سردار احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی، غلامعلی حداد‌عادل نماینده تهران و حجت‌الاسلام سید‌محمد‌حسن ابوترابی‌فرد نماینده قزوین در مجلس و شخصیت‌های برجسته بین‌المللی حضور داشتند.
 
* پس از اجرای سرود ملی و قرائت قرآن، علی لاریجانی رئیس مجلس ضمن خیرمقدم به میهمانان و حضار، طی سخنانی در خصوص این اجلاس که ریاست آن را نیز برعهده دارد، بر لزوم مراقبت جدی از شرایط بیداری اسلامی مردم منطقه در بازار پر فریب غرب تأکید کرد.
 
* پس از پایان سخنرانی لاریجانی، مقام معظم رهبری به عنوان سخنران افتتاحیه این اجلاس، سخنرانی کردند که سخنان ایشان حدود 45 دقیقه به طول انجامید.
 
* در میان سخنرانی رهبر فرزانه انقلاب، چندین بار میهمانان و حضار از سخنان ایشان استقبال کرده و صلوات ‌فرستادند.
 
* پس از پایان سخنرانی مقام معظم رهبری، ایشان با تعدادی از حضار و میهمانان به خوش و بش و گفت‌وگوهای کوتاهی پرداختند.
 
* تعدادی از دانشجویان آلمانی که در این اجلاس حضور داشتند، به خواندن شعری به زبان آلمانی پرداختند که یکی از حاضرین که زبان آلمانی می‌دانست آن‌را برایمان ترجمه کرد؛ ‌"ای امام خامنه‌ای تو نور جهان هستی، تو نور امت اسلامی، تو دوست داری به تو بگویند سید علی ولی برای ما تو امام خامنه‌ای هستی."
 
* برخی از حضار دیگر نیز هنگام حضور رهبر انقلاب در میان میهمانان، شعارهایی سر می‌دادند که می‌توان به "فلسطین آزاد خواهد شد"، "خیبر یاصهیون/ جیش محمد قادمون"، "لبیک یا خامنه‌ای" و "ما همه سرباز توایم خامنه‌ای، گوش به فرمان توایم خامنه‌ای" اشاره کرد.
 
* محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری کشورمان نیز که در این اجلاس حضور یافته بود، در میان حلقه برخی میهمانان به روبوسی و خوش و بش با آنان پرداخت.
 
* خالد مشعل دبیر کل جنبش حماس، اسامه النجیفی رئیس پارلمان عراق، جاسم الخرافی رئیس پارلمان کویت، نبیه بری رئیس پارلمان لبنان در نشست صبح امروز این همایش به سخنرانی پرداختند.

 
 
پژاک با خدمت زیر پرچم اسرائیل سوخت !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٤۳ ‎ق.ظ روز شنبه ٩ مهر ،۱۳٩٠
 

سردار عبدالله عراقی، جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه‌ در جمع بازدیدکنندگان از نمایشگاه یاد یاران که به مناسبت هفته دفاع مقدس برپا شده است، با اشاره به برنامه‌ریزی‌های مختلف دشمنان برای ضربه زدن به نظام اظهار داشت: گروهی به نام پ.ک.ک پیدا شده که شاخه‌های مختلفی دارد و هدف دشمنان این است که این گروهک را ابزاری کنند تا هر زمان اراده کردند خنجری را درون قلب نظام وارد کنند.
وی ادامه داد: این گروهک در منطقه عمومی خوی، سلماس، ماکو، منطقه چالدران در ارومیه و منطقه دالام پردا، اشنویه و پیرانشهر تا سردشت که چیزی حدود ۲۰۰ کیلومتر در طول و حدود ۴۰ کیلومتر در عمق، داخل خاک ایران، عراق و ترکیه است، پایگاه‌هایی را ایجاد کرده‌اند که نامش را منطقه «مدیا» گذاشته‌اند، یعنی منطقه آزاد شده‌ای که بستر اولیه کردستان بزرگ است.
جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: این گروهک در کنار مرز اقلیم کردستان عراق و پیوسته به حکومت اقلیم، منطقه بزرگی را اشغال کرده‌اند و آنجا دارند برای خودشان حکومت می‌کنند.
سردار عراقی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها کاملا این گروهک را سازماندهی می‌کنند و به اعضای آن آموزش نظامی و تجهیزات می‌دهند، اظهار داشت: در روزهای ابتدایی که این‌ گروهک کارهای تروریستی خودشان را در ترکیه آغاز کرده بود، مهم‌ترین سلاح آنها سلاح‌های انفرادی و کلاشینکف بود اما امروز تا آخرین مراحل جنگ از خمپاره‌های پیشرفته و پدافند هوایی به ویژه پیشرفته‌ترین انفجارات مهندسی روز دنیا که اسرائیلی‌ها به این‌ها آموزش داده بودند، استفاده می‌کردند.
وی با تاکید بر اینکه هر روز که منطقه‌ای را می‌گرفتیم ابتدا باید مین‌روبی کرده تا بعد نیروها جابه‌جا شوند و تدارک برایشان ارسال شود، تصریح کرد: اگر امروز یک مین یا تله‌ای را کشف می‌کردیم، فردا مین جدیدی را کشف می‌کردیم که با تله یا مین دیروز فرق می‌کرد. اعضای این گروهک آموزش خوبی دیده بودند و از نظر توان جسمی روی این‌ها بسیار خوب کار شده بود و انگیزه بسیاری داشتند و به آنها تلقین کرده بودند که شما به دنبال استقلال این منطقه هستید.
سردار عراقی با اشاره به اینکه هرگاه ارتش ترکیه برای جنگ با این گروهک فعال شده فقط با تانک‌هایشان مانور کردند، خاطرنشان کرد: اعضای این گروهک تروریستی در مواجهه با رزمندگان ایران اذعان داشتند که ما تا به حال با یک نیروی این چنینی رو‌به‌رو نشده‌ایم و حقیقت هم همین بود چون رزمندگان ما بالای ۱۸۰ نفر از اعضای این گروهک تروریستی را کشته و بالای ۳۰۰ نفر را زخمی کرده‌اند.
وی ادامه داد: اگر می‌گوییم ۱۸۰ نفر کشته شده‌اند یعنی ۱۸۰ نفر چریک نظامی کشته شده‌اند.
جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه با تاکید بر اینکه اعضای گروهک پژاک با یکدیگر عهد کرده بودند تا آخرین نفس در ارتفاعات جاسوسان با جمهوری اسلامی بجنگند، گفت: بسیجیان و سپاهیان موفق شدند تمام ارتفاعاتی را که دست این‌ها بود یکی را پس از دیگری، پس بگیرند.
عراقی با بیان اینکه به همت بسیجیان و سپاهیان موفق شدیم همه مناطق را پس بگیریم، اظهار داشت: ارتفاعی به نام جاسوسان وجود دارد که در جریان عملیات در آن، تعدادی از رزمندگان ما شهید شدند اما با اقتدار پاسداران سرافراز، اعضای این گروهک تروریستی نهایتا دستان خود را بالا برده و اعلام کردند شما چه شرایطی دارید که ما گفتیم باید یک کیلومتر از مرز ایران عقب‌نشینی کنید چون جمهوری اسلامی تحمل نمی‌کند کسی در خاکش بماند.
وی با اشاره به اینکه به عنوان دومین شرط اعلام کردیم حق ندارید کار نظامی در داخل کشور ما انجام دهید، تصریح کرد: به آنها هشدار دادیم حق ندارید از نیروها و مردم ما برای استخدام اعضای خود پذیرش کرده و به عنوان پژاک از آنها سوء استفاده کنید.
جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه با تاکید بر اینکه گروهک تروریستی تمام شرایط جمهوری اسلامی را پذیرفت، عنوان کرد: هفته گذشته این گروهک با سرافکندگی دست‌های خود را به نشان تسلیم بالا کرد و از ارتفاع جاسوسانی که از آن به عنوان شرافتخود یاد می‌کردند، عقب‌نشینی کردند و اکنون رزمندگان اسلام در بالای ارتفاعات جاسوسان مستقر شده‌اند و در حال حاضر مشغول استحکامات و محکم‌سازی در ارتفاعات هستیم.
عراقی با بیان اینکه تا پایان عملیات‌ها نمی‌توانستیم کار تبلیغاتی انجام دهیم، افزود: اگر هر اقدامی را رسانه‌ای می‌کردیم اصل غافلگیری از بین می‌رفت ولی اکنون به گوشه‌هایی از اقدامات رزمندگان می‌توانیم بپردازیم.
وی با اشاره به اینکه لشکر علی بن ابیطالب(ع) یکی از افتخارات منطقه شمال غرب شد، خاطرنشان کرد: رزمندگان استان قم خوش درخشیدند، منطقه را پاکسازی ‌کردند. در ارزیابی‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب(ع) امتیاز بسیار خوبی را به‌دست آورد و بنده تبریک می‌گویم که هنوز خون شهیدان زین‌الدین، صادقی و دل آذر در رگ‌های این رزمندگان در حال جوشش است.
سردار عراقی تاکید کرد: بچه‌های ادوات لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب(ع) واقعا کمر دشمن را شکستند و ارتفاعات را شخم زدند.
عراقی با بیان اینکه در عملیات شمال غرب، مردم قم شش شهید تقدیم انقلاب کردند، گفت: توفیق پیدا کردم و از نزدیک با خانواده‌های این شش شهید دیدار داشتم و متوجه شدم خداوند این شهدا را گزینش کرده بوده است و بنده واقعا روحیه گرفتم و در هر منزلی که رفتم دیدم این شهدا راهشان را مشخص کرده بودند.


 
 
مهدی خزعلی بالاخره از ایران گریخت
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ٩:٠٤ ‎ق.ظ روز شنبه ٩ مهر ،۱۳٩٠
 

 مهدی خزعلی، از فعالان جریان فتنه از ایران گریخت. او پرونده های مفتوح بسیاری در مراجع قضایی و امنیتی دارد. خزعلی طی چند روز گذشته برای پاسخ به برخی اتهامات انتسابی، به دادگاه احضار شده بود.
 
او به دلیل مواضع تند و ضدانقلابی اش سال هاست که از سوی خانواده خود طرد شده است. خزعلی که پس از انتخابات، بر شدت حملات رسانه ای خود علیه نظام افزوده بود اواخر مرداد ماه امسال، پس از یک ماه بازداشت، با قید وثیقه از زندان مرخص شده بود.
 
خزعلی با خروج مخفیانه از ایران، خود را محاکمه و پاسخگویی به اتهامات عدیده اش فراری داد.


 
 
اولین آثار ملموس اختلاس میلیاردی برای مدیران
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٠:٠۱ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٦ مهر ،۱۳٩٠
 

روز گذشته اولین اخبار خوب و دلگرم کننده برخورد با اختلاس تاریخی منتشر شد. تعدادی از مدیران بانکی برکنار شدند و یا استعفا دادند.
استعفا و اختلاس در حالی است که مدیران عامل سه بانک موثر در اختلاس موسوم به ۳۰۰۰ میلیاردی از سیستم بانکی کشور، اخیرا به دادگستری استان خوزستان احضار شده‌اند. بازجویی از این سه نفر که در جریان این اختلاس تاریخی متهم شده اند، پیرامون نحوه ارائه اعتبار اسنادی و تسهیلات به باند اختلاس کننده بوده است.
 بدون تردید این احضار قضائی در نحوه تصمیم گیری های اخیر نقش داشته است.چه آنکه گفته می شود رئیس جمهور نیز شدیدا به دنبال برکناری یکی از مدیران عامل بانکی بوده که البته با مقاومت وی مواجه می شود.
اخبار روز گذشته برای ابتدای راه دلگرم کننده بود و باید منتظر گاه های دیگر دستگاه قضائی ماند.
پس از مصاحبه مبسوط حجت الاسلام محسنی اژه ای با رسانه ها که در روز دوشنبه ۴/۷/۹۰ انجام شد، از روز بعد یعنی سه شنبه (دیروز)، نخستین گام های برخورد نظام با مسئولان، مجرمان و عوامل بی سابقه ترین پرونده فساد مالی تاریخ مدرنیته آغاز شد.
حجت الاسلام اژه ای که از سوی رئیس قوه قضائیه به عنوان ناظر رسیدگی به پرونده مذکور معین شده است در نشست خود با خبرنگاران تصریح کرده بود که آگاهان از اختلاس، معاون جرمند.
وی گفته بود: " باید علل و عوامل منجر به وقوع جرم را شناسایی کنیم و هر عاملی به سهم خودش هزینه‌ای را پرداخت کند، حتی اگر آن عامل سبب شده باشد اما مجرم نباشد."
ناظر دستگاه قضا بر پرونده فساد مالی به این نکته نیز اشاره کرده بود که وقوع هر جرمی زشت است اما بدتر از آن برخورد نکردن با آن است.
و البته این جمله نیز در حرف های مهم حجت الاسلام محسنی اژه ای به چشم می خورد: " کارمندان و سازمانهای مرتبط با اختلاس هم مجازات می‌شوند."

و صبح فردای این مصاحبه تاریخی یعنی سه شنبه بود که اولین زنگ ها برای مدیران ذیربط به صدا درآمد و مشت آهنین وارد صحنه شد.

*استعفای مدیرعامل بانک ملی برای احترام به افکار ملی
نفر اول، مدیرعامل بانک ملی یعنی "محمودرضا خاوری" بود. او متن استعفای خود را برای شمس الدین حسینی که در لندن به سر می برد نمابر کرد.
خاوری در استعفای خود که بلافاصله مورد قبول وزیر اقتصاد نیز قرار گرفت، ضمن عذرخواهی از محضر مقام معظم رهبری و مردم نوشته بود: "به احترام افکار عمومی استعفاء خود را تقدیم حضور جنابعالی می کنم."

خاوری البته افزوده بود: "بدیهی است دفاع از شخصیت حقیقی خود را موکول به فرصت مناسب نموده و از خداوند بزرگ توفیق و عزت همه خدمتگزاران امین و دلسوز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را خواهانم".

*برات! رفتن جهرمی صادر می شود
نفر دوم نیز مدیرعامل بانکی بود که به گفته رسانه ها پر رنگ ترین اسم را در پرونده مفاسد مالی اخیر داشت و آن بانک صادرات بود.
البته این نفر دوم، یعنی "سیدمحمد جهرمی" گویا خیالی برای استعفا و رفتن نداشت و در حاشیه رفت و آمد خبرهای ضد و نقیض در زمینه ماندن، برکناری و یا استعفای او بود که خبر برکناری وی با دستور وزیر اقتصاد از لندن بر روی خروجی رسانه ها قرار گرفت.
محمد عزیزی، مدیر روابط عمومی وزارت اقتصاد در همین زمینه به فارس گفته بود که کمیته منتخب بررسی پرونده ۳ هزار میلیارد تومانی، تشخیص به قصور مدیریتی مدیرعامل بانک صادرات داده است و در این ماجرا به دلیل عدم نظارت و کنترل لازم برای گشایش اعتبار و به وجود آمدن اختلاس، نظر کمیته، برکناری مدیرعامل بانک صادرات و اصلاح مدیریتی این بانک است.

*بانک سوم، بانک سامان

بانک سامان، سومین بانکی است که در سیستم مدیریتی آن خانه تکانی انجام شد.
خبرگزاری مهر در همین زمینه نوشت:" ولی ضرابیه جوانترین مدیرعامل نظام بانکی کشور نیز سومین قربانی فساد مالی بزرگ است. کمیته منتخب دولت به دلیل اینکه بانک سامان به عنوان یکی از دو بانک اصلی تنظیم کننده اعتبارات اسنادی مزبور بود و سقف‌های مجاز را رعایت نکرده بود، تصمیم به برکناری مدیرعامل این بانک گرفته است که البته بانک مرکزی اقدامات لازم را در این خصوص انجام خواهد داد.

پرونده عزل نفر چهارم هم در بانک ملی باز شد.
مهر در همین زمینه نوشت: "فرزاد احمدی" عضو هیئت مدیره بانک ملی نیز توسط وزیر اقتصاد از سمت خود عزل شد. احمدی علاوه بر عضویت در هیئت مدیره، مسئول امور شعب مناطق آزاد که خاوری از عملکرد این بخش در ماجرای اختلاس ابراز تاسف کرده، بوده است.
احمدی به دلیل دولتی بودن بانک ملی با دستور لندنی آقای وزیر اقتصاد عزل شد.

*و داستان ادامه دارد...

این ۴ استعفا و برکناری، دشت اول مدیران ذیربط در پرونده اختلاس در روزهای آغازین فصل پاییز بود.
خبرهایی نیز از مجلس به گوش می رسد.
گفته می شود استیضاح وزیر اقتصاد با بیش از ۲۰ امضا در مجلس تقدیم هیئت رئیسه خواهد شد و سفر لندن برای آقای وزیر، احتمالا تبدیل به سفری خاطره انگیز می شود.
سفری که آقای وزیر طی آن برکناری و استعفای سه مدیر بانکی خود را پذیرفت و البته خبر پخته شدن آش استیضاح خود را نیز در مجلس شنید.
آشی که البته به نظر می رسد، فساد مالی اخیر، طعم آن را حسابی لذیذ خواهد کرد.


 
 
پاسخ دندان شکن فرمانده نیروی دریایی ایران به درخواست آمریکاییها
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱:٢۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٥ مهر ،۱۳٩٠
 

فرمانده نیروی دریایی سپاه در واکنش به ابراز تمایل آمریکا برای برقراری خط ارتباطی با ایران گفت ما هر موقع به خلیج مکزیک رفتیم با آمریکا ارتباط مستقیم برقرار می کنیم.
طی روزهای اخیر و در خلال حضور محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان در نیویورک، برخی رسانه های آمریکایی از تمایل دولت آمریکا برای ایجاد یک خط ارتباط ویژه مستقیم نظامی با ایران پس از یک سری تقابلات نزدیک میان نیروهای ایران و آمریکا در خلیج فارس، خبر داده بودند.
در همین ارتباط، سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران که چند سالی است مسئولیت مستقیم حراست از مرزهای دریایی کشورمان در این منطقه بر عهده نیروی تحت امر وی قرار داده شده، در خصوص این خواسته نیروی دریایی آمریکا به مشرق گفت: ایران با تمام کشورهای منطقه ارتباط مستقیم و نزدیکی داشته و دارد اما جایگاه آمریکایی ها کجای این منطقه است؟
وی تاکید کرد: ما هر موقع به خلیج مکزیک برویم با آمریکا ارتباط مستقیم برقرار می کنیم و از نظر جمهوری اسلامی ایران حضور نامشروع آمریکا در خلیج فارس، معنا و مفهومی ندارد. فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران ادامه داد: البته آمریکایی ها همواره تمایلات زیادی دارند ولی باید خواسته هایی را مطرح کنند که با واقعیت تناسب داشته باشد.
سردار فدوی هدف آمریکایی ها از این صحبت ها را در واقع ابراز نگرانی آنها از افزایش قدرت دفاعی و بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: هر کسی خارج از خانه خودش به دنبال اهداف نامشروعی باشد، می ترسد. هیچ دزدی را در عالم نمی بینیم که در هنگام دزدی نترسد، حتی اگر ماهرترین و قویترین دزد هم باشد!
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران در پایان تاکید کرد: تمام اهداف آمریکایی ها برای ما شفاف و مشخص است و تنها راه حل اتمام نگرانی آنها، خارج شدن از منطقه خواهد بود.


 
 
از مدافع 13 ساله خرمشهر چه می دانید
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱:٤٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٤ مهر ،۱۳٩٠
 

ریزه بود و استخوانی، اما فرز، چابک، بازیگوش و سر و زبان دار. ده ساله بود. کشتی می گرفت. به بزرگ تر از خودش هم گیر می داد. شر راه می انداخت و هوارکشان می گریخت و سالن کشتی را به هم می ریخت.

اولین شعاری که یادش می آمد با اسپری روی دیوار بنویسد، همین بود: «یا مرگ یا خمینی، مرگ بر شاه ظالم.» شاهش را هم، همیشه برعکس می نوشت. پدرش هر چه می گفت که بهنام نرو، عاقبت سربازها می گیرندت، توجه نمی کرد. اعلامیه پخش می کرد، شعار می نوشت و در تظاهرات شرکت می کرد. گاهی نیز با تیر و کمان می افتاد به جان سربازهای شاه.

تابستان ها می رفت مکانیکی. در تعمیرگاه از زیر کار درنمی رفت، وقتش را هم تلف نمی کرد. خوب به دست های استادکار نگاه می کرد تا یاد بگیرد.

شهریور ۵۹ بود. شایعه حمله عراقی ها به خرمشهر قوت گرفته بود. خیلی ها داشتند شهر را ترک می کردند. بهنام از این ناراحت بود که خانواده خودش هم دارد بساط را جمع می کند. باور نمی کرد که خرمشهر دست عراقی ها بیفتد. اما جنگ واقعاً شروع شده بود. بهنام تصمیم گرفت بماند.

اولش شده بود مسئول تقسیم فانوس میان مردم. شهر به خاطر بمباران در خاموشی بود و مردم به فانوس نیاز داشتند. بمباران هم که می شد، بهنام سیزده ساله بود که می دوید و به مجروحین می رسید. از دست بنی صدر آه می کشید که چرا وعده سر خرمن می دهد. بچه های خرمشهر با کوکتل مولوتف و چند قبضه «کلاش» و «ژ۳» مقابل عراقی ها ایستاده بودند، بعد بنی صدر گفته بود که مهمات به خرمشهر ندهید. بهنام عصبانی بودبه سقوط خرمشهر چیزی نمانده بود. بهنام می رفت شناسایی. چند بار او را گرفته بودند، اما هر بار زده بود زیر گریه و گفته بود: «دنبال مامانم می گردم، گمش کردم.» عراقی ها هم ولش می کردند. فکر نمی کردند که بچه سیزده ساله برای  شناسایی بیاید. یک بار رفته بود شناسایی، عراقی ها گیرش انداختند و چند تا سیلی آب دار به صورتش زدند. جای دست های سنگین مأمور عراقی روی صورت بهنام مانده بود. وقتی برمی گشت، دستش را گرفته بود روی سرخی صورتش. هیچ چیز نمی گفت. فقط به بچه ها اشاره کرد که عراقی ها فلان جا هستند. بچه ها هم راه افتادند.

شهر دست عراقی ها افتاده بود. در هر خانه چند عراقی پیدا می شد که یا کمین کرده بودند و یا داشتند استراحت می کردند. خودش را خاکی می کرد. موهایش را آشفته می کرد و گریه کنان می گشت. خانه هایی را که پر از عراقی بود، به خاطر می سپرد. عراقی ها هم با یک بچه خاکی نق نقو کاری نداشتند. گاهی می رفت داخل خانه پیش عراقی ها می نشست، مثل کر و لال ها، و از غفلت عراقی ها استفاده می کرد و خشاب ، فشنگ و حتی کنسرو برمی داشت و برمی گشت.

همیشه یک کاغذ و مداد هم داشت که نتیجه شناسایی را یادداشت می کرد. پیش فرمانده که می رسید، اول یک نارنجک، سهم خودش را از غنایم برمی داشت، بعد بقیه را به فرمانده می داد.

یک اسلحه به غنیمت گرفته بود. با همان اسلحه، هفت عراقی را اسیر کرده بود. احساس مالکیت می کرد. به او گفتند باید اسلحه را تحویل دهی. می گفت به شرطی اسلحه را می دهم که حداقل یک نارنجک به من بدهید. پایش را هم کرده بود در یک کفش که یا این یا آن. دست آخر یک نارنجک به او دادند. یکی گفت: «دلم برای اون عراقی های مادر مرده می سوزه که گیر تو بیفتند. بهنام خندید.» برای نگهبانی داوطلب شده بود. به او گفتند: «یادت باشه به تو اسلحه نمی دهیم ها!» بهنام هم ابرو بالا انداخت و گفت: «ندهید. خودم نارنجک دارم!» با همان نارنجک دخل یک جاسوس نفوذی را آورد.

زیر رگبار گلوله، بهنام سر می رسید. همه عصبانی می شدند که آخر تو اینجا چه کار می کنی. بدو توی سنگر... بهنام کاری به ناراحتی بقیه نداشت. کاسه آب را تا کنار لب هر کدام بالا می آورد تا بچه ها گلویی تازه کنند.

خمپاره ها امان شهر را بریده بودند و درگیری در خیابان آرش شدت گرفته بود مثل همیشه بهنام سر رسید اما نارحتی بچه ها دیگر تاثیری نداشت او کار خودش را می کرد کنار مدرسه امیر معزی (شهید آلبو غبیش) اوضاع خیلی سخت شده بود ناگهان بچه ها متوجه شدند که بهنام گوشه ای افتاده است و از سر و سینه اش خون می جوشید پیراهن آبی و چهار خونه بهنام غرق خون شده بود . دکترها هم نتوانستند مانع از پریدنش شوند. شیر بچه چهارده ساله بدنش پر از ترکش شده بود و به آرزویش رسید...

چند روز قبل از سقوط خرمشهر شیر بچه دلاور خوزستانی بالاخره در ۲۸/مهر/۱۳۵۹ پرکشید و امروز آشیانه بهنام این کبوتر خونین بال در قطعه شهدای گمنام شهرستان مسجد سلیمان شهر آبا و اجدادش مدفون است .


 
 
وقتی اوباما در عکس یادگاری سران کشورها سوتی می دهد !
نویسنده : حسین ابراهیمی کوشالی - ساعت ۱٠:٥٧ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۳ مهر ،۱۳٩٠
 
رئیس جمهور آمریکا در عکس یادگاری به همراه سران کشورهای مختلف با حرکت ناگهانی دست، صورت رئیس جمهور مغولستان را پوشاند.